/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F595583f319d1612a10f6bffc53af56a7.jpg)
Куди піти в Барселоні, щоб побачити роботи Ґауді: топ-5 шедеврів "Божого архітектора"
Папа Франциск видав декрет про надання Антоніо Ґауді, який народився у Барселоні, статусу "високоповажного слуги Божого". Це є першим кроком до формальної канонізації у Католицькій церкві. Якщо ви зібралися у Барселону, то 24 Канал пропонує включити у свій маршрут топ-5 робіт Ґауді.
Саграда Фамілія
Значна частина туристів їдуть до Барселони, щоб побачити дива Ґауді, хоча це каталонське місто має безліч прекрасних місць. Мабуть, найвідомішим творінням Ґауді та місце у Барселоні є Саграда Фамілія.
Саграда Фамілія – це найбільш відомий проєкт Ґауді, який досі будують. Храм поєднує готику та модерн і вражає висотою.
Метою Ґауді було зробити цей храм "останньою великою святинею християнства", внаслідок чого всі архітектурні елементи храму набули глибокого християнського символізму. Найсильніше враження справляють веретеноподібні шпилі собору, загальним числом 16, що символізують 12 апостолів, 4 євангелістів, Пресвяту Діву Марію та Ісуса Христа.
Саграда Фамілія / Фото 24 Каналу
Парк Гуель
Парк Гуель, який є одним з найбільшим у Південній Європі, було побудовано в характерному для Ґауді стилі. Йому притаманні звивисті форми, криві лінії тощо.
Парк з мозаїкою і казковими будівлями розміщений у центрі міста, але чітко відокремлений від нього і протистоїть йому. Він розташований на узвишші, над центральною частиною міста, і його спокійна умиротворена атмосфера протиставлена метушні ділових кварталів Барселони.
Парк складається з двох зон: закритої та відкритої. Відкриту зону можуть відвідати всі охочі, для відвідування закритої зони необхідно купити квиток.
Парк Гуель / Фото Rick Jagger
Каса Батльо
Будинок виконаний у стилі каталонського модерну і є одним з найяскравіших прикладів цієї мистецької течії.
Іноді будівлю називають "будинком з кістками" через те, що балкони віддалено нагадують черепи з дірками на місці носа і очей. Деякі мистецтвознавці порівнюють балкони з венеційськими карнавальними масками та вказують на те, що фасад будинку нагадує морські хвилі.
Художню цінність будинку мають не лише фасад будівлі та її дах, але і деталі інтер'єру: фоє, меблі, сходи, вітражі та дерев'яні вікна.
Каса Батльо / Фото Marisa Beltrame
Будинок Міла
Будівля була побудована для Розер Сегімон та її чоловіка Пере Міла. Розер Сегімон була багатою вдовою Хосепа Гвардіоли, індіанця або американця, колишнього колоніста, який повернувся з Південної Америки, розбагатівши на кавовій плантації в Гватемалі. Її другий чоловік, Пере Міла, був розробником, відомим своїм яскравим способом життя.
Будівля Міла, як задумав Ґауді, мала бути відповіддю на брак цікавих будинків у місті. Будівля має вигляд потужного скелястого блоку; жителі Барселони назвали її Ля-Педрера, що означає "Каменярня".
У цьому проєкті Ґауді не використовував, або використовував мінімально, прямі лінії. Тому фасад будівлі нагадує схвильоване море.
Будинок Міла / Фото Joe Malin
Каса Вісенс
Це перше велике творіння Антоніо Ґауді в стилі "ар-нуво" яке називають – "будинок, з якого все почалося". Будівля є важливою спорудою для розуміння унікальної архітектурної мови Ґауді і розвитку стилю модерн у Барселоні.
Зображення фотографій куполів, ступ і мінаретів Єгипту, Марокко та Індії, що під час навчання докладно вивчив Ґауді у барселонській регіональній школі архітектури та особливо у бібліотеці школи, безперечно справили враження на молодого архітектора.
Коли він взявся за розробку дизайну Каса Вісенс, то вирішив відтворити помешкання халіфа, оточене оазисом. Мавританський дух відчувається у стилі всього будинку, куполоподібні вежі в східному стилі прикрашають дах, усередині екзотична курильня зі стелею в стилі "мудехар" розрахована на спокійне споглядання, водоспад і фонтани в саду, що створені для збереження прохолоди в будинку.
Каса Вісенс / Фото Mayra Rodríguez