/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2Fefc563207d078de40fdeed0e5f6de309.jpg)
Допомога Росії у війні з Україною принесла КНДР понад $20 млрд – аналітики
Участь КНДР у війні Росії проти України принесла економіці Північної Кореї понад $20 млрд і допомагає Пхеньяну купувати ще більш високотехнологічну зброю.
Про це пише Newsweek з посиланням на південнокорейський аналітичний центр Korea Institute for Defense Analyses (KIDA). Раніше центр опублікував доповідь, у якій ідеться про потенційну цінність військового співробітництва КНДР із РФ, оскільки вона підтримує триваюче вторгнення Росії в Україну.
КНДР надає критично важливу допомогу Росії
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну, що почалося в лютому 2022 року, триває набагато довше, ніж припускала Москва, багато в чому завдяки життєво важливій військовій допомозі, яку надали Києву США та інші західні союзники.
Сила оборони України і згубний вплив західних санкцій на її економіку змусили Росію шукати підтримки у війні у своїх партнерів, включно з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю.
Ці поглиблені партнерські відносини являють собою стратегічний виклик для США, які протистоять усім трьом ворожим державам по всьому світу. Адміністрація Трампа також прагне якнайшвидшого припинення війни в Україні, яку розпалює Північна Корея, надаючи допомогу Росії.
У доповіді KIDA йдеться про те, що більшу частину економічної вигоди для Північної Кореї було отримано завдяки поставкам боєприпасів у Росію, але вона також отримала вигоду від відправки тисяч військовослужбовців для боротьби з Україною і надання технічної підтримки.
Однак втрати військ були важкими, і, як вважають, з 11 тис. військовослужбовців, відправлених Північною Кореєю, загинуло приблизно 4 тис. Здебільшого вони билися в Курській області Росії, щоб відбити Курську операцію українських військ.
Північна Корея, ймовірно, віддає перевагу “натуральній і технічній допомозі” від Росії в обмін на її підтримку, йдеться в доповіді KIDA, включно з високотехнологічною зброєю, яка допомагає зміцнити її військовий потенціал і просувати її стратегічні цілі.
Автори доповіді вважають, що необхідно терміново покласти край війні в Україні та вжити заходів щодо блокування військового співробітництва Росії та Північної Кореї, а також розробити довгострокову стратегію реагування на подібні зв’язки між Москвою і Пхеньяном після припинення конфлікту.
Доповідь KIDA узгоджується з окремим аналізом Центру відкритих джерел (OSC) і агентства Reuters, які підрахували, що Північна Корея поставила в Росію більше ніж 15 800 контейнерів із боєприпасами в період із серпня 2023 року по березень 2025 року.
OSC і Reuters використовували супутникові знімки і детальні тривимірні зображення, щоб зробити розрахунки, згідно з якими 64 партії, відправлені чотирма російськими суднами, імовірно, містили від 4,2 млн до 5,8 млн окремих боєприпасів з Північної Кореї.
Ризики конфлікту на Корейському півострові
У доповіді KIDA йдеться про таке:
– Військове співробітництво між Росією та Північною Кореєю підвищує шанси на те, що в разі виникнення надзвичайної ситуації Росія може втрутитися в ситуацію на Корейському півострові.
Водночас аналітики OSC вважають, що північнокорейський “трубопровід боєприпасів” являє собою серйозну стратегічну проблему. Це, зокрема, дозволяє Росії зберігати наступальний імпульс і підриває ефективність західної військової допомоги Україні.
– Якщо не вжити заходів, цей потік зброї може ще більше схилити поле бою на користь Москви і прискорити виникнення ширших ризиків для безпеки як у Європі, так і в Східній Азії, – йдеться в повідомленні.
Росія продовжує спиратися на підтримку Північної Кореї у своїй війні, прагнучи отримати якомога більше переваг на полі бою для подальших мирних переговорів.
Переговори про укладення миру за посередництва США тривають, але прогрес іде повільно, а питання складні, і основні розбіжності стосуються визнання територій і майбутнього української безпеки.
Постачання, подібні до тих, що здійснюються Північною Кореєю, дають змогу продовжувати бойові дії, і, ймовірно, це відбуватиметься ще певний час з огляду на розрив стосунків між США та Україною і “червоні лінії” Росії.