MY.UAНовини
Металургія залишається одним із китів українського експорту, ринок чекає на наш метал — Роман Анзін
Металургія залишається одним із китів українського експорту, ринок чекає на наш метал — Роман Анзін

Металургія залишається одним із китів українського експорту, ринок чекає на наш метал — Роман Анзін

Війна зруйнувала традиційний баланс в українській металургії. Домінування експорту і великий попит з боку комерційного будівництва та великих промислових проєктів поступилися орієнтації на оборонні замовлення і масштабну відбудову інфраструктури. Як у цих умовах виживає та трансформується українська металургія? Чому імпорт стає як загрозою, так і стимулом? Що може зробити держава для підтримки експорту? Про все це — у розмові з Романом Анзіним, генеральним директором компанії VARTIS, який активно працює на ринку металопрокату навіть у часи повномасштабної війни.

Романе, як війна в Україні вплинула на ринок металопрокату? Які основні зміни ви спостерігали за останні три роки?

Війна дійсно перевернула все з ніг на голову. Якщо у 2021 році в нас була досить передбачувана ситуація: стабільний попит, планові проєкти у будівництві, промисловості, то у 2022-му, після повномасштабного вторгнення, майже всі плани зупинилися. Компанії "заморозили" будівництво через ризики бойових дій, та й логістика стала просто непередбачуваною. Руйнування інфраструктури, блокада портів — усе це боляче вдарило по ринку. Але вже у 2023–2024 роках ми відчували певне пожвавлення. Будівельні компанії активізуються передусім там, де йде реконструкція зруйнованих об’єктів: дороги, мости, житло, соціальні об’єкти. Суттєво зріс попит від оборонного сектору, що теж стабілізує ринок. Проте структура попиту тепер зовсім інакша, ніж була до війни. Якщо раніше великі обсяги металу йшли у комерційне житлове будівництво чи промисловість, то тепер головний "локомотив" — це інфраструктурні й оборонні проєкти.

Який вплив на ринок металопрокату мали блокади портів та руйнування інфраструктури? Як ви розв'язуєте логістичні проблеми?

До повномасштабної війни 70–80% українського металу вирушало за кордон морським шляхом. Коли порти заблокували, логістичні ланцюги "посипалися" майже одразу. Галузі довелося реагувати миттєво: переорієнтувати транспортування на західні кордони, переходити на залізницю та автотранспорт. Звісно, це все ускладнилося зростанням вартості перевезень, подекуди на 20–25%. Ми ж, як оператор переважно внутрішнього ринку, почали розвивати мережу металоцентрів на заході країни та в центрі. Так ми диверсифікували ризики, пов’язані з військовими діями, і можемо бути ближчими до наших клієнтів. Зараз, на жаль, не можна покладатися на одну-дві точки зберігання чи один логістичний маршрут — потрібно бути гнучкими, щоб у разі проблем швидко перебудуватися.

Наскільки зараз ринок заповнено імпортом? І як цьому можна зарадити?

Зараз, за моїми оцінками, імпортна складова на внутрішньому ринку сягає 27–30%. У першу чергу продукція надходить із Туреччини, Китаю та Індії, де часто кращі або дешевші умови виробництва. Так, для України це виклик: наш метал стає менш конкурентним за ціною, особливо з урахуванням воєнних ризиків і складнощів із логістикою. Як цьому зарадити? Треба інвестувати в модернізацію наших заводів, щоби покращити якість металу і зменшити собівартість. Ми маємо доводити, що українська продукція відповідає міжнародним стандартам, отримувати потрібні сертифікати, боротися за репутацію української металургії як справді надійного контрагента. Який виконує зобов'язання всупереч всім перепонам.

Хто є головним конкурентом, крім Туреччини?

Як я вже казав, Китай і Індія — це, мабуть, найбільший виклик для українських виробників. У них величезні внутрішні й експортні потужності, вони мають більш доступні енергоносії, а подекуди й державну підтримку. Через це вони можуть демпінгувати ціни, що погано впливає на світовий ринок: утворюється перенасичення продукцією, а вартість металу падає. Негативно впливає і слабкий попит в Європейському Союзі. Проте наш козир — якість, зручність у логістиці (коли вона налагоджена), а також можливість швидкого постачання потрібних партій металопродукції. Тому нашим операторам ринку металопрокату логічно робити ставку саме на нішеві пропозиції та продукцію, що відповідає високим стандартам. Це допомагає "відхопити" свій сегмент навіть при загальному зниженні цін.

Імпорт — це загроза чи все ж стимул для розвитку ринку?

Я б сказав, що імпорт — одночасно і загроза, і стимул. Коли на внутрішній ринок масово заходить дешевий метал, наші виробники втрачають частку ринку, що б’є по фінансах і може призвести до скорочень та зупинок виробництва. З іншого боку, імпорт тримає українські компанії у тонусі: щоб протистояти закордонним конкурентам, треба ставати сучаснішими, швидшими, гнучкішими. Якщо все це робити вчасно, у результаті ми самі виграємо — і на внутрішньому, і на зовнішніх ринках. Але водночас у багатьох країнах існують механізми захисту свого виробника, і ми теж маємо приділяти більше уваги локалізації. Певний захист ринку — квоти, мита, ліцензування — часто необхідний, аби дати можливість українській металургії розвиватися. Головне — не перегнути палицю і не перетворитися на "закриту фортецю".

Тарифні війни Трампа — що вони несуть українській металургії?

Тут ситуація двояка. З одного боку, США — не найбільший імпортер українського металу, тому прямі збитки не є критичними. Їхня частка в структурі українського експорту металу дуже рідко перевищувала 1%. З іншого — коли Америка "зачиняє двері" для Китаю, Туреччини чи Європи, ті виробники починають шукати нові ринки збуту. Виникає перенасичення в інших регіонах і, відповідно, демпінг. Це знижує ціни у світі загалом, ускладнюючи експорт української продукції. Тарифні війни часто призводять і до "дзеркальних" санкцій: якщо одна країна вводить мита, інші починають робити те ж саме. Україна, яка сильно залежить від експорту металу, в такій ситуації повинна бути дуже гнучкою. Потрібно розвивати глибоку переробку — пропонувати готові вироби із високою доданою вартістю, а не просто сировину. Зрештою, це ще один поштовх до модернізації та переходу на більш високотехнологічне виробництво, яке буде стійкішим до світових цінових коливань.

Українська металургія фактично починає все з нуля на європейському й азійському ринках. Що має зробити бізнес, щоби відбулася успішна експансія?

Насамперед — модернізуватися. Це стосується і виробничих ліній, і підходів до управління. Західні та азійські замовники дуже уважні до сертифікації, екологічних стандартів, стабільності постачання. Вже не достатньо просто заявити, що "в нас якісна сталь" — потрібно довести це відповідними документами, постійними аудитами, репутацією на ринку. Також варто орієнтуватися на продукцію з більшою доданою вартістю. Це можуть бути конструкції, що готові до монтажу в будівельних чи промислових проєктах, рулони з додатковим покриттям тощо. Коли ми пропонуємо готове рішення, а не просто сировину чи напівфабрикат, то і заробити можемо більше, і закріпитися на ринку надовше. І третій момент — маркетинг і репутація. Зараз у світі цінується надійність у відвантаженнях, стабільність якості, прозорі контракти. В умовах, коли зростає невизначеність, надійність стає важливою перевагою. Якщо компанія демонструє, що з нею зручно працювати, що вона дотримується строків і пропонує конкурентну ціну, клієнт із задоволенням продовжить співпрацю.

А державі що варто робити для підтримки? Ми часто чуємо про захист національного виробника, але як щодо підтримки експортера?

Держава має забезпечити чіткі та зрозумілі умови роботи. Зокрема, це податкові стимули для тих, хто інвестує у виробництво, а також експортне фінансування і страхування ризиків. Якщо поглянемо на успішні приклади в Європі чи Азії, побачимо, що там влада охоче допомагає своїм національним виробникам вийти на зовнішні ринки — і в тому числі кредитно-експортними інструментами. Також важлива інфраструктура: відновлення портів і залізниці, будівництво якісних автомобільних шляхів, налагодження транзиту через західні кордони. Бізнес не зможе ефективно транспортувати метал, якщо немає нормальних логістичних коридорів. І, звісно, дипломатичні зусилля: домовленості з іншими країнами про зняття бар’єрів, про взаємні квоти, про технічні стандарти. Українські експортери повинні розуміти, що вони не кинуті напризволяще, а мають надійний тил у вигляді держави.

Інтеграція в ЄС: які ключові виклики бачите для себе? І чи є в України шанс закріпитися там?

Безумовно, є. Дуже важливо, що це відбувається вже зараз. Український метал уже використовується в європейських проєктах, і попит на нього збережеться, особливо якщо ми підтягнемо екологічні та технічні стандарти. Проте варто розуміти, що ЄС дуже пильно слідкує за викидами CO₂, ефективністю виробництва, умовами праці, антикорупційними заходами — і все це відображається у квотах та митах. Тому тут дуже важливо мати зрозумілі "правила гри" всередині країни: прозору судову систему, чітку антикорупційну політику, прозорий механізм контролю за екологічними стандартами. Якщо ми це виконаємо — наші перспективи будуть більш ніж позитивними. Європа готова споживати український метал, бо ми історично були одним із великих постачальників, і в нас є хороший інженерний потенціал. Але при цьому ми маємо розуміти, що наразі ринок ЄС — слабшає. І це, на жаль, довгостроковий тренд.

Чи готовий бізнес до податкових змін? Що ви очікуєте від податкової та монетарної політики найближчим часом?

Вважаю, що бізнес готовий до коректних і передбачуваних змін. Під час війни зрозуміло, що держава може підіймати податки, щоб підтримувати армію та відбудову. Але ключове слово — "передбачуваних". Якщо сьогодні податок на прибуток 18%, а завтра раптом 30%, без попередження і перехідного періоду, компанії не встигнуть перебудуватися.

Ви неодноразово згадували про потенціал металургії стати драйвером економіки. Як це можливо в нинішніх умовах?

Металургія залишається одним із "китів" українського експорту — тут ми маємо хорошу історію, технологічну базу і кадри. Навіть після важких ударів війни багато підприємств не зупинилися, а ті, що відновлюються, намагаються робити це більш сучасно. Якщо вийти на стабільне виробництво якісного металу, вкладати гроші у глибоку переробку та експорт готової продукції, то дуже швидко можна принести країні серйозні валютні надходження. Навіть у 2024 значно більше 50% металопродукції пішло на експорт. Це означає, що ринок чекає на наш метал, і нам потрібно цим скористатися. Якщо ще й держава "підставить плече", зробить правила прозорими, підтримає модернізацію, то ми зможемо відновитися й навіть перевершити довоєнні показники. А це означає нові робочі місця, податки та стрімке зростання економіки загалом.

Також для цього важливо тримати під контролем інфляцію та курс валюти. Якщо за пів року гривня може "просісти" чи "злетіти" на 30%, планувати закупівлю сировини, оплату логістики й експорт майже неможливо. Тому монетарну політику треба вести так, щоб у бізнесу залишався прогнозований горизонт дій. Плюс потрібні стимули для тих, хто будує нові цехи, впроваджує енергоефективні та "зелені" технології. Це вигідно в довгостроковій перспективі і для держави, і для виробників.

Як компанія "Вартіс" адаптувалася до умов війни? Які кроки ви зробили, щоб забезпечити стабільність бізнесу?

Мабуть, найважливіше, що ми обрали стратегію максимальної гнучкості. Коли все навколо хаотично змінюється — від гривневого курсу до безпекової ситуації, — треба вміти швидко "перемикатися". По-перше, ми не стали масово звільняти людей, а натомість оптимізували витрати на управління: переглянули бізнес-процеси, скоротили непрофільні статті. По-друге, ми у стислі строки вибудували нову логістику, уклали угоди з альтернативними постачальниками та взялися самі експортувати окремі види продукції через західні кордони. І, нарешті, ми вклалися у відкриття нових центрів зберігання та продажу металопродукції — зокрема, у західних областях, де було відносно безпечніше. Це дозволило нам тримати стратегічний запас металу ближче до нашого споживача й швидко реагувати на будь-які перебої. Так ми утрималися на плаву й навіть розширили свою географію — не тільки по Україні, а й у європейських країнах, де тепер маємо свої представництва та стабільний пул клієнтів.

Також ми продовжили розвивати та модернізувати власне виробництво, щоб забезпечити впевнений контроль якості та стабільність постачання.

В умовах розширення частки електронної комерції в цілому в Україні, покупці металопрокату теж не залишилися осторонь цього тренду. Тому в рамках розвитку омніканальних продажів ми розвиваємо та посилюємо можливості та сервіси покупки металопрокату та супутніх товарів в інтернет-магазині.

Скільки ви відкрили нових центрів, і чому пішли на такий ризик у непрості часи?

За останні два роки ми відкрили понад 10 нових металоцентрів у різних регіонах України, розширили та модернізували наявні склади комплектації в регіонах. У воєнних реаліях це дійсно ризик, але він був виправданий. Адже в старій моделі, коли вся логістика була "зав’язана" на кілька точок зберігання та порти на півдні, ми б не вижили. Нові локації та ефективні логістичні ланцюги дозволяють доставляти метал туди, де він реально потрібен: на захід, де сконцентрувалися багато виробництв, в центральні області, де відбувається відновлення. Це дає покупцям впевненість, що ми поруч і працюємо без затримок.

Чи відчуваєте ви кадровий голод? Як залучаєте людей до роботи

Звичайно, дефіцит людей відчутний, особливо на технічних спеціалістів чи інженерів. Багато людей виїхало чи було мобілізовано. Ми активно інвестуємо у внутрішні програми перекваліфікації. Активно залучаємо до роботи жінок і більш вікових працівників, технологічний рівень нашої компанії це дозволяє. Працюємо над автоматизацією процесів та впровадженням новітніх технологій в основні сфери діяльності компанії. Але довгостроково, звісно, державі доведеться звернути більше уваги на демографічну і міграційну політику. Адже брак робочих рук буде довгостроковою проблемою для України. Навіть коли бойові дії закінчаться, проблема з кадрами не буде швидко вирішена.

Які уроки ви винесли з війни в контексті управління компанією у надзвичайних умовах?

Перший і головний урок — бути готовими до раптових змін і вміти швидко ухвалювати рішення. Не можна розраховувати на те, що "завтра буде так само як учора". Другий — цінність команди. Коли починаються критичні моменти, саме люди у твоїй компанії витягують бізнес на новий рівень або, навпаки, усе розвалюється. Тож варто берегти їх, мотивувати, інвестувати в навчання і розвиток. Третє — диверсифікація. Залежність від одного клієнта, одного сегменту ринку, одного логістичного маршруту під час війни — це надто ризиковано. Тому ми стараємося розподіляти ресурси так, аби в будь-який момент можна було перемикнутися з одного напряму на інший, з однієї схеми постачання на іншу.

Свого часу ви займалися "фруктовим" бізнесом, а тепер успішно керуєте металургійним трейдером. Як вдалося так органічно перейти з однієї сфери в іншу?

Насправді між різними сферами є багато спільного — це грамотна логістика, робота з людьми, управління фінансами, менеджмент загалом. У "фруктовому" бізнесі я навчився, що іноді будь-яку проблему можна вирішити, якщо маєш добру команду й правильно вибудовані процеси. У металургії ті ж принципи працюють, хоч сам продукт зовсім інший. Звісно, в металопрокаті є чимало технічних нюансів, які потрібно знати. Але коли ти оточений фахівцями, ти швидко розбираєшся в усіх специфіках. Найголовніше — мати стратегію, розуміння, як взаємодіяти з ринком, і вдало координувати діяльність компанії. Все інше додається в процесі. Загалом, для західної управлінської культури, де за життя ТОП-менеджер може встигнути покерувати і металургійним заводом, і страховим бізнесом, і футбольним клубом, управління — це доволі універсальна наука.

Роман Анзін — генеральний директор компанії VARTIS, понад 10 років досвіду корпоративного управління. VARTIS — український оператор ринку металопрокату, провідний український металотрейдер.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Украина может лишиться помощи Европы: какой план созрел у Кремля
Comments UA
2025-04-18T06:24:26Z
Телефонный звонок Путина Трампу: в РФ указали на важный нюанс
Comments UA
2025-04-17T11:54:36Z
Экспосол Британии рассказал, как заставить Россию прекратить огонь
Корреспондент
2025-04-19T02:45:53Z
Вероятное ядерное соглашение с США: Иран хочет гарантий — Reuters
TSN
2025-04-19T02:18:13Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
У Путина осталось совсем немного времени откладывать перемирие: что об этом говорит
Comments UA
2025-04-14T14:06:52Z
Захарова вспомнила слова Зеленского о «лохе» и обвинила его в трагедии в Сумах
Comments UA
2025-04-17T12:39:43Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Украинский опыт: в Европе выясняли, как прорвать российскую ПВО без помощи США, — RUSI
Фокус
2025-04-16T10:36:21Z
На Пасху будут дежурить 6000 спасателей
Корреспондент
2025-04-19T03:15:27Z
Какой праздник 19 апреля 2025 и почему нужно испечь яблочный пирог
Факти ICTV
2025-04-19T03:01:46Z
Можете проспать свое счастье: чего лучше избегать в Страстную пятницу
Gazeta UA
2025-04-18T03:36:04Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
Пограничники прогнозируют большие очереди на границе: в чем причина
Comments UA
2025-04-17T13:16:58Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Гороскоп на сегодня, 19 апреля: суббота непредсказуемых изменений и неожиданных встреч
Знай
2025-04-19T01:33:45Z
"На Лаврова похож". Человек в маске коня в Одессе насмешил сеть
Telegraf
2025-04-19T01:33:34Z
Передавал врагу координаты ВСУ: суд наказал военного-предателя
Новости Украины
2025-04-05T09:18:45Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Командиры врут, солдаты страдают: военная омбудсмен бьет тревогу
Знай
2025-04-05T19:12:10Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
В музыкальном клипе Evanescence показали новый дизайн Данте из второго сезона Devil May Cry
GameMag
2025-04-18T20:18:10Z
Боярского госпитализировали после падения с трёхметровой высоты - соцсети
Корреспондент
2025-04-18T19:45:03Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Экс-звезда "Квартала 95" Елена Кравец дебютирует в театральном моноспектакле/Речь идет о показе моноспектакля под названием "Можно я просто посижу?"
Апостроф
2025-04-07T18:09:09Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Назвали самый полезный напиток для работы мозга
Gazeta UA
2025-04-18T21:39:10Z
Диабет нового типа поражает худощавых подростков: больные умирают через год
Comments UA
2025-04-18T15:18:13Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
Когда лучше пить кофе: до или после тренировок
UAToday
2025-04-18T14:03:15Z
Этот симптом появляется на ранних стадиях рака: на что следует обратить внимание
Comments UA
2025-04-18T13:39:58Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
Армия РФ атаковала Запорожье беспилотниками
Корреспондент
2025-04-19T01:48:08Z
В результате стрельбы на петушиных боях в Эквадоре погибли 11 человек
Корреспондент
2025-04-18T23:27:40Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Украину охватила масштабная воздушная тревога: названа причина
TSN
2025-04-06T00:30:24Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Оберните мясо этой кожурой — оно будет румяным, сочным и будет таять во рту
TSN
2025-04-19T02:24:57Z
Годовщина смерти: как поддержать человека, потерявшего кого-то из родных
ZN UA
2025-04-18T22:24:44Z
Швейцарский курорт отрезало от мира из-за снегопада
Европейская правда
2025-04-18T16:19:48Z
Как понять, что любовь закончилась — исследование
Факти ICTV
2025-04-18T15:34:39Z
Три праздничные закуски на Пасху, которые сметут со стола первыми
Gazeta UA
2025-04-18T15:33:20Z
Гороскоп на 19 апреля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-04-18T15:30:41Z
Пасхальный тренд: как сделать мраморные крашенки из натуральных материалов
Апостроф
2025-04-18T14:30:25Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Компенсация налогов за предоставление в аренду жилья ВПЛ: нужно ли быть ФЛП, чтобы ее получить
ZN UA
2025-04-19T02:22:28Z
"Все горит": Куюн отреагировал на изменение состава бензина с 1 мая
Хвиля
2025-04-19T01:09:29Z
"Укрзалізниця" назначила дополнительный поезд в Хмельницкую область
ZN UA
2025-04-18T22:58:04Z
Рубль растет: какие причины
Comments UA
2025-04-18T20:54:55Z
Китай полностью прекратил закупать сжиженный газ в США - СМИ
Корреспондент
2025-04-18T20:27:23Z
Пенсионеры могут получать по 9000 грн ежемесячно: при каком условии
Знай
2025-04-18T20:12:49Z
Что происходит с ценами на топливо в Украине
UAToday
2025-04-18T19:33:22Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
Триумф Онофрийчук на этапе Кубка мира по художественной гимнастике
Корреспондент
2025-04-05T21:12:36Z
Официально: бой Стивенсона с Сепедой получил согласование
Корреспондент
2025-04-18T21:09:22Z
Вопреки молве: к работе тренером Юрген Клопп не вернется
Корреспондент
2025-04-18T20:13:59Z
Комментатор в прямом эфире пристыдил Шовковского за русский язык
Telegraf
2025-04-18T20:13:37Z
Ярмоленко становится бомбардиром-рекордсменом Динамо
Корреспондент
2025-04-18T19:03:35Z
Тренер Ромы дал оценку игре Довбика: Выкладываться следует еще больше
Корреспондент
2025-04-18T17:15:39Z
В Китае заставят роботов сразиться между собой: после восстания машин они точно отомстят
Знай
2025-04-18T16:51:49Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Заблудиться в особняке: Обзор Blue Prince
GameMag
2025-04-18T20:43:11Z
Старейший дом в опасности: Геймплейный трейлер кооперативной FBC: Firebreak — 24 апреля пройдёт презентация игры
GameMag
2025-04-18T20:24:35Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Это приложение постоянно ворует память на телефоне: как это быстро исправить
Telegraf
2025-04-06T05:21:34Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Американский автогигант прекратил поставки машин в Китай – CNN
ZN UA
2025-04-19T02:16:30Z
Эти машины лучше не трогать: патрульные признались, какие авто боятся останавливать
Знай
2025-04-18T19:30:15Z
Subaru представила сразу три новых автомобиля
Корреспондент
2025-04-18T17:27:35Z
В России за полгода удалось продать всего один электромобиль Lada
Корреспондент
2025-04-18T15:42:43Z
Запас хода вырастет вдвое: раскрыты подробности кроссовера Nissan Leaf 2026
Фокус
2025-04-18T14:40:50Z
Новый кроссовер Mazda CX-5 2026 показали до презентации
Фокус
2025-04-18T11:12:51Z
Убить машину проще простого во время прикуривания: что точно нельзя делать
Comments UA
2025-04-18T08:21:40Z
Китай запретил термины «автономное» и «умное» вождение в рекламе авто
ITC
2025-04-18T07:07:26Z