MY.UAНовини
«Змогли нагадати, щоб вони не забували, де перебувають» Як діє підпільний рух спротиву окупантамв Криму
«Змогли нагадати, щоб вони не забували, де перебувають» Як діє підпільний рух спротиву окупантамв Криму

«Змогли нагадати, щоб вони не забували, де перебувають» Як діє підпільний рух спротиву окупантамв Криму

Український прапор з’явився на горі Басман – одній із вершин головної гряди Кримських гір. Це одна з акцій анонімної організації спротиву російській окупації «Жовта Стрічка».

Фотопідтвердження вони опублікували у своєму телеграм-каналі в березні цього року. Проукраїнські листівки, жовто-сині стрічки та написи «Крим – це Україна» у містах по всьому Криму – короткий список акцій, які проводить українське підпілля. Кількість кримчан, які не згодні з російською анексією Криму та охочих вступити до лав українського спротиву, збільшується з кожним днем, кажуть партизани.

Журналісти видання Крим.Реалії поговорили з організаціями, які діють у Криму – «Жовта Стрічка» та «Зла мавка». Як вони вчать українську мову у Криму, навіщо організовують акції та як їм вдається не втрачати надію на деокупацію Криму? У межах спецпроєкту «11 років окупації. 11 історій спротиву» Крим.Реалії розповідають про кримчан, які вирішили протистояти російському вторгненню: чи то на службі у ЗСУ, чи то у боротьбі в інформаційному або культурному просторі. Історія про український спротив у Криму – завершальна.

Прапор України на горі Басман. Одна з акцій руху «Жовта Стрічка» у березні 2025 року

Те, що кримчани активно беруть участь у русі спротиву, для Нарімана Джеляла, першого заступника голови Меджлісу – закономірність.

«Крим – одна з найдовше окупованих територій. І окупована зовсім іншим способом, ніж інші. Тобто, відкритих військових дій на території Криму не велося. Крим був окупований буквально за добу-дві. Тому специфіка ще в тому, що Росія одразу поставилася до Криму як до своєї території. Тобто вона не почала будувати маріонеткову республіку, а сказала – все, Крим наш. Тому там одразу оформилася своєрідна лінія поведінки наших громадян щодо окупації. Досвід такого анонімного, ментального, культурного спротиву у Криму дуже швидко оформився. Також наявність таких активних людей. Щоб ви розуміли, з перших місяців я просто не можу називати імена цих людей, жінки купували тканину, шили, нарізали жовто-сині стрічки. Зав’язували їх на парканчиках біля зупинок по всьому Криму. З перших днів були люди, які брали балончики та розфарбовували щось у жовто-синій колір», – згадує Джелял.

Наріман Джелял (у центрі), Азіз (ліворуч) та Асан Ахтемови на російському суді в місті Сімферополь. 21 вересня 2022 року

Нарімана Джеляла було затримано російськими силовиками у вересні 2021 року вдома, в анексованому Криму, невдовзі після повернення з установчого саміту «Кримської платформи» у Києві. Його звинуватили у нібито організації диверсії на газопроводі в селі Перевальне Сімферопольського району. У вересні 2022 року підконтрольний Росії Верховний суд Криму засудив кримськотатарського політика до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Правозахисники визнали його політв’язнем. У червні 2024 року в межах українсько-російського обміну його вдалося повернути додому. Нині він живе у Києві.

Джелял згадує, як уже під час «глибокої окупації» зайшов до будівельної крамниці, де працювала його знайома.

«Ми з нею спілкуємося про купівлю якихось будматеріалів. І вона мені поглядом показує на пенал, а в неї там стоять олівці – сині та жовті. Ось вона просто мені показує: «Мовляв, дивись». Це був такий її протест», – розповідає Наріман Джелял.

Він радий, що спротив у Криму набуває «систематичного характеру». «Звичайно, з метою безпеки люди уникають якось ідентифікувати себе. Але 2022 рік багато що змінив. Багато хто, хто боявся, ще більше злякався. А ті, хто були відчайдушними, стали ще більш відчайдушними. І вони сказали: «Ні, ми будемо називатися так, ми робитимемо ось так». Ще хочу відзначити і тих хлопців, які йдуть набагато далі. Які вже ведуть партизанську війну, можна сказати, проти ворога. Такі також є. Будь-яким способом завдають йому шкоди», – каже Джелял.

Жовта стрічка – символ українського руху спротиву – біля будівлі російського парламенту Криму в Сімферополі

«Змогли нагадати, щоб вони не забували, де перебувають»

10-12 тисяч активістів, і це тільки в Криму, каже Іван – координатор «Жовтої Стрічки» – руху спротиву на окупованих Росією територіях. Учасники спілкуються між собою в режимі анонімності в соцмережах – заради власної безпеки. Іван розповідає, що у 99% вони ведуть діалог українською мовою. Активісти – люди різного віку, які «хотіли б робити власний внесок у перемогу України і, відповідно, в деокупацію Криму».

«Зараз це більше схоже на щоденну постійну роботу, як волонтерство. Це їхня внутрішня патріотична мотивація, і це постійно спонукає їх до стабільних, хотів би підкреслити, до стабільних дій», – розповідає Іван.

Листівка активістів руху «Жовта Стрічка»

«Зла мавка» – ще один український рух спротиву. У ньому об’єдналися жінки з окупованих територій, які захотіли «показати окупантам жіночу силу», каже одна з учасниць руху. 2 роки тому, 8 березня, вони разом із подругою заснували цей рух. Вона також зазначає, що кримчанки – у топі серед найактивніших учасниць руху.

«Коли розпочалася окупація Криму в 2014 році – а наприкінці 2013-го там також був сильний жіночий спротив – виходили на акції, на мітинги. Історично, як на мене, українська жінка – це не та, хто сиділа вдома мовчки, слухалася, кивала головою. Українська жінка завжди була дуже сильною. Тому мене взагалі не дивує, що саме жінки можуть організувати спротив і все, що завгодно. І завжди будуть, скажімо так, силою цієї країни», – каже жінка.

Листівка активісток руху «Зла мавка»

Обидва рухи позиціонують себе як «ненасильницький спротив». «При цьому це не лише розвішування жовтих стрічок чи малювання графіті. Це ще й постійне навчання наших активістів та їхніх сімей з питань безпеки та власної кібербезпеки. Тобто ми не тільки говоримо «піди зроби щось» або «зроби це». Ми вчимо, як це зробити безпечно, щоб спротив саме ненасильницьким [методом] був доступний більшій кількості людей», – каже Іван, координатор «Жовтої Стрічки».

Однією з улюблених акцій Івана є підняття українського прапора на повітряних кулях на горі Шаан-Кая поблизу Алупки.

«Це дуже складно. Оскільки прапор потрібно пошити, сховати, перемістити, підготувати, підняти. Це займає дуже багато часу, це дуже сміливо, і виходять дуже добрі фото, які розлітаються в інформаційному просторі», – розповідає Іван.

Підняття українського прапора на повітряних кулях на горі Шаан-Кая поблизу Алупки. Одна з акцій активістів руху «Жовта Стрічка»

Синьо-жовтий прапор на гірській вершині Криму. Одна з акцій активістів руху «Жовта стрічка»

Активісти «Жовтої Стрічки» також працювали і на так званих виборах у вересні 2024 року в Криму. «Такі кампанії проти псевдовиборів неймовірно псують картину для російської окупаційної влади у Криму. Вони малюють на місцевих каналах, що явка 100%, тотальна підтримка, а ми демонструємо, що люди спалюють агітаційні матеріали, люди взагалі не йдуть голосувати, роблять фото на виборчих дільницях, де показують мінімальну явку», – згадує координатор «Жовтої Стрічки».

Одна з акцій активістів руху «Жовта Стрічка» під час псевдовиборів у Криму

Активістки «Злої мавки» ведуть та публікують «Щоденники окупації», в яких документують події у Криму. Однією з найуспішніших своїх акцій вони вважають поширення банкнот із нагадуванням, що «Крим – це Україна».

«Ми брали дизайн російських рублів та змінювали його. Наприклад, там у нас було «Крим – це Україна», був дизайн, де тонув крейсер «Москва», «Це вам не Росіям і т.і. І дівчата розкидали ці гроші всюди, навіть біля банкоматів, біля магазинів. Реакція людей, звичайно, підібрати гроші, тому що вони виглядають дуже по-справжньому. А потім, коли вони піднімають їх, то бачать там окреме послання для них. І ось ця акція 100% була найкрутішою у Криму. Вона викликала дуже багато негативу від окупаційної влади, від росіян. Ми багато читали. Вони нам персонально надсилали (у соцмережах – КР) свої гнівні поеми, і ми читали у їхніх місцевих чатах. Ми розуміли, що це їх просто обурило, і це було дуже класно. Дуже багатьом людям у Криму ми змогли нагадати, щоб вони не забували, де перебувають», – розповідає дівчина.

Акцію зі штучними російськими банкнотами активістки проводили тричі

Цю акцію активістки «Злої мавки» вважають однією з найуспішніших за час існування руху

У Криму переслідують за проукраїнську позицію

За останні кілька років у Криму збільшилася кількість камер відеоспостереження та патрулів на вулицях, каже активістка «Злої мавки».

«Кожну наступну акцію проводити все складніше й складніше. Повісити звичайний плакат зараз і два роки тому – це дуже велика різниця. Зараз, як ніколи, потрібно бути обережними та дивитися скрізь, просто скрізь. Ти ніколи не знаєш, хто із сусідів тебе здасть», – каже дівчина.

Стоп-кадр оперативного відео затримання ялтинця Олександра Савицького. Скриншот із Telegram-каналу «Крымский СМЕРШ»

«Крымский СМЕРШ» опублікував відео квартири жителя села Первомайське з жовто-блакитними шторами та стінами

Підписнкам «Крымского СМЕРШа» не сподобалися квіти на ринку. Скриншот публікації

Кримчани чекають на Україну

Деякі активісти руху спротиву у Криму почали таємно вивчати українську мову, розповідає активістка «Злої мавки».

«Дуже багато дівчат. Одна жінка нам навіть розповіла, що вона читає «Кобзар», щоб допомогти собі у вивченні української мови. Є дівчата, котрі і прапори [українські] ховають, і вишиванки ховають. Мені здається, що це такий показник того, що, щоб там хтось не говорив, не писав, але люди досі чекають, вірять. Люди не зламалися», – каже активістка.

Листівки руху «Зла мавка» у Криму

Нещодавно була 11-та річниця з дня анексії Криму Росією. За цей час учасники руху пережили весь спектр почуттів.

«Багатьом, знаєте, треба поговорити з кимось, щоб зрозуміти, що не треба ще зневірюватися, почути слова підтримки, і вони потім такі: «Так, все, мене попустило, все гаразд, працюємо далі». Такі моменти теж бувають, звісно. Дуже впливають новини. Коли є якісь хороші новини, наприклад, навіть коли, даруйте, «прилітає» по Криму, хоч дівчата і там, але вони мені пишуть, як вони радіють. Хоч це й небезпечно, але вони радіють – вони розуміють, що боротьба триває», – розповідає активістка «Злої мавки».

Активіст руху спротиву «Жовта Стрічка» у Криму

«Крим не змирився», – каже Наріман Джелял. Після повернення з російського ув’язнення він відновив зв’язок з людьми в Криму.

«Настрої незмінні вже 11 років. Настрій: «Ми чекаємо». Вони так само, як і ми, переживають через заяви Трампа. Вони так само радіють, коли президент України чітко каже: «Я не дозволю торгувати нашою територіальною цілісністю». Це їх тішить, заспокоює. Вони ображаються, коли читають пости якогось безвідповідального депутата, який називає їх усіх зрадниками, що вони погодилися з окупацією. Це зовсім не так. Хтось заплутався. Хтось наляканий. Хтось мусить мовчати. Є відверті зрадники – цього ніхто не заперечує. Але ми повинні чітко розуміти, що не можна всіх під один гребінець гребти. І тому Україна має бути дуже уважною і справді підтримувати усіляким способом цей спротив», – каже Джелял.

Напис від активістів у Севастополі

Рух спротиву у Криму триватиме, впевнені активісти. «Поки є спротив – вони не перемогли. Тому це дуже важливо. Навіть маленький спротив, невелика якась листівка – все ще показує, що вони ще не перемогли», – каже активістка українського руху спротиву жінок «Зла мавка».

Рух спротиву в Криму – один із найчисленніших, кажуть активісти

Авторка: Анжеліка Брушневська 

Джерело: Крим.Реалії

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Як в Україні зараз карають за неявку за бойовою повісткою
Telegraf
2025-04-19T00:36:04Z
Всього 45 років, а вже є право на пенсію. Хто може вийти і отримувати 15 тисяч у 2025
Telegraf
2025-04-19T00:33:49Z
Учасників Національного мультипредметного тесту просять не надавати персональні дані чат-ботам у Телеграмі
УкраинФорм
2025-04-19T00:21:06Z
"Шокувала пасажирів": стюардеса розкрила, що насправді носять бортпровідники під уніформою
Фокус
2025-04-19T00:06:46Z
На Львівщині в сервісному центрі МВС чоловік намагався скласти іспит за допомогою «розумних» окулярів
УкраинФорм
2025-04-18T23:42:32Z
Місячний календар на 19 квітня: 5 заборон, які не можна порушувати у цей день
GlavRed
2025-04-18T23:27:59Z
Христос Воскрес: гарні привітання з Великоднем
ZN UA
2025-04-18T23:04:17Z
Українські міста стали російськими. Корейська авіакомпанія потрапила у скандал
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T22:30:51Z
Деяким військовим зменшили навантаження під час підготовки. Для кого діють нові правила
Telegraf
2025-04-18T22:27:39Z
Він не на боці українців: політолог назвав дві причини, чому Трамп не хоче продавати зброю Києву
24tv
2025-04-19T00:33:25Z
"Путінська параноя": експерт про ймовірний сценарій усунення президента РФ
GlavRed
2025-04-19T00:27:21Z
Зеленський ввів санкції проти низки російських акторів, співаків та спортсменів, а також проти російських та китайських компаній
Украина Криминальная
2025-04-19T00:18:21Z
ВЛК визнала Насірова придатним до служби в частинах забезпечення, – військова частина
24tv
2025-04-19T00:15:47Z
"Сполучені Штати відступлять": у Держдепартаменті підтвердили заяву Рубіо щодо мирних переговорів
Telegraf
2025-04-19T00:00:14Z
Чому не мобілізували Насірова: військові пояснили рішення та висновок ВЛК
ZN UA
2025-04-18T23:55:15Z
Пентагон: США скоротять військову присутність у Сирії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T23:54:40Z
США готові визнати окупований Крим російським - Bloomberg
GlavRed
2025-04-18T23:51:12Z
ЗМІ: Держдеп за Трампа згортає моніторинг прав людини у світі
Европейская правда
2025-04-18T23:48:55Z
Гороскоп на завтра 20 квітня: Овнам - несподіване повідомлення, Стрільцям - радість
GlavRed
2025-04-19T00:51:13Z
У Києві пройде масштабна акція для дітей «Операція - вакцинація»
УкраинФорм
2025-04-19T00:39:13Z
На Вовчанському напрямку прикордонники знищили російський склад з пальним, техніку та 18 загарбників
УкраинФорм
2025-04-19T00:21:14Z
Жителям Сумщини рекомендують не відвідувати кладовища неподалік кордону
УкраинФорм
2025-04-18T23:19:29Z
В Одесі пролунали вибухи, ударні дрони зайшли до міста з моря
ZN UA
2025-04-18T22:39:14Z
Протягом дня прикордоння Сумщини зазнало 124 обстріли росіян
УкраинФорм
2025-04-18T22:24:50Z
Українські військові відкинули противника в Удачному: оновлена мапа DeepState
24tv
2025-04-18T22:00:53Z
Посольство Італії передало Маріупольському університету в Києві книжки та навчальні матеріали
УкраинФорм
2025-04-18T21:30:39Z
Росіяни вдарили по енергоінфраструктурі на Сумщині – виникли проблеми зі світлом
Лига
2025-04-18T21:04:22Z
Захоплюють з першого кадру: 3 нові турецькі серіали, від яких неможливо відірватися
24tv
2025-04-18T21:03:01Z
Зник: близький друг розповів про здоров'я Андрія Губіна
GlavRed
2025-04-18T20:27:56Z
Лів Тайлер уперше розповіла про те, як дізналася, що фронтмен Aerosmith її батько
Фокус
2025-04-18T19:51:25Z
5 емоційних і драматичних фільмів, які замінять похід до психолога
24tv
2025-04-18T19:33:17Z
Носили навіть чоловіки - чому у 17-18 столітті ходили з напудреними перуками
GlavRed
2025-04-18T19:27:07Z
Українська зірка Шахтаря вдруге стане батьком: зворушливе відео
24tv
2025-04-18T19:21:33Z
Фестиваль квір-кіно Sunny Bunny заявив, що не прагнув «хайпанути» на даті заходу, яка припала на Великдень
Детектор М
2025-04-18T17:48:54Z
Вона дуже гарна, – Вадим Олійник прокоментував чутки про стосунки з переможницею "Холостяка-13"
24tv
2025-04-18T17:06:55Z
Український кіноальманах «Війна очима тварин» їде на фестиваль в Америку
УкраинФорм
2025-04-18T16:42:06Z
У воді, в коньяку та вині: як вимочувати родзинки для паски
24tv
2025-04-18T22:03:52Z
Українським медикам передали чергову партію «швидких» Kia Bongo
AutoCentre
2025-04-18T17:01:09Z
Медичний канабіс проти раку: нові несподівані висновки вчених
Факти ICTV
2025-04-18T14:34:09Z
Знайшли простий спосіб зменшити ризик інфекційних захворювань
24tv
2025-04-18T14:27:57Z
З кінця лютого ціни на ліки з переліку ТОП-100 знизилися на 27% - Шмигаль
УкраинФорм
2025-04-18T13:19:54Z
Як Lviv IT Cluster промотує IT-галузь в Україні та як у цьому допомагає EU4Digital
24tv
2025-04-18T13:03:57Z
Фахівці попереджають про небезпеку ятрогенного ботулізму після ботулотоксинових ін’єкцій
360ua.news
2025-04-18T13:00:49Z
Вчені відкрили формулу ідеального дня
Подробности
2025-04-18T12:45:53Z
Глобальне потепління загрожує психічному здоров’ю
360ua.news
2025-04-18T12:31:11Z
Юрій Макаров вперше прокоментував замах на себе
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T23:36:21Z
У Конго щонайменше 148 людей загинули під час пожежі на судні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T23:09:31Z
В Одесі прогриміли вибухи: місто атакують ворожі дрони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T22:39:29Z
У Харкові завершили аварійно-рятувальні роботи: один загиблий, 114 поранених, серед них - 9 дітей
УкраинФорм
2025-04-18T22:01:22Z
У столиці сварка через російську музику закінчилась вбивством – двом братам повідомлено про підозру
Украина Криминальная
2025-04-18T21:09:49Z
Фіктивні довідки: на Хмельниччині звільнили 16 прокурорів з інвалідністю
Gazeta UA
2025-04-18T21:01:20Z
Правоохоронці затримали організаторів схем для ухилянтів, серед яких посадовець Конституційного суду
УкраинФорм
2025-04-18T20:21:14Z
Одеська область під масованою ракетною атакою: прогриміли сильні вибухи
GlavRed
2025-04-18T19:27:18Z
Розгляд справи обвинуваченого у вбивстві військового у Харкові, замаху на голів МВА та ОВА пройде без ЗМІ
УкраинФорм
2025-04-18T19:25:44Z
Дівчина показала, як прибрати подряпини на тарілках: її відео стало хітом
GlavRed
2025-04-18T23:27:33Z
Щури та миші зникнуть назавжди: копійчаний засіб проти гризунів
GlavRed
2025-04-18T21:27:06Z
Елементарно, але працює: що робити, щоб паска не падала
24tv
2025-04-18T20:57:46Z
Досвідчені квітникарі чайні пакетики у квіткові горщики: навіщо так робити
GlavRed
2025-04-18T20:27:18Z
Непереможна трійця: знаки зодіаку з рідкісним поєднанням інтелекту та могутності
GlavRed
2025-04-18T20:27:10Z
Щоб не зіпсувалося одразу після свят: як і скільки можна зберігати свинину в холодильнику
24tv
2025-04-18T20:21:56Z
Борода – не просто мода: навіщо чоловіки її насправді відрощують
Знай
2025-04-18T19:51:24Z
Недарма його назвали "Премія": рецепт особливого салату на Великдень
24tv
2025-04-18T19:30:11Z
Чому не тримаються парфуми: це важливо знати
24tv
2025-04-18T19:18:02Z
Google розкритикували за непрозорість у звіті щодо Gemini 2.5 Pro
InternetUA
2025-04-19T00:01:40Z
На Вінниччині недбалість юриста колонії спричинила збитки держбюджету на ₴1,1 мільйона
УкраинФорм
2025-04-18T22:48:35Z
Ціни на газ найнижчі за останні роки
Топ Жир
2025-04-18T22:00:31Z
"Яєць стільки, що вже нікому не треба", — Трамп заявив, що подолав яєчну кризу в США
ZN UA
2025-04-18T21:52:56Z
Газовики штрафують українців за газове обладнання: хто ризикує заплатити 50 000 грн
Знай
2025-04-18T20:51:07Z
Вперше за 20 років: бізнесу в Україні доступні кредити на сонячні станції без застави
24tv
2025-04-18T20:27:05Z
Ціна на бензин 1 травня: зміни торкнуться всіх водіїв, до чого готуватись
Политека
2025-04-18T20:01:39Z
Фальшиві гроші в Україні: які купюри найчастіше підробляють і як їх розпізнати
Политека
2025-04-18T19:31:02Z
Raiffeisen спростував інформацію про зупинку продажу свого бізнесу в росії
iPress
2025-04-18T19:28:22Z
Артета: Чемпіонство Ліверпуля цими вихідними? Зробимо все, щоб цього не сталося
Football.ua
2025-04-18T21:40:35Z
Українська висхідна зірка біатлону претендує на звання "новачок сезону" від IBU
24tv
2025-04-18T21:27:20Z
Ювентус, Челсі та Ньюкасл проявляють інтерес до Кіма Мін Дже
Football.ua
2025-04-18T21:13:03Z
Еспаньйол здолав Хетафе завдяки голу Кумбулли
Football.ua
2025-04-18T21:01:00Z
Кохана гравця збірної України взяла участь у гарячій фотосесії: відверті світлини
24tv
2025-04-18T20:51:44Z
Раньєрі: Поки що не повністю задоволений грою Довбика
Football.ua
2025-04-18T20:24:47Z
"Завершить кар'єру": колишній чемпіон світу дав прогноз на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-04-18T20:12:27Z
Айнтрахт збільшив апетити щодо Екітіке до 100 млн євро
Football.ua
2025-04-18T20:01:41Z
Тренер Роми жорстко пройшовся по Довбику та збирається посадити його на лаву запасних
24tv
2025-04-18T19:54:45Z
Лише "мегамозок" знайде рибку за 5 секунд: головоломка, яка змусить попотіти
GlavRed
2025-04-19T00:27:43Z
Meta заблокувала Apple Intelligence на своїх платформах
InternetUA
2025-04-18T23:01:57Z
Археологи встановили, як у давнину жили солдати
Gazeta UA
2025-04-18T22:39:46Z
Apple може підняти ціни на iPhone 18 через перехід на 2нм-чіпи TSMC і мит США
InternetUA
2025-04-18T21:16:44Z
Стартап застосував "доісторичну" технологію для вирішення сучасної проблеми
Фокус
2025-04-18T20:36:12Z
Штучний інтелект змінює правила гри: як молодь готується до майбутнього в ІТ
24tv
2025-04-18T19:30:29Z
Гігантська пилова буря нависла над найсуворішою пустелею Китаю: NASA показало фото з космосу
InternetUA
2025-04-18T18:49:58Z
«Суспільне Вінниця» отримало срібну кнопку від YouTube
Детектор М
2025-04-18T18:25:24Z
Швидкість інтернетту миттєво "злетить": як покращити сигнал Wi-Fi у будинку
GlavRed
2025-04-18T17:27:27Z
Які звичайні автомобілі є насправді крутими?
Топ Жир
2025-04-19T00:45:12Z
У 2023 році хтось планує продати Suzuki Jimny Turbo за подвоєну вартість закупки
Топ Жир
2025-04-19T00:15:01Z
Якщо ви вважали, що зірковий CLA був поганий, подивіться на це шедевр…мистецтво
Топ Жир
2025-04-18T23:15:51Z
Зростаючий попит на електричні продажі у всьому світі, але наближається темна хмара
Топ Жир
2025-04-18T22:45:10Z
Хлопець розбив автомобіль Ford GT свого батька, намагаючись догнати Miata
Топ Жир
2025-04-18T21:15:23Z
Тарифи Трампа можуть змушити Toyota виготовити наступний RAV4 у США
Топ Жир
2025-04-18T21:00:01Z
Tesla скорочує виробництво Cybertruck
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T20:01:40Z
Електричний повітряний таксі, підтриманий Stellantis, обіцяє перемогти затори в Нью-Йорку
Топ Жир
2025-04-18T19:30:55Z
Дилер Acura подає позов проти Honda через несправний ZDX, якому потрібен новий блок батарей
Топ Жир
2025-04-18T19:00:51Z