/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F116b836523bf9901c4a289fc3c1483ac.jpg)
Новий витік секретів: у Пентагоні підозрюють радника Гегсета, який фігурував у Signal, — ЗМІ
Радник міністра оборони Сполучених Штатів Америки Ден Колдуелл причетний до витоку секретних даних з Пентагону. Підозрюваного відсторонили від роботи. Фігурант згадувався у скандальному чаті Signal у контексті удару по проксі Ірану хуситах, написало агентство Reuters. Крім того, він противник допомоги Україні та має підтримку республіканського блогера Такера Карлсона.
Про новий витік даних у США та про реакцію Пентагону Reuters розповіло зранку 16 квітня.
Агентство отримало інформацію про витік від анонімного джерела у Білому домі. Джерело заявило, що Дена Колдуелла (Dan Caldwell) вивели з Пентагону у вівторок 15 квітня. З'ясувалось, що радника Гегсета ідентифікували як підозрюваного. Поки що фігуранта відправили у відпустку за "несанкціоноване розголошення", заявив анонімний співрозмовник медіа. Джерело не уточнило, Колдуелл видав секретну інформацію журналістам чи комусь іншому.
"Розслідування триває", — навело Reuters слова джерела.
Медіа нагадало, що у Пентагоні 21 березня почали розслідування щодо скандального чату в Signal і працівників вирішили перевірити на поліграфі. Не відомо, чи радник Гегсета пройшов поліграф. При цьому його ім'я згадував очільник Міноборони США, коли розповідав у чаті про деталі удару по хуситах.
"Гегсет назвав Колдуелла найкращим контактним пунктом для Ради національної безпеки, яка готувалася до ударів проти хуситів у Ємені", — вказали у статті.
Витік даних в США — деталі
Reuters розповіло про світогляд Колдуелла. Журналісти з'ясували, що фігурант має ізоляціоністські погляди, які викликали питання у Вашингтона. При цьому він виступав проти дій США в Іраку, "скептичний" щодо допомоги Україні та виступає за вихід американців з Європи.
Республіканський блогер Такер Карлсон, який зробив інтерв'ю з президентом РФ Володимиром Путіним, особисто знайомий з Колдуеллом, написав фахівець нацбезпеки та оборони Майкл Прегент (Michael Pregent). На одному з відео Карлсон згадав радника Гегсета і назвав його "людиною справжньої чесності, високого інтелекту та принципів… відданого своїй країні… чудовою людиною".
Зазначимо, у березні головний редактор видання The Atlantic розповів, як радник з нацбезпеки Майкл Волц додав його у секретний чат Signal, у якому спілкувались усі топпосадовці Білого дому. Серед них був міністр оборони Піт Гегсет, віцепрезидент Джей Ді Венс та інші. У якийсь момент Гегсет анонсував удар по хуситах в Ємені: розповів, коли і яким засобами ураження битимуть, вказав цілі. Серед іншого, міністр повідомив про таємне джерело, яке допомогло виявити одного з ватажків проксі Ірану, по якому мала прилетіти бомба.
Після оприлюднення інформації топчиновники спершу заперечували інцидент, а потім все ж почали розслідування. При цьому Гегсет продовжував запевняти, що нічого секретного у Signal не розкрив.