/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fe210a8f38b0c33a733894a0f2c082915.png)
Пенсіонерів відправлять на роботу: які умови готують
Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. У Кабміні хочуть, щоб вихід на пенсію у 60 став винятком, а не правилом. І вже готують механізми, щоби українці пенсійного віку залишалися у професії.
Пенсійний вік – не межа активності. В уряді вважають, що українці, які досягли 60-річного віку, мають ще значний потенціал, який можна ефективно використовувати в економіці.
Про це заявила міністр соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі однієї із радіостанцій.
У відомстві вже готують законодавчі ініціативи, які створять стимули для роботодавців не лише звільняти працівників пенсійного віку, а й активно працевлаштовувати людей 60+.
За словами Жолновича, на ринку праці вже спостерігається чітка тенденція: пенсіонери все частіше повертаються до роботи. Причина — брак кадрів, спричинений війною. Молоді чоловіки масово мобілізовані, а багато жінок із дітьми виїхали за кордон. Роботодавці, шукаючи заміну, все частіше звертаються до старших фахівців — із досвідом, професіоналізмом та бажанням бути корисними.
У той самий час існує певна упередженість стосовно літніх працівників. Ейджизм – тобто дискримінація за віком – хоч і заборонений законом, все ж таки залишається поширеним явищем. І хоча старші працівники можуть мати меншу фізичну витривалість або вимагати більше часу для освоєння нових технологій, їхній досвід та стабільність можуть бути не менш цінними.
Щоб зробити таких працівників привабливішими для бізнесу, в уряді пропонують зменшити податкове навантаження на роботодавців, які приймають пенсіонерів. Зокрема, розглядається варіант зниження ставки ЄСВ та ПДФО.
Таким чином, людина продовжує працювати, сплачує податки, ділиться знаннями та залишається активною частиною суспільства.
"Ми хочемо зробити так, щоб роботодавці бачили в літніх людях ресурс, а не обтяження. І щоб вік ніколи не ставав причиною звільнення чи відмови у працевлаштуванні", - наголосила Оксана Жолнович.
Раніше повідомлялося, одна помилка — і пенсія зникне: українцям посилили правила.
Також, вихід на пенсію раніше: хто може отримати виплати за вислугою років.