/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2Fe73c96d45203e27e27b1c5757b442ca9.jpg)
Чому росіяни активно використовують дрони: колишній офіцер пояснив
Серед причин і психологічний тиск на населення
Росія активно шукає способи здешевити ведення бойових дій, тому все частіше застосовує ударні безпілотники, серед яких FPV-дрони, "шахеди", "гербери" та "молнії". За допомогою цих засобів окупанти не лише завдають фізичних ударів, а й створюють психологічний тиск на цивільне населення.
Про це в ефірі телеканалу "Київ24" розповів Анатолій Храпчинський, колишній офіцер Повітряних сил, заступник директора компанії-виробника засобів радіоелектронної боротьби. За його словами, ворог значно збільшив виробництво дронів-камікадзе, активно використовує малі FPV-дрони та дрони типу "молнія" у прикордонних з Україною регіонах.
При цьому часто йдеться про дешеві варіанти, що не мають можливості нести окремі бойові заряди для скидання. Вони або збиваються в повітрі, або самі детонують під час удару по цілі. Особливу увагу Храпчинський звернув на нещодавній удар по Запоріжжю — наразі експерти з'ясовують, чи це була "молнія", FPV-дрон або "Ланцет".
Фахівець наголосив, що РФ активно шукає нові інструменти для здешевлення бойових дій, тому ймовірно продовжуватиме комбіноване використання дронів різних типів. У відповідь Україна має розгортати багаторівневу систему протидії, зокрема за програмою "Закрите небо", що базується на засобах радіоелектронної боротьби у поєднанні з фізичним ураженням цілей. За словами Храпчинського, вітчизняні компанії вже мають розробки, які дозволяють збудувати ефективний ешелонований захист для прифронтових і прикордонних міст.
Нагадаємо, раніше "Телеграф" повідомляв, що російські війська під час атак дронами типу "Shahed" застосовують капсули з токсичною речовиною. Водночас фахівці зазначають, що вона не призводить до миттєвої смерті чи серйозного отруєння.