MY.UAНовини
Якщо вибори пройдуть зараз, то Залужний виграє у Зеленського і в першому, і в другому турі — соціолог Володимир Паніотто
Якщо вибори пройдуть зараз, то Залужний виграє у Зеленського і в першому, і в другому турі — соціолог Володимир Паніотто

Якщо вибори пройдуть зараз, то Залужний виграє у Зеленського і в першому, і в другому турі — соціолог Володимир Паніотто

Вчений розповів про настрої в українському суспільстві щодо територіальних поступок агресору, допомоги Заходу та майбутніх виборів

Володимир Паніотто і очолюваний ним Київський міжнародний інститут соціології досліджують суспільні настрої українців від самої зорі Незалежності. Масив зібраних знань, про нас, українців, і солідний досвід науковця, дозволяють йому зчитувати сигнали, які ще не встигли проявитися на поверхні.

В інтерв'ю "Телеграфу" соціолог пояснив, що буде зрейтингом Зеленськогопісля підписання миру з Росією, чи "полюблять" українці знову США Трампа та чого в 1990-ті ми так легко відмовились від ядерної зброї.

"Після миру і виборів шанси Зеленського сильно знизяться"

Пане Володимире, КМІС дуже уважно і систематично відстежує рівень довіри до влади та президента. Від грудня минулого року відсоток українців, які довіряють Володимиру Зеленському, постійно зростає. Так, не дуже швидко та радикально, але все ж таки зростає. Водночас якихось визначних здобутків влади, якщо дивитися динаміку з кінця минулого року, не було. А люди все більше довіряють президенту. Поясніть цей парадокс.

— До початку великої війни графік довіри до президента падав і був негативний. Мінус 32% був баланс довіри і недовіри. Тобто на 32% більше не довіряли [президенту], аніж довіряли. Але після початку [широкомасштабної] війни він підскочив до плюс 80%. Під час війни відбувається процес, який політологи називають гуртуванням навколо прапору. Люди розуміють, що треба об'єднуватися, і вони об'єднуються навколо влади, перш за все навколо президента. Хоча підвищилась довіра і до парламенту, і до уряду.

І шанси пройти на другий термін також знижуються?

— Так. Історичний досвід показує, що дуже успішні керівники під час війни, які виграли війну, були дуже популярними, але у мирний час вони програвали. В цьому ж році сталася друга хвиля [об'єднання]. Якщо брати ці 80%, то там відбувалося поступове падіння довіри. В перші два роки війни це падіння було дуже незначним, бо у нас були успіхи. Після не дуже вдалого контрнаступу стало зрозуміло, що війна надовго. Почалася політична боротьба, і довіра почала падати більшими темпами. Була дуже суттєва точка, коли Зеленський звільнив Залужного. Це відразу йому коштувало 5—7% довіри буквально за тиждень.

В кінці 2024 року, "завдяки" діяльності Трампа ситуація стала дуже небезпечною. А після скандалу в Овальному кабінеті (який взагалі-то мав би викликати незадоволення, що не вдалося підписати угоду і налагодити стосунки з нашим головним спонсором) люди були ображені ставленням США до України. Тобто виникла друга (не така велика, як перша) хвиля гуртування навколо прапору. І тому знову підвищилася довіра до Зеленського.

А чи бачите ви чинники, які здатні суттєво і радикально обвалити рейтинг довіри до президента? Таке взагалі можливо в період війни?

— А у вас є завдання, чи ви хочете радикально обвалити довіру до президента і хочете, щоб я вам допоміг?

Такого завдання, звісно, немає. Просто я хочу зрозуміти, на що суспільство може відреагувати різко негативно.

— На мій погляд, суспільство буде негативно реагувати на те, що буде вважатися зрадою. Довіра до президента в будь-якому випадку обвалиться після мирної угоди. Тому що ця угода, так чи інакше, буде компромісом, який нікого не буде задовольняти. І в мирний час ситуація повернеться до тієї, яка взагалі відбувається з нашими президентами.

А саме?

— Якщо дивитися на кожного президента, то вони починають з балансу довіри та недовіри приблизно плюс 40—45%, і закінчують такими самими цифрами, але вже зі знаком "мінус". І Зеленський рухався тим самим шляхом, але більш повільно. Тому після миру і виборів, які будуть, його шанси дуже сильно знижуються, а мирна угода — це те, що суттєво вплине.

Все залежить від того, які ще будуть кандидатури. На відміну від довіри, яку можна міряти щодо однієї людини, електоральний рейтинг повністю залежить від списку кандидатів. От спитайте у людини, чи ви будете голосувати за якогось кандидата? А вона не знає, тому що не знає, хто ще буде. Якщо будуть кращі, то вона не проголосує за цього кандидата, а якщо будуть ще гірші, то вона проголосує за нього як за менше зло. І у нас дуже багато голосувань були голосуваннями за менше зло.

Візьмемо ситуацію до 2019 року. Довгий час лідером була Юлія Тимошенко. У неї був рейтинг 14%. Тобто людина була лідером маючи лише 14%, тому що до інших ставилися ще гірше. Тому ситуація дуже сильно буде залежати від того, хто буде в списку.

У нас зараз найбільша довіра до військових, а потім до волонтерів. Тому якщо буде хтось з популярних волонтерів чи популярні люди з місцевої влади, то у них є шанси. Знову ж таки, невідомо, чи буде Залужний балотуватися. Бо, якби вибори проходили прямо зараз, то з усіх тих, кого перевіряли наші колеги, тільки Залужний має шанси виграти у Зеленського. Причому зараз, якщо чисто теоретично, то він виграє і в першому, і в другому турі.

Але якщо почнеться передвиборча кампанія і реальна боротьба з роботою ЗМІ, то почнуть діставати скелети з шафи, бруд виливати, неприємні питання… Чому Залужний посеред війнизахистився у Ківалова? Тобто він має дуже гарні шанси, але чи це напевно, що він виграє ці вибори? Невідомо.

"Слуга народу" та уламки ОПЗЖ будуть і в наступному парламенті"

Мене зацікавило одне з опитувань КМІС, де ставили людям питання про те, чи підтримують вони, щоб народні депутати від забороненої ОПЗЖ були позбавлені мандатів. І от 8% цього не підтримують. Чимало, як на мене. Хоча, можливо, ви скажете, що це зовсім мало. Але ще є плюс 24% опитаних, яким або байдуже, або вони не визначилися. Всі ці цифри разом дають нам підстави вважати, що все ж таки уламки ОПЗЖ на наступних виборах подолають п'ятивідсотковий бар'єр і будуть у наступному скликанні Ради?

— На жаль, я гадаю, що ви праві й вони мають великі шанси подолати цей бар'єр і бути у наступній Раді.

Крім того, наші методичні експерименти показують, що приблизно 6—7% проросійськи орієнтованого населення, зараз не хоче брати участь в опитуваннях. Тобто наші дані скошені. Крім випадкової похибки в 3%, додається похибка ще в 6—7% по запитаннях, які пов'язані з Росією. Це не так багато і не заважає іншим даним. Якщо, наприклад, 98% населення негативно ставиться до Росії, то, можливо, їх не 98%, а мінус 6%, тобто 92%. Але це додає ще 6% до тих даних, які ми маємо про підтримку [ОПЗЖ].

Вони не можуть бути в явному проросійському вигляді. Але може бути "партія миру", яка буде казати про те, що Росія нікуди не дінеться і нам потрібно встановлювати з нею хоч якісь нормальні стосунки. Будуть говорити про російську мову. А зараз погіршується ставлення, на жаль, до російськомовного населення і етнічних росіян.

Чому "на жаль"?

— До початку великої війни була дуже велика регіональна різниця і різниця в мові. Російськомовне населення більше підтримувало проросійські сили, і етнічні росіяни теж. Але зараз ця ситуація майже не відчувається. Тобто ті ж самі етнічні росіяни воюють з Росією, ненавидять її, вони за НАТО, ЄС. Вони практично не відрізняються від українців. А ставлення до них сильно погіршилося. І до 25% населення не хотіло б, щоб вони взагалі були громадянами України. Що дуже несправедливо і дуже погано. Це вносить розкол. Так, етнічних росіян, за останнім переписом, який, щоправда, був 20 років тому, було 18%. А зараз їх тільки 2%. Тому статистично це не така велика група, але таке несправедливе ставлення до них — це дуже погано для суспільства в цілому. Ну і трохи погіршилося ставлення до російськомовного населення.

А як щодо пропрезидентської фракції "Слуга народу", якщо моделювати склад наступного парламенту? Я передивився багато опитувань КМІС, і майже всюди дуже високі відсотки незадоволення діяльністю "Слуги народу". В наступному парламенті вона буде?

— Дійсно, ставлення до цієї партії завжди було гірше, ніж до президента. І партія сама взагалі не сподівалася на таку перемогу. Та це не означає, що вона не має шансів потрапити до наступного парламенту. Вона теж буде модифікуватися, можливо, змінить назву, але ті самі люди організують щось інше. Наприклад, включать [до списків] популярних волонтерів чи військових. Якщо навіть проросійська партія під іншим виглядом має шанси, то "Слуга народу", скоріш за все, буде в парламенті. Але точно у суттєво меншій кількості.

До речі, в багатьох опитуваннях КМІС я помітив таку цікаву особливість: яке б питання не ставилось, ви заміряєте, як до нього ставляться прихильники президента. Поясніть, чому соціологам важливо замірювати настрої саме серед прихильників президента? Це якась особлива соціальна страта, що ці дані треба мати?

— Ну ми не замірюємо тільки прихильників. Ми замірюємо серед тих, хто ставиться позитивно і негативно до президента. І нас якраз цікавить більше думка тих людей, хто ставиться негативно. Тому що, якщо є підтримка якихось дій [влади], навіть серед тих, хто ставиться негативно до президента, то це означає, що ця підтримка є більш надійною, обґрунтованою. Якщо ж є велика диференціація, то вона пов'язана з тим, що люди щось підтримують не через те, що осмислюють цю дію, а через те, що вони довіряють президенту.

"Підтримка Трампа в Україні була одна з найбільших у світі"

У вересні минулого року було опитування КМІС, і 54% українців погоджувались з твердженням, що Захід в міру своїх можливостей, але серйозно допомагає Україні. Таке ж опитування в лютому-березні цього року — і вже 62% українців стали вважати, що Захід серйозно допомагає. Зростання наче і невелике, але дивно, що воно взагалі відбулося. За рахунок чого? Адже по факту, окрім гучних заяв, Захід не зробив якихось радикальних дій, спрямованих на допомогу Україні.

— За останній час взагалі змінилося те, що люди вважають Заходом. Через Трампа з'явилася диференціація. Коли ми раніше запитували про Захід, то люди сприймали США і Європу як щось єдине. Після того, як Трамп почав фактично розколювати НАТО, нападати на Канаду та Данію, то виявилося, що це різні речі. Тому ми диференціювали це питання і ставили його окремо стосовно європейських країн і США. І виявилось, що під Заходом зараз розуміють тільки європейські країни, а не США.

А європейські країни останнім часом зробили різні заяви про те, що вони намагатимуться замінити США у підтримці України. А люди більше реагують навіть на заяви, ніж на реальну допомогу. Люди цінять таку моральну підтримку. Так що це пов'язано з переорієнтацією українців на розуміння Заходу, тільки як Європи.

Але реагуємо ми виключно емоційно?

— Так. Просто українці мають надію, що ці всі гучні заяви все ж таки будуть реалізовуватися. А після того, як на США надія пропадає, Європа є нашою єдиною надією на підтримку.

Ця втрата надії на США загрожує появою в Україні "антиамериканізму"? Не такого радикального, звісно, як в якомусь Ірані, але все ж таки? Чи через нашу емоційність все так мінливо, що завтра Трамп зробить якусь компліментарну заяву стосовно України — і 80% знову будуть вдоволені діями США? Це так працює?

— Треба сказати, що українці взагалі дуже позитивно ставилися до приходу Трампа. Одразу після виборів ми проводили дослідження і питали, це гарно чи погано, що Трамп переміг? Більшість українців сказала, що це гарно. Я навіть бачив одне міжнародне дослідження, в якому були присутні різні інші країни, і підтримка Трампа в Україні була однією з найбільших у світі. Але зараз більшість вважає, що це погано. І є підстави так вважати.

Та я гадаю, що українці не дуже усвідомлюють, що половина США і партійна половина — проти Трампа. Вони пов'язують діяльність США виключно з Трампом. Тому у нас є така загроза антиамериканізму. І, на жаль, є претензії до європейських країн (коли нам щось не дають). І це може мати негативний вплив на наш європейський шлях розвитку.

Як саме?

— Наприклад, ті сили, які раніше були проросійськими, зараз будуть наполягати на "незалежному шляху розвитку", неприєднанні до союзів. І фактично їх діяльність буде сприяти Росії в досягненні мети й буде наближувати грузинський сценарій.

Ви сказали, що у нас був чи не найбільший рівень довіри до Трампа у світі. Це знову ж таки емоційна річ? Через те, що Трамп пообіцяв завершити війну за 24 години?

— Так. Він казав про це і намагався реально зупинити війну, на відміну від попередньої адміністрації, яка не ставила завдання це швидко зробити (можливо тому, що розуміла краще ситуацію). Була надія, що Трамп зможе щось тут зробити.

"Щомісяця ми втрачаємо сто тисяч людей"

В одному з інтерв'ю ви сказали, що за оцінками КМІС приблизно 8% українців готові брати до рук зброю. Ці 8% це багато чи мало? Про що нам каже ця цифра?

— Чесно кажучи, ми не дуже хотіли такі різні речі досліджувати. Є певна тематика, яка дуже близька до військової таємниці, військових дій. І наш мобілізаційний потенціал є одним з таких питань. Такі дослідження має замовляти держава, і зовсім не обов'язково їх оприлюднювати.

Та слід сказати, що у нас не все так погано з мобілізацією, як це здається. ЗМІ просто підкреслювали деякі негативні явища. 8% добровольців — це дуже високий показник. Але, на жаль, всі, хто добровільно хотів, вже пішли в перший рік війни. Та головна проблема в тому, що у нас людей в п'ять разів менше, ніж в Росії, і довга війна — це все одно погано для України.

І ще дуже погано, що більшість людей, яких Україна втрачає, це — біженці. Було близько восьми мільйонів біженців в Європі, ще пів мільйона в інших країнах і десь до двох мільйонів в Росії, про яких ми мало що знаємо. Але якщо брати ці вісім мільйонів, то ця цифра зменшувалася, адже два мільйони повернулися і залишилися шість мільйонів. Однак за останні пів року почався зворотній процес. Близько 50 тисяч людей кожного місяця їде до Європи. Крім того, 50—100 тисяч біженців щомісяця приймає рішення там залишитися. В одному з наших останніх досліджень виявлено, що дві третини тих, хто зараз в Європі, хочуть отримати громадянство тієї країни, де вони проживають. Тобто з шести мільйонів повернеться тільки третина, якщо війна закінчиться зараз. Таким чином, ми щомісяця втрачаємо 100—150 тисяч людей: п'ятдесят тисяч тих, хто просто їде, і ще сто тисяч тих, хто приймає рішення залишитися [в Європі]. Це набагато більше, ніж ми втрачаємо на війні. І саме це головна проблема для України, якщо війна буде продовжуватись. Тому для нас питання, скільки буде тривати війна, є ключовим. Якщо вона зупиниться зараз, то, скоріш за все, в Україні залишиться десь 25 мільйонів.

Тобто затяжна війна дійсно проблема. І разом з тим я помітив таку тенденцію, що від опитування до опитування відсоток громадян, які проти територіальних поступок Росії, поступово зменшується. Відповідно, ми можемо констатувати, що Путін потроху досягає своєї мети й виснажує суспільство?

— Коли мова йде про територіальні поступки, то люди проти того, щоб ці регіони юридично ставали частиною Росії. І ця цифра, в принципі, особливо не змінюється. Сильно змінюється кількість тих, хто готовий на те, щоб питання вирішувати не війною, а дипломатичним шляхом. Люди мають надію, що коли прийде притомна влада в Росії, то можна буде це питання якось по-іншому вирішити. Росіяни захочуть зняти санкції, і ми зможемо все повернути. Тому, коли йде мова про територіальні поступки, то йдеться про визнання того, що ми не можемо відвоювати території.

Звичайно, якщо цей процес затягується, то Путін дійсно досягає певної своєї мети. Щонайменше, він робить Україну слабшою і зменшує кількість людей, які тут проживають.

"Навіщо нам ядерна зброя? Росія нас захистить"

Мене зацікавило одне з опитувань КМІС щодо повернення ядерної зброї. Зрозуміло, що зараз більшість, 73% українців, за те, щоб повернути Україні статус ядерної держави. А от в 1994 році КМІС питав, чи повинна Україна взяти на озброєння ядерну зброю. І тоді 50% виступали проти. Чому?

— Якщо навіть не брати 1990-ті, а 2012—2013 роки, то 90% українців позитивно ставилися до Росії. Путін був найбільш популярним політиком. Його підтримка була 60%. І у 2010 році, коли були президентські вибори, то Янукович і Тимошенко, лідери цих президентських перегонів, мали близько 30%. Вдвічі менше, ніж Путін.

А в 1990-ті ситуація була така, що це ж була одна країна. І українці думали, що якщо буде ядерний конфлікт, то навіщо ж нам зброя? У нас є Росія, яка нас захистить. Перш за все, думали про те, що на нас нападуть США. Більшість людей була проти НАТО. Тому це не мало жодного сенсу — витрачати гроші, підтримувати ядерну зброю, коли от у нас є Росія, яка буде нас захищати. Ну тоді це було все одно що зараз уявити собі, що, скажімо, Львів чи Харків нападе на Київ. Це здавалося повним безглуздям.

Пане Володимире, ви вже дуже багато років досліджуєте суспільні настрої в країні. За ці всі роки праці вивели для себе якусь формулу, яка ж все-таки наша національна українська ідея?

— Я не певен, що взагалі всі країни мають якусь національну ідею. Яка ідея у Німеччини чи у Франції? Але люди в Україні завжди прагнули незалежності, тому що культура, мова зазнавали хвиль пригноблення. Тому це побудова самостійної, демократичної держави. Під час війни навіть збільшилась кількість людей, які за демократію. Хоча були різні періоди, і до демократичних перетворень ставилися не дуже позитивно, через те, що їх пов'язували з погіршенням матеріального стану.

Тому це — створення самостійної, незалежної держави, яка спільно з Європою буде мати європейські цінності, дуже високий рівень добробуту і можливість розвивати свою культуру. Мені здається, це зараз підтримує більшість українців. І в деякому сенсі ми можемо вважати це національною ідеєю.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Эффективный способ выспаться: ученые назвали лучшую позу для сна
Фокус
2025-06-21T07:15:50Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как легко справиться со стрессом: научное открытие
TSN
2025-07-04T20:09:59Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
Съедать много арбуза летом: польза или вред
Comments UA
2025-07-04T05:21:18Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Подача электроэнергии на ЗАЭС восстановлена
Корреспондент
2025-07-04T20:51:30Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": у кого Пенсионный фонд потребует деньги в июле
Знай
2025-07-04T18:36:48Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Бизнес исправился: разительно сократилось количество заблокированных накладных и рисковых компаний
ZN UA
2025-07-04T05:39:04Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Зеленский резко отреагировал на ночную атаку РФ
Корреспондент
2025-07-04T11:30:19Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Зеленский анонсировал новые обмены пленными
Корреспондент
2025-07-04T20:57:09Z
Конгрессмены требуют от Хегсета возобновить предоставление Украине оружия
ZN UA
2025-07-04T20:57:08Z
Польша отреагировала на прекращение поставок оружия США
Корреспондент
2025-07-03T19:06:41Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
Уроки языка: как будет на украинском "кузнечик"
ZN UA
2025-07-04T21:03:47Z
Можно даже не участвовать в боях: ВСУ успокоили уклонистов и развеяли страх перед мобилизацией
Знай
2025-07-04T20:12:58Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
"Здесь должны были спать дети": появились кадры разрушенной комнаты детей Тополи
GlavRed
2025-06-23T06:40:50Z
Мобилизация женщин с сентября: ЦПД срочно обратился к украинцам
Знай
2025-07-04T08:36:20Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Гороскоп на 5 июля: одинокие могут встретить важного человека
Новости Украины
2025-07-04T21:00:21Z
Как поздравить Катю с днем рождения: прикольные пожелания и открытки
Telegraf
2025-07-04T19:57:10Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Куриные яйца могут вас убить: 8 бытовых ошибок с ними, которые вредят здоровью
Знай
2025-06-26T02:51:38Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Более сотни боев: в Генштабе рассказали, что происходит на фронте
Gazeta UA
2025-07-04T20:18:49Z
Вы точно проходили мимо нее: где находится старейшая метеостанция Киева
Telegraf
2025-07-04T19:06:35Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
В Харькове прогремели взрывы, россияне атаковали город и область ударными дронами
ZN UA
2025-06-29T21:52:59Z
Партизаны разведали позиции 428-го МСП ВС РФ: ликвидированы штабные командиры
Gazeta UA
2025-07-04T11:27:50Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Потап отреагировал на острый комментарий Тины Кароль и посмеялся с ее реакции на его творчество
TSN
2025-07-04T11:18:50Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Умер Марк Сноу - автор музыки к "Секретным материалам"
Новости Украины
2025-07-04T20:51:49Z
Дизайнер Зеленского раскрыл секрет костюма президента на встрече с Трампом
Telegraf
2025-07-04T16:33:05Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
В России умерла звезда фильма Ирония судьбы
Корреспондент
2025-06-21T09:09:23Z
Инсайдер раскрыл причину разрыва Кэти Перри и Орландо Блума
Корреспондент
2025-07-04T06:42:59Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Удар РФ по Киеву: в Святошинском районе, вероятно, есть пострадавшие
TSN
2025-07-03T23:51:01Z
В Днепре и Кривом Роге произошли взрывы: что известно о последствиях атаки
TSN
2025-07-04T09:30:58Z
В Ивано-Франковской области нашли в лесу 5-летнего мальчика спустя трое суток поисков
Комсомольская правда
2025-06-21T07:57:23Z
Наводнение в Техасе унесло жизни нескольких человек: власти призывают срочно эвакуироваться. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-04T20:48:43Z
«Горить-палає техніка ворожа»: что произошло в Липецкой области РФ
Comments UA
2025-07-04T20:39:39Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
Атака на Киевщину: разрушен отель с клиникой, есть погибшая и пострадавшие
Корреспондент
2025-06-23T03:15:35Z
В Одессе снова увеличилось число пострадавших из-за атаки РФ
Корреспондент
2025-06-28T07:21:48Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Абсолютный фаворит: эксперты назвали лучший автомобиль года
Фокус
2025-07-04T15:30:28Z
За руль не всем теперь можно: какие возрастные ограничения ввели для водителей в Украине
Знай
2025-07-04T15:21:27Z
В Украине снизился спрос на новые коммерческие автомобили
Корреспондент
2025-07-04T12:54:50Z
Не только парковка в тени: 5 советов, которые помогут предотвратить нагрев авто в жару
Telegraf
2025-07-04T12:48:25Z
Сколько стоит страховка авто от дронов, ракет и ПВО: считаем на примере Volkswagen
VGorode
2025-07-04T12:27:19Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Мотоспорт в скорби: испанец Борха Гомес погиб на тестах
Новости Украины
2025-07-04T20:39:19Z
"Шахтер" победил в первом матче под руководством Турана
ZN UA
2025-07-04T20:30:28Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Первый спарринг Шахтера удачный: команда добивается минимальной победы
Корреспондент
2025-07-04T19:27:22Z
Условно наказанные: гранды европейского футбола пошли на финансовый обман
Корреспондент
2025-07-04T18:24:52Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
"Межзвездный путешественник": ученые обнаружили в Солнечной системе загадочный объект
TSN
2025-07-04T20:51:04Z
Экс-глава Rockstar North обвинил «вредителей» в саботаже MindsEye
GameMag
2025-07-04T20:45:36Z
В США продадут камень за 4 миллиона долларов: что в нем необычного
Comments UA
2025-07-04T19:39:47Z
ТОП-10 лучших бесплатных хорроров в Steam
Знай
2025-07-04T17:51:11Z
Tesla построила полностью автономную зарядную станцию для электромобилей
Корреспондент
2025-07-04T16:48:32Z
Рынок смарт-часов падает пятый квартал подряд
Корреспондент
2025-07-04T16:36:48Z
Що садити в липні 2025: повний список культур, які точно дадуть врожай
AgroNews
2025-07-04T16:15:03Z