/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F5bb1051f885fd697d7a9243e53d1c3c7.jpg)
Генштаб скоротив військову підготовку колишніх обмежено придатних: які зміни в БЗВП
Військові, які раніше мали статус обмежено придатних, здобуватимуть базову загальновійськову підготовку за скороченою програмою. Люди, яких після реформи системи мобілізації направляли у зв'язківці та логістику, матимуть менші фізичні навантаження, заявили у Генеральному штабі Збройних сил України.
Про особливості БЗВП для колишніх обмежено придатних ідеться у дописі українського командування на сторінці Facebook.
У дописі командування вказано, що зміни у базовій військовій підготовці стосуються окремих категорій громадян. Генштаб озвучив зміни для людей, яким змінили статус і вони підпадають під мобілізацію у небойові частини:
- термін підготовки скоротили до 30 днів (для решти — 45);
- зменшили фізичні навантаження;
- підготовка вестиметься в окремих ротах та взводах, у яких збиратимуть виділену категорію бійців.
Зміни у порядку БЗВП для колишніх обмежено придатних почнуть діяти з 1 травня, вказано у допис Генштабу. Також командування назвало підрозділи, у яких можуть опинитись такі громадяни:
- частини забезпечення;
- підрозділи охорони;
- терцентри комплектування;
- вищі військові навчальні заклади;
- навчальні центри та установи;
- медичні частини;
- частини логістики, зв'язку, охорони.
Генштаб спростив підготовку військових, які до травня 2024 року мали статус обмежено придатний, а після скасування цього статусу їх дозволили мобілізувати у небойові підрозділи для виконання небойових завдань, писав Фокус.
БЗВП в Україні — деталі
Зазначимо, базову загальну військову підготовку в Україні запровадили влітку 2024 року після внесення низки змін у закон про мобілізацію. Відповідно до нових законодавчих норм, БЗВП повинні пройти усі військовозобов'язані віком від 18 до 25 років, а також мобілізовані. Для цього в університетах запровадили спеціальний навчальний курс, за непроходження якого можуть відрахувати. Громадяни, які не є студентами, повинні звернутись до військкомату, щоб самостійно пройти БЗВП на базі найближчої військової частини. Тривалість військової підготовки для військовозобов'язаних — 45 днів. За її підсумками громадяни отримують базові навички та військово-облікову спеціальність "стрілець".
У січні 2025 року інструктор за позивним "Доц" розповів, які знання отримують громадяни на БЗВП. З його слів, мають з'явитись навички ведення боїв у лісосмугах та на міських вулицях, облаштування лінії оборони, керування дроном, уміння маскуватись та надання першої медичної допомоги. Також колишній бойовий офіцер запевнив, що програма осучаснена відповідно до реальних боїв.
Нагадуємо, у березня Верховна Рада продовжила термін проходження військово-лікарської комісії для колишніх обмежено придатних.