MY.UAНовини
Як Starlight Story Lab створює новий український серіал. Чесні підсумки першого сезону «Майстерні шоуранерів»
Як Starlight Story Lab створює новий український серіал. Чесні підсумки першого сезону «Майстерні шоуранерів»

Як Starlight Story Lab створює новий український серіал. Чесні підсумки першого сезону «Майстерні шоуранерів»

Новий метод генерації історій. Як Starlight Story Lab створює сучасний український серіал.

«Скарб, який може збагатити індустрію»: пʼять запитань про Starlight Story Lab – і чесні відповіді учасників першого сезону.

Минулого тижня компанія Starlight Media оголосила другий набір до «Майстерні шоуранерів» Starlight Story Lab – проєкту, в межах якого талановиті автори й авторки працюють над новим українським серіалом під керівництвом досвідчених шоуранерів. Цього року учасників до своїх авторських кімнат запрошують Антоніо Лукіч, Анастасія Лодкіна, Дмитро Хрипун і Микола Куцик, а одним із фокусних жанрів сезону стане комедія, що не дивно, враховуючи досвід кожного із зіркових менторів.

Правила відбору до Майстерні, як і торік, доволі прості: учасниками можуть стати 

досвідчені сценаристи та новачки, люди із суміжних або геть далеких від телебачення галузей – усі, хто любить і вміє створювати історії. Проте анкети та тестового завдання, за якими шоуранери обиратимуть авторів до своїх команд, не всім достатньо: багато хто хоче знати, як влаштовано відбір і роботу сценарних кімнат зсередини, чим закінчився перший сезон Майстерні та й загалом, нащо Starlight Media робить це другий рік поспіль. Відповіді на всі питання – у нашому матеріалі. 

Як зʼявилася ідея проєкту та у чому його мета?

За словами керівниці Starlight Story Lab Анастасії Штейнгауз, ідея Майстерні була продиктована ринковими реаліями. «Людей, які створюють історії, завжди не вистачало: більшість вчилися самостійно або переймали досвід у колег безпосередньо на майданчиках. Через повномасштабну війну кадровий резерв скоротився, і проблема загострилася. Це стало першим поштовхом до пошуку нових методів генерації історій, нових ідей, нових авторів, з якими ми ще не працювали, – пояснює Анастасія. – Крім того, я мала особисту мрію: сформувати українську ідентичність у серіальному виробництві. Ми одразу розуміємо, про що йдеться, коли чуємо «французька комедія» чи «скандинавський нуар». А що таке «український серіал»? Важливе завдання Майстерні – знайти відповідь на це питання».

Відповідно, менторами першого сезону проєкту стали шоуранери, що створили знакові для українського ринку серіали: Наталка Ворожбит («Спіймати Кайдаша»), Євген Тунік («Перші ластівки», «Перевізниця»), Тала Пристаєцька («Кріпосна») й Артем Литвиненко («Нюхач»). За кожним – історія успіху, величезний досвід і власне бачення сучасного національного серіалу. Що спонукало шоурінерів приєднатися до Майстерні? «В українців неймовірний досвід, – пояснює Наталка Ворожбит, – і ми не можемо переказати його один одному, позаяк кожен буквально переповнений. Тому нам треба вчитися розповідати історії: наші, не банальні, особисті, особливі. І саме такі проєкти цьому сприяють».

За якими критеріями обирають учасників Майстерні?

У першому сезоні Starlight Story Lab учасників просили написати будь-яку історію у довільному форматі. На думку шоуранерів, саме так можна побачити унікальний авторський голос і вміння розповідати історії, навіть якщо людина не має відповідної освіти. У другому сезоні претендентам надають більш широкі можливості: тестовим завданням може бути як довільна історія, так і цілком конкретна ідея серіалу чи фільму на рівні розширеного синопсису. Очевидно, що другий варіант розрахований на учасників із фаховими знаннями принаймні на рівні азів. Першим же може скористатися людина без сценарного досвіду.   

Торік Майстерня отримала майже 300 заявок, із яких відібрали 17 учасників. Артем Литвиненко насамперед звертав увагу на гарно написані тексти, шукав різних за досвідом і віком авторів. Цікавий життєвий досвід був на першому місці й у Наталки Ворожбит. Євген Тунік обрав авторів, чиї історії «зачепили від першої сторінки і тримали увагу до кінця». А Тала Пристаєцька хотіла знайти людей, «які нічого не тямлять у брифах телеканалів» – заради чистоти експерименту з новим серіалом.

«Усе залежить від людини, що обирає – її смаків і задачі, тож жодні поради тут не спрацюють, – говорить театральна акторка та режисерка Ірина Бесчетнова, учасниця першого сезону Starlight Story Lab. – У вас може бути прекрасний текст, але для конкретного проєкту шоуранера/-ки потрібні інший стиль чи бачення. Мені пощастило, що Тала була відкрита до всього: я написала короткий та абсурдний комічний текст на одну сторінку – і мене взяли за принципом «я так не вмію».

Зрештою у Майстерні поруч із фаховими сценаристами опинилися люди з геть різним досвідом: в команді Наталки був колишній військовий, у Тали – театральна режисерка та майстриня з плетіння килимів, у Артема – наративна дизайнерка з геймдев-індустрії. А коли два шоуранери претендували на одного автора чи авторку (такі перетини були у кожній команді), учаснику пропонували обрати ментора за власним бажанням.

Як були організовані авторські кімнати?

Роботу команди кожен шоуранер організував по-своєму. Наталка Ворожбит прийшла з чистим аркушем і в процесі співтворення історії відновлювала забуті навички: «Довелося прокачувати мʼязи, які я довго не прокачувала (посміхається): чути думку іншого, а не переписувати все одразу; розмовляти та пояснювати свою думку. Це виявилося складніше, ніж я уявляла, але й приємніше. Я б ніколи сама не придумала історію, що в нас народилася. І кожен з авторів її б не придумав. Колективний розум створив наших «Замінованих», – говорить Наталка. І додає: «Особливо цінно, що у нас не було слова «референс», із чим часто доводиться стикатися на телебаченні. Тут панувала свобода – і це дуже амбіційно». 

Євген Тунік прийшов у Майстерню із готовою ідеєю та набирав команду для її реалізації: «Це неймовірно крутий досвід – спробувати себе в ролі керівника сценарної кімнати за зразком американських студій, – зізнається сценарист. – Ми з командою розробляли проєкт із міжнародним потенціалом, який я задумав рік тому. Чекаємо фідбек від європейських партнерів Starlight та готові продовжувати роботу».  

Артем Литвиненко також мав готову ідею, тож із завданням написати біблію сезону, посерійний синопсис, пілот першої серії та зібрати презентацію серіалу його майстерня впоралася найшвидше. Для режисера, який звик створювати сценарії максимум зі співавтором, робота в команді стала новим досвідом: «Насправді це круто – писати в авторській кімнаті, – коментує Литвиненко. – Коли поєднуєш креативну енергію кількох людей, все стає швидше, потужніше та цікавіше, бо кожен додає щось своє».

А от команді Тали Пристаєцької довелося змінювати жанр і, відповідно, сеттинг і більшу частину історії, коли біблія проєкту та план усіх серій були написані. «Ми розробляли драмеді про українських підлітків, які опинилися в Італії, та довелося робити розворот у бік хорор-драми, переносити героїв до Фінляндії та переплітати сучасність з історичними подіями. Це було складно, ми завершили на місяць пізніше дедлайну, тож наполегливо радимо учасникам другого сезону Майстерні не зізнаватися, що придумали альтернативний розвиток історії», – сміється шоуранерка.

Які серіали створили команди під керівництвом шоуранерів?

Подробиці історії, що розроблялася в авторській кімнаті Євгена Туніка, не розголошуються – принаймні поки проєкт розглядається міжнародними партнерами Starlight, зокрема французькою студією Gaumont.

Команда Наталки Ворожбит створила драму «Заміновані», події котрої відбуваються після перемоги України. «Група саперок під керівництвом американки українського походження вирушають розміновувати одне з найбільш замінованих селищ. Там вони стикаються з нерозумінням із боку місцевих жителів і водночас з'ясовують, що корпорація, яка їх найняла, переслідує інші цілі. Її цікавлять цінні природні ресурси, а гуманітарна місія – лише прикриття, – розповідає режисерка. – «Війна замінувала не тільки території, а й людей. Чим заміновані ви?» – приблизно такий слоган у нашої історії».

Автори під керівництвом Артема Литвиненка працювали над молодіжною драмою «Зламані крила». «Ми зробили конкурентну історію, що привертатиме увагу на будь-якій платформі. Герої живуть під час війни, та головна їхня проблема – перші поцілунки, пошук себе, стосунки у новій школі тощо. Сімнадцятирічні не можуть поставити життя на паузу, бо 17 років буває раз у житті», – ділиться шоуранер. Щоб окреслити коло питань, які дійсно цікавлять підлітків, команда провела кілька сесій із психологами. Утім, проблеми героїв універсальні: «Умовно кажучи, це «Ейфорія», але дія відбувається у прифронтовому Харкові, тут і тепер», – додає Артем. 

У майстерні Тали Пристаєцької розробили young adult хорор-драму «Безпечне місце»: історію про дорослішання, біль, який породжує монстрів, і боротьбу зі злом. Подорожуючи з мамою до Фінляндії, дівчинка Женя з Херсонщини думає, що найстрашніше – війна, смерті та втрата рідного дому – позаду. Але у безпечній країні героїня стикається зі злом, що має коріння у війні 1939 року, коли фіни боролися за свою незалежність. «Ця подорож стає не лише боротьбою за виживання, а й способом розібратися із собою, своїми страхами та сімейними конфліктами», – резюмує Тала.

Чи досяг перший набір «Майстерні шоуранерів» своєї мети?

«Три з чотирьох історій набору народжені реаліями, у яких ми живемо. Ці історії не змогли б написати французи, литовці чи ізраїльтяни, адже вони незалежно від жанру сформовані в умовах воєнної України. Та поки ми не зняли бодай один сезон, зарано говорити про остаточне виконання завдання «створити новий український серіал», – коментує Анастасія Штейнгауз. – Проте з іншими завданнями ми впоралися: знайшли нові історії, познайомилися з новими авторами, дехто з них сьогодні працює над проєктами у виробництві. 

Нам вдалося навчити учасників працювати в форматі авторських кімнат – теж досягнення, адже в Україні мало хто писав у такому форматі. Я також знаю, що троє з чотирьох шоуранерів продовжують працювати з авторами зі своїх команд над наступними ідеями. Відповідно, ми досягли й HR-мети: створили нові зв’язки, що допоможуть індустрії рухатися далі. Ми не планували, що всі учасники Майстерні залишаться у Starlight Media, проте відкриті до співпраці, якщо маємо відповідний проєкт або автори приносять ідеї, котрі нам подобаються».

Попри успішний початок Starlight Story Lab, організатори вирішили трохи змінити підхід. Якщо перший сезон був цілковитим експериментом (авторські кімнати писали без жанрових, бюджетних і будь-яких інших обмежень), то у другому сценарні команди, що працюватимуть у жанрі, близькому одному з телеканалів Starlight Media, зможуть отримувати консультації від його представників. «Це допоможе швидше рухатися у бік виробництва сезону», – пояснює Анастасія. 

Шоуранери ж першого сезону сходяться на думці, що експеримент вдався. «Якщо ми хочемо із крафтових проєктів виходити на масове виробництво якісних нових серіалів, потрібно насамперед приділяти увагу історії. Та авторам, які її пишуть», – базує Євген Тунік. «Що роблять розумні продюсери та країни під час криз? – розвиває думку Артем Литвиненко. – Коли немає можливості багато виробляти, вони шукають авторів з унікальним голосом та інвестують в історії. Так зʼявляється конкуренція ідей, і коли ситуація покращується, шанс на екранізацію мають найкращі». 

«Люди – ось головний результат Майстерні, – впевнена Тала Пристаєцька. – Вони нестандартні, талановиті, у них є цікаве бачення та вміння знаходити неочікувані акценти. І я точно можу сказати, що з моєї команди всі пʼятеро готові до роботи сценаристами: самостійно, в команді, у будь-який спосіб. Це справжні скарб, який може збагатити індустрію». 

Та чи був проєкт корисним для самих учасників? «Для мене як для ВПО в те літо 2024-го важливим було віднайти точку нового старту, творчого зокрема, яким для мене й стала Майстерня, – говорить Ірина Бесчетнова. – Вона занурила у смачнючий творчий процес: ми з нуля народили дві цілком різні ідеї. У мене та соучасниць уже відбулися творчі колаборації поза проєктом, тож упевнена: було би помилкою вимірювати Майстерню тільки серіалом і недооцінювати силу знайомств людей зі спільними інтересами – вони можуть принести велику користь і радість. Також на проєкті зʼявилося розуміння, як і що працює в індустрії, бо це світ зі своїми правилами, незнання яких може ускладнити просування ідей, і навпаки. Нашому гіду тут – Талі Пристаєцькій – щира подяка за чуйне менторство та відкритість до чужих ідей. Тішить, що ситуація на телебаченні змінюється та є запит на пошук різного. Авжеж, тепер дуже сподіваюсь побачити нашу ідею реалізованою».

А як щодо сценаристів зі стажем? Відповідає Сергій Коротун, головний автор серіалу «Кава з кардамоном – 2», співавтор проєктів «К.О.Д.», «Слід», «Булатов»: «Участь у «Майстерні шоуранерів» стала для мене надзвичайно цінним досвідом. Робота з Артемом Литвиненком допомогла вдосконалити мій підхід до розробки оригінальних сценаріїв. Не менш важливим став нетворкінг, знайомство та спілкування з крутими фахівцями. З Артемом ми продовжили працювати за межами Майстерні, і вже маємо кілька спільних проєктів. Загалом вважаю цю ініціативу гарним сигналом для ринку вкладатися в розробки на початковому рівні та стимулювати авторські історії. Навіть до війни сценаристи в Україні були вкрай незахищені: невеликі ставки, нестабільна зайнятість змушує професіоналів постійно шукати проєкти «на замовлення», і на розробку власних ідей часто не вистачає часу. Водночас новим авторам не вистачає практичних знань, аби розробити проєкт якісно. Золоту середину віднайти вкрай важко, і проєкти як «Майстерня шоуранерів» – чудова можливість обʼєднати перших із другими та зробити щось класне».

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Путін оголосив великоднє перемир'я
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T16:58:44Z
У Пентагоні почався "тотальний колапс" — подробиці скандалу
InternetUA
2025-04-19T16:49:31Z
Іран і США наступної суботи проведуть третій раунд перемовин
УкраинФорм
2025-04-19T16:42:48Z
"Перемир’я Путіна": у Херсоні дрони атакували житловий будинок, палають 6 квартир
FaceNews
2025-04-19T16:39:06Z
Продовжують стріляти: глава ЦПД пояснив, як Путін хоче обдурити США "великоднім перемир'ям"
24tv
2025-04-19T16:36:27Z
Миру не досягнути. Логіка подальших дій Трампа
GlavRed
2025-04-19T16:27:53Z
Стартував другий раунд переговорів США та Ірану у Римі
Лига
2025-04-19T16:27:50Z
Передати Львів і Івано-Франківськ китайцям: в РФ озвучили божевільний план
GlavRed
2025-04-19T16:27:04Z
Припинення воєнного стану не означатиме автоматичної демобілізації, — Веніславський
Фокус
2025-04-19T16:18:27Z
Батьки, максимальна увага: як росія вербує українських дітей
Знай
2025-04-19T16:51:25Z
Воскресіння Христове: що можна і не можна робити на Великдень 20 квітня
GlavRed
2025-04-19T16:45:03Z
"Долучились також іноземці": військові передають паски побратимам за допомогою дронів
Фокус
2025-04-19T16:36:28Z
Жінок готують до мобілізації? Україна все ближче підходить рішучих заходів
Знай
2025-04-19T16:30:36Z
Привітання з Великоднем - душевні картинки та побажання
GlavRed
2025-04-19T16:27:21Z
ЗСУ просунулись у Білгородській області
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T16:18:31Z
Вітання "Слава Україні" стало офіційним 105 років тому: як це сталося і до чого тут Вознесенськ
24tv
2025-04-19T16:18:12Z
На конкурсі World Press Photo оголосили переможця головної премії
УкраинФорм
2025-04-19T16:18:06Z
Як привітати маму з днем народження: вона буде розчулена
24tv
2025-04-19T16:15:56Z
Дженніфер Еністон розповіла, чого боїться найбільше на світі
GlavRed
2025-04-19T16:18:23Z
Куди сходити у Києві протягом 21-27 квітня: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T16:15:30Z
Пристрасна прем'єра від Otoy та емоційна пісня від Барських: 7 музичних новинок
24tv
2025-04-19T16:06:19Z
MamaRika – "Зв’язок" - НОВИНКА чарту FM-TV цього тижня.
FM-TV
2025-04-19T15:21:34Z
"Буде дійсно страшно": режисер "Грішників" знімає перезапуск "Секретних матеріалів"
Фокус
2025-04-19T14:36:11Z
Тарас Цимбалюк головний герой 14 сезону шоу Холостяк
360ua.news
2025-04-19T14:06:19Z
Довженко-Центру передали два німі фільми, які вважали втраченими
УкраинФорм
2025-04-19T13:27:28Z
Колін Фаррелл вирішив віддати 21-річного сина до спецзакладу через рідкісну хворобу
24tv
2025-04-19T13:12:38Z
Об'єднають перед екраном всю сім'ю: 4 хороші мультфільми для родинного перегляду
24tv
2025-04-19T13:00:33Z
Яка капуста корисніша – свіжа чи квашена
24tv
2025-04-19T12:00:02Z
Коли краще пити каву: до чи після тренування
24tv
2025-04-19T11:39:29Z
Вакцина від кліщів: чи допоможе від інфекцій та як її знайти в Україні
Комсомольская правда
2025-04-19T10:04:11Z
Швидка ходьба виявилася корисною: вчені заявили, що вона зміцнює серце
Фокус
2025-04-19T09:06:32Z
Білий дім оновив сайт про COVID-19: стало відомо звідки зʼявився смертельний вірус
InternetUA
2025-04-19T08:49:08Z
Як встановлюється група інвалідності військовослужбовцям
24tv
2025-04-19T08:42:46Z
У США заявили про лабораторне походження COVID-19 та звинуватили Китай
360ua.news
2025-04-19T08:31:16Z
Як кількість солі в їжі може впливати на ризик депресії
24tv
2025-04-19T06:24:57Z
Магнітна буря 18 квітня: яка її потужність
TSN
2025-04-19T02:30:41Z
Сутички біля "Жовтня" у Києві: поліція затримала активних учасників протесту
24tv
2025-04-19T16:54:21Z
Перші слова звільнених із полону військових на рідній землі: СБУ оприлюднила унікальні кадри
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T16:45:44Z
Росіяни отримали наказ вийти на кордон Дніпропетровської області: названо дату
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T16:36:27Z
СБУ показала ексклюзивні кадри звільнення з полону ще 277 українців
УкраинФорм
2025-04-19T16:27:06Z
Більшість з тих, кого вдалося повернути з Росії під час обміну молодь після 2000 року народження
24tv
2025-04-19T16:09:21Z
"Україна – понад усе": у мережі з'явилося зворушливе відео з воїнами після обміну полонених
24tv
2025-04-19T16:09:06Z
Сили оборони уразили бронепотяг росіян на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-04-19T15:54:24Z
Серед звільнених з полону – гвардієць, якому днями виповниться 61 рік
24tv
2025-04-19T15:54:19Z
Прогноз погоди в Харкові та області на 20 квітня: синоптики попередили, чого чекати на Великдень
Политека
2025-04-19T15:48:39Z
Через падіння вертольота Мі-28 у Росії загинув пілот, який воював проти України
24tv
2025-04-19T16:54:00Z
Протягом дня ворог 20 разів атакував дронами Нікопольський район
УкраинФорм
2025-04-19T15:52:36Z
У бельгійському місті невідомі розклали десятки Коранів на запаркованих авто
Европейская правда
2025-04-19T15:21:52Z
Інвалідне «одруження» за ₴50000: на кордоні викрито ще один фіктивний шлюб
Украина Криминальная
2025-04-19T15:15:53Z
Вибухи у Києві 19 квітня: працює ППО по ворожих БпЛА
Факти ICTV
2025-04-19T15:03:56Z
Турист намагався встановити контакт з найізольованішим племенем у світі: його затримали
Фокус
2025-04-19T14:27:37Z
У Києві поліція затримала ще двох підозрюваних у побитті військового у Гідропарку
УкраинФорм
2025-04-19T14:12:11Z
Росіяни атакували дронами село на Херсонщині, пошкоджені будинки
УкраинФорм
2025-04-19T14:09:38Z
Село спадщини української культури горить у Канаді: що про нього відомо
Telegraf
2025-04-19T13:18:54Z
Перші туристи за 5 років: мандрівник розповів про подорож в ізольовану Північну Корею
24tv
2025-04-19T16:09:51Z
Стрибок в останній вагон: райський великодній торт без випікання
24tv
2025-04-19T15:36:17Z
Ці 5 речей завжди потрібно прибирати перед приходом гостей
24tv
2025-04-19T15:30:12Z
Навіть невеликі кімнати стануть більшими: 7 кольорів фарби, які створять цей ефект
24tv
2025-04-19T15:15:55Z
3 знаки зодіаку, які в травні 2025 найчастіше будуть мати поганий настрій
24tv
2025-04-19T14:18:48Z
Не все так просто: як вибрати якісний SPF на літо
24tv
2025-04-19T14:03:53Z
У Львові стартував сезон атракціонів: де та коли можна покататися
24tv
2025-04-19T13:33:02Z
Без них не обходиться жодне свято: готуємо оригінальні великодні тарталетки
24tv
2025-04-19T13:30:00Z
Розберуть першим: готуємо ресторанний салат з персиками та прошуто на Великдень
24tv
2025-04-19T13:00:15Z
Мінеральна угода: чи розглядатиметься американська допомога як борг України
Хвиля
2025-04-19T16:45:24Z
Рекордний експорт яєць з України: що буде з цінами вдома
Хвиля
2025-04-19T16:45:00Z
Подорожчання оренди квартир в Одесі: ціни стрімко пішли вгору
Политека
2025-04-19T16:31:28Z
Нацбанк продав найменше валюти за 2025 рік
360ua.news
2025-04-19T16:30:45Z
У кого з пенсіонерів зменшиться пенсія з 1 травня
24tv
2025-04-19T16:27:31Z
Хто отримає знижку на електроенергію у травні
24tv
2025-04-19T15:24:54Z
Ринок газу потрібно відновлювати – заступниця голови наглядової ради «Нафтогазу»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T15:24:30Z
Збільшити врожай допоможе риба: як її використовувати при посадці помідорів
Telegraf
2025-04-19T15:12:46Z
Подорожчання хліба в Києві: яких рекордів досягнули ціни
Политека
2025-04-19T15:01:48Z
У Китаї відбувся перший в історії спільний напівмарафон людей та роботів-гуманоїдів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T17:00:41Z
"У мене є шанс": зірковий боксер заявив про амбітні плани
24tv
2025-04-19T16:54:39Z
Лівий Берег — Полісся 1:1 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-04-19T16:46:02Z
Світоліна знищила суперницю та вийшла у фінал турніру у Франції
24tv
2025-04-19T16:42:24Z
Світоліна вперше за два роки зіграє у фіналі ґрунтового турніру WTA
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T16:30:01Z
Барселона вирвала перемогу над Сельтою незважаючи на хет-трик Іглесіаса
Football.ua
2025-04-19T16:25:28Z
«Лівий Берег» завершив унічию матч УПЛ проти «Полісся»
УкраинФорм
2025-04-19T16:15:34Z
АПЛ. Евертон із Миколенком поступився Ман Сіті, Борнмут із Забарним зіграв унічию та інші матчі
Football.ua
2025-04-19T16:09:52Z
Грає за аутсайдера Ла Ліги: Реал визначився із заміною Луніну
24tv
2025-04-19T15:54:01Z
Смартфони скоро запрацюють по-іншому: що зміниться для людей
InternetUA
2025-04-19T16:34:32Z
Справляються лише найрозумніші: треба знайти 3 відмінності за 11 секунд
GlavRed
2025-04-19T16:27:03Z
Які повідомлення краще одразу видаляти зі смартфона
InternetUA
2025-04-19T15:46:27Z
NASA попереджає про загрозу для МКС і можливі катастрофічні наслідки
Gazeta UA
2025-04-19T15:21:25Z
Чому смартфон зависає і як його прискорити: ці поради вирішать проблему
InternetUA
2025-04-19T15:01:28Z
Чому повна зарядка смартфона шкодить батареї: пояснення простими словами
InternetUA
2025-04-19T14:31:01Z
Експерти назвали найкращі бюджетні смартфони 2025 року
InternetUA
2025-04-19T14:04:21Z
Учені воскресили організми з дна океану, які спали майже 7000 років
24tv
2025-04-19T14:03:47Z
Apple розширює виробництво iPhone та iPad
360ua.news
2025-04-19T13:33:46Z
Експерти назвали найкраще авто для власників собак: чотирилапі будуть у захваті
24tv
2025-04-19T16:54:52Z
Жоден подряпина або вм’ятинка не уникнуть нового тунелю від Hertz на штучному інтелекті
Топ Жир
2025-04-19T16:15:06Z
Огляд Ford Everest 2025: Популярний SUV, недоступний в Америці
Топ Жир
2025-04-19T15:00:37Z
Розкіш для обраних: представлено найдорожчий Bentley за $2,5 мільйона
Фокус
2025-04-19T13:45:48Z
Mazda перед створенням нового RX-7 зіткнеться з однією останньою перешкодою
Топ Жир
2025-04-19T13:15:14Z
Tesla відкладає запуск «доступного» електромобіля в США - Reuters
УкраинФорм
2025-04-19T12:09:05Z
Ford призупинив постачання авто до Китаю через мита — CNN
iPress
2025-04-19T12:07:09Z
Литовський стартап Dancer Bus збанкрутував: електробуси з пластику не врятували компанію
InternetUA
2025-04-19T11:55:18Z
Які моделі Tesla найчастіше відкликаються? Гостра боротьба за перше місце
Топ Жир
2025-04-19T11:30:01Z