MY.UAНовини
Австралія затиснута між двох вогнів: як Трамп штовхає союзницю України в руки Китаю
Австралія затиснута між двох вогнів: як Трамп штовхає союзницю України в руки Китаю

Австралія затиснута між двох вогнів: як Трамп штовхає союзницю України в руки Китаю

Австралія отримує жорсткий удар у спину від адміністрації Дональда Трампа, на тлі торгівельної війни США з Китаєм. Затиснута між двох вогнів – політичної та військової взаємодії зі США та тісних торгівельних стосунків з Китаєм, Австралія опинилася в доволі складній позиції, де вибір між безпекою і благополуччям громадян лежить на столі кожного політика та партії, що пропонує електорату свою кандидатуру на майбутніх парламентських виборах, які відбудуться вже 3 травня.

Не варто забувати, що Австралія є послідовною союзницею України у війні проти Росії. За словами прем'єра Албанезе, Україна веде боротьбу за міжнародне верховенство права, й Австралія готова надати допомогу, навіть попри припинення її з боку США. Відзначимо, що Австралія вже виділила 1,5 мільярда доларів, з яких 1,3 мільярда доларів – це пряма військова допомога Україні. Австралія надала багато озброєння: від бронемашин Bushmaster, гаубиць M777, бронетранспортерів M113AS4, танків M1A1 Abrams та високоточних бомб JDAM-ER до інноваційних безпілотників та сучасних комплексів протидії дронам.

Завдяки активній позиції Канберра стала найбільшим донором України серед держав Азійсько-Тихоокеанського регіону.

24 Канал проаналізував напругу у відносинах між Австралією та США, участь Китаю у цій суперечці та вплив цієї кризи на майбутні вибори.

Як США перестали бути надійним союзником Австралії?

Австралія звикла бути традиційним і давнім союзником Сполучених Штатів. Тісні стосунки між країнами сформувалися ще за минулого століття і весь цей час лише поглиблювалися, тому кожен австралійський уряд був завідомо орієнтований на Вашингтон у безпекових і політичних питаннях.

Проте, закріплені тривалим союзництвом відносини не вражають чинну адміністрацію Білого дому. Спільна віра в демократичні інститути, верховенство права або міжнародний порядок, заснований на правилах, президент США Дональд Трамп більше не розглядає як першочергові цінності у визначенні зовнішньополітичного курсу Вашингтона.

Трамп надто зациклений на питаннях торгівлі, економічних зв'язках і прямій вигоді США. Отже, якщо американському президенту, як вихідцю з бізнесу, здаватиметься, що ви "обманюєте" Америку – вас чекають не найкращі часи.

У таку ситуацію потрапила й Австралія, при цьому доволі несподівано. Трамп ввів базову митну ставку в 10% проти всіх австралійських товарів, додатково до введених 25% тарифів на сталь та алюміній. Австралія в цілому не очікувала, що нова торгівельна політика Штатів зачепить їх на рівні з іншими країнами. Трамп зазвичай посилається на торгівельний дефіцит США, коли мотивує запровадження мит проти тієї чи іншої держави, і торгівельний дисбаланс дійсно існує, проте стосовно самої Австралії.

Згідно з Австралійським бюро статистики, за 2023 – 2024 фінансовий рік Австралія експортувала до США товарів близько на 38 мільярдів доларів, натомість імпортувала з Америки на понад 88 мільярдів.

Дефіцит дійсно є, але в самої Австралії, і це повністю руйнує логіку підходу американського президента до митної політики.

Австралійський уряд вкрай негативно відреагував на введені Трампом тарифи. Прем'єр-міністр Ентоні Албанезе публічно назвав 10% тариф "зовсім необґрунтованим", зазначивши, що взаємні мита мали б бути нульовими. Албанезе був стриманим, дипломатичним і відмовився запроваджувати тарифи у відповідь, щоб не спровокувати "гонку до дна", проте підкреслив, що дії президента США не мають логіки та можуть негативно вплинути на сприйняття Америки в австралійському суспільстві.


Ентоні Албанезе та Дональд Трамп на спільній пресконференції в Білому домі, 2019 рік / Фото AP

  • Прем'єр Австралії жодним чином не перебільшив свою оцінку, адже згідно з останніми опитуваннями помітно, що приблизно 3 з 10 австралійців вважають Дональда Трампа найбільшою загрозою миру у світі – 31%.


На думку австралійців, Трамп – це погано для їхньої країни / опитування, інфографіка The Australia Institute

  • Очевидно, Трамп дійсно здатний тримати першість абсолютно всюди, адже Сі Цзіньпіна та навіть Владіміра Путіна австралійці вважають більш "безпечними" світовими лідерами, обидва набрали всього по 27%.


Хто є найбільшою загрозою для світу на думку австралійців / опитування, інфографіка The Australia Institute

  • При цьому близько половини всього населення Австралії впевнені, що адміністрація Трампа не прийде на допомогу у випадку, якщо їхня країна опиниться в біді.

  • 48% респондентів не бачать нинішні США надійним безпековим партнером, і всього 16% впевнені, що Вашингтон вступиться за Австралію.

А саме питання безпеки для Австралії є не менш важливим за економіку, адже країна є частиною Тихоокеанського регіону та має під боком такого грізного сусіда, як Китай.

Що таке AUKUS і яка доля безпеки в регіоні

Питання безпеки для Австралії сьогодні також не є другорядним, адже агресивні наміри Китаю щодо Тайваню ризикують "підпалити" увесь регіон, отже країні варто бути готовою до подібних викликів.

На противагу діям Пекіну у 2021 році Австралія, Велика Британія та США утворили тристоронній безпековий альянс – AUKUS, який має на меті забезпечити стабільність всього Індо-Тихоокеанського регіону.

Сам альянс тримається на двох стовпах:

  • розробці та придбанні для Австралії атомних підводних човнів,
  • взаємодії країн-учасниць у галузях передових технологій, таких як квантове обчислення, штучний інтелект, гіперзвук та кібербезпека.


Геополітика AUKUS на мапі / інфографіка geostrategy.org.uk

На папері все виглядає дуже вигідним для Австралії та всіх учасників альянсу. Австралія закуповує надзвичайно дорогі підводні човни для протидії Китаю на воді, а Штати та Велика Британія заробляють та збільшують свою присутність в регіоні.

Проте поведінка американської адміністрації щодо союзників, політика Трампа, яка передбачає зменшення військового контингенту США в Європі та економічні баталії Вашингтона з усім світом, ризикують поховати всі зусилля на цьому напрямку та залишити ідею AUKUS всього лише згадкою на Вікіпедії.

З першого дня створення AUKUS зіткнувся з серйозною критикою з боку Китаю. Пекін почав звинувачувати Австралію та союзників у просуванні "ментальності холодної війни", яка тягне за собою гонитву озброєнь та, на думку Китаю, ризикує підірвати безпеку всього регіону, замість підтримки стабільності.

Основною проблемою Пекін зазначає передачу ядерних технологій без'ядерній Австралії. Самі по собі атомні підводні човни не будуть нести на собі ядерні заряди, проте суперечки викликає наявність у них ядерних реакторів, що дозволяють триматися на глибині значно триваліший час, ніж підводним човнам на стандартних двигунах.


Ентоні Албанезе, Джо Байден та Ріші Сунак оголошують угоду про атомні підводні човни для Австралії, березень 2023 року / Фото AP

Очевидно, що скарги китайських комуністів вмотивовані не стурбованістю щодо угоди про непоширення ядерної зброї, адже фактичне розміщення Росією ядерних ракет на території Білорусі отримало доволі стриману оцінку Пекіну.

На відміну від інших країн регіону, Китай більше турбує посилення присутності США, адже розвідувальна інформація, зібрана австралійськими підводними човнами, потраплятиме напряму до американців.

Проте спротив Китаю виявився найменшою проблемою для AUKUS. У самій Австралії точаться дискусії щодо необхідності участі країни в подібних військових альянсах. Деякі австралійські аналітики в цілому не бачать у Китаї прямої загрози для себе, а отже закликають уникнути додаткової напруженості зі своїм найбільшим торгівельним партнером.

Інші стурбовані загальною вартістю підводних човнів, адже Канберра має витратити на них 338 мільярдів австралійських доларів (близько 214 мільярдів доларів США). Це може стати значною проблемою, адже напередодні виборів кандидати та партії обіцяють підвищити рівень життя громадян. Пояснити такі надмірні видатки на безпеку, особливо на тлі суперечок зі Штатами, може бути проблематично.

Коли Австралія може отримати підводні човни

Втім, основною вадою AUKUS є дуже відкладений результат. За попередніми прогнозами, присутність американських та британських підводних човнів у австралійських водах розпочнеться з 2027 року, і лише на початку 2030-х країна отримає не менше трьох атомних підводних човнів, які вже тримають на озброєнні союзники по альянсу.

Ті ж човни, що будуються на замовлення Королівського флоту Австралії за величезні гроші, стануть на озброєння лише наприкінці 2030-х – початку 2040-х років. Це не було б аж такою проблемою, якби не політична мінливість основного учасника AUKUS – Сполучених Штатів.

Військові альянси зі США більше не є запорукою безпеки

Австралійські експерти стурбовані, що країна надто сильно покладається на підтримку Вашингтона та, посилаючись на поведінку Дональда Трампа, закликають уряд Австралії переглянути концепцію національної безпеки, адже вона надто сконцентрована на участі американських військ у захисті країни.

Що відомо про Анзуський договір

Сьогодні ж австралійці занепокоєні дієздатністю Анзуського договору (ANZUS) – угоди про колективну безпеку між Австралією, США та Новою Зеландією. Договір було підписано 1 вересня 1951 року й він став однією з ключових частин стратегії США з протидії комунізму під час холодної війни. Згодом Нова Зеландія обмежила свою участь в договорі через проголошення себе без'ядерною зоною.

Однак для Австралії ANZUS досі є основним елементом політики безпеки, адже угода має під собою зобов'язання спільної протидії збройним нападам і глибоку військову взаємодію, за аналогією з 5 статтею статуту НАТО. Лише одного разу ANZUS було задіяно на практиці. Як і "п'ята стаття", Анзуський договір було активовано після терористичних атак 11 вересня 2001 року проти Сполучених Штатів.


Підписання Анзуського договору, 1951 рік / Фото Wikimedia

Австралійці й досі розглядають Штати як основного безпекового партнера, але поступово починають сумніватися, чи варто покладати всі надії на американську силу. Проблемою подібних угод завжди є невизначеність формулювань.

  • Анзуський договір не передбачає прямої участі американських військ у захисті суверенітету Австралії, тому деякі австралійські експерти впевнені, що ANZUS вже віджив своє, а будь-який союз не може бути вічним через постійну зміну інтересів сторін та мінливість політичної кон'юнктури у світі.
  • Вони закликають припинити шукати безпеку Австралії в Америці та пильніше придивлятися до Азії, як территориально близького регіону. Пропонується створювати нові безпекові альянси з найближчими демократіями, такими як Японія або Південна Корея, та проводити більш "вишукану" дипломатію у стосунках з Китаєм.

Як Китай намагається послабити вплив США в Австралії

Шукають "вишукані" дипломатичні методи не лише австралійські аналітики та експерти. Китайські комуністи також усіма силами намагаються переманити Австралію на свій бік. Китайці мотивують свою прихильність до співпраці з Канберрою тісними економічними зв'язками, які склалися на сьогоднішній день. Китай дійсно є найбільшим торгівельним партнером Австралії та, на відміну від США, – профіцитним.

Загальний обсяг торгівлі, згідно з даними за 2024 рік, складає близько 180 мільярдів доларів США, при цьому понад 100 з них припадає саме на австралійський експорт в Китай.


Топ-5 ринків експорту для Австралії / інфографіка австралійського уряду

Потрапивши в таку тісну економічну залежність, а деякі сектори австралійської економіки на 80% залежать від експорту в Китай, в Канберрі розгорається серйозна суперечка навколо майбутнього відносин зі США та Китаєм.

Поки з Вашингтона надходить звістка про підвищення мит, Китай навпаки пропонує поглибити економічну взаємодію. Пекін у 2024 році навіть зняв санкції з експорту австралійського м’яса та вина, введені ще в 2020 році на тлі розслідування про походження COVID-19, до якого в тому числі закликала Австралія. У 2024 році американці відновили мита на австралійську сталь та алюміній. Китай очевидно зацікавлений у налагоджені стосунків, а дії американської адміністрації лише допомагають йому досягти своєї мети.

Попри те, що персонально проти Австралії було введено низьку митну ставку, левова частка австралійського бізнесу має свої виробництва саме в Китаї, а запроваджені Трампом тарифи проти китайських товарів зачіпають їх у тому числі.

Тарифна війна США з Китаєм затисла Австралію під перехресним вогнем, а деякі австралійські виробники вже скаржаться, що їхній бізнес навряд чи здатен пережити економічну політику Дональда Трампа.

З іншого боку, в короткостроковій перспективі, на тлі торгівельної війни автралійські споживачі можуть отримати певну вигоду. Австралія може розширити потік китайської продукції в країну, особливо побутової техніки та електрокарів, проте зрештою це може завдати шкоди австралійським виробництвам всередині країни, які не зможуть витримати таку конкуренцію.

Водночас, китайські англомовні медіа публікують матеріали, в яких розглядають майбутні австралійські вибори в контексті відносин Канберри зі США та Китаєм. Основний посил у всіх спільний – Вашингтон більше не є надійним партнером, а Австралії варто себе перевинайти та зближатися з Пекіном.


Стаття англомовного китайського видання China Daily про відносини Австралії зі США на тлі виборів

Парламентські вибори в Австралії заплановані на 3 травня, і вже сьогодні опозиційні до чинного прем'єра Ентоні Албанезе кандидати критикують його за його некомпетентність у відносинах зі США.

Лідер Ліберальної партії Пітер Даттон звинуватив Албанезе у слабкості щодо Трампа, неспроможності організувати телефонну розмову напередодні введенням тарифів від США та назвав це "поганим днем" для Австралії, адже основний економічний тягар впаде на плечі простих робітників.

Втім, попри всі намагання Китаю, в самій Австралії не знайдеться політиків, які б змогли, або банально мали бажання розвертати весь зовнішньополітичний вектор країни в бік Пекіна, принаймні на найближчих виборах.

Лідер лейбористів та чинний прем'єр Ентоні Албанезе намагається проводити стриману та компромісну політику щодо всіх своїх партнерів, хоч і проявляє тим самим певну слабкість у міжнародних справах. Партія зелених, яка намагається збільшити свою присутність у парламенті, марить так званим промисловим суверенітетом, що частково збігається з протекціонізмом Дональда Трампа та не грає на руку Китаю, якому вигідно утримувати виробництва саме на своїй території.

Ліберал Пітер Даттон взагалі вважається яструбом по відношенню до Китаю та бачить AUKUS і розвиток цього альянсу ключовим для безпеки Австралії, що різко суперечить бажанню Пекіна.

Водночас, у чомусь китайські пропагандисти мають рацію. Сполучені Штати хоч різко й не перестали бути союзником Австралії, проте агресивні дії Вашингтона проти своїх найближчих друзів роблять його ненадійним партнером і викликають відторгнення у місцевого населення.

Австралійці стурбовані риторикою та діями Дональда Трампа і не впевнені, що Штати здатні їх захистити. При цьому австралійці не мають жодного бажання вступати в пряму конфронтацію з Китаєм, у випадку ескалації відносин між Пекіном та Вашингтоном. Отже AUKUS, який деякі австралійці бачать як бажання американців втягнути Австралію у свою військову авантюру, може не дожити до наступного електорального циклу. Адже поки Сполучені Штати стоять над усім світом з батогом, Китай готовий роздавати безкоштовні пряники.

Теги за темою
КитайАвстралия
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
Трамп напомнил, что "ненавидит" Тейлор Свифт и сказал, что она "не горячая"
Корреспондент
2025-05-16T20:54:33Z
Трамп о Путине: С этим парнем что-то случилось
Корреспондент
2025-05-25T23:21:26Z
Ответственность за блэкаут во Франции взяли на себя анархисты
Корреспондент
2025-05-25T23:00:58Z
В новом правительстве Германии вспыхнул первый скандал - СМИ
Корреспондент
2025-05-16T12:21:28Z
Зеленский в Ватикане встретился с Венсом
Европейская правда
2025-05-18T14:48:10Z
Разведка США раскрыла планы Путина на 2025 год
Корреспондент
2025-05-24T16:33:54Z
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
2025-05-16T19:19:10Z
Известный украинский певец высказался о неизлечимом сыне и раскрыл главную проблему
TSN
2025-05-21T16:18:11Z
Победитель Евровидения-2025 хочет исключить Израиль из конкурса
Корреспондент
2025-05-22T15:48:51Z
Мадонна кардинально изменила стиль ради мамы
Корреспондент
2025-05-19T09:15:58Z
Ирина Билык показалась с двумя сыновьями и раскрыла подробности личной жизни
TSN
2025-05-25T07:48:32Z
На войне погиб актер Назар Малик
Корреспондент
2025-05-25T03:12:56Z
Виктор Розовый высказался о разводе с Ольгой Мерзликиной
Корреспондент
2025-05-19T07:57:04Z
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
2025-05-14T05:18:43Z
У Меркьюри была внебрачная дочь - Daily Mail
Корреспондент
2025-05-23T21:57:00Z
Этот паразит грызет клетки человека: ученые сделали жуткое открытие
TSN
2025-05-19T07:48:24Z
Какое питание поможет сохранить здоровье в старости — исследование
TSN
2025-05-17T21:18:17Z
Враги помидоров: список растений, которые нельзя сажать рядом
TSN
2025-05-21T16:33:49Z
Тля на смородине: методы борьбы с вредителями
TSN
2025-05-24T17:52:42Z
Почему лаванда смертельно опасна для кошек: как защитить своего любимца
TSN
2025-05-25T10:18:28Z
Мыло или гель для душа: что выбрать для кожи и гигиены
UAToday
2025-05-24T12:06:20Z
Чем полезен творог и стоит ли есть его каждый день: диетологи рассказали обо всех нюансах
UAToday
2025-05-24T09:03:02Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
Как личность влияет на сон: ученые поразили исследованием
UAToday
2025-05-23T12:36:34Z
Эти два знака зодиака могут тянуть из вас энергию: как их распознать и защититься
TSN
2025-05-19T07:18:37Z
Гороскоп для знаков зодиака на 22 мая 2025 года
Корреспондент
2025-05-21T08:03:41Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
Гороскоп на 23 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-22T16:55:28Z
Чем обработать картошку перед посадкой, чтобы защитить от колорадского жука
TSN
2025-05-24T17:51:36Z
Гороскоп на 25 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-24T15:27:13Z
Что добавить в лунку во время высадки рассады сладкого перца для хорошего урожая
TSN
2025-05-17T20:22:26Z
Гороскоп на 18 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-17T15:30:37Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Почему Закарпатская область не Ужгородская: историк удивил ответом
TSN
2025-05-17T21:18:56Z
В Киеве объявлена воздушная тревога: что угрожает столице
TSN
2025-05-17T21:18:45Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 24 мая в Украине
UAToday
2025-05-24T04:27:56Z
На Сумщине РФ убила мирного жителя, другого ранила
Корреспондент
2025-05-25T23:57:18Z
В Одессе во время атаки БПЛА прозвучали взрывы
Корреспондент
2025-05-25T20:57:28Z
Атака шахедов: в Киеве прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-18T00:18:39Z
Генштаб показал новые карты боев на фронте
Корреспондент
2025-05-24T06:03:54Z
На подконтрольную Украине территорию вернули еще 9 детей
Корреспондент
2025-05-22T15:12:07Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
Новое усиление мобилизации: кого ищут ТЦК
Корреспондент
2025-05-23T08:24:46Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T21:24:03Z
25 мая — какой церковный праздник, почему нельзя резать, рубить или использовать острые лезвия
TSN
2025-05-25T03:06:24Z
Ночью возможен повторный ракетный удар – мониторы
Корреспондент
2025-05-25T18:57:16Z
РФ запустила "шахеды" с нескольких направлений
Корреспондент
2025-05-25T18:00:10Z
Максим Нелипа погиб на войне: когда будет прощание и почему его сын не сможет попасть на похороны
TSN
2025-05-20T08:54:29Z
В Турции обнаружили христианскую мозаику накануне визита Папы Римского
Корреспондент
2025-05-19T17:51:03Z
18 мая: церковный праздник сегодня, три вещи, которые лучше не делать в этот день
UAToday
2025-05-18T04:00:15Z
Атака на Киев: известны уточненные данные о последствиях
Корреспондент
2025-05-24T13:03:34Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
Киев и Харьков под атакой БПЛА
Корреспондент
2025-05-25T22:18:23Z
В Николаеве из-под завалов достали тело женщины
Корреспондент
2025-05-25T20:24:13Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
Поджог имущества Стармера: задержан второй подозреваемый
Корреспондент
2025-05-17T21:18:55Z
В ОВА показали последствия атаки дронов на Полтавщине
Корреспондент
2025-05-15T06:21:56Z
Стало известно, каким водителям больше нельзя управлять автомобилем
UAToday
2025-05-24T13:06:02Z
Китай поставил под угрозу производство электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-05-19T10:27:19Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
Итальянская Giamaro Automobili представила свои первые гиперкары
Корреспондент
2025-05-23T20:15:02Z
Dodge представила обновленный Charger Daytona 2026 модельного года
Корреспондент
2025-05-23T17:15:08Z
Xiaomi представила свой первый кроссовер
Корреспондент
2025-05-22T18:57:39Z
Китайская BYD впервые обогнала Tesla по продажам электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-05-22T18:45:00Z
Юный Арвид Линдблад готов заменить Лиама Лоусона в Racing Bulls
Корреспондент
2025-05-22T12:24:30Z
Дебютировало шестое поколение Toyota RAV4
Корреспондент
2025-05-21T17:18:37Z
В NASA зафиксировали в океане гигантскую форму жизни: ее видно даже из космоса
UAToday
2025-05-18T19:15:31Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
В Великобритании нашли скульптуру богини победы возрастом более 1800 лет
Корреспондент
2025-05-21T18:36:10Z
Команда с украинцем выиграла в Казахстане турнир по Counter-Strike 2
Корреспондент
2025-05-19T00:09:16Z
Российскую Елабугу атакуют беспилотники - соцсети
Корреспондент
2025-05-25T21:21:44Z
Nvidia выпустит бюджетный чип с искусственным интеллектом для Китая - СМИ
Корреспондент
2025-05-25T09:09:07Z
В Украине разработали дрон Батяр, похожий на "шахед"
Корреспондент
2025-05-23T21:18:31Z
ИИ Microsoft предсказывает погоду и природные катастрофы точнее людей
Корреспондент
2025-05-23T20:24:24Z
Anthropic представила новые ИИ-модели Claude 4
Корреспондент
2025-05-23T20:03:19Z
Выращивание картофеля: аграрные секреты, о которых знают не все
TSN
2025-05-20T14:06:17Z
Немецкий банк заблокировал Шредеру выплаты из России
Корреспондент
2025-05-25T14:45:13Z
В Украине выросло энергопотребление в конце недели
Корреспондент
2025-05-23T08:06:19Z
Доллар подорожал: курс валют на 19 мая 2025
TSN
2025-05-19T06:06:00Z
Пенсионный фонд увеличил выплаты за последний месяц
Корреспондент
2025-05-24T09:45:46Z
Россия заключит с Бахрейном трехлетний контракт на поставку СПГ
Корреспондент
2025-05-23T17:48:58Z
Санкции уничтожают агросектор РФ - разведка
Корреспондент
2025-05-18T16:39:20Z
Moody's снизило кредитный рейтинг США
Корреспондент
2025-05-16T23:51:08Z
В Украине благодаря содействию ПРООН установлено более 450 МВт генерации
Корреспондент
2025-05-23T17:39:25Z
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
2025-05-16T20:36:12Z
Прощание с Реалом: заключительный матч сезона стал последним для Модрича
Корреспондент
2025-05-24T17:33:32Z
Достойное обновление эмблемы на форме Динамо после 30-го чемпионства
Корреспондент
2025-05-24T17:00:58Z
Довбик назвал настоящего лидера сборной Украины
Корреспондент
2025-05-24T10:21:32Z
Свою отставку подтвердил наставник Кривбасса
Корреспондент
2025-05-25T22:06:28Z
Марта Костюк проигрывает в первом круге Ролан Гаррос
Корреспондент
2025-05-25T21:51:55Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z