Майже 80% американців очікують зростання цін через тарифи Трампа
76% американців вважають, що нещодавні тарифи Трампа підвищать ціни на товари, які вони купують. Зокрема, 44% очікують, що ціни зростуть сильно, а 31% – трохи, лише 7% очікують, що тарифи спричинять зниження цін. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на опитування Economist/YouGov.
Американці не схвалюють дії Трампа у сфері зовнішньої торгівлі з різницею в 17 пунктів (54% повністю або частково не схвалюють і 38% схвалюють)
Більше американців вважають, що тарифи «шкідливі для економіки та споживачів, без реальних довгострокових вигод»(48%), ніж до думки, що «вони можуть спричинити короткостроковий економічний біль, але ведуть до довгострокового економічного зростання» (38%).
Крім того, очікувані зміни цін через тарифи впливають на купівельну поведінку деяких американців: 22% кажуть, що внаслідок цього вони планують зробити покупку зараз, а 28% кажуть, що відкладуть покупку.
Тим часом 65% американців кажуть, що їх дуже або дещо хвилює те, що відбувається на фондовому ринку, а 42% кажуть, що вони особисто або спільно мають гроші, вкладені в фондовий ринок.
Більше американців описують поточний стан фондового ринку як поганий (34%), ніж як відмінний або добрий (21%); 28% описують його як справедливий. Дві третини (67%) американців вважають, що Трамп дуже або певною мірою несе відповідальність за стан фондового ринку.
Як відомо, 2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США. Вже 9 квітня президент США оголосив про паузу в нових митах. Але щодо КНР обмеження тільки посилилися.
Тим часом Трамп заявив, що рішення змінити курс у тарифній політиці було «від серця» і ухвалене без консультацій із юристами.
Повідомлялося, що Китай висловив готовність до початку торговельних переговорів зі США, але висуває до адміністрації Дональда Трампа низку вимог.
Раніше влада КНР ухвалила рішення пропризупинення в умовах торгової війни зі США експорту деяких рідкісноземельних металів і магнітів, що може негативно позначитися на світовій автомобільній, напівпровідниковій та аерокосмічній промисловості.
До слова, дипломатам КНР доручено розробити кампанію проти торгівельної політики США.