MY.UAНовини
Терпіння Трампа закінчується, - нардеп про майбутній мир, мобілізацію і тиск США на Путіна
Терпіння Трампа закінчується, - нардеп про майбутній мир, мобілізацію і тиск США на Путіна

Терпіння Трампа закінчується, - нардеп про майбутній мир, мобілізацію і тиск США на Путіна

У Вашингтоні можуть повернутися до членства України в НАТО

Ситуація з допомогою США Україні залишається непевною. Нових пакетів підтримки адміністрація Трампа поки не ініціює, а наявна допомога, виділена ще при Байдені, за оцінками експертів, закінчиться вже влітку.

Втім, за словами депутата від "Слуги народу", заступника голови комітету з нацбезпеки і оборони Єгора Чернєва, який нещодавно повернувся з Вашингтону, у нас все ще залишаються приводи для стриманого оптимізму. Які саме? Чи можливий сценарій, коли Трамп просто "вийде з гри"? Що буде з захистом українського неба, якщо ракети до "Patriot" закінчаться? На ці та інші питання нардеп відповів в інтерв'ю "Телеграфу".

"Республіканці підтримують Україні, але…"

— Пане Єгоре, нещодавно ви повернулися з США. За підсумками цього візиту ви написали у себе в соцмережах, що, "дивлячись на ситуацію зсередини, все виглядає для нас не так катастрофічно". Поясніть детальніше, що дає підстави для такого оптимізму?

— Наша делегація провела близько 30 зустрічей з представниками Конгресу з обох палат і обох партій. І якщо з демократами, в принципі, все зрозуміло: вони досить активно і публічно підтримують Україну, то з республіканцями, звісно, дещо інша ситуація. Але інша ситуація саме з публічною стороною їхньої підтримки. Все одно більшість поміркованих республіканців (не "MAGA" крило) підтримують Україну. Вони підтверджують, що всередині Конгресу, всередині республіканської партії в Конгресі, у нас залишається велика підтримка. Але непублічність цієї підтримки вони пояснюють тим, що є зміни у прихильників республіканської партії в США саме через ті наративи, які зараз звучать в медіа і заяви президента Трампа.

Та знову ж таки, мене запевнили в тому, що при якомусь запиті від адміністрації Трампа на підтримку України, такий запит буде підтриманий абсолютною більшістю.

— А такий запит адміністрації Трампа на нові пакети допомоги Україні він взагалі можливий?

— Ми зустрічалися з сенатором-республіканцем Томом Тіллісом, який не боїться висловлювати свою позицію, і він сказав, що навіть готовий ініціювати такий законопроект щодо окремої допомоги для України. Тобто всередині республіканської партії залишаються "яструби", які готові брати на себе відповідальність і реєструвати такі законопроекти. Проблема в тому, що є певна партійна дисципліна, яка тримається на авторитеті Трампа. Всі озираються на те, що він буде говорити та робити, які будуть запити з його сторони.

На жаль, у республіканців в Конгресі, в обох палатах, немає великого впливу на адміністрацію Трампа. Тому, повертаючись до вашого питання, чи можливий такий пакет допомоги, він можливий, але точно з ініціативи саме Білого Дому. Тому що все, що не буде ініційовано Білим Домом, навряд чи буде підтримано республіканцями в Конгресі. Я не виключаю, що такий пакет може бути наданий Україні, якщо поведінка РФ не зміниться і якщо вони й надалі будуть затягувати питання мирного врегулювання. Всі республіканці запевняли мене, що Трамп не буде цього терпіти й не відійде в сторону. Він буде приймати різкі, важливі кроки, щоб примусити РФ до миру: від санкцій до пакетів допомоги для України.

— В Україні обговорюється сценарій, що Трамп просто "вийде з гри", коли остаточно зрозуміє, що з Путіним неможливо домовитись. Чи правильно я розумію, що, на вашу думку, він є малоймовірним?

— Це зі слів республіканців, які краще розуміють Трампа, ніж я. Трамп не любить програвати. Трамп хоче бути миротворцем. Він хоче показати, що здатен вирішувати такі проблеми.

Крім того, це ж класична задача для політика: чим гірші проблеми всередині країни, тим більше потрібно робити акцент на міжнародні справи, щоб показати перемоги. Всередині США у Трампа не дуже багато позитивних результатів. Попри те, що зараз у нього залишається величезна підтримка, з часом вона буде втрачатись. Бо немає результату. Можливо, він спробує дотиснути РФ до своїх 100 днів (до 29 квітня, — Ред.), хоча б для припинення вогню. Щоб показати і всередині країни, і світовій спільноті, що він спроможний і дійсно світовий лідер.

— В такому разі, чому на вашу думку, Трамп так швидко зняв з порядку денного питання щодо членства України в НАТО? Так легко відмовився від потужного важелю під час торгів з Росією.

— Трамп може змінювати свою думку декілька разів на день або на тиждень. І для нього членство України в НАТО не є якоюсь "червоною ганчіркою". Тому ця "карта" може у будь-який момент повернутися на стіл переговорів.

Ми бачимо підхід Трампа до РФ. Він спочатку намагається використовувати "пряник". Домовитися з Путіним в якихось рамках. Хоча це класична помилка у проведенні переговорів з Путіним, якої кожного разу припускалися, в тому числі, європейські лідери і США. Вони думають, що Путіна можна вмовити. Просто потрібно з ним посидіти, нормально вислухати і все буде добре. Мені здається, що Трамп зараз припускається саме цієї помилки. Саме тому він прибрав те, що Путіна так дратувало — перспективу українського членства в НАТО. Він почав грати в "доброго поліцейського". Зараз, з того що я почув в Вашингтоні, терпець майже увірвався. Трамп бачить, що Росія затягує час і його просто водять за ніс. І я думаю, що далі підуть якраз таки "батоги": від санкційної політики до надання озброєння Україні.

"Ми не маємо повертати допомогу"

— Угода України з США щодо корисних копалин. Чи створює вона для нас якісь реальні гарантії безпеки?

— Звісно, що нам хотілося б бачити в цій угоді прямий причинно-наслідковий зв'язок між економічними та безпековими питаннями. Умовно кажучи, США, маючи економічні інтереси в Україні, які можуть бути порушені через військові дії РФ, одразу ж приймають рішення щодо якоїсь реакції на таку агресію. Поки що такого прямого причинно-наслідкового зв'язку, на жаль, в цьому документі немає.

Але ми маємо розуміти те, як працює політика в США. Вона працює завдяки фінансуванню від людей і компаній. Традиційно республіканську партію фінансують "old money", тобто великі виробники. Зрозуміло, що ці компанії будуть зацікавлені в допомозі України. І коли по цим компаніям прилітає (якщо вони вкладуться у розробку корисних копалин в Україні, — Ред.) звісно, що вони будуть ставити питання керівництву США: "А ви не хочете захистити ці інтереси?". Тобто є певна залежність. Але вона не така пряма, як ми б хотіли бачити в цьому документі. Коли ми спілкувалися в Держдепі, то вони говорили, що Трампу потрібно показати результат і він хоче підписану угоду. Для нього не так важливі деталі цієї угоди, і це наше право і навіть обов'язок вибивати максимально ефективні умови. І ці економічні зв'язки більше з'єднають наші країни. США матимуть інтерес тут, і цей інтерес дасть захист від російської агресії, в тому числі.

— Ви член парламентської ТСК з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги. В такому разі, поясніть, будь ласка, яку все ж таки частку допомоги США нам потрібно повертати, а яку ні?

— Якщо ви маєте на увазі "повертати" через цей договір про корисні копалини, то я вважаю, що в принципі ми не маємо нічого повертати. Це як змінювати умови договору "заднім числом". У нас була домовленість зі США в 2022 році, що вони нам допомагають. Це не кредит, не зобов'язання в обмін на щось, це була допомога. Звісно, що ми перебували в тій ситуації, коли допомога нам потрібна була на вчора. І ми, мабуть, погодилися б на ленд-ліз або кредит чи щось ще. Але ж такої домовленості не було. Саме тому ми наполягаємо, щоб в цьому договорі не було умов, що це повернення за щось. Це була допомога.

Якщо ми відкриємо цю "скриньку Пандори", то завтра й інші партнери можуть так само претендувати на повернення. Якщо б Україна не втрималась, то я впевнений на 100%, що наступні були б країни Балтії, Польща, і зараз війна точилася б там. І за це платили б набагато більшу ціну і США, як член НАТО, і європейські країни. Тому не було взагалі якихось зобов'язань повернення [допомоги]. Це була взаємовигідна угода для США і України.

— Ви висловили оптимізм що і при адміністрації Трампа допомога Україні може продовжуватися. Але як саме? На тому ж рівні що і зараз, чи вона якось трансформується?

— Це залежатиме від того, як себе поводитиме РФ. Допомога може продовжуватися, тільки якщо РФ доведе свою недоговороздатність, і покаже, що вони не готові припиняти бойові дії і цю війну. І тоді, як важель впливу на РФ, допомога може продовжуватися і навіть збільшитися.

Як мене запевнили в Держдепі, за необхідності, будуть прийняті рішучі міри щодо надання нам озброєння. Навіть того [озброєння], якого не було раніше, щоб максимально вплинути на позицію РФ.

— Вочевидь, критична точка допомоги від США це засоби ППО. Якщо США не будуть постачати нам нових ракет до ППО, то які у нас варіанти?

— У нас дві критичні залежності від США: ППО і ракети для них та обмін розвідданим. Дуже складно сьогодні замінити постачальника по двом цим питанням.

По ППО основний комплекс, який може перехоплювати балістичні ракети РФ, це система "Patriot". Якщо США просто припиняють постачати нам [ракети до ППО], то це одна історія, але якщо вони ще й забороняють реекспорт з інших країн, то це ускладнює нам задачу в рази. З тих "Patriot", які ми отримали, тільки якась частина від США. Всі інші від Нідерландів, Німеччини та інших країн. Вони передали нам, але з дозволу США, як виробника цього озброєння. Те саме стосується і ракет до "Patriot". Окрім США їх можуть виробляти ще дві країни: Німеччина та Японія. Теоретично, вони можуть нам надавати їх, але, знову ж таки, якщо не буде прямої заборони від США. Якщо ж це станеться, то у нас залишається не дуже багато варіантів для того, щоб закрити наше небо. Залишається франко-італійська система SAMP/T, але виробництво цих систем і ракет до них досить повільне. Можливо розглянути ще й ізраїльські системи ППО, але Ізраїль не дуже готовий на сьогоднішній день надавати нам якесь озброєння і навіть продавати його, тому що у них є свої проблеми з сусідніми країнами.

По розвідувальним даним ми намагаємося диверсифікуватися з нашими європейськими партнерами і, в принципі, певні виходи з цієї ситуації ми знайшли.

— В березні Євросоюз виділив 800 мільярдів євро на власну оборону. Безпрецедентний крок, але як Україні на практиці інтегруватися в цю систему загальноєвропейської безпеки? Кажуть, наприклад, про створення об'єднаних сил Європи, зокрема, на основі української армії. Ідея гарна, але практично, що ми робимо, до кого звертаємось, як ми влаштовуємося в цю систему?

— На сьогодні єдиним безпековим альянсом на території Європейського Союзу є НАТО. Алепісля "холодного душу" від віце-президента Венса на Мюнхенській конференції, який сказав, що Європа має більше спиратися на власні сили щодо безпеки, було прийнято рішення про збільшення оборонного фінансування ЄС і національних інституцій. Та проблема в тому, що є великий часовий лаг між прийняттям рішення та кінцевим результатом. Одна справа – прийняти рішення, щоб знайти і направити 800 мільярдів, а інша справа, коли ці 800 мільярдів дійсно прийдуть до виробника, і цей виробник ще через якийсь час виробить озброєння.

Щодо ініціатив європейської армії чи європейського оборонного альянсу, то це дуже класні ідеї і ми їх підтримуємо, але всі вони впираються в брак озброєння, виробництва, особового складу. Тому ідея добра, але реалізація поки що страждає.

Про мобілізаційний вік і блокування карток

— Давайте тепер про суто внутрішні справи. Демобілізаційний законопроект від Міноборони. На комітеті взагалі його бачили? Він є?

— Міноборони пише листи, що він є, але поки не показує його нам. Його не реєструють і офіційно на сайті Верховної Ради і в комітеті його немає. Тому немає що розглядати і що обговорювати.

Зараз Міністерство оборони та Генеральний штаб не можуть дійти згоди між собою щодо того, чи підтримується цей законопроект. Міністерством оборони законопроект був розроблений, а Генеральний штаб його не підтримує через брак військовослужбовців, якими можна буде замінити тих, хто піде з війська. Тому ми чекаємо, коли вони між собою розберуться. З одного боку, я розумію Генеральний штаб, який відповідає загалом за війну ведення бойових дій, а з іншого боку, я абсолютно розумію людей, які воюють. Вони не те що втомилися, а вже не мають сил залишатися в окопах і мають бути замінені новими людьми.

— Зрозуміло, що все зводиться до мобілізації, та й Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський каже, що поточні темпи мобілізації не покривають в повній мірі потреб армії. Разом з тим, ви раніше казали, що зниження мобілізаційного віку до 18 років в парламенті не розглядається. Відтак, можливо, є якісь інші варіанти, ініціативи, як підвищити ці темпи мобілізації?

— Дійсно, на сьогоднішній день ми не розглядаємо питання зниження мобілізаційного віку. Була ініціатива від Кабінету міністрів щодо залучення людей у віці 18-24 років підписати контракт. Ця ініціатива викликала певний резонанс всередині війська: чому молодим платять такі великі гроші, а нам, які пішли добровольцями, ці гроші не платять. Я не Міністерство оборони, яке розробляло цю ініціативу, але я так розумію, що вони виходили з двох альтернатив: або зниження мобілізаційного віку, або ж надати стимули людям в проміжку 18-24 років, щоб вони самостійно прийшли. Тому поки що рішення щодо зменшення мобілізаційного віку немає, не обговорюється.

— Гаразд. А от в Telegram-каналах пишуть про можливість блокування карток. Це розглядається?

— Це точно не розглядається у Верховній Раді як законодавча ініціатива. Я не знаю, чи має Кабінет міністрів право самостійно приймати такі рішення. Мені здається, що не має права, адже йому потрібно все ж таки законодавче обґрунтування.

— Контракти 18-24. Є дані які перші результати цієї ініціативи?

— Дані є, але вони закриті (за словами заступника керівника ОП Павла Паліси, такі контракти підписало до 500 людей, — Ред.).

— Ну скажіть хоча б чи такий стимул спрацював?

— Це працює при правильному підході. Ті бригади, які довели свою спроможність правильно працювати з персоналом, показали, що вони піклуються про свій особовий склад, забезпечують його, у них немає проблем не тільки з 18-24, а й з більш старшими людьми, які самостійно до них приходять через програму рекрутингу. У деяких бригад є позитивна репутація, яка працює на їхню мобілізацію.

— В ЗМІ зараз стали з'являтися новини, коментарі, що навіть після скасування воєнного стану мобілізація в країні буде продовжуватись. Це дійсно так?

— Я не бачу підстав для продовження мобілізації [після скасування воєнного стану]. Більше того, я думаю, що багато чого зміниться після підписання мирної угоди. Перш за все, з боку наших партнерів, адже ми багато в чому залежимо від них. Забезпечення такої величезної армії, а ще й добір туди мобілізованих, обійдеться в 60% нашого державного бюджету. Тому я дуже сумніваюся, що ми зможемо собі дозволити ще й збільшувати якимось чином армію. Таку кількість ми точно не будемо залишати, тому що це неможливо. По-перше, людей потрібно відпустити, демобілізувати і дати їм відпочити. По-друге, дуже складно знайти нових людей. По-третє, дуже складно знайти фінансування в умовах мирного часу, без підтримки партнерів, для того, щоб фінансувати таку величезну армію.

— За вашими політичними відчуттями, 2025 рік – це рік продовження війни, чи рік укладання якогось миру?

— Мені б дуже хотілося, щоб цей рік став роком закінчення війни і підписання миру, але, на жаль, я не бачу готовності Російської Федерації до миру. З однієї простої причини: вони не досягли своїх цілей, які вони ставили перед собою і в 2022 році, і в 2023, і в 2024 і які ставлять перед собою зараз. Я бачу, що вони будуть продовжувати. Єдине, що може вплинути на рішення Кремля зупинити війну – це внутрішня неспроможність продовжувати війну економічно, фінансово. Штати можуть впливати через санкційний тиск. Якщо буде політична воля у Штатів, то мир можливий, але я не бачу готовності РФ на сьогоднішній день до будь-якої мирної угоди.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Портников объяснил, почему Путин отказался от прекращения огня и предложил переговоры
TSN
2025-05-11T13:34:59Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
Перемирие между США и Китаем: к какому соглашению пришли две страны
Comments UA
2025-05-12T08:09:58Z
Американский конгрессмен: Если Путин не согласится на перемирие, санкции почти неизбежны
Лига
2025-05-12T08:06:37Z
Путин в бешенстве: как Зеленский совершил "дипломатический гамбит"
Comments UA
2025-05-12T08:00:11Z
Известна позиция России по перемирию и переговорам с Украиной
Comments UA
2025-05-10T20:12:12Z
Кадыров попросил, чтобы его уволили с должности главы Чечни
Comments UA
2025-05-06T15:15:29Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
На открытии "Евровидения-2025" произошел досадный момент с песней Украины
Апостроф
2025-05-12T08:03:01Z
Актёр Андрей Исаенко рассказал о готовности пойти на фронт
Корреспондент
2025-05-12T07:51:39Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
Боевая готовность очень высока: стала известна правда о ракетных комплексах РФ
Comments UA
2025-05-12T08:12:06Z
Обеспечил себя до конца жизни: мужчина нашел сокровища возрастом 2000 лет
Фокус
2025-05-12T08:06:56Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Почему нельзя сплетничать 5 мая и что нужно высадить в огороде сгеодня: приметы и запреты на Ирины
Знай
2025-05-05T05:46:16Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Праздники 12 мая 2025 года: что нельзя делать в этот день
Корреспондент
2025-05-12T08:00:47Z
Можно помолодеть на 15 лет: какой завтрак способен снизить биологический возраст
Gazeta UA
2025-05-12T07:45:13Z
Здоровый завтрак: четыре продукта, которые не следует есть утром
Gazeta UA
2025-05-12T05:00:32Z
Можно ли добавлять оливковое масло в кофе: ученые назвали влияние на здоровье
Gazeta UA
2025-05-12T02:19:16Z
Опасное заболевание: как уберечься от ботулизма
ZN UA
2025-05-11T22:22:23Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
В Хмельницком подростка поразило электрическим током на крыше грузового вагона
Апостроф
2025-05-12T08:09:08Z
В Харькове во время пожара погибла женщина — детали
Факти ICTV
2025-05-12T07:55:51Z
Подростки совершили теракт против правоохранителей в Ровенской области
Апостроф
2025-05-12T07:39:03Z
Россияне атаковали дронами Одесщину
Апостроф
2025-05-12T07:24:06Z
Спасатели спустили туриста из заснеженной Говерлы
Корреспондент
2025-05-12T03:21:25Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
США и Китай договорились о радикальном снижении взаимных пошлин
Европейская правда
2025-05-12T08:12:30Z
Украинцы не смогут обменять доллары: названы причины
Новости Украины
2025-05-12T08:00:12Z
Украинцам пересчитают платежки за электроэнергию: кто заплатит по увеличенному тарифу
Знай
2025-05-12T07:30:06Z
Бюджетные крупы и макароны в прошлом: супермаркеты начали повышать цены
Знай
2025-05-12T07:10:57Z
Повышение тарифов на коммунальные услуги в Запорожской области: у кого появится "третья платежка"
Политека
2025-05-12T06:32:48Z
Пенсии повысятся почти на 600 гривен: у кого и при каком условии
Знай
2025-05-12T06:31:23Z
Ребра - 194 грн, а грудинка по 209: супермаркеты изменили ценники на свинину, говядину и курятину
Знай
2025-05-12T06:12:02Z
Сколько нужно работать украинцу, чтобы купить один биткоин
Comments UA
2025-05-12T06:00:24Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
Вторую ночь подряд во Львове фиксируют рекордно низкую для мая температуру воздуха
Комсомольская правда
2025-05-12T08:13:21Z
В Крыму оккупанты открыли фейковый телеканал, который работает на украденном оборудовании
Новости Украины
2025-05-12T08:01:00Z
Оккупанты бросили на штурм Часового Яра президентский полк ФСБ - 24 ОМБр
Gazeta UA
2025-05-12T07:58:55Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T07:33:46Z
Это удивляет почти каждого туриста в Киеве. Спуск туда занимает более четырех минут
Telegraf
2025-05-12T07:33:45Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Большой вэн и еще большие возможности: Toyota Proace и Proace Verso тест
Корреспондент
2025-05-12T07:28:37Z
Как правильно действовать, если ваше авто заблокировали на парковке
Comments UA
2025-05-12T05:54:28Z
Водители годами не знали: как две кнопки на руле улучшают безопасность
Хвиля
2025-05-12T03:00:01Z
Кроссовер для активного водителя: тест-драйв нового Ford Puma
Фокус
2025-05-11T10:57:41Z
Металл против времени: два способа победить ржавчину на машине
Знай
2025-05-11T07:51:29Z
Снаружи конфетка, а внутри - бутафория? Автозапчасть Xiaomi оказалась не топ за свои деньги
Знай
2025-05-11T03:51:35Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Невероятная красота по бюджетным ценам. Все об отдыхе в "украинской Атлантиде"
Telegraf
2025-05-12T07:30:28Z
Запеченная молодая картошка с чесноком и укропом: рецепт ароматного лета на тарелке
Знай
2025-05-12T05:51:47Z
Как правильно сажать помидоры: расстояние между стеблями имеет значение
Gazeta UA
2025-05-12T04:33:49Z
Станут помощниками земли: эти цветы спасут ваш огород от сорняков
Telegraf
2025-05-12T04:03:49Z
Идеально к шашлыку: закуска из огурцов, чили и чеснока отлично раскроет вкус мяса
Telegraf
2025-05-12T03:18:49Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Ученые впервые сняли, как большая новозеландская улитка откладывает яйцо
Корреспондент
2025-05-12T07:34:01Z
Бывший аниматор Rockstar Games: Любая цена за Grand Theft Auto VI будет оправдана — игра того стоит
GameMag
2025-05-12T07:04:20Z
Придется докупать ОЗУ? Какое "железно" нужно будет для Mafia: The Old Country
Знай
2025-05-12T06:51:24Z
Новация от lifecell вызвала волну критики: что возмутило пользователей
Telegraf
2025-05-12T06:24:02Z
B8 стали чемпионами ESL Challenger League Season 49, обыграв россиян
Корреспондент
2025-05-12T06:21:43Z
Nintendo сможет просматривать видеочаты игроков на Switch 2 для обеспечения безопасности в цифровом пространстве
GameMag
2025-05-12T06:01:41Z
Могут ли коты горевать: ученые ответили
Gazeta UA
2025-05-12T05:25:07Z
Стало відомо, якою буде погода цього тижня
AgroNews
2025-05-12T04:01:05Z
Афганистан запретил играть в шахматы: какая причина
Comments UA
2025-05-12T08:03:20Z
Испанская Уникаха торжествовала в ЛЧ ФИБА, победив Галатасарай
Корреспондент
2025-05-12T07:33:00Z
НБА, плей-офф: Оклахома и Индиана побеждают
Корреспондент
2025-05-12T05:09:26Z
Боль не помешала: Свитолина выходит в 1/8 финала турнира в Риме
Корреспондент
2025-05-12T04:48:04Z
Фаворит в борьбе за Золотой мяч получил первую награду сезона
Корреспондент
2025-05-12T04:36:34Z
Тренер Интера повторил редкое достижение в Серии А
Корреспондент
2025-05-12T04:03:02Z
Ливерпуль определил очередную альтернативу Александеру-Арнольду
Корреспондент
2025-05-12T03:30:35Z
Гандбольное Евро-2026: Украина все-таки проходит на турнир
Корреспондент
2025-05-11T19:27:20Z
Талибан запретил игру в шахматы в Афганистане как "греховное деяние"
ZN UA
2025-05-11T17:21:59Z