У Болгарії провалився другий вотум недовіри чинному уряду
У Болгарії провалився другий вотум недовіри чинному уряду
Уряд Болгарії пережив другий за місяць вотум недовіри: його ініціювали проросійські парламентські групи, і відхилили практично тією самою кількістю голосів, що й перший раз.
Уряд прем'єр-міністра Розена Желязкова продовжив працювати на тлі складної політичної кризи, яка призвела до семи дострокових парламентських виборів із 2020 року.
Про це повідомляє Болгарське національне радіо.
Перший вотум недовіри було винесено за провал у зовнішній політиці, другий - за провал у боротьбі з корупцією - обидва були відхилені голосуванням депутатів.
Згідно зі статтею 89 Конституції Болгарії, коли Національні збори відхиляють вотум недовіри Раді міністрів, новий вотум недовіри на тих самих підставах не може бути винесений протягом наступних шести місяців.
Однак ініціатори налаштовані рішуче і пообіцяли винести новий вотум недовіри, з новим формулюванням і спробувати «дотиснути» уряд, тим паче, що одна з депутатських груп відмовилася цього разу голосувати.
У таких умовах складно створити уряд єдності, вважають у Болгарії - так і відбувається: країну лихоманить від антиурядових протестів, усередині влади немає єдності, а проросійські партії, які потрапили до парламенту, додають напруження, намагаючись змінити уряд, який із величезними труднощами вдалося сформувати після позачергових парламентських виборів у жовтні 2024 року.
Нагадаємо, у жовтні 2024 року в Болгарії відбувалися сьомі за чотири роки парламентські вибори. Опитування громадської думки свідчили, що голосування навряд чи дасть змогу вийти з політичного глухого кута, який уповільнив економічні реформи в найбіднішій державі-члені Європейського Союзу. Восьмі вибори, що замаячили на горизонті, змусили владу все-таки сформувати уряд на чолі з Розеном Желязковим. Однак це, як бачимо, не зупиняє спроб розхитати і без того крихкий політичний баланс.