MY.UAНовини
Від Києва – дві години. Топ-10 місць для весняного відпочинку
Від Києва – дві години. Топ-10 місць для весняного відпочинку

Від Києва – дві години. Топ-10 місць для весняного відпочинку

Затоплена церква у Ржищеві, що височіє над водами Канівського водосховища, історичний Трахтемирів з його козацьким минулим та квітучий «Острів Сакури»  – ідеальні місця для незабутнього відпочинку на природі цієї весни. «Главком» підготував добірку з десяти мальовничих місць Київської та Чернігівської областей, які ідеально підійдуть для незабутнього весняного відпочинку.

1. Регіональний ландшафтний парк «Трахтемирів»

Відвідати Трахтемирів варто хоча б заради неймовірної краси заходу сонця
фото: kyivregiontours.gov.ua

Регіональний ландшафтний парк «Трахтемирів» – місце з неймовірними краєвидами на Дніпро, багатою історією та залишками козацьких поселень. Весною тут особливо гарно, коли природа прокидається.

Парк «Трахтемирів» унікальний за геологічною будовою район, що характеризується значною піднятістю горбистої поверхні та утворенням ярів на правобережжі Дніпра. Він розташований у межах Трахтемирівського півостріва (Черкаська та Київська області).

У парку зростає близько 10 червонокнижних видів рослин, серед яких цибуля ведмежа, підсніжник білосніжний, лілія лісова, рябчик шаховий та інші. Багатий у «Трахтемирові» і тваринний світ. Тут живуть кріт звичайний, вечірниця дозірна, полівка лісова, миша жовтогорла, бабак, тхір чорний, лисиця звичайна, вовк, косуля європейська, лось звичайний, свиня дика, також зустрічаються птахи, занесені до Червоної книги України: орлан-білохвіст, пугач звичайний. 

Власне, від села Трахтемирів, колишнього духовного козацького центру, залишились кілька хат та кілька мешканців, а також старе кладовище поруч. Іншу частину поселення в радянські часи затопили Канівським водосховищем та виселили. Потім у 1990-х створили історико-культурний заповідник (адміністрація у селі Григорівка в іншій частині півострова, в Черкаській області), потім додали регіональний ландшафтний парк (який, за даними Україна Інкогніта, був чи не першим приватним об’єктом пиродно-заповідного фонду в Україні) в опікуванні того самого керівника «Нафтогазу» кучмівських часів – Ігора Бакая.

Після пожежі від цього будинку лишився лиш фундамент і камін з димарем
фото з wheelit.in.ua

Бакай побудував тут будинок (зараз спалений) та вертолітний майданчик (зараз стоянка для автомобілів туристів), розвів кабанів та озброєну охорону, намагався до кінця виселити село, щоб господарювати у повній мірі, але… як мінімум один офіційний житель не піддався – Олег Петрик, відомий як Скіф, колишній театральний діяч з Києва, дуже привітний та говіркий відлюдник. Зараз він продовжує тут мешкати та зустрічати всіх піших туристів, що йдуть углибину півострова. Одного разу киянин, актор Олег Петрик приїхав до Трахтемирова на зйомки фільму про затоплення сіл, та й лишився тут назавжди.  

Олег Петрик (Скіф) у своєму будинку
фото з altr.livejournal.com

Жодних вказівників на території немає. Лиш перед закритим шлагбаумом є вивіска та кілька табличок з номером телефону охорони. При в’їзді у парк можна побачити пам’ятний знак та дерево-тризуб.

Дерево-тризуб
фото з foto-mc

Гуляючи серед тиші, лісів, ярів та чудових краєвидів, можна натрапити на окремі кам’яні хрести та й на ціле старовинне кладовище. Його називають козацьким, хоч кам’яні хрести переважно датовані дев’ятнадцятим століттям.

Старовинний цвинтар
фото mandrivnic.livejournal.com

Як дістатися:

Найзручніший спосіб дістатись села Трахтемирів – через село Великий Букрин, яке знаходиться в Київській області і до якого з Києва навіть пару разів на день ходять маршрутні автобуси. Сам Трахтемирів знаходиться вже в Черкаській області, у 2-3 кілометрах від Великого Букрина.

2. Остер

Юр’єва божниця
фото: Роман Маленков

З’явилося це місто 1098 року. Саме тоді Переяславський князь Володимир Мономах (з 1113 року Великий князь Київський) заснував на Острі фортецю для захисту від кочівників – Городець на Острі. Він же побудував у фортеці велику церкву – Михайлівську, один з приділів якої можна і зараз споглядати в Острі. Помилково її називають «Юрієва божниця».

Юр’єва Божниця – фрагмент Михайлівської церкви, спорудженої Володимиром Мономахом у 1098 році
фото: Вікіпедія

В 1152 році Городець зруйнував Ізяслав, а в 1240 – татаро-монголи. Поселення, що виникло на його місці довгий час називали Старим Остром або Старогородкою, тому що ближче до Десни в ХІV столітті з’явилось нове поселення – Остер. З плином часу ці два поселення злились в одне.

Після знищення Запорізької Січі Остер у 1782 році став центром повіту Київської губернії, а в 1802 році – Чернігівської губернії. Зараз Остер є містом районного підпорядкування. Тут мешкає понад 7 тисяч осіб.

Найстарішою пам’яткою Остра і регіону в цілому є Михайлівська церква, яку вперто називають «Юрієвою божницею». Це одна з двох десятків пам’яток князівської доби, що дожили до нашого часу в Україні. 

Церкву збудували з давньоруських плінф (про це свідчать клейма) та брил пісковику. Татаро-монголи під час нашестя у 1240 році не зруйнували церкву, але обрекли її на занепад. Занепадала вона до XVII століття. Саме тоді її відновили та почали використовувати як діючий храм. У 1753 році блискавка та пожежа зруйнували дерев’яний верх храму. Але це було півбіди. Справжня біда почалася, коли став зсуватись пагорб, на якому стояла церква. Коштів на укріплення пагорба не було, тому на початку ХІХ століття вирішили, що розібрати храм буде значно дешевше, ніж постійно відбудовувати й укріплювати його. І розібрали, залишивши лише абсиду.

Воскресенська церква в Острі
фото: ukrainaincognita.com

З пізніших архітектурних пам’яток заслуговує на увагу ще одне цікаве місце Остра – будівля Воскресенської церкви, зведеної в 1845 р. на кошти остерського купця П.Цирюльника.

Ознайомитися з історією Остерщини можна в цікавому Остерському краєзнавчому музеї, що є одним з найстаріших подібних місць на Чернігівщині.

Серед унікальних експонатів музею ювелірні прикраси XII ст., різьблений сволок XVII ст., ікона XVII ст., зразки народного ткацтва та вишивки XVIII ст. Музей розмістився у спорудженому в 1898 р. будинку, який належав генерал-лейтенанту В. Солонині. Будинок виконаний з червоної цегли, стіни оздоблені полив’яними кахлями, в інтер’єрі увагу привертає кахляна піч-камін.

На півночі від Остра знаходиться ще одне цікаве місце – регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський». Розміщений на площі 102,5 тис. га, він зберігає у природному стані типові та унікальні ландшафти Придніпровського Полісся із притаманним їм рослинним і тваринним світом. 

Як дістатися: 

З Києва від метро «Лісова» ходять маршрутки. Також можна вирушити Чернігівською маршруткою і вийти на повороті на Остер, а там вже ловити чернігівський автобус чи попутку.

Власним авто до Остра можна доїхати за 1 год 20 хв, відстань - 97 км. 

3. Київське море

У 1964-1966 роках радянська влада для заснування вигідної гідроелектростанції на Дніпрі розселила цілих 52 села біля його берегів
фото: kyivmaps.com

Київське водосховище – унікальне місце та одна з туристичих пам'яток Київської області. Водосховище простягається по Дніпру від Вишгорода до села Дніпрова, по річці Прип'ять – від гирла до міста Чорнобиль, і по річці Тетерів – від гирла до села Богдана.

Це одне з шести великих водосховищ у каскаді на річці Дніпро в межах Київської та Чернігівської областей України. Запаси води водосховища, використовують для Київської гідроелектростанції, яка виробляє електроенергію. 

«Київське водосховище» в народі називають Київським морем. І не дарма – тут направду красиво майже так само, як і на справжніх морях. Тут навіть проводилася міжнародна «Формула-1» на воді, однак подальші змагання скасували у зв'язку з початком АТО. 

Київське водосховище – унікальне місце та одна з туристичих пам'яток Київської області
фото: inside-ua.com

Море знаходиться на Дніпрі в північному напрямку від Києва. Його загальна площа складає 922 кілометри квадратних.

Біля Київського моря безліч різних готелів і облаштованих пляжів від найдемократичніших до вищого елітного формату. Також тут є яхт-клуб «Енергетик» і віндсерфінг-клуб.

Як дістатися: 

Дістатися до Київського моря можна рейсовими автобусами, які прямують від метро «Героїв Дніпра» до сіл, розташованих уздовж його берегів, таких як Нові Петрівці, Лютіж, Козаровичі, Ясногородка, Сухолуччя.

Також зручно дістатися до Київського водосховища та навколишніх сіл власним автомобілем по дорозі Р02.

4. Затоплена церква у Ржищеві

Спасо-Преображенська церква – пам'ятка архітектури 19 століття поблизу міста Ржищева
фото з відкритих джерел

У 70-х роках минулого століття під час створення Канівського водосховища затопили низку сіл, серед яких і Гусинці, де було збудовано храм. Незатопленими залишилися лише пагорби та Спасо-Преображенська церква, що утворили невеликі острівці на воді.

Спасо-Преображенська церква на воді
фото: kyivmaps.com

Здалеку здається, що церква ніби виглядає з-під води, саме ця ілюзія і дала згодом назву – «затоплена» церква.

Церкві понад 100 років, а точна інформація про дату її створення залишається загадкою. Шукачі пригод вирушали до храму човнами. Серед легенд існують історії про підземні ходи. Так, за однією з них, подейкують, що підземні тунелі храму йшли до самої Лаври в Києві.

Місцеві розповідали, що на церковні свята та в дні туману з храму долинав бій дзвонів. Це допомагало рибалкам знайти дорогу додому, а храм обріс не однією легендою.

Подейкують, що підземні тунелі храму йшли до самої Лаври в Києві
фото з відкритих джерел

Якщо ви вирішите затриматися у місті на декілька днів, тут розвивається зелений туризм: можна зупинитися в одній з приватних садиб або приїхати з наметами. Готелів у Ржищеві немає.

Як дістатися:

Автомобілем. Щоб побачити церкву на воді, вирушайте з Києва до Ржищів Обухівською трасою. Відстань становитиме близько 80 км. З Ржищева до церкви вирушають катери та човни, або можна домовитися з місцевими рибалками, які за невелику плату доставлять на острів. 

На автобусі. Неподалік від станції метро «Видубичі» знаходиться автостанція, з якої регулярно відправляються автобуси до Ржищева. Час у дорозі становитиме близько двох годин, а самі автобуси вирушають щогодини.

Також є турфірми, які пропонують екскурсії до «затопленої» церкви.

5. Васильківські Карпати

Цей дивовижний куточок природи, знайомий багатьом глядачам з фільму «Захар Беркут», останнім часом все більше приваблює туристів.

Васильківські Карпати
фото: Вікіпедія

Васильківські Карпати – ландшафтний заказник місцевого значення площею 226,8 га, що розташований поміж селами Велика Бугаївка, Гвоздів, Крушинка, Рославичі Васильківського району Київської області. Створений згідно з рішенням шостої сесії ХХІІІ скликання Київської обласної ради від 2 лютого 1999 року за № 79-06-ХХІІІ.

Ландшафтний парк «Васильківські Карпати» дійсно вражає невеликими горами, які, на відміну від справжніх Карпат, ростуть вниз, а не вверх
фото: andy-travel.com.ua

Всього через годину їзди від центру Києва можна опинитися в іншому світі. У світі невеликих гір, каньйонів, серед степової рослинності і співу птахів. Унікальне місце розташоване на південь від Києва біля міста Васильків.

По суті, Васильківські Карпати – це мережа глибоких каньйонів (ярів) уздовж течії річки Бугаївка, вкритих травами, квітами і деревами
фото з відкритих джерел

Ландшафтний парк «Васильківські Карпати» дійсно вражає невеликими горами, які, на відміну від справжніх Карпат, ростуть вниз, а не вверх. По суті, це мережа глибоких каньйонів (ярів) уздовж течії річки Бугаївка, вкритих травами, квітами і деревами. Тут гніздиться 30 видів птахів.

Васильківські Карпати – це справжня перлина Київщини, яка обов'язково сподобається всім любителям природи та краси. Це місце, яке подарує вам незабутні враження та заряд позитивних емоцій.

Як дістатися:

В Google Maps знайдіть «Ландшафтний парк «Васильківські Карпати» , Київська обл.» або «Українська Ісландія». Відстань від Києва – 37 км. З траси потрібно буде з'їхати на ґрунтову дорогу, враховуючи ями та відсутність вказівників. Найкращий час для відвідування – весна або літо, коли природа розквітає. 

6. Парк «Острів Сакури»

Тим, хто мріє про Японію, варто відвідати «Острів Сакури»
фото: Парк «Острів Сакури»/Facebook

Парк на штучному острові на річці Рось у смт Володарка відкрився у 2019 році завдяки зусиллям місцевого підприємця Миколи Каплуна.

Площа парку становить 1,6 га
фото: Парк «Острів Сакури»/Facebook

Площа парку становить 1,6 га і включає кілька тематичних зон, великий дитячий майданчик, альтанки для відпочинку, лавки та багато різноманітних рослин.

У парку можна побачити тварин, що вільно гуляють і не бояться відвідувачів
фото: Парк «Острів Сакури»/Facebook

Загалом прогулянка «Островом сакури» завжди перетворюється на подорож континентами та історичними епохами. У центрі парку височіє буддійська пагода, під якою грот із фонтанами. Японську тематику продовжують ворота-торії та Сад каменів, а далі — колонада зі статуями античних богів переносить відвідувачів у Давню Грецію.

Ще однією фішкою парку є велика кількість найрізноманітніших скульптур, що розкидані по всій території. Це й доісторичні азіатські слони Наумана, і морське біблійне чудовисько Левіафан, і мешканці африканської савани, і більш звичні нам тварини, і корабель Христофора Колумба.

А ще на «Острові сакури» є мінізоопарк, де живуть лебеді, качки, понад 30 видів різних птахів, кози, олені, лемури, дикобрази та лами.

Особливо привертають увагу сакури, які роблять острів надзвичайно популярним навесні під час їхнього цвітіння. Крім справжніх дерев, тут також є штучні, що дозволяє відвідувачам насолоджуватися рожевими квітами японської вишні протягом усього року.

Сакури роблять острів надзвичайно популярним навесні під час їхнього цвітіння
фото: Парк «Острів Сакури»/Facebook

Восени парк прикрашають барвисті хризантеми, ще один символ Японії.

Як дістатися: 

Власним авто до парку можна доїхати за дві години, відстань від Києва до Володарки близько 134 км.  Дорога маршруткою буде трохи довшою, близько 3 год. Також можна замовити одноденний автобусний тур з Києва. 

Адреса: Володарка, вул Лугова. 

7. Канівський природний заповідник

Канівський природний заповідник. Краєвид з Чернечої гори
фото: Вікіпедія

Канівський природний заповідник – один з найстаріших заповідників в Україні. Він розташований серед мальовничих дніпровських ландшафтів у самому серці України. Його територія включає так звану нагірну частину – покриті лісом яри та пагорби на правому березі Дніпра (1415 га), два заплавних острови Дніпра – Круглик (92 га) і Шелестів (394 га) та Зміїні острови (116 га) в Канівському водосховищі – останці лівобережної тераси. Навколо території заповідника встановлено охоронну зону площею 1353 га.

Незважаючи на невелику площу, заповідник багатий на рослинний та тваринний світ. Тут виявили більше 13 тисяч видів рослин, грибів і тварин, півтори сотні з них занесені до Червоної книги України, а більше трьохсот перебувають під охороною міжнародних конвенцій.

Фото зроблено на заповідному острові Круглик
фото: Vitaly Grishchenko/Facebook

Також це місце має давню історію. Територія заповідника охороняє скіфські городища і поселення полян, а також городище давньоруського міста Родень, датоване IX–XIII століттями. А поряд із заповідником, у місті Каневі, на Тарасовій (Чернечій) горі знаходиться могила Тараса Шевченка. Це місце щороку відвідують сотні тисяч мандрівників.

Як дістатися: 

Черкаська обл., м. Канів, вул. Лісова

Обмеження:

Щоб відвідати заповідник, потрібно завчасно записатися. Телефон для зв’язку: 0473632991

8. Седнів

Воскресенська церква у Седневі
фото з відкритих джерел

Седнів розташований в 30 кілометрах на північний схід від Чернігова і є одним з найстарших населених пунктів краю. В Седневі є дерев'яна церква, круті краєвиди на річку Снов та палац Лизогубів.

Вперше Седнів згадується в літописі у 1068 році. У 1239 році місто знищили татари. У 1648-1781 роках Седнів був сотенним містечком Чернігівського полку, а в кінці XVII ст. Седнів став маєтністю козацько-старшинської родини Лизогубів, які і збудували історичні пам'ятки нинішнього Седніва.    

Седнів завжди був центром культурного і громадського життя, про що свідчить багата архітектурна спадщина. Тут збереглися кілька церков та старовинні будівлі, що мають історичне значення.

Георгіївська церква в Седневі, що на Чернігівщині, увійшла до сімки унікальних храмів України
фото з відкритих джерел

Седнів пропонує безліч можливостей для цікавого відпочинку. Тут можна відвідати Свято-Георгіївську церкву, яка зберігає історію кількох століть. Воскресенська церква зачаровує своєю архітектурною величчю та багатою історією.

Кам'яниця Лизогубів
фото: Вікіпедія

Кам’яниця Лизогубів – це ще одна важлива пам’ятка, що відображає епоху козацтва та впливовість роду Лизогубів. Обов’язково варто побачити Садибу Лизогубів, де встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку.

Любителі давніх храмів зможуть відвідати Успенську церкву, відому своєю архітектурною унікальністю.

Цікаво, що Тарас Шевченко під час свого перебування в Седневі створив один із своїх відомих малюнків – «У Седневі» (1846 р.). Місцеві краєвиди та атмосфера надихнули поета на творчість.

Седнів став відомим на всю країну після зйомок культового фільму «Вій» у 1967 році. Багато сцен були зняті в місцевих церквах та старовинних будівлях, що додало фільму особливого історичного колориту.

Як дістатися: 

Доїхати до Седнева з Чернігова можна автобусом або маршруткою. Час у дорозі становить приблизно 30-40 хвилин. Регулярні рейси маршруток відправляються від центрального автовокзалу Чернігова.

Також можна поїхати власним авто. Відстань від Києва до Седнева становить 174 км. Їхати доведеться дорогами E95/М01 близько 2 год 25 хв. 

9. Національний заповідник «Переяслав»

У заповіднику можна не лише поглибити знання про українську історію, зануритися в український побут та культуру, а й помилуватися мальовничими краєвидами
фото: Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав»/Facebook

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» є одним з найбільших в Україні. До його складу входять території міста Переяслава, його околиць та Переяслав-Хмельницького району, навколо яких визначені охоронні зони. Заповідник існує на базі пам’яток історії та культури, різних колекцій, що мають велике історичне та художнє значення.  

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» є одним з найбільших в Україні
фото: Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав»/Facebook

Відвідувачі можуть побачити церкви, млини, залишки трипільської, скіфської, Черняхівської культури, унікальні ікони та стародруки, стародавній одяг і зброю.

Переяслав сміливо можна назвати містом музеїв. Їх майже три десятки. Частина розташована в місті, зокрема музей Григорія Сковороди, Трипільської культури, «Заповіту» Тараса Шевченка, Археологічний музей, музей-діарама «Битва за Дніпро», музей кобзарського мистецтва, українського народного одягу Середнього Придніпров'я, тощо.

Також тут є музеї, розташовані прямо в пам'ятках архітектури – церквах, колишніх міщанських і поміщицьких будинках, селянських хатах і т. д.  

У музеї хліба можна простежити історію становлення землеробства від давнини до сучасних днів. Унікальна хліборобська техніка, справжній будинок пекаря, вітряки, земляні комори відображають життя людей минулих століть. Тут є унікальна колекція реліктової пшениці, посуд часів трипільської культури для зберігання і обробки зерна і навіть одяг хліборобів. 

У музеї бджільництва – різні інструменти для догляду за бджолами, побутові речі бджолярів, знаряддя праці. 

Відвідавши музей пошти, ви відчуєте обстановку, що існувала на поштовій станції 19 століття.  У музеї рушника зібрані рушники з усієї країни, що представляють різноманітність техніки і символіки. 

Музей лікарських рослин цікавий унікальним гербарієм і фітоплантаціямі лікарських рослин. 

Єдиний в Україні Музей сухопутного транспорту представляє колекцію 1400 транспортних засобів, починаючи з періоду Трипільської культури. 

Музей світопізнання і мирного освоєння космосу в церкві
фото з alysov.blogspot.com

Безперечно, цікавий і музей космосу. Тут ви побачите справжнє крісло космічного корабля, скафандр і парашут Юрія Гагаріна, а також оригінал ракети. 

Унікальну колекцію виробів з дерева, килимів, іграшок, посуду та художнього скла ви зможете побачити в Музеї декоративно-прикладного мистецтва. 

У заповіднику можна не лише поглибити знання про українську історію, зануритися в український побут та культуру, а й помилуватися мальовничими краєвидами.

Статус національного заповіднику надано Указом Президента України від 1 червня 1999 року
фото: Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав»/Facebook

Як дістатися:

До Переяслава з Києва можна доїхати автобусом чи маршрутним таксі або на власному авто. Відстань від Києва до  Переяслава становить близько 89 км. 

Адреса: Київська область, місто Переяслав, вулиця Шевченка, 8. 

10. Національний історико-культурний заповідник «Качанівка»

Палац у Качанівці
фото: Вандрівка

Заповідник був створений у 1981 році, а вже через 20 років здобув національне визнання. До його складу входить садиба 70-х років XVIII століття із присадибними ділянками та один із найбільших пейзажних парків у Європі.

Першим власником садиби був граф П. Рум’янцев-Задунайський. Він звів тут одноповерховий палац у романтичному стилі. З викупом ділянки поміщиком на прізвище Почека в 1808 році Качанівський замок перебудували вже за класицистичними канонами, заклали парк та звели господарські будівлі. У 1824 році садибу успадкував Г. Тарновський. Під час господарювання Григорія Степановича та його нащадків комплекс переживав один із кращих періодів свого розвитку і став важливим культурним і мистецьким центром. Палац перебудували на двоповерховий із флігелями й баштами, звели Георгіївську церкву. Садиба прославилася унікальною колекцією предметів часів козаччини та речей, пов’язаних із життям і творчістю Тараса Шевченка, яку зібрав Тарновський. «Качанівка» була справжнім музеєм, де можна було побачити навіть шаблю Богдана Хмельницького. 

Наприкінці XIX століття Качанівка перейшла у володіння до цукрових магнатів Харитоненків, які господарювали тут до приходу більшовиків. За радянської влади в комплексі діяла дитяча комуна, шпиталь, туберкульозний санаторій.

Качанівський палац близько 1800 року
Малюнок Олександра Кунавіна

Качанівський маєток має неймовірну історичну та архітектурну цінність завдяки збереженим інтер’єрам: камінам, дзеркалам, кафельним печам тощо.

Територією  заповідника  та його парком проводяться екскурсії тривалістю дві – три години. Найкоротша включає ознайомлення з історією «Качанівки» та відвідування виставки «Садибна культура та побут кін. XVIII ст. – поч. XX ст.». Екскурсійний сезон територією триває з травня до середини листопада. Крім екскурсійних маршрутів та постійної експозиції, у заповіднику регулярно організовують різноманітні тимчасові виставки. «Качанівка» – ідеальне місце для фотосесії, виїзду на пікнік або велопрогулянки. На початку вересня тут проводиться  щорічний літературно-мистецький фестиваль «Качанівські музи».

Качанівка – це одна з найкращих пам’яток України, по справжньому дивовижне поєднання архітектури та природи. Це одне з тих місць, куди хочеться повертатися. До речі, там можна і переночувати. Є унікальна можливість відчути себе, якщо не дворянином, то хоча б прислугою, бо для ночівлі доступні господарські будівлі палацу. Ще там діє кафе-їдальня.

Як дістатися: 

Відстань від Києва до Качанівки становить близько 190 км. Час у дорозі – 3 год. 

Адреса: Чернігівська обл., Прилуцький р-н, Парафіївська ТГ, село Качанівка, вул. Глінки, 1. 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Продукты дорожают быстрее доходов: какие товары растут быстрее инфляции
Gazeta UA
2025-07-14T14:03:46Z
Украина и Азербайджан планируют совместные энергопроекты
Хвиля
2025-07-14T13:30:54Z
"Блок готов: ЕС планирует создать фонд по поддержке Украины на 100 млрд евро, — СМИ
Фокус
2025-07-09T10:27:30Z
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Это может "убить" желудок: что известно о негативном влиянии соли
Comments UA
2025-07-14T13:24:34Z
Эти части курицы лучше не употреблять: украинцев предупредили об опасности
Знай
2025-07-14T12:51:53Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Украинцы в Европе теперь смогут свободно разговаривать: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-14T14:45:53Z
Что известно о Юлии Свириденко: биография, скандалы, стиль жизни
Комсомольская правда
2025-07-14T14:43:37Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Вблизи трассы Київ-Одеса зафиксировали смерч
Корреспондент
2025-07-14T14:27:55Z
"Картина не веселая, у нас конкретные провалы": в Силах обороны раскрыли украинцам всю правду – что происходит
Знай
2025-07-14T14:21:46Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Удар по мобилизации. Россия атакует ТЦК
Корреспондент
2025-07-07T21:18:24Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
100 тысяч бесценных книг могут исчезнуть из-за обычного насекомого
Фокус
2025-07-14T14:45:18Z
"Стараюсь балансировать": Дорофеева пожаловалась на проблемы со здоровьем
Апостроф
2025-07-14T13:03:26Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Пенсионерам выплатят по 870 гривен в месяц: кто получит надбавку
Знай
2025-07-14T14:36:51Z
Спала в пещере и пила из лужи: в Австралии туристку нашли после 11 дней исчезновения
Апостроф
2025-07-14T14:33:40Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Когда выкапывать озимый лук в 2025 году: подсказки для тех, кто боится ошибится с конкретными датами
Знай
2025-07-14T13:51:56Z
Не пропустите лето: пять удивительных дел, которые сделают ваш август незабываемым
Gazeta UA
2025-07-14T13:48:10Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В Испании за два месяца от жары погибли почти 1200 человек
Европейская правда
2025-07-14T14:40:39Z
Руководитель ДЭУ Деснянского района Киева получил подозрение: подробности
Апостроф
2025-07-14T14:36:38Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Тренер Дюбуа озвучил, при каком условии возможна трилогия Усика и Фьюри
Корреспондент
2025-07-14T14:39:16Z
Английский клуб выдвинул предложение в 70 миллионов евро по Забарному
Корреспондент
2025-07-14T14:15:11Z
На фронте погиб Юрий Бредак – титулованный украинский гребец
Комсомольская правда
2025-07-14T13:18:17Z
Такого еще не было: какой гонорар получит Усик за бой с Дюбуа
Comments UA
2025-07-14T13:12:12Z
Дочь главы Сбербанка отказалась от спортивного гражданства России
Корреспондент
2025-07-14T13:09:04Z
Деревянченко оценил шансы Усика в реванше против Дюбуа
Корреспондент
2025-07-14T12:13:38Z
Забарный выдвинул условие ПСЖ по своему переходу
Корреспондент
2025-07-14T11:36:49Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Когда ждать iPhone 17и что о нем известно: инсайдер "слил" всю информацию
Фокус
2025-07-14T14:21:33Z
В Україні бізнесу загрожують посилені штрафи за продаж без чека
AgroNews
2025-07-14T14:15:56Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Dongfeng представил новый гибридный кроссовер Voyah Free+ с запасом хода до 1458 км
Gazeta UA
2025-07-14T12:39:42Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z