MY.UAНовини
Терпіння Трампа закінчується, - нардеп про майбутній мир, мобілізацію і тиск США на Путіна
Терпіння Трампа закінчується, - нардеп про майбутній мир, мобілізацію і тиск США на Путіна

Терпіння Трампа закінчується, - нардеп про майбутній мир, мобілізацію і тиск США на Путіна

У Вашингтоні можуть повернутися до членства України в НАТО

Ситуація з допомогою США Україні залишається непевною. Нових пакетів підтримки адміністрація Трампа поки не ініціює, а наявна допомога, виділена ще при Байдені, за оцінками експертів, закінчиться вже влітку.

Втім, за словами депутата від "Слуги народу", заступника голови комітету з нацбезпеки і оборони Єгора Чернєва, який нещодавно повернувся з Вашингтону, у нас все ще залишаються приводи для стриманого оптимізму. Які саме? Чи можливий сценарій, коли Трамп просто "вийде з гри"? Що буде з захистом українського неба, якщо ракети до "Patriot" закінчаться? На ці та інші питання нардеп відповів в інтерв'ю "Телеграфу".

"Республіканці підтримують Україні, але…"

— Пане Єгоре, нещодавно ви повернулися з США. За підсумками цього візиту ви написали у себе в соцмережах, що, "дивлячись на ситуацію зсередини, все виглядає для нас не так катастрофічно". Поясніть детальніше, що дає підстави для такого оптимізму?

— Наша делегація провела близько 30 зустрічей з представниками Конгресу з обох палат і обох партій. І якщо з демократами, в принципі, все зрозуміло: вони досить активно і публічно підтримують Україну, то з республіканцями, звісно, дещо інша ситуація. Але інша ситуація саме з публічною стороною їхньої підтримки. Все одно більшість поміркованих республіканців (не "MAGA" крило) підтримують Україну. Вони підтверджують, що всередині Конгресу, всередині республіканської партії в Конгресі, у нас залишається велика підтримка. Але непублічність цієї підтримки вони пояснюють тим, що є зміни у прихильників республіканської партії в США саме через ті наративи, які зараз звучать в медіа і заяви президента Трампа.

Та знову ж таки, мене запевнили в тому, що при якомусь запиті від адміністрації Трампа на підтримку України, такий запит буде підтриманий абсолютною більшістю.

— А такий запит адміністрації Трампа на нові пакети допомоги Україні він взагалі можливий?

— Ми зустрічалися з сенатором-республіканцем Томом Тіллісом, який не боїться висловлювати свою позицію, і він сказав, що навіть готовий ініціювати такий законопроект щодо окремої допомоги для України. Тобто всередині республіканської партії залишаються "яструби", які готові брати на себе відповідальність і реєструвати такі законопроекти. Проблема в тому, що є певна партійна дисципліна, яка тримається на авторитеті Трампа. Всі озираються на те, що він буде говорити та робити, які будуть запити з його сторони.

На жаль, у республіканців в Конгресі, в обох палатах, немає великого впливу на адміністрацію Трампа. Тому, повертаючись до вашого питання, чи можливий такий пакет допомоги, він можливий, але точно з ініціативи саме Білого Дому. Тому що все, що не буде ініційовано Білим Домом, навряд чи буде підтримано республіканцями в Конгресі. Я не виключаю, що такий пакет може бути наданий Україні, якщо поведінка РФ не зміниться і якщо вони й надалі будуть затягувати питання мирного врегулювання. Всі республіканці запевняли мене, що Трамп не буде цього терпіти й не відійде в сторону. Він буде приймати різкі, важливі кроки, щоб примусити РФ до миру: від санкцій до пакетів допомоги для України.

— В Україні обговорюється сценарій, що Трамп просто "вийде з гри", коли остаточно зрозуміє, що з Путіним неможливо домовитись. Чи правильно я розумію, що, на вашу думку, він є малоймовірним?

— Це зі слів республіканців, які краще розуміють Трампа, ніж я. Трамп не любить програвати. Трамп хоче бути миротворцем. Він хоче показати, що здатен вирішувати такі проблеми.

Крім того, це ж класична задача для політика: чим гірші проблеми всередині країни, тим більше потрібно робити акцент на міжнародні справи, щоб показати перемоги. Всередині США у Трампа не дуже багато позитивних результатів. Попри те, що зараз у нього залишається величезна підтримка, з часом вона буде втрачатись. Бо немає результату. Можливо, він спробує дотиснути РФ до своїх 100 днів (до 29 квітня, — Ред.), хоча б для припинення вогню. Щоб показати і всередині країни, і світовій спільноті, що він спроможний і дійсно світовий лідер.

— В такому разі, чому на вашу думку, Трамп так швидко зняв з порядку денного питання щодо членства України в НАТО? Так легко відмовився від потужного важелю під час торгів з Росією.

— Трамп може змінювати свою думку декілька разів на день або на тиждень. І для нього членство України в НАТО не є якоюсь "червоною ганчіркою". Тому ця "карта" може у будь-який момент повернутися на стіл переговорів.

Ми бачимо підхід Трампа до РФ. Він спочатку намагається використовувати "пряник". Домовитися з Путіним в якихось рамках. Хоча це класична помилка у проведенні переговорів з Путіним, якої кожного разу припускалися, в тому числі, європейські лідери і США. Вони думають, що Путіна можна вмовити. Просто потрібно з ним посидіти, нормально вислухати і все буде добре. Мені здається, що Трамп зараз припускається саме цієї помилки. Саме тому він прибрав те, що Путіна так дратувало — перспективу українського членства в НАТО. Він почав грати в "доброго поліцейського". Зараз, з того що я почув в Вашингтоні, терпець майже увірвався. Трамп бачить, що Росія затягує час і його просто водять за ніс. І я думаю, що далі підуть якраз таки "батоги": від санкційної політики до надання озброєння Україні.

"Ми не маємо повертати допомогу"

— Угода України з США щодо корисних копалин. Чи створює вона для нас якісь реальні гарантії безпеки?

— Звісно, що нам хотілося б бачити в цій угоді прямий причинно-наслідковий зв'язок між економічними та безпековими питаннями. Умовно кажучи, США, маючи економічні інтереси в Україні, які можуть бути порушені через військові дії РФ, одразу ж приймають рішення щодо якоїсь реакції на таку агресію. Поки що такого прямого причинно-наслідкового зв'язку, на жаль, в цьому документі немає.

Але ми маємо розуміти те, як працює політика в США. Вона працює завдяки фінансуванню від людей і компаній. Традиційно республіканську партію фінансують "old money", тобто великі виробники. Зрозуміло, що ці компанії будуть зацікавлені в допомозі України. І коли по цим компаніям прилітає (якщо вони вкладуться у розробку корисних копалин в Україні, — Ред.) звісно, що вони будуть ставити питання керівництву США: "А ви не хочете захистити ці інтереси?". Тобто є певна залежність. Але вона не така пряма, як ми б хотіли бачити в цьому документі. Коли ми спілкувалися в Держдепі, то вони говорили, що Трампу потрібно показати результат і він хоче підписану угоду. Для нього не так важливі деталі цієї угоди, і це наше право і навіть обов'язок вибивати максимально ефективні умови. І ці економічні зв'язки більше з'єднають наші країни. США матимуть інтерес тут, і цей інтерес дасть захист від російської агресії, в тому числі.

— Ви член парламентської ТСК з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги. В такому разі, поясніть, будь ласка, яку все ж таки частку допомоги США нам потрібно повертати, а яку ні?

— Якщо ви маєте на увазі "повертати" через цей договір про корисні копалини, то я вважаю, що в принципі ми не маємо нічого повертати. Це як змінювати умови договору "заднім числом". У нас була домовленість зі США в 2022 році, що вони нам допомагають. Це не кредит, не зобов'язання в обмін на щось, це була допомога. Звісно, що ми перебували в тій ситуації, коли допомога нам потрібна була на вчора. І ми, мабуть, погодилися б на ленд-ліз або кредит чи щось ще. Але ж такої домовленості не було. Саме тому ми наполягаємо, щоб в цьому договорі не було умов, що це повернення за щось. Це була допомога.

Якщо ми відкриємо цю "скриньку Пандори", то завтра й інші партнери можуть так само претендувати на повернення. Якщо б Україна не втрималась, то я впевнений на 100%, що наступні були б країни Балтії, Польща, і зараз війна точилася б там. І за це платили б набагато більшу ціну і США, як член НАТО, і європейські країни. Тому не було взагалі якихось зобов'язань повернення [допомоги]. Це була взаємовигідна угода для США і України.

— Ви висловили оптимізм що і при адміністрації Трампа допомога Україні може продовжуватися. Але як саме? На тому ж рівні що і зараз, чи вона якось трансформується?

— Це залежатиме від того, як себе поводитиме РФ. Допомога може продовжуватися, тільки якщо РФ доведе свою недоговороздатність, і покаже, що вони не готові припиняти бойові дії і цю війну. І тоді, як важель впливу на РФ, допомога може продовжуватися і навіть збільшитися.

Як мене запевнили в Держдепі, за необхідності, будуть прийняті рішучі міри щодо надання нам озброєння. Навіть того [озброєння], якого не було раніше, щоб максимально вплинути на позицію РФ.

— Вочевидь, критична точка допомоги від США це засоби ППО. Якщо США не будуть постачати нам нових ракет до ППО, то які у нас варіанти?

— У нас дві критичні залежності від США: ППО і ракети для них та обмін розвідданим. Дуже складно сьогодні замінити постачальника по двом цим питанням.

По ППО основний комплекс, який може перехоплювати балістичні ракети РФ, це система "Patriot". Якщо США просто припиняють постачати нам [ракети до ППО], то це одна історія, але якщо вони ще й забороняють реекспорт з інших країн, то це ускладнює нам задачу в рази. З тих "Patriot", які ми отримали, тільки якась частина від США. Всі інші від Нідерландів, Німеччини та інших країн. Вони передали нам, але з дозволу США, як виробника цього озброєння. Те саме стосується і ракет до "Patriot". Окрім США їх можуть виробляти ще дві країни: Німеччина та Японія. Теоретично, вони можуть нам надавати їх, але, знову ж таки, якщо не буде прямої заборони від США. Якщо ж це станеться, то у нас залишається не дуже багато варіантів для того, щоб закрити наше небо. Залишається франко-італійська система SAMP/T, але виробництво цих систем і ракет до них досить повільне. Можливо розглянути ще й ізраїльські системи ППО, але Ізраїль не дуже готовий на сьогоднішній день надавати нам якесь озброєння і навіть продавати його, тому що у них є свої проблеми з сусідніми країнами.

По розвідувальним даним ми намагаємося диверсифікуватися з нашими європейськими партнерами і, в принципі, певні виходи з цієї ситуації ми знайшли.

— В березні Євросоюз виділив 800 мільярдів євро на власну оборону. Безпрецедентний крок, але як Україні на практиці інтегруватися в цю систему загальноєвропейської безпеки? Кажуть, наприклад, про створення об'єднаних сил Європи, зокрема, на основі української армії. Ідея гарна, але практично, що ми робимо, до кого звертаємось, як ми влаштовуємося в цю систему?

— На сьогодні єдиним безпековим альянсом на території Європейського Союзу є НАТО. Алепісля "холодного душу" від віце-президента Венса на Мюнхенській конференції, який сказав, що Європа має більше спиратися на власні сили щодо безпеки, було прийнято рішення про збільшення оборонного фінансування ЄС і національних інституцій. Та проблема в тому, що є великий часовий лаг між прийняттям рішення та кінцевим результатом. Одна справа – прийняти рішення, щоб знайти і направити 800 мільярдів, а інша справа, коли ці 800 мільярдів дійсно прийдуть до виробника, і цей виробник ще через якийсь час виробить озброєння.

Щодо ініціатив європейської армії чи європейського оборонного альянсу, то це дуже класні ідеї і ми їх підтримуємо, але всі вони впираються в брак озброєння, виробництва, особового складу. Тому ідея добра, але реалізація поки що страждає.

Про мобілізаційний вік і блокування карток

— Давайте тепер про суто внутрішні справи. Демобілізаційний законопроект від Міноборони. На комітеті взагалі його бачили? Він є?

— Міноборони пише листи, що він є, але поки не показує його нам. Його не реєструють і офіційно на сайті Верховної Ради і в комітеті його немає. Тому немає що розглядати і що обговорювати.

Зараз Міністерство оборони та Генеральний штаб не можуть дійти згоди між собою щодо того, чи підтримується цей законопроект. Міністерством оборони законопроект був розроблений, а Генеральний штаб його не підтримує через брак військовослужбовців, якими можна буде замінити тих, хто піде з війська. Тому ми чекаємо, коли вони між собою розберуться. З одного боку, я розумію Генеральний штаб, який відповідає загалом за війну ведення бойових дій, а з іншого боку, я абсолютно розумію людей, які воюють. Вони не те що втомилися, а вже не мають сил залишатися в окопах і мають бути замінені новими людьми.

— Зрозуміло, що все зводиться до мобілізації, та й Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський каже, що поточні темпи мобілізації не покривають в повній мірі потреб армії. Разом з тим, ви раніше казали, що зниження мобілізаційного віку до 18 років в парламенті не розглядається. Відтак, можливо, є якісь інші варіанти, ініціативи, як підвищити ці темпи мобілізації?

— Дійсно, на сьогоднішній день ми не розглядаємо питання зниження мобілізаційного віку. Була ініціатива від Кабінету міністрів щодо залучення людей у віці 18-24 років підписати контракт. Ця ініціатива викликала певний резонанс всередині війська: чому молодим платять такі великі гроші, а нам, які пішли добровольцями, ці гроші не платять. Я не Міністерство оборони, яке розробляло цю ініціативу, але я так розумію, що вони виходили з двох альтернатив: або зниження мобілізаційного віку, або ж надати стимули людям в проміжку 18-24 років, щоб вони самостійно прийшли. Тому поки що рішення щодо зменшення мобілізаційного віку немає, не обговорюється.

— Гаразд. А от в Telegram-каналах пишуть про можливість блокування карток. Це розглядається?

— Це точно не розглядається у Верховній Раді як законодавча ініціатива. Я не знаю, чи має Кабінет міністрів право самостійно приймати такі рішення. Мені здається, що не має права, адже йому потрібно все ж таки законодавче обґрунтування.

— Контракти 18-24. Є дані які перші результати цієї ініціативи?

— Дані є, але вони закриті (за словами заступника керівника ОП Павла Паліси, такі контракти підписало до 500 людей, — Ред.).

— Ну скажіть хоча б чи такий стимул спрацював?

— Це працює при правильному підході. Ті бригади, які довели свою спроможність правильно працювати з персоналом, показали, що вони піклуються про свій особовий склад, забезпечують його, у них немає проблем не тільки з 18-24, а й з більш старшими людьми, які самостійно до них приходять через програму рекрутингу. У деяких бригад є позитивна репутація, яка працює на їхню мобілізацію.

— В ЗМІ зараз стали з'являтися новини, коментарі, що навіть після скасування воєнного стану мобілізація в країні буде продовжуватись. Це дійсно так?

— Я не бачу підстав для продовження мобілізації [після скасування воєнного стану]. Більше того, я думаю, що багато чого зміниться після підписання мирної угоди. Перш за все, з боку наших партнерів, адже ми багато в чому залежимо від них. Забезпечення такої величезної армії, а ще й добір туди мобілізованих, обійдеться в 60% нашого державного бюджету. Тому я дуже сумніваюся, що ми зможемо собі дозволити ще й збільшувати якимось чином армію. Таку кількість ми точно не будемо залишати, тому що це неможливо. По-перше, людей потрібно відпустити, демобілізувати і дати їм відпочити. По-друге, дуже складно знайти нових людей. По-третє, дуже складно знайти фінансування в умовах мирного часу, без підтримки партнерів, для того, щоб фінансувати таку величезну армію.

— За вашими політичними відчуттями, 2025 рік – це рік продовження війни, чи рік укладання якогось миру?

— Мені б дуже хотілося, щоб цей рік став роком закінчення війни і підписання миру, але, на жаль, я не бачу готовності Російської Федерації до миру. З однієї простої причини: вони не досягли своїх цілей, які вони ставили перед собою і в 2022 році, і в 2023, і в 2024 і які ставлять перед собою зараз. Я бачу, що вони будуть продовжувати. Єдине, що може вплинути на рішення Кремля зупинити війну – це внутрішня неспроможність продовжувати війну економічно, фінансово. Штати можуть впливати через санкційний тиск. Якщо буде політична воля у Штатів, то мир можливий, але я не бачу готовності РФ на сьогоднішній день до будь-якої мирної угоди.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Франция планирует отменить два государственных праздника: какая причина
Comments UA
2025-07-16T12:42:06Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Нацбанк выпустил новую монету номиналом 10 грн: в чем ее особенность
TSN
2025-07-06T16:06:24Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Бывший владелец обанкротившегося "Дельта Банка" Лагун, вероятно, не сможет "отсидеться" в Австрии: СМИ
Comments UA
2025-07-16T12:46:22Z
Рада поддержала законопроект о национальной памяти, который вводит понятие "рашизм"
Комсомольская правда
2025-07-16T12:43:28Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Шмыгаль подал в отставку
ZN UA
2025-07-15T15:10:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Какая еда способна разрушить зубы: список вас удивит
Gazeta UA
2025-07-16T12:43:25Z
Безумный римский император Калигула владел таинственными медицинскими знаниями
Апостроф
2025-07-16T12:33:10Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
Україна суттєво скоротила молочний експорт
AgroNews
2025-07-16T12:13:23Z
Новый график движения транспорта в Кропивницком: кто столкнется с неудобствами
Политека
2025-07-16T12:01:01Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Обнимали и прижимались: Меладзе застукали с двумя молодыми девушками
GlavRed
2025-07-16T12:25:59Z
🕯️Помер народный художник Украины Владимир Никита
ZN UA
2025-07-16T12:13:22Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
ДБР срочно обыскало квартиру погибшего Героя Украины в Харькове: детали скандала
Comments UA
2025-07-16T12:46:09Z
Новый размер образовательных грантов: какую сумму можно получить
ZN UA
2025-07-16T12:43:03Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Ноги в ловушке: спасатели вырезали велосипедную ручку тормоза из ноги ребенка во Львовской области
Новости Украины
2025-07-16T12:21:19Z
Российский военный в Херсонской области изнасиловал пожилую женщину под угрозой убийства
Новости Украины
2025-07-16T12:06:34Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Идеальный яблочный пирог: для его приготовления требуется минимум усилий, а получится он вкуснее шарлотки
Telegraf
2025-07-16T11:16:48Z
Как отмыть сковороду с антипригарным покрытием: о чем нужно помнить
Gazeta UA
2025-07-16T08:58:47Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
"Это личный запрос Александра": Усик ошеломил эффектным образом в Лондоне
Апостроф
2025-07-16T12:45:20Z
Усик трогательно высказался о войне в Украине
Telegraf
2025-07-16T08:22:44Z
Дюбуа "накричал" на Усика во время битвы взглядов перед реваншем
Комсомольская правда
2025-07-16T06:13:45Z
Глаза в глаза: Усик и Дюбуа снова обменялись взглядами
Апостроф
2025-07-15T16:36:21Z
Российской фигуристке отказали в переходе в сборную Азербайджана
ZN UA
2025-07-15T12:22:09Z
"Немного подавлен": Дюбуа разочаровался перед боем с Усиком
Фокус
2025-07-15T12:10:24Z
Реванш Усик - Дюбуа: стало известно количество проданных билетов
Корреспондент
2025-07-15T11:36:41Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Чиновники "за копейки" покупают авто: журналисты обнаружили сотни таких случаев
UAToday
2025-07-16T02:19:09Z
За это дело водителей могут оштрафовать: что нельзя перевозить в авто
Знай
2025-07-15T13:52:11Z
Жара наступает: как спасти свой автомобиль от перегрева
Comments UA
2025-07-15T13:39:48Z
"Проснулся и увидел это": парень одолжил машину у брата и это плохо кончилось
Фокус
2025-07-15T10:06:58Z
Volvo заявила о списании $1,2 млрд из-за пошлин США и задержек EX90
Лига
2025-07-15T09:57:56Z
Владельцам мопедов на заметку: важная информация от Главного сервисного центра МВД
Знай
2025-07-15T07:51:54Z
Избавился от машины через сервис выкупа авто и не пожалел
VGorode
2025-07-15T06:48:32Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Телефон "закипел" на солнце? Как быстро охладить гаджет в жару
Telegraf
2025-07-16T12:43:52Z
Два "шрама" на теле Земли созданы огромным камнем, упавшим с небес: доказательства наконец найдены
Фокус
2025-07-16T12:40:59Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z