/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Faf25e66702ba0f4fee94d0042f83200a.jpg)
Облаяв підлеглого - бери кредит: за цькування на робочому місці ввели гігантські штрафи
Відтепер роботодавці, які принижують, психологічно тиснуть або знущаються з працівників, знову нестимуть відповідальність. 15 квітня парламент остаточно ухвалив законопроєкт №11044, яким скасовано заборону на перевірки і штрафи за мобінг — тобто систематичне цькування працівників на робочому місці.
Під час дії воєнного стану такі перевірки були призупинені. Але кількість скарг на мобінг не просто не зменшилась — вона стрімко зросла. Тож народні депутати вирішили ухвалити зміни.
Мобінг - не просто грубе слово або невдалий жарт. Це — систематичне приниження, психологічний тиск, економічний тиск або будь-які дії, що знецінюють гідність працівника, змушують його звільнитися або знижують якість життя.
За словами співавторки закону, народної депутатки Юлії Гришиної, Держпраці отримала сотні звернень про мобінг, і більшість із них не мали правового механізму реагування через законодавчі обмеження.
Відтепер державна інспекція праці має право проводити позапланові перевірки роботодавців за зверненням працівника або профспілки навіть під час дії воєнного стану.
Якщо провину доведено — на роботодавця накладається штраф від 1700 до 3400 грн або призначаються громадські роботи до 40 годин. Якщо мобінг скоїла фізична особа, штраф може становити від 850 до 1700 грн.
Важливо: перевірки з питань мобінгу не можуть проводитися одночасно з іншими перевірками.
Працівник, який став жертвою цькування, має право подати заяву до Держпраці. Підставою для перевірки є:
-
свідчення очевидців;
-
документи або записи (аудіо, відео, скріншоти);
-
звернення від профспілки.
Раніше ми розповідали, що пенсіонерів поженуть на роботу: держава готує заходи
Також, молодь масово кидає роботу заради "мікро-пенсії" - що означає новий тренд