MY.UAНовини
Австралія затиснута між двох вогнів: як Трамп штовхає союзницю України в руки Китаю
Австралія затиснута між двох вогнів: як Трамп штовхає союзницю України в руки Китаю

Австралія затиснута між двох вогнів: як Трамп штовхає союзницю України в руки Китаю

Австралія отримує жорсткий удар у спину від адміністрації Дональда Трампа, на тлі торгівельної війни США з Китаєм. Затиснута між двох вогнів – політичної та військової взаємодії зі США та тісних торгівельних стосунків з Китаєм, Австралія опинилася в доволі складній позиції, де вибір між безпекою і благополуччям громадян лежить на столі кожного політика та партії, що пропонує електорату свою кандидатуру на майбутніх парламентських виборах, які відбудуться вже 3 травня.

Не варто забувати, що Австралія є послідовною союзницею України у війні проти Росії. За словами прем'єра Албанезе, Україна веде боротьбу за міжнародне верховенство права, й Австралія готова надати допомогу, навіть попри припинення її з боку США. Відзначимо, що Австралія вже виділила 1,5 мільярда доларів, з яких 1,3 мільярда доларів – це пряма військова допомога Україні. Австралія надала багато озброєння: від бронемашин Bushmaster, гаубиць M777, бронетранспортерів M113AS4, танків M1A1 Abrams та високоточних бомб JDAM-ER до інноваційних безпілотників та сучасних комплексів протидії дронам.

Завдяки активній позиції Канберра стала найбільшим донором України серед держав Азійсько-Тихоокеанського регіону.

24 Канал проаналізував напругу у відносинах між Австралією та США, участь Китаю у цій суперечці та вплив цієї кризи на майбутні вибори.

Як США перестали бути надійним союзником Австралії?

Австралія звикла бути традиційним і давнім союзником Сполучених Штатів. Тісні стосунки між країнами сформувалися ще за минулого століття і весь цей час лише поглиблювалися, тому кожен австралійський уряд був завідомо орієнтований на Вашингтон у безпекових і політичних питаннях.

Проте, закріплені тривалим союзництвом відносини не вражають чинну адміністрацію Білого дому. Спільна віра в демократичні інститути, верховенство права або міжнародний порядок, заснований на правилах, президент США Дональд Трамп більше не розглядає як першочергові цінності у визначенні зовнішньополітичного курсу Вашингтона.

Трамп надто зациклений на питаннях торгівлі, економічних зв'язках і прямій вигоді США. Отже, якщо американському президенту, як вихідцю з бізнесу, здаватиметься, що ви "обманюєте" Америку – вас чекають не найкращі часи.

У таку ситуацію потрапила й Австралія, при цьому доволі несподівано. Трамп ввів базову митну ставку в 10% проти всіх австралійських товарів, додатково до введених 25% тарифів на сталь та алюміній. Австралія в цілому не очікувала, що нова торгівельна політика Штатів зачепить їх на рівні з іншими країнами. Трамп зазвичай посилається на торгівельний дефіцит США, коли мотивує запровадження мит проти тієї чи іншої держави, і торгівельний дисбаланс дійсно існує, проте стосовно самої Австралії.

Згідно з Австралійським бюро статистики, за 2023 – 2024 фінансовий рік Австралія експортувала до США товарів близько на 38 мільярдів доларів, натомість імпортувала з Америки на понад 88 мільярдів.

Дефіцит дійсно є, але в самої Австралії, і це повністю руйнує логіку підходу американського президента до митної політики.

Австралійський уряд вкрай негативно відреагував на введені Трампом тарифи. Прем'єр-міністр Ентоні Албанезе публічно назвав 10% тариф "зовсім необґрунтованим", зазначивши, що взаємні мита мали б бути нульовими. Албанезе був стриманим, дипломатичним і відмовився запроваджувати тарифи у відповідь, щоб не спровокувати "гонку до дна", проте підкреслив, що дії президента США не мають логіки та можуть негативно вплинути на сприйняття Америки в австралійському суспільстві.


Ентоні Албанезе та Дональд Трамп на спільній пресконференції в Білому домі, 2019 рік / Фото AP

  • Прем'єр Австралії жодним чином не перебільшив свою оцінку, адже згідно з останніми опитуваннями помітно, що приблизно 3 з 10 австралійців вважають Дональда Трампа найбільшою загрозою миру у світі – 31%.


На думку австралійців, Трамп – це погано для їхньої країни / опитування, інфографіка The Australia Institute

  • Очевидно, Трамп дійсно здатний тримати першість абсолютно всюди, адже Сі Цзіньпіна та навіть Владіміра Путіна австралійці вважають більш "безпечними" світовими лідерами, обидва набрали всього по 27%.


Хто є найбільшою загрозою для світу на думку австралійців / опитування, інфографіка The Australia Institute

  • При цьому близько половини всього населення Австралії впевнені, що адміністрація Трампа не прийде на допомогу у випадку, якщо їхня країна опиниться в біді.

  • 48% респондентів не бачать нинішні США надійним безпековим партнером, і всього 16% впевнені, що Вашингтон вступиться за Австралію.

А саме питання безпеки для Австралії є не менш важливим за економіку, адже країна є частиною Тихоокеанського регіону та має під боком такого грізного сусіда, як Китай.

Що таке AUKUS і яка доля безпеки в регіоні

Питання безпеки для Австралії сьогодні також не є другорядним, адже агресивні наміри Китаю щодо Тайваню ризикують "підпалити" увесь регіон, отже країні варто бути готовою до подібних викликів.

На противагу діям Пекіну у 2021 році Австралія, Велика Британія та США утворили тристоронній безпековий альянс – AUKUS, який має на меті забезпечити стабільність всього Індо-Тихоокеанського регіону.

Сам альянс тримається на двох стовпах:

  • розробці та придбанні для Австралії атомних підводних човнів,
  • взаємодії країн-учасниць у галузях передових технологій, таких як квантове обчислення, штучний інтелект, гіперзвук та кібербезпека.


Геополітика AUKUS на мапі / інфографіка geostrategy.org.uk

На папері все виглядає дуже вигідним для Австралії та всіх учасників альянсу. Австралія закуповує надзвичайно дорогі підводні човни для протидії Китаю на воді, а Штати та Велика Британія заробляють та збільшують свою присутність в регіоні.

Проте поведінка американської адміністрації щодо союзників, політика Трампа, яка передбачає зменшення військового контингенту США в Європі та економічні баталії Вашингтона з усім світом, ризикують поховати всі зусилля на цьому напрямку та залишити ідею AUKUS всього лише згадкою на Вікіпедії.

З першого дня створення AUKUS зіткнувся з серйозною критикою з боку Китаю. Пекін почав звинувачувати Австралію та союзників у просуванні "ментальності холодної війни", яка тягне за собою гонитву озброєнь та, на думку Китаю, ризикує підірвати безпеку всього регіону, замість підтримки стабільності.

Основною проблемою Пекін зазначає передачу ядерних технологій без'ядерній Австралії. Самі по собі атомні підводні човни не будуть нести на собі ядерні заряди, проте суперечки викликає наявність у них ядерних реакторів, що дозволяють триматися на глибині значно триваліший час, ніж підводним човнам на стандартних двигунах.


Ентоні Албанезе, Джо Байден та Ріші Сунак оголошують угоду про атомні підводні човни для Австралії, березень 2023 року / Фото AP

Очевидно, що скарги китайських комуністів вмотивовані не стурбованістю щодо угоди про непоширення ядерної зброї, адже фактичне розміщення Росією ядерних ракет на території Білорусі отримало доволі стриману оцінку Пекіну.

На відміну від інших країн регіону, Китай більше турбує посилення присутності США, адже розвідувальна інформація, зібрана австралійськими підводними човнами, потраплятиме напряму до американців.

Проте спротив Китаю виявився найменшою проблемою для AUKUS. У самій Австралії точаться дискусії щодо необхідності участі країни в подібних військових альянсах. Деякі австралійські аналітики в цілому не бачать у Китаї прямої загрози для себе, а отже закликають уникнути додаткової напруженості зі своїм найбільшим торгівельним партнером.

Інші стурбовані загальною вартістю підводних човнів, адже Канберра має витратити на них 338 мільярдів австралійських доларів (близько 214 мільярдів доларів США). Це може стати значною проблемою, адже напередодні виборів кандидати та партії обіцяють підвищити рівень життя громадян. Пояснити такі надмірні видатки на безпеку, особливо на тлі суперечок зі Штатами, може бути проблематично.

Коли Австралія може отримати підводні човни

Втім, основною вадою AUKUS є дуже відкладений результат. За попередніми прогнозами, присутність американських та британських підводних човнів у австралійських водах розпочнеться з 2027 року, і лише на початку 2030-х країна отримає не менше трьох атомних підводних човнів, які вже тримають на озброєнні союзники по альянсу.

Ті ж човни, що будуються на замовлення Королівського флоту Австралії за величезні гроші, стануть на озброєння лише наприкінці 2030-х – початку 2040-х років. Це не було б аж такою проблемою, якби не політична мінливість основного учасника AUKUS – Сполучених Штатів.

Військові альянси зі США більше не є запорукою безпеки

Австралійські експерти стурбовані, що країна надто сильно покладається на підтримку Вашингтона та, посилаючись на поведінку Дональда Трампа, закликають уряд Австралії переглянути концепцію національної безпеки, адже вона надто сконцентрована на участі американських військ у захисті країни.

Що відомо про Анзуський договір

Сьогодні ж австралійці занепокоєні дієздатністю Анзуського договору (ANZUS) – угоди про колективну безпеку між Австралією, США та Новою Зеландією. Договір було підписано 1 вересня 1951 року й він став однією з ключових частин стратегії США з протидії комунізму під час холодної війни. Згодом Нова Зеландія обмежила свою участь в договорі через проголошення себе без'ядерною зоною.

Однак для Австралії ANZUS досі є основним елементом політики безпеки, адже угода має під собою зобов'язання спільної протидії збройним нападам і глибоку військову взаємодію, за аналогією з 5 статтею статуту НАТО. Лише одного разу ANZUS було задіяно на практиці. Як і "п'ята стаття", Анзуський договір було активовано після терористичних атак 11 вересня 2001 року проти Сполучених Штатів.


Підписання Анзуського договору, 1951 рік / Фото Wikimedia

Австралійці й досі розглядають Штати як основного безпекового партнера, але поступово починають сумніватися, чи варто покладати всі надії на американську силу. Проблемою подібних угод завжди є невизначеність формулювань.

  • Анзуський договір не передбачає прямої участі американських військ у захисті суверенітету Австралії, тому деякі австралійські експерти впевнені, що ANZUS вже віджив своє, а будь-який союз не може бути вічним через постійну зміну інтересів сторін та мінливість політичної кон'юнктури у світі.
  • Вони закликають припинити шукати безпеку Австралії в Америці та пильніше придивлятися до Азії, як территориально близького регіону. Пропонується створювати нові безпекові альянси з найближчими демократіями, такими як Японія або Південна Корея, та проводити більш "вишукану" дипломатію у стосунках з Китаєм.

Як Китай намагається послабити вплив США в Австралії

Шукають "вишукані" дипломатичні методи не лише австралійські аналітики та експерти. Китайські комуністи також усіма силами намагаються переманити Австралію на свій бік. Китайці мотивують свою прихильність до співпраці з Канберрою тісними економічними зв'язками, які склалися на сьогоднішній день. Китай дійсно є найбільшим торгівельним партнером Австралії та, на відміну від США, – профіцитним.

Загальний обсяг торгівлі, згідно з даними за 2024 рік, складає близько 180 мільярдів доларів США, при цьому понад 100 з них припадає саме на австралійський експорт в Китай.


Топ-5 ринків експорту для Австралії / інфографіка австралійського уряду

Потрапивши в таку тісну економічну залежність, а деякі сектори австралійської економіки на 80% залежать від експорту в Китай, в Канберрі розгорається серйозна суперечка навколо майбутнього відносин зі США та Китаєм.

Поки з Вашингтона надходить звістка про підвищення мит, Китай навпаки пропонує поглибити економічну взаємодію. Пекін у 2024 році навіть зняв санкції з експорту австралійського м’яса та вина, введені ще в 2020 році на тлі розслідування про походження COVID-19, до якого в тому числі закликала Австралія. У 2024 році американці відновили мита на австралійську сталь та алюміній. Китай очевидно зацікавлений у налагоджені стосунків, а дії американської адміністрації лише допомагають йому досягти своєї мети.

Попри те, що персонально проти Австралії було введено низьку митну ставку, левова частка австралійського бізнесу має свої виробництва саме в Китаї, а запроваджені Трампом тарифи проти китайських товарів зачіпають їх у тому числі.

Тарифна війна США з Китаєм затисла Австралію під перехресним вогнем, а деякі австралійські виробники вже скаржаться, що їхній бізнес навряд чи здатен пережити економічну політику Дональда Трампа.

З іншого боку, в короткостроковій перспективі, на тлі торгівельної війни автралійські споживачі можуть отримати певну вигоду. Австралія може розширити потік китайської продукції в країну, особливо побутової техніки та електрокарів, проте зрештою це може завдати шкоди австралійським виробництвам всередині країни, які не зможуть витримати таку конкуренцію.

Водночас, китайські англомовні медіа публікують матеріали, в яких розглядають майбутні австралійські вибори в контексті відносин Канберри зі США та Китаєм. Основний посил у всіх спільний – Вашингтон більше не є надійним партнером, а Австралії варто себе перевинайти та зближатися з Пекіном.


Стаття англомовного китайського видання China Daily про відносини Австралії зі США на тлі виборів

Парламентські вибори в Австралії заплановані на 3 травня, і вже сьогодні опозиційні до чинного прем'єра Ентоні Албанезе кандидати критикують його за його некомпетентність у відносинах зі США.

Лідер Ліберальної партії Пітер Даттон звинуватив Албанезе у слабкості щодо Трампа, неспроможності організувати телефонну розмову напередодні введенням тарифів від США та назвав це "поганим днем" для Австралії, адже основний економічний тягар впаде на плечі простих робітників.

Втім, попри всі намагання Китаю, в самій Австралії не знайдеться політиків, які б змогли, або банально мали бажання розвертати весь зовнішньополітичний вектор країни в бік Пекіна, принаймні на найближчих виборах.

Лідер лейбористів та чинний прем'єр Ентоні Албанезе намагається проводити стриману та компромісну політику щодо всіх своїх партнерів, хоч і проявляє тим самим певну слабкість у міжнародних справах. Партія зелених, яка намагається збільшити свою присутність у парламенті, марить так званим промисловим суверенітетом, що частково збігається з протекціонізмом Дональда Трампа та не грає на руку Китаю, якому вигідно утримувати виробництва саме на своїй території.

Ліберал Пітер Даттон взагалі вважається яструбом по відношенню до Китаю та бачить AUKUS і розвиток цього альянсу ключовим для безпеки Австралії, що різко суперечить бажанню Пекіна.

Водночас, у чомусь китайські пропагандисти мають рацію. Сполучені Штати хоч різко й не перестали бути союзником Австралії, проте агресивні дії Вашингтона проти своїх найближчих друзів роблять його ненадійним партнером і викликають відторгнення у місцевого населення.

Австралійці стурбовані риторикою та діями Дональда Трампа і не впевнені, що Штати здатні їх захистити. При цьому австралійці не мають жодного бажання вступати в пряму конфронтацію з Китаєм, у випадку ескалації відносин між Пекіном та Вашингтоном. Отже AUKUS, який деякі австралійці бачать як бажання американців втягнути Австралію у свою військову авантюру, може не дожити до наступного електорального циклу. Адже поки Сполучені Штати стоять над усім світом з батогом, Китай готовий роздавати безкоштовні пряники.

Теги за темою
КитайАвстралія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Посланець Путіна гучно говорить про мир... емодзі «голуб миру» заполонив його соцмережі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T01:54:39Z
Під впливом агента КДБ: в чому головний прорахунок Віткоффа
24tv
2025-04-19T01:39:04Z
Наречена Стейтема влаштувала сексуальну зйомку в білому мереживі
Gazeta UA
2025-04-19T01:15:47Z
Загальна мобілізація: коли можуть оштрафувати за ігнорування повістки поштою
ZN UA
2025-04-19T01:03:11Z
Трамп повідомляв своїй команді, що може "вмити руки" у питанні припинення війни в Україні — Axios
ZN UA
2025-04-19T01:03:01Z
Він не на боці українців: політолог назвав дві причини, чому Трамп не хоче продавати зброю Києву
24tv
2025-04-19T00:33:25Z
"Путінська параноя": експерт про ймовірний сценарій усунення президента РФ
GlavRed
2025-04-19T00:27:21Z
Зеленський ввів санкції проти низки російських акторів, співаків та спортсменів, а також проти російських та китайських компаній
Украина Криминальная
2025-04-19T00:18:21Z
ВЛК визнала Насірова придатним до служби в частинах забезпечення, – військова частина
24tv
2025-04-19T00:15:47Z
Як сказати "понарошку" українською: вчителька дала відповідь
GlavRed
2025-04-19T01:51:26Z
Як в Україні зараз карають за неявку за бойовою повісткою
Telegraf
2025-04-19T00:36:04Z
Всього 45 років, а вже є право на пенсію. Хто може вийти і отримувати 15 тисяч у 2025
Telegraf
2025-04-19T00:33:49Z
Учасників Національного мультипредметного тесту просять не надавати персональні дані чат-ботам у Телеграмі
УкраинФорм
2025-04-19T00:21:06Z
"Шокувала пасажирів": стюардеса розкрила, що насправді носять бортпровідники під уніформою
Фокус
2025-04-19T00:06:46Z
На Львівщині в сервісному центрі МВС чоловік намагався скласти іспит за допомогою «розумних» окулярів
УкраинФорм
2025-04-18T23:42:32Z
Місячний календар на 19 квітня: 5 заборон, які не можна порушувати у цей день
GlavRed
2025-04-18T23:27:59Z
Христос Воскрес: гарні привітання з Великоднем
ZN UA
2025-04-18T23:04:17Z
Українські міста стали російськими. Корейська авіакомпанія потрапила у скандал
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T22:30:51Z
Судитимуть чотирьох експравоохоронців, які служать ворогу в окупованому Маріуполі - прокуратура
УкраинФорм
2025-04-19T01:24:10Z
У Сімферополі під приводом «реконструкції» знищують дитячий парк - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2025-04-19T00:54:33Z
Гороскоп на завтра 20 квітня: Овнам - несподіване повідомлення, Стрільцям - радість
GlavRed
2025-04-19T00:51:13Z
У Києві пройде масштабна акція для дітей «Операція - вакцинація»
УкраинФорм
2025-04-19T00:39:13Z
На Вовчанському напрямку прикордонники знищили російський склад з пальним, техніку та 18 загарбників
УкраинФорм
2025-04-19T00:21:14Z
Жителям Сумщини рекомендують не відвідувати кладовища неподалік кордону
УкраинФорм
2025-04-18T23:19:29Z
В Одесі пролунали вибухи, ударні дрони зайшли до міста з моря
ZN UA
2025-04-18T22:39:14Z
Протягом дня прикордоння Сумщини зазнало 124 обстріли росіян
УкраинФорм
2025-04-18T22:24:50Z
Українські військові відкинули противника в Удачному: оновлена мапа DeepState
24tv
2025-04-18T22:00:53Z
Захоплюють з першого кадру: 3 нові турецькі серіали, від яких неможливо відірватися
24tv
2025-04-18T21:03:01Z
Зник: близький друг розповів про здоров'я Андрія Губіна
GlavRed
2025-04-18T20:27:56Z
Лів Тайлер уперше розповіла про те, як дізналася, що фронтмен Aerosmith її батько
Фокус
2025-04-18T19:51:25Z
5 емоційних і драматичних фільмів, які замінять похід до психолога
24tv
2025-04-18T19:33:17Z
Носили навіть чоловіки - чому у 17-18 столітті ходили з напудреними перуками
GlavRed
2025-04-18T19:27:07Z
Українська зірка Шахтаря вдруге стане батьком: зворушливе відео
24tv
2025-04-18T19:21:33Z
Фестиваль квір-кіно Sunny Bunny заявив, що не прагнув «хайпанути» на даті заходу, яка припала на Великдень
Детектор М
2025-04-18T17:48:54Z
Вона дуже гарна, – Вадим Олійник прокоментував чутки про стосунки з переможницею "Холостяка-13"
24tv
2025-04-18T17:06:55Z
Український кіноальманах «Війна очима тварин» їде на фестиваль в Америку
УкраинФорм
2025-04-18T16:42:06Z
На Хмельниччині провели рідкісну операцію пацієнтці, органи якої мають дзеркальне розташування
УкраинФорм
2025-04-19T01:39:53Z
У воді, в коньяку та вині: як вимочувати родзинки для паски
24tv
2025-04-18T22:03:52Z
Українським медикам передали чергову партію «швидких» Kia Bongo
AutoCentre
2025-04-18T17:01:09Z
Медичний канабіс проти раку: нові несподівані висновки вчених
Факти ICTV
2025-04-18T14:34:09Z
Знайшли простий спосіб зменшити ризик інфекційних захворювань
24tv
2025-04-18T14:27:57Z
З кінця лютого ціни на ліки з переліку ТОП-100 знизилися на 27% - Шмигаль
УкраинФорм
2025-04-18T13:19:54Z
Як Lviv IT Cluster промотує IT-галузь в Україні та як у цьому допомагає EU4Digital
24tv
2025-04-18T13:03:57Z
Фахівці попереджають про небезпеку ятрогенного ботулізму після ботулотоксинових ін’єкцій
360ua.news
2025-04-18T13:00:49Z
Вчені відкрили формулу ідеального дня
Подробности
2025-04-18T12:45:53Z
На Київщині вибухнув автомобіль
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T01:00:06Z
Юрій Макаров вперше прокоментував замах на себе
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T23:36:21Z
У Конго щонайменше 148 людей загинули під час пожежі на судні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T23:09:31Z
В Одесі прогриміли вибухи: місто атакують ворожі дрони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T22:39:29Z
У Харкові завершили аварійно-рятувальні роботи: один загиблий, 114 поранених, серед них - 9 дітей
УкраинФорм
2025-04-18T22:01:22Z
У столиці сварка через російську музику закінчилась вбивством – двом братам повідомлено про підозру
Украина Криминальная
2025-04-18T21:09:49Z
Фіктивні довідки: на Хмельниччині звільнили 16 прокурорів з інвалідністю
Gazeta UA
2025-04-18T21:01:20Z
Правоохоронці затримали організаторів схем для ухилянтів, серед яких посадовець Конституційного суду
УкраинФорм
2025-04-18T20:21:14Z
Одеська область під масованою ракетною атакою: прогриміли сильні вибухи
GlavRed
2025-04-18T19:27:18Z
Стане білосніжною: як очистити ванну від бруду за лічені хвилини
GlavRed
2025-04-19T01:03:40Z
Дівчина показала, як прибрати подряпини на тарілках: її відео стало хітом
GlavRed
2025-04-18T23:27:33Z
Щури та миші зникнуть назавжди: копійчаний засіб проти гризунів
GlavRed
2025-04-18T21:27:06Z
Елементарно, але працює: що робити, щоб паска не падала
24tv
2025-04-18T20:57:46Z
Досвідчені квітникарі чайні пакетики у квіткові горщики: навіщо так робити
GlavRed
2025-04-18T20:27:18Z
Непереможна трійця: знаки зодіаку з рідкісним поєднанням інтелекту та могутності
GlavRed
2025-04-18T20:27:10Z
Щоб не зіпсувалося одразу після свят: як і скільки можна зберігати свинину в холодильнику
24tv
2025-04-18T20:21:56Z
Борода – не просто мода: навіщо чоловіки її насправді відрощують
Знай
2025-04-18T19:51:24Z
Недарма його назвали "Премія": рецепт особливого салату на Великдень
24tv
2025-04-18T19:30:11Z
Google розкритикували за непрозорість у звіті щодо Gemini 2.5 Pro
InternetUA
2025-04-19T00:01:40Z
На Вінниччині недбалість юриста колонії спричинила збитки держбюджету на ₴1,1 мільйона
УкраинФорм
2025-04-18T22:48:35Z
Ціни на газ найнижчі за останні роки
Топ Жир
2025-04-18T22:00:31Z
"Яєць стільки, що вже нікому не треба", — Трамп заявив, що подолав яєчну кризу в США
ZN UA
2025-04-18T21:52:56Z
Газовики штрафують українців за газове обладнання: хто ризикує заплатити 50 000 грн
Знай
2025-04-18T20:51:07Z
Вперше за 20 років: бізнесу в Україні доступні кредити на сонячні станції без застави
24tv
2025-04-18T20:27:05Z
Ціна на бензин 1 травня: зміни торкнуться всіх водіїв, до чого готуватись
Политека
2025-04-18T20:01:39Z
Фальшиві гроші в Україні: які купюри найчастіше підробляють і як їх розпізнати
Политека
2025-04-18T19:31:02Z
Raiffeisen спростував інформацію про зупинку продажу свого бізнесу в росії
iPress
2025-04-18T19:28:22Z
Артета: Чемпіонство Ліверпуля цими вихідними? Зробимо все, щоб цього не сталося
Football.ua
2025-04-18T21:40:35Z
Українська висхідна зірка біатлону претендує на звання "новачок сезону" від IBU
24tv
2025-04-18T21:27:20Z
Ювентус, Челсі та Ньюкасл проявляють інтерес до Кіма Мін Дже
Football.ua
2025-04-18T21:13:03Z
Еспаньйол здолав Хетафе завдяки голу Кумбулли
Football.ua
2025-04-18T21:01:00Z
Кохана гравця збірної України взяла участь у гарячій фотосесії: відверті світлини
24tv
2025-04-18T20:51:44Z
Раньєрі: Поки що не повністю задоволений грою Довбика
Football.ua
2025-04-18T20:24:47Z
"Завершить кар'єру": колишній чемпіон світу дав прогноз на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-04-18T20:12:27Z
Айнтрахт збільшив апетити щодо Екітіке до 100 млн євро
Football.ua
2025-04-18T20:01:41Z
Тренер Роми жорстко пройшовся по Довбику та збирається посадити його на лаву запасних
24tv
2025-04-18T19:54:45Z
ChatGPT навчився використовувати спогади про користувача для персоналізації веб-пошуку
InternetUA
2025-04-19T01:03:22Z
Лише "мегамозок" знайде рибку за 5 секунд: головоломка, яка змусить попотіти
GlavRed
2025-04-19T00:27:43Z
Meta заблокувала Apple Intelligence на своїх платформах
InternetUA
2025-04-18T23:01:57Z
Археологи встановили, як у давнину жили солдати
Gazeta UA
2025-04-18T22:39:46Z
Apple може підняти ціни на iPhone 18 через перехід на 2нм-чіпи TSMC і мит США
InternetUA
2025-04-18T21:16:44Z
Стартап застосував "доісторичну" технологію для вирішення сучасної проблеми
Фокус
2025-04-18T20:36:12Z
Штучний інтелект змінює правила гри: як молодь готується до майбутнього в ІТ
24tv
2025-04-18T19:30:29Z
Гігантська пилова буря нависла над найсуворішою пустелею Китаю: NASA показало фото з космосу
InternetUA
2025-04-18T18:49:58Z
«Суспільне Вінниця» отримало срібну кнопку від YouTube
Детектор М
2025-04-18T18:25:24Z
Знову дозволили Mansory поблизу Audi RSQ8
Топ Жир
2025-04-19T01:45:31Z
Які звичайні автомобілі є насправді крутими?
Топ Жир
2025-04-19T00:45:12Z
У 2023 році хтось планує продати Suzuki Jimny Turbo за подвоєну вартість закупки
Топ Жир
2025-04-19T00:15:01Z
Якщо ви вважали, що зірковий CLA був поганий, подивіться на це шедевр…мистецтво
Топ Жир
2025-04-18T23:15:51Z
Зростаючий попит на електричні продажі у всьому світі, але наближається темна хмара
Топ Жир
2025-04-18T22:45:10Z
Хлопець розбив автомобіль Ford GT свого батька, намагаючись догнати Miata
Топ Жир
2025-04-18T21:15:23Z
Тарифи Трампа можуть змушити Toyota виготовити наступний RAV4 у США
Топ Жир
2025-04-18T21:00:01Z
Tesla скорочує виробництво Cybertruck
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T20:01:40Z
Електричний повітряний таксі, підтриманий Stellantis, обіцяє перемогти затори в Нью-Йорку
Топ Жир
2025-04-18T19:30:55Z