/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F6d7add49355054cf2769c6ea29039fe3.jpg)
"Ризик був інший": у Байдена пояснили, чому 2 роки зволікали з відправкою ATACMS в Україну
Ексрадник Джо Байдена з нацбезпеки Джек Салліван під час виступу в Інституті політики Гарвардської школи Кеннеді розповів, що причини ненадання ракет у перші два роки – ризик ескалації та нестача снарядів, передає 24 Канал.
Що сказав Салліван
Салліван підкреслив, що ніколи не говорив про те, що ATACMS спочатку не передавали через страх перед Третьою світовою. Насправді, в американському арсеналі було недостатньо ATACMS, аби їх можна було надати Києву. Вже протягом наступних років запаси ракет вдалося поповнити і тому їх передали Україні.
Посадовець визнав, що на рішення щодо ATACMS на початку вторгнення вплинув і ризик ескалації. За словами Саллівана, він був інший у квітні-травні 2022 року, ніж у 2024-му.
Станом на кінець 2023 року "Америка багато чого навчилася і вже була готова ризикувати", пояснив чиновник.
Також ексрадник з нацбезпеки заперечив вагомий вплив ATACMS на перебіг війни.
Але важливо зазначити, що немає доказів, що саме ці ракети стали поворотним моментом у війні. Ідея, що "якби ми раніше передали ATACMS, війна пішла б іншим шляхом" — не підтверджується на практиці.
Досвід України на полі бою свідчить про інше,
– наголосив Салліван.
Нагадаємо, що у березні 2025 року західні ЗМІ повідомили, щоУкраїна могла вичерпати запаси ATACMS. Як альтернативу ATACMS українські військові можуть використовувати 3 види зброї, зокрема балістичні ракети "Грім-2".