MY.UAНовини
Як проходив конкурс на посаду голови правління Суспільного
Як проходив конкурс на посаду голови правління Суспільного

Як проходив конкурс на посаду голови правління Суспільного

Чотири години тривав фінальний етап конкурсу, під час якого претенденти презентували свої програми та відповідали на запитання членів наглядової ради. Завершився конкурс таємним голосуванням, яке й визначило переможця.

15 квітня 2025 року наглядова рада АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» провела другий етап конкурсного відбору на посаду голови правління. У фінал вийшли четверо кандидатів:  депутат Київської обласної ради від партії «Європейська солідарність», помічник народного депутата України Володимир Горковенко, ексміністр культури й інформаційної політики України, ексголова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, колишній гендиректор групи каналів «1+1 media» Олександр Ткаченко, засновник компаній iPlus та Infinitas, колишній керівник PayTV&Digital в StarLightMedia Микола Фаєнгольд та нинішній голова правління Суспільного Микола Чернотицький. В результаті за Миколу Чернотицького проголосували  10 членів наглядової ради із 16-ти. Олександр Ткаченко набрав шість  голосів. За Володимира Горковенка та Миколу Фаєнгольда не проголосував ніхто. Таким чином, перемогу у конкурсі здобув Микола Чернотицький.

Засідання наглядової ради, під час якого було обрано голову правління НСТУ,  транслювалось онлайн на ютуб-каналі Першого. «Детектор медіа» розповідає про те, що пропонували у своїх програмах претенденти на посаду та найцікавіші моменти фінального етапу  конкурсного добору.

Голова наглядової ради Суспільного Світлана Остапа, відкриваючи засідання, нагадала, що це вже третій конкурс на посаду голови правління Акціонерного товариства «Національна Суспільна телерадіокомпанія України» з моменту його створення. Перші два відбулися 2017-го та 2021-го року. «Вибори відбуваються відповідно до Закону України «Про суспільні медіа», Положення про вибори голови та членів правління АТ «НСТУ», яке нами розроблене, ухвалене і заздалегідь оприлюднене. Конкурс відбувається максимально відкрито, наскільки нам дозволяють нинішні умови воєнного стану. На конкурс подалися шість претендентів, четверо з них допущені до другого туру – заслуховування програм», - сказала вона. Голова наглядової ради наголосила на місії Суспільного і сказала, що при обранні голови правління надзвичайно важливі не тільки досвід і освіта, а й моральна доброчесність претендентів – високі етичні стандарти, громадський авторитет та відповідальність перед суспільством. На засіданні були присутні всі 16 членів наглядової ради.

Першим виступав Володимир Горковенко пропонував розвивати телеканали «UA: Культура» та «UA: Перший» (ребрендинг яких відбувся ще в травні 2022 року, і тепер це канали «Перший» та «Суспільне Культура») та «проекспериментувати з PayWall.

Володимир Горковенко

Основними цілями своєї програми Володимир Горковенко назвав «підвищення довіри до Суспільного мовника через якісний ексклюзивний актуальний контент, залучення молодіжної аудиторії, яка є найбільш активною у цифровому середовищі, створення конкурентного та ексклюзивного продукту на рівні з комерційними медіа, посилення бренду UA як джерела достовірної інформації».

Серед пріоритетних завдань він озвучив «досягнення частки 1,5 % та увійти до десятки найкращих з аудиторією 18+», також зазначив, що варто розвивати дискусійні програми, запустити у новому сезоні велике підсумкове токшоу, велику лінійку програм для військовослужбовців, їх родин, людей з важкими пораненнями, їх подальшу реабілітацію та інтеграцію в соціумі, також має бути присутня тема переселенців.

«У суспільства є величезний запит на розслідування, на Суспільному є департамент розслідувань, але вони займаються розслідуванням військових злочинів, але немає розслідувань, які стосуються питань корупції», - сказав Горковенко. Важливим елементом у боротьбі з ворожою пропагандою назвав розгалужену мережу кореспондентів, зокрема за кордоном. Також пропонував розвивати напрямки виробництва серіалів та документалістики, зазначив, що «варто займатись програмуванням вдовгу, адже є ряд значущих подій, чим може займатись «UA: Культура». Взагалі, під час своєї презентації він неодноразово згадував приставку «UA» в назві каналів Суспільного, хоча після ребрендінгу її було відкинуто.

Володимир Горковенко запропонував залучити фінансування з місцевих бюджетів, а також «проекспериментувати з PayWall, тому що шпаринки в законодавстві дозволяють зробити це, не вимагаючи дозволу чи постанови уряду».

Член Наглядової ради Олексій Харченко зауважив після презентації програми кандидата: «Ви зазначаєте, що має зрости частка телевізійних платформ до 1,5, хоча зараз вона 2,9, ви кажете, що телеканал «Культура» має увійти в топ-20, а він зараз в топ-19. Ви кажете, що сайт має увійти в топ-15, а він зараз приблизно в топ-16 в залежності параметру. І ви зазначаєте, що це має бути досягнуто до 2027 року, хоча якщо вас буде обрано ваша каденція триватиме до 2029 року. Тобто ви говорите про збільшення, а зазначаєте менше, ніж зараз є».

Членкиня наглядової ради Оксана Романюк запитала про  використання PayWall: «Ви пропонуєте залучити PayWall, але базовий принцип Суспільного – це безперешкодний принцип до якісної інформації, що є надзвичайно важливо в умовах війни, як ви плануєте це поєднувати з гарантуванням доступу до інформації для вразливих категорій населення, які точно не матимуть можливості платити?». Володимир Горковенко відповів: «Це жодним чином не суперечить статті 14 закону України, який передбачає передплату. Мова не йде про передплату на радіо, телебачення, ефірне мовлення, це стосується вузького сегменту, що стосується сайту. Є шпаринка в законі, де нечітко виписано, що цього не можна робити. Це гнучкий механізм, його варто пробувати».

Читайте також: Вибори на Суспільному. Пояснюємо, як і хто обирає керівника АТ «НСТУ»

Другим взяв слово Олександр Ткаченко, який впевнений, що він гарний кандидат на посаду, бо має  «великий досвід в медіа, досвід продюсування проєктів і щиру віру в те, що незалежне медіа повинно процвітати».

Олександр Ткаченко

«Цінності та місія Суспільного мовника для мене не просто концепт, а справжній поклик. Як журналіст і керівник медіаорганізації ще після Помаранчевої революції долучався до створення Суспільного. На жаль, тоді не сталось, але добре, що після Революції Гідності ці напрацювання вдалось використати», - розпочав свою презентацію Олександр Ткаченко. Зауважив, що для нього участь в конкурсі має емоційно-особистий виклик та зазначив головним для медійних організацій є контент. Зокрема «йдеться про створення достовірного, суспільно важливого, інклюзивного й водночас цікавого продукту, його популярність не має суперечити високій якості». Також розповів, що важливо забезпечити прозору звітність, дати обрахунок собівартості продукту, серед інших завдань назвав мовлення на тимчасово окупованих територіях, інформаційну підтримку українців за кордоном, розвиток інклюзивності, роботу з ветеранами, освітні формати. Серед пріоритетів назвав зростання аудиторії, якісний контент у різних жанрах та для різної аудиторії, цифрову трансформацію, а також трансформацію операційної системи Суспільного, посилення регіонального розвитку, залучення міжнародних партнерів.

Щодо кроків підвищення конкурентоспроможності ТБ Олександр Ткаченко озвучив: створення окремого новинного каналу, розвиток емоційного аспекту подачі інформації, що не порушує журналістських стандартів, перетворення Першого каналу на канал загальних інтересів, додання розважальних форматів, залучення відомих людей, інтеграція спорту у загальний бренд тощо.

Пропонував також збільшення фінансування до 10% з держбюджету  шляхом внесення змін до законодавства, а приміщення «Олівця», який на балансі НСТУ і яким не користуються зараз з міркувань  безпеки, передати в використання Інституту національної пам’яті. Окремо зупинився Олександр Ткаченко і на своєму баченні операційної структури та управління. Він запропонував створити окремий СЕО офіс як ключову одиницю управління процесами та ресурсами в організації.

Загалом програма розвитку Суспільного на 2025 – 2029 роки (у вигляді презентації), яку подав на конкурс Олександр Ткаченко, містить майже 80 сторінок і з нею можна ознайомитись за посиланням.

Питання ж, які звучали до кандидата Ткаченка від членів наглядової ради, стосувались не лише його програми, а й попереднього бекграунду в медійній та управлінській сферах. І саме до Олександра Ткаченка питань було найбільше.

Член наглядової ради Вадим Міський зазначив: «Ваша програма багата ідеями, деякі з них ми пробували зробити. Наприклад, розмовляли з Інститутом пам’яті щодо передачі їм «Олівця», так розчарую вас, вони проти, оскільки його дуже дорого утримувати, це більше, ніж їх річний бюджет. Але інші ідеї, які ще не пробували, це щодо зміни моделі фінансування компанії. Ви пропонуєте спрямувати для фінансування компанії один із акцизних зборів, вочевидь,  мова йде про продаж солодких напоїв. Такий законопроєкт у Верховній Раді зареєстрований, висить вже два роки, можливо його приймуть. Мова про акциз, який ще ніхто ніколи не платив, і парламент його поки не проголосував. Це лише ідея, чи є якісь розрахунки?». Конкретики у відповіді від Олександра Ткаченка не прозвучало, лише запевнення, що такий варіант можливий.

Члена наглядової ради Євгена Глібовицького цікавило, як Олександр Ткаченко буде забезпечувати міжнародну підтримку Суспільного: «Чому, коли ви були міністром культури, не забезпечили таку міжнародну підтримку УКФ, коли в бюджеті не стало грошей на його діяльність?». Олександр Ткаченко у відповідь сказав, що не розуміє, про яке зменшення фінансування УКФ йдеться, якщо в період пандемії воно було навіть збільшено, а щодо залучення міжнародних коштів на Суспільне зазначив, що ця співпраця вже є, і донори, за його словами, не збираються її припиняти.

Оксана Романюк нагадала, що Олександр Ткаченко стояв у витоків телемарафону під час перебування на посаді міністра культури, і були заяви від журналістів про його втручання в вибір гостей ефіру. «Перебуваючи на посаді міністра, яким чином ви гарантували об’єктивність та баланс на марафоні і яким чином ви плануєте гарантувати об’єктивність на Суспільному, враховуючи ваш досвід з марафоном?» - запитала вона.  «Я періодично, дійсно, мав розмови з редакторами в зумі, ми обговорювали не стільки гостей, стільки напрямки і акценти, на що варто звернути увагу. В розмовах з представниками Суспільного ми завжди знаходили консенсус», - відповів Ткаченко.

Євген Глібовицький нагадав Олександру Ткаченку: «Новий канал», який ви очолювали, втратив свою редакційну незалежність під вашим контролем, «1+1» закріпив політичне управління новинами в ручному режимі, і це видно практично неозброєним оком, зрештою, ми могли чути, як це відбувалось, з записів ваших розмов з власником «1+1». Внаслідок вашого управління міністерством культури був практично розгромлений УКФ, коли він знищувався, ви мовчали і уникали відповідальності. В порушення процедури ви не затверджували керівницю «Довженко-Центру». Працівники Суспільного звертаються до членів наглядової ради з тим, що будуть масові звільнення, якщо вас оберуть. Маючи всю цю спадщину, чому ви вважаєте, що ви хороша кандидатура, щоб очолювати ключову для свободи плюралізму організацію в Україні?».

« Я скоріше захищав колектив. Це те, що міг зробити, щоб ним не маніпулювали», - відповів Ткаченко про свою діяльність на «Новому каналі». «Це фрагменти бесід, кінця яких ви не чули», - уточнив він про розмови з Коломойським, які є в мережі. А от «великий досвід в медіа, досвід продюсування проєктів і щира віра в те що незалежне медіа повинне процвітати», на думку Ткаченка, робить його хорошим кандидатом на посаду голови правління Суспільного.

Наостанок Євген Глібовицький пригадав ситуацію, яка сталась на початку повномасштабного вторгнення. «24 лютого 22 року. Починається широкомасштабна агресія. І тут в центральній апаратній Суспільного мовлення з'являються якісь люди, які за усною вказівкою міністра культури Ткаченка свавільно вимикають канал Суспільного мовлення, вмикаючи на його місце телеканал «Рада». Скажіть, як керівник Суспільного мовлення, щоб ви робили в цій ситуації?», - звернувся він до Ткаченка.

Голова наглядової ради Світлана Остапа як безпосередня учасниця тих подій додала: «Нещодавно я вам сказала, що мене мучить це питання вже понад три роки. І тому прошу вас пояснити, для чого ви наказали вимкнути Перший канал, увімкнути в наш ефір канал «Рада». Тобто «Рада» вам ближчий канал? Чому так сталося?».

У відповідь Олександр Ткаченко сказав: «Було рішення РНБО. Конкретно в даному випадку перші кілька днів жодних письмових наказів практично ніде не було. Було введено військовий стан, і навіть ті евакуації, які ми спочатку починали, потім підкріплювали наказами міністерства про те, що така евакуація потрібна. Наскільки я пам'ятаю, там була якась певна ситуація, в результаті якої... Ви собі уявляєте міністра культури, який дзвонить представникам правоохоронних органів і вони по його команді кудись біжать?».

Світлана Остапа після цього спитала: «Тобто ті люди, які прийшли і вимкнули нас з ефіру, це не від вас люди? Не за вашим наказом прийшли?». Олександр Ткаченко відповів: «Ні». Євген Глібовицький підсумував: «Я просто хочу, щоб ми зафіксували цю відповідь. Тому що вона свого часу ляже в ширше розслідування, і ми зможемо співставити її з тим, що реально відбувалося».

Світлана Остапа додала, що у неї є скріншоти, що це саме Олександр Ткаченко наказував вимкнути Перший канал з ефіру і натомість ввікнути «Раду». І ті люди, які відключали, чітко сказали, що вони це роблять за усним наказом Ткаченка. І що вона йому телефонувала 24 лютого 2022 року і просила цього не робити, бо це має бути рішення Верховної Ради, уряду, президента РНБО, а не усний наказ міністра. Жодного рішення РНБО щодо цього не було. І що якщо в майбутньому буде щодо цієї ситуації розслідування, то вона надасть всі докази.

Взагалі частина засідання, на якій обговорювали програму Ткаченка, була найбільш цікавою та динамічною. Повну розшифровку суперечки між Глібовицьким та Ткаченком читайте за посиланням.

Читайте також: Вибори на Суспільному. Хто претендує на посаду голови правління НСТУ

Микола Фаєнгольд запропонував знайти Суспільному метанаратив

Микола Фаєнгольд

Презентацію своєї програми Микола Фаєнгольд розбив на такі частини: хто я і чому я тут, де ми зараз, куди ми рухаємось, шлях – як рухатись, що це дасть Суспільному.

«З початку війни я познайомився з письменником, який зараз пише дуже цікаву книжку про бачення майбутнього України. Перший розділ порівнює країни, які мали успіх в певний час свого розвитку. Усі ці країни різні – культурно, релігійно, економічно – але у них у всіх є одна дуже важлива річ – це метанаратив. Кожна нація знаходила для себе метанаратив. І тут у мене склався пазл. Чи може метанаратив народити комерційна компанія? Ні. Чи може це створити державна компанія? Ні. А Суспільний мовник може. І в цей момент я зрозумів, що треба йти», - так Микола Фаєнгольд пояснив, чому вирішив взяти участь у конкурсі.

Далі він розповів про своє бачення змін на Суспільному. Перша позиція цих змін стосується контенту. «Ми канал номер один, у нас є зірки, які задають стиль. Я хочу це бачити не лише на рівні країни, а й на рівні регіонів, бо розвиток регіонів дуже для нас важливий», - відзначив він. Друга позиція – зміни з повагою до цінностей. Третя позиція – розвиток через довіру команді. «Метанаратив – це річ, яка повинна десь народитись. І всі ці зміни повинні відбуватись всередині команди, бо командний успіх – гарантія твого особистого успіху», - розповів Микола Фаєнгольд.  Четверта позиція: партнерство – шлях до успіху.

Стратегія його програми складається з п’яти цілей: фінансова сталість, більше охоплення, єдині КРІ, якісний та важливий контент та гнучка структура.

«Головне – зробити так, щоб колектив хотів досягти однієї мети. Якщо всі повірять, що Суспільне – це місце, де може народитись головний метанаратив, то готові над цим працювати, слухати зворотній зв'язок, дотримуватись цінностей, бо на Суспільному працюють ідеологічно правильні люди», - підсумував Микола Фаєнгольд.

Відповідаючи на питання Світлани Остапи про бачення регіональних філій, зазначив, що саме там має бути основний розвиток.

Коли Євген Глібовицький запитав, як Микола Фаєнгольд діє в обставинах, коли на нього здійснюється тиск, кандидат відповів: «Вимикайте камери». Далі продовжив все ж при включених камерах. «Колись проходив тест, який виявив, що мені найбільш комфортно, коли повна невизначеність. Так і є. Коли займався боротьбою з піратством, і ми ініціювали  обшуки, з тобою можуть спілкуватись різні люди, і ті, що представляють якусь кримінальну сторону, і ті, що представляють владу. Були ситуації, що доходили до критичних. На початку війни, я відповідав в StarLightMedia за технічне покриття, діджитал, платне телебачення. Команда роз’їхалась, ми налагодили щоденний зум», - розповів Микола Фаєнгольд.

«Суспільний мовник має в першу чергу захищати інтереси суспільства, відображати його різноманіття і створювати контент, який цікавий цьому суспільству», - зазначив він, відповідаючи на питання Світлани Остапи, яка різниця між суспільним, державним та комерційним мовленням.

Читайте також: Від метавсесвіту до пейволів. Огляд програм кандидатів на посаду голови правління Суспільного

Микола Чернотицький: «Звичайно, усе можна робити краще. Але точно мені не соромно стояти перед вами і точно мені не соромно дивитись в очі моїй команді»

 Микола Чернотицький

Програму розвитку на наступні чотири роки Микола Чернотицький охарактеризував як стійкість, незалежність та розвиток. Розпочав презентацію з того, що було зроблено за минулі чотири роки, які він був на посаді голови правління Суспільного. «Ми захистили незалежність в часи, коли обмеження свободи слова було можливим. Ми забезпечували поступовий розвиток наших активів та інвестували в діджитал-сегмент. У грудні 2021 року ми запустили конвергентний ньюзрум Суспільного, який сьогодні працює на усі платформи. Він виробляє 230 хвилин теленовин, 250 хвилин радіоновин, 70 новин сайту, 100 дописів в соцмережах та 10 новин в ютубі на день. Війна змінила всі плани розвитку, але завдяки стійкості і гнучкості нашої компанії ми встояли», - розповів Микола Чернотицький.

Також він зазначив, що рівень довіри до новин Суспільного суттєво підвищився. Станом на серпень 2022 року становив 88%. Партнери з Європейської мовної спілки показали 220 новин Суспільного у 2022 році, у 2024 – 1684 новини.

«Сьогодні ми маємо 80% впізнаваності нашого бренду, 46% впізнаваності бренду «Суспільне Новини» та 32% щотижневого споживання новин. Щомісячна середня цитованість становить 60 тисяч новин, з них 60% - це новини з регіонів. Щороку ми виробляємо більше 20 тайтлів документалістики. Наша задача перетворити впізнаванність на споживання. Ми максимально вкладаємось в розвиток регіональної журналістики, створюємо для них сучасні центри з виробництва. Вже сьогодні ми маємо 20 срібних кнопок від ютубу для регіональних команд», – зазначив Микола Чернотицький.

Чернотицький сказав, що  планує продовжувати розвиток компанії в окреслених напрямах. «Майбутнє Суспільного – це гнучка екосистема активів, де всі працюють разом і підсилюють один одного», - уточнив він. Очікуванні результати: 100% доступність на будь-якій платформі, не менше 75% - довіра до новин, більше 50%  - щотижневого споживання, при цьому довіра має визначальне значення.

Олексій Харченко поцікавився у Миколи Чернотицького, щоб за ці чотири роки він переосмислив, чи що зробив би інакше. «Мені складно сказати, тому що в 2021 році я йшов в одні умови, а опинився в зовсім інших. Звичайно, усе можна робити краще. Але точно мені не соромно стояти перед вами і точно мені не соромно дивитись в очі моїй команді», - сказав Чернотицький.

Заступник голови наглядової ради Олександр Павліченко запитав про пріоритети розвитку Суспільного та де мовник може показати свою функцію захисника суспільних інтересів.

«Ми зараз сфокусовані на діджитал-сегменті, оскільки він найбільш динамічний. Ми продовжуємо інвестувати в контент, документалістику. Я для себе ставлю пріоритетну задачу – ми маємо впродовж року–півтора зайти в копродукцію щодо ігрового кіно. А стосовно відстоювання прав, Суспільне, виходячи з місії, точно має давати майданчик для дискусій, але це має бути конструктивна дискусія», - відповів Чернотицький.

Голова правління Суспільного мовлення обирається на конкурсних засадах у порядку, визначеному Положенням про конкурс з обрання голови та членів правління, строком на 4 роки.

Фото: скріншоти з онлайн трансляції засідання

Читайте також
Від метавсесвіту до пейволів. Огляд програм кандидатів на посаду голови правління Суспільного
Вибори на Суспільному. Хто претендує на посаду голови правління НСТУ
Вибори на Суспільному. Пояснюємо, як і хто обирає керівника АТ «НСТУ»
До конкурсу на посаду голови правління Суспільного допущено шість претендентів
Наглядова рада оголосила конкурс на посаду голови правління Суспільного
Світлана Остапа: Суспільне мовлення в Україні просто необхідне в тих умовах, у яких зараз існує наш медіаринок
Теги за темою
конкурс
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
В новом правительстве Германии вспыхнул первый скандал - СМИ
Корреспондент
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
В МИД прокомментировали выступление Украины на Евровидении
Корреспондент
Рубио: Санкции против РФ на подходе
Корреспондент
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
Уиткофф отложил визит к Путину после отказа РФ от мирного плана США и Украины, - FT
UAToday
Трамп хочет поскорее встретиться с Путиным: подробности заявления Рубио
TSN
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
Боно появился на Каннском фестивале вместе с военными ВСУ
Корреспондент
"Евровидение-2025": выступление Израиля пытались сорвать
TSN
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
"Я получила уже миллион угроз": "холостяк" Терен объявил войну блоггерке Алхим из-за русских песен и языка
Апостроф
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
В Киевской области зафиксированы российские дроны: силы ПВО работают по целям
TSN
СМИ сообщили подробности сотрудничества Rheinmetall и Lockheed Martin
Корреспондент
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
Какое питание поможет сохранить здоровье в старости — исследование
TSN
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
Какая польза греческого йогурта: названы 6 весомых причин есть этот продукт ежедневно
UAToday
В Киеве зафиксировали вспышку гепатита А: сколько людей уже заболело
UAToday
В Украине стремительно растет заболеваемость корью: уже зафиксированы смертельные случаи
TSN
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
Атака шахедов: в Киеве прогремели взрывы
Корреспондент
Почему Закарпатская область не Ужгородская: историк удивил ответом
TSN
В Киеве объявлена воздушная тревога: что угрожает столице
TSN
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
Астрологи назвали три знака зодиака, которые чудом разбогатеют до конца мая
TSN
Россияне обстреляли Донецкую область, есть жертвы
Корреспондент
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 13 мая в Украине
UAToday
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
Поджог имущества Стармера: задержан второй подозреваемый
Корреспондент
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
В Одесской области двое мальчиков погибли в результате пожара
Корреспондент
В Виннице мужчину избили на пункте сбора в ТЦК
Корреспондент
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
Продажи электромобилей Xiaomi падают на фоне кризиса доверия к компании
Корреспондент
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
Toyota представила электрический bZ4X Touring
Корреспондент
По 5 тысяч за машину: почему автогражданка в Украине так сильно подорожала в 2025 году
VGorode
В Украине вырос спрос на гибридные автомобили
Корреспондент
Надежные и комфортные: названы 10 лучших автомобилей с пробегом за свои деньги
UAToday
Хакеры превратили Nissan LEAF в дистанционно управляемую машину
Корреспондент
Стармер анонсировал новое соглашение с ЕС
Корреспондент
Турция открыла новое газовое месторождение в Чёрном море
Корреспондент
Moody's снизило кредитный рейтинг США
Корреспондент
Кабмин ускорил установку мобильных вышек
UAToday
Бронирование от мобилизации на предприятиях: будут ли изменения
UAToday
Цена на электроэнергию в Украине на самом высоком уровне в Европе - эксперт
Корреспондент
В Великобритании запустят авиарейсы на водородно-электрической тяге
Корреспондент
Доля населения в потреблении электроэнергии в Украине превысила 36%
Корреспондент
В компании IDS сделали заявление о потерях из-за санкционного режима
Корреспондент
Что добавить в лунку во время высадки рассады сладкого перца для хорошего урожая
TSN
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
Гороскоп на 18 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
10 ошибок во время выращивания рассады и как их избежать
TSN
Гороскоп на воскресенье 18 мая 2025 года
UAToday
Лунный календарь на каждый день: рекомендации и предостережения на 17 мая
TSN
Названы три вещи, которые обрекают на одиночество и не дают обрести настоящую любовь
TSN
Как стирать футболку, чтобы она не растянулась и не потеряла форму: основные секреты
TSN
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
Возможен ли уход: игрок Байера пробудил любопытство, ответив уклончиво
Корреспондент
Двойное достижение австрийского тренера команды-победителя Кубка Англии
Корреспондент
Итальянская Болонья поздравила английский Кристал Пэлас с кубком
Корреспондент
Голкипер Кристал Пэлас: Мой отец ушел из жизни, но эта суперпобеда его тоже
Корреспондент
Кубок Англии перешел в руки Кристал Пэлас
Корреспондент
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
Популярное приложение Приват24 приостановит работу: что произошло
TSN
Почему две стороны Луны имеют разный вид: ученые NASA сделали важное открытие
UAToday
Ученые раскрыли секрет рыжих кошек, который не давал покоя десятилетиями
TSN
В Ираке обнаружили рельеф с изображением последнего ассирийского царя
Корреспондент
В Китае представили цифрового военачальника на основе ИИ DeepSeek
Корреспондент
Киберспорт по популярности догоняет топовые футбольные дерби: инсайты дискуссионной панели GGBET UA на SBC Summit Ukraine
Корреспондент
Какие магнитные бури ожидаются 16 мая и как с ними справиться
UAToday