/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F32c503f1a7d499c478919ca0060f2bcc.jpg)
Венс заявив, що для Європи «недобре бути безпековим васалом США»
Про це він сказав у своєму першому великому інтерв'ю європейському виданню UnHerd відтоді, як обійняв посаду віцепрезидента, передає Укрінформ.
«Я не хочу, щоб європейці просто робили все, що скажуть їм американці. Я не думаю, що це в їхніх інтересах, і я не думаю, що це також в наших інтересах. Це не добре для Європи – бути безпековим васалом США», – сказав Венс.
Він наголосив, що «любить Європу» попри свої критичні коментарі в Мюнхені або під час нещодавньої поїздки до Гренландії.
«Я люблю європейців. Я неодноразово говорив, що вважаю, що не можна відокремлювати американську культуру від європейської. Ми є продуктом філософії, богослов'я і, звичайно, міграційних моделей, які прийшли з Європи і які започаткували Сполучені Штати Америки», – сказав він.
Венс також попередив, що Європа повинна активізуватися і працювати над своєю обороною, оскільки «більшість європейських країн не мають армій, здатних забезпечити їхню оборону», відзначивши винятки у Великої Британії, Франції та Польщі. «Але в певному сенсі вони є винятками, які підтверджують правило, що європейські лідери радикально недоінвестували в безпеку, і це має змінитися», – наголосив віцепрезидент США.
Він додав, що «вся європейська інфраструктура безпеки протягом усього мого життя субсидується Сполученими Штатами Америки – грубо кажучи, але це правда». Ще чверть століття тому «можна було сказати, що Європа мала багато потужних збройних сил, принаймні тих, які могли захистити свою власну країну».
Він сказав, що багато хто на континенті може вважати Америку другом «за умови, що європейські лідери будуть готові відігравати більш незалежну роль на міжнародній арені і будуть чути своїх виборців, особливо коли мова йде про питання імміграції».
Як повідомляв Укрінформ, у лютому віцепрезидент США Джей Ді Венс з трибуни Мюнхенської конференції закинув європейським країнам запровадження цензури, зокрема в соцмережах, і заявляв про необхідність скасування заборони на співпрацю з радикальними партіями.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус розкритикував цю промову віцепрезидента США щодо нібито наявності демократичних обмежень в Європі та її відступу від спільних з Америкою цінностей.
У березні Венс звинуватив Данію в тому, що вона погано захищає Гренландію, яку американський президент Дональд Трамп хоче взяти під свою юрисдикцію.
Після цього глава МЗС Данії Ларс Льокке Расмуссен розкритикував США за їхню неповагу.
Фото: Bill Clark/CQ Roll Call