MY.UAНовини
Президент Трампа: перші підсумки
Президент Трампа: перші підсумки

Президент Трампа: перші підсумки

Зовсім скоро підійдуть до кінця перші 100 днів нового президентства Трампа. Після цього, як правило, багато аналітиків починають підводити попередні підсумки правління чергової американської адміністрації. Історично концепція 100 днів була закладена Франкліном Рузвельтом, якому довелося вирішувати дуже серйозні економічні проблеми, тому він хотів, щоб очолюваний ним уряд швидко ввів у дію основні положення його «Нового курсу». І за перші 100 днів, які почалися з моменту його інавгурації в березні 1933 р., він провів через Конгрес кілька дуже важливих законів, що радикально змінили американську економічну та соціальну політику. З тих пір вважається, що 100 днів – це термін, протягом якого стиль президентського керівництва все ще представляється новим, а його сила та вплив часто перебувають на піку. За традицією, для досягнення успіху протягом перших 100 днів дуже важливо зміцнити ділову репутацію нової адміністрації, визначити основні лінії її внутрішньої та зовнішньої політики, і пред'явити перші успіхи.

Хоча 100 днів президентства Трампа ще не минули, але я думаю, в багатьох аспектах уже можна з величезною часткою впевненості підвести певні підсумки. Дуже сумніваюся, що за решту тижня-другого, щось сильно зміниться в оцінках діяльності Трампа та його команди.

Якщо охарактеризувати початок діяльності нової адміністрації всього лише парою-трійкою слів, то я б сказав так: повний сумбур і головотяпство. Безтолкові метання з боку в бік, нелогічність і непослідовність у діях самого Трампа; некомпетентність трампівської команди, коли ключові посади очолюють люди без найменшого досвіду керівництва великими структурами або з абсолютно невідповідним професійним бекграундом; масові звільнення федеральних службовців як спосіб боротьби з Deep State, частину з яких потім доводиться терміново повертати назад; спроби скорочення безтолкового витрачання величезної маси бюджетних грошей у вигляді всіляких «годівниць», але в результаті чомусь доводиться в черговий раз підвищувати стелю державного боргу США. І так далі, і тому подібне, і все це з величезною помпою, піарним галасом, частою брехнею або відвертим перекручуванням фактів.

Зізнаюся чесно, не так мені уявлявся початок діяльності нового-старого американського президента. Коли я ще в червні минулого року, будучи практично на 100% впевненим у перемозі Трампа на президентських виборах, опублікував свою статтю про зв'язки Трампа і «Проекту 2025», то я очікував від нього чогось на кшталт втілення в життя основних положень цього документа. Хоча сам Трамп під час передвиборної гонки всіляко заперечував свій зв'язок з проектом, але все відразу стало ясно після того, як один з основних його розробників зайняв видну посаду в команді Трампа, завідуючи адміністративно-бюджетними справами Білого Дому. Нагадаю, що «Проект 2025», розроблений дуже впливовим консервативним аналітичним центром The Heritage Foundation, передбачав корінну перебудову всієї державної системи управління. Така перебудова вимагає спочатку зруйнувати стару систему бюрократичного управління, а потім натомість створити нову, більш малочисельну і ефективну, побудовану на принципово нових підходах в оцінці діяльності державних чиновників. І якщо з першою частиною поставленого завдання Трамп і його команда справляються непогано, як кажуть, ламати не будувати, то от з реалізацією творчої частини справи йдуть набагато гірше, можна сказати, просто гнітюче. Що, загалом-то, не дивно: якщо ти підбираєш на керуючі та інші посади людей на основі їхньої відданості і лояльності, то дурно очікувати від них компетентності і високого професіоналізму. Ці якості, як правило, погано поєднуються. Тому принцип «набрали вірних, а вимагають, як з розумних» у новій адміністрації Трампа реалізується у всій красі, з усіма наслідками у вигляді хаосу та безладу в багатьох сферах.

Величезний внесок у створення такого хаосу вносить сам Трамп, одним з показових прикладів цьому є його торговельна війна з усім світом взагалі, і з головним стратегічним ворогом – Китаєм, зокрема. Я вже торкався цієї теми у своїй попередній статті на Хвилі, тут же я хочу подивитися на неї з іншого боку. Які цілі проголошував Трамп, починаючи цю війну? З одного боку, він абсолютно справедливо вказував на те, що за кілька десятиліть глобалізму США втратили свою провідну роль промислової «наддержави». Тому, на думку Трампа і деяких його економічних радників, необхідно встановити значні захисні мита, які будуть змушувати іноземних виробників переносити виробництво в Штати, щоб отримати безперешкодний доступ на преміальний американський споживчий ринок. Здавалося б, благородна мета, з нею навіть сперечатися ніби важко. З іншого боку, сам же Трамп неодноразово говорив, що метою його тарифної політики є укладення «справедливих» угод з іншими торговими партнерами, які, на його думку, необґрунтовано перешкоджають доступу американських товарів на свої ринки. І ні самого Трампа, і нікого з його команди, не бентежить логічна суперечність цих двох заяв.

Якщо ви хочете повернути промислове виробництво назад у США, то високі тарифи означають скорочення імпортних поставок промислової продукції зараз через зростання цін на неї, в надії, що надалі буде побудовано багато нових фабрик і заводів, які значно збільшать своє виробництво, що створить більше конкуренції на внутрішньому ринку і, в підсумку, ціни впадуть. На додачу з'явиться значна кількість робочих місць з дуже непоганою зарплатою. Теоретично цілком робоча ідея. Але навіть у самому ідеальному випадку, на будівництво нових підприємств буде потрібно кілька років (наприклад, одна тільки заміна критичних китайських рідкоземельних елементів, понад 80% яких виробляються там, розпочата ще задовго до Трампа за Байдена, можлива в США не раніше 2028 р.). І весь цей час, і навіть після цього, ви повинні утримувати все такі ж високі тарифи, щоб стимулювати розвиток нового виробництва. І весь цей час американські споживачі, особливо десятки мільйонів отримувачів різних соціальних допомог, повинні покірно терпіти значно зрослий рівень цін у надії на світле майбутнє.

З іншого боку, коли ви заявляєте, що тарифи вводяться як помста за несправедливість з боку торгових партнерів і обіцяєте їх одразу ж знизити мало не до нуля, якщо інша сторона зніме свої обмежувальні бар'єри, то це передбачає збільшення обсягу торгівлі між країнами після укладення угоди. Таке зростання в тому числі включає збільшення імпорту промислової продукції з цих країн, коли тарифи, вірніше їх відсутність, його не будуть більше стримувати. Що вступає в повну суперечність з метою промислового «відродження», озвученою вище. Тут потрібно або хрестик зняти, або штани вдягти, поєднувати те й інше в одній тарифній політиці неможливо. Саме тому ми і бачимо всі ці метання, коли спочатку Трамп вводить 150% податок на китайські товари, а потім виявляється, сюрприз, що на Китай припадає понад 70% всіх (!) імпортованих у Штати телефонів і комп'ютерів, і американці зовсім не горять бажанням чекати 2-3 роки, поки Apple перенесе свої заводи з Китаю назад (при цьому вони ще особливо і не рвуться на таких заводах працювати). Ось і доводиться тарифи на китайську електроніку терміново скасовувати. І так у всьому, спочатку лякаємо всіх десятками відсотків мит практично на весь американський імпорт, від чого фінансові ринки летять вниз, а мільйони простих американців з жахом спостерігають як їхні накопичення на старість вилітають в трубу, а потім терміново вводимо 90-денну паузу, щоб це запобігти, адже хто б міг подумати, що таке падіння американських акцій може статися (це сарказм, якщо що). Ні найменших ознак глибоко продуманої політики, крім хаотичних метань і можливих спроб заробити «трішечки» грошей на коливаннях фондового ринку для особливо наближених до «тіла».

Ще один висновок, який можна зробити з майже-100 президентства Трампа, це те, що чутки про неймовірну крутість Трампа як «укладача угод» виявилися сильно перебільшеними. Вся його «крутість» добре проявляється, коли інша сторона в переговорах значно залежить від Штатів і не має ресурсів протистояти тиску. Якщо ж така сторона не прогинається, з готовністю йде на ескалацію, як той же Китай, а то й відверто або завуальовано посилає американського президента куди подалі, як це було під час першого терміну Трампа з боку Північної Кореї, то тут «мачо» Трамп відразу здувається і відчуває себе дуже невпевнено, не маючи ні найменшого поняття, які кроки вжити далі. При цьому його ж радники, в силу протиріччя «вірні vs розумні», особливо не здатні допомогти своєму шефу. Як ми знаємо з історії, лихі «кавалерійські наскоки» дуже рідко працюють у складних міжнародних відносинах, але видно Трампу про це сказати або забули, або не наважилися.

Найяскравішим прикладом цьому є, звичайно ж, зусилля Трампа щодо припинення російсько-української війни. Я вже мовчу про його обіцянку зупинити її за «24 години», над якою не познущався тільки ледачий. Але навіть більш «реальні» терміни з його боку в 2-3 місяці, виявилися повністю знеціненими. Настільки розрекламований самим же Трампом підхід «подвійного ультиматуму», коли з одного боку, в якості примусу України до миру їй буде скорочена американська військова допомога, а з іншого боку Росії буде представлена загроза завалити Україну всією можливою зброєю, якщо на мирну угоду не піде вже Путін, закінчується повним пшиком. Що ми бачимо в результаті? Загрозу по відношенню до України Трамп не тільки озвучив, але й здійснив, чим змусив Зеленського багато в чому пом'якшити свої заяви з приводу можливого перемир'я. З іншого боку, здійснення загрози в бік Росії не спостерігається зовсім, американська допомога Україні не збільшена ні на йоту, більш того, немає навіть словесних обіцянок з боку Трампа з цього приводу. Натомість цього ми чуємо його численні висловлювання про мирні наміри Путіна, не підкріплені жодними практичними діями Росії. Звучать неодноразові заклики до європейців не нагнітати обстановку різкими антиросійськими заявами і чергові вимоги до України віддати в американське управління все більшу і більшу частину українських природних ресурсів та інфраструктури. Офігенне «мистецтво угод», на яких, за його запевненнями, Трамп собаку з'їв.

Незабаром, я вважаю, ми будемо мати можливість спостерігати ще одну подібну майстерну угоду. Я маю на увазі прямі переговори між США та Іраном, мало висвітлювані, і абсолютно даремно, в Україні. Оскільки отримання Нобелівської премії миру, про яку він так мріє, за припинення російсько-української війни Трампу в найближчому майбутньому явно не загрожує, то тепер у нього в ходу нова «фішка» - укладення «історичної» ядерної угоди з Іраном. Американська офіційна сторона зберігає повне мовчання з приводу цих переговорів, навіть сам Трамп, дуже великий любитель видавати бажане за дійсне, відбувається загальними фразами. Але зливи в іранських та американських ЗМІ, періодично коментовані в Ізраїлі, викликають в тому ж Ізраїлі дуже велику тривогу. Якщо Трамп прийме хоча б частину умов, озвучених Іраном, то це обіцяє дуже сильно змінити ситуацію на Близькому Сході в гіршу сторону. І шанси, що Трамп на таку угоду погодиться зовсім не нульові, в тому числі й тому, що по закінченню 100 днів йому вкрай необхідно пред'явити хоч якісь успіхи в міжнародній політиці.

Поки все, що Трамп може реально покласти в скарбничку своїх поточних досягнень – це боротьба з нелегальною імміграцією. Зменшення нелегальних переходів на мексиканському кордоні практично на 100% — це безсумнівний успіх, з цим не посперечаєшся, хоча можна сперечатися про методи, за допомогою яких адміністрація Трампа досягла таких вражаючих результатів. Але це успіх внутрішньої політики, цього явно мало на тлі хаосу, створюваного Трампом. І якщо «ядерний» електорат Трампа готовий пробачити йому будь-яку дурість, то ставлення до нього багатьох «хитких» виборців, які проголосували за нього як за менше зло в порівнянні з Харріс, змінюється значно, про що свідчать останні опитування громадської думки. Самому Трампу на це може і наплювати, при всіх його заявах про можливість третього президентського терміну, він сам добре розуміє марність такої затії. Але ось республіканську партію в цілому, яку вже через півтора року чекають часткові перевибори в Сенат, сумбурність і головотяпство Трампа і його команди ставлять у вкрай неприємне становище. Публічна критика політики Трампа обіцяє республіканським сенаторам великі проблеми з власним електоратом, з урахуванням масової підтримки Трампа серед простих республіканців. З іншого боку, підтримка судомних метань Трампа або деяких його відверто ідіотських заяв загрожує втратою симпатій з боку «хитких», які в багатьох штатах здійснюють вирішальний вплив на результат виборів. Так що багатьом сенаторам-республіканцям, яким належать перевибори в листопаді 2026 року, явно не позаздриш.

Зате для демократів, нарешті, з'явилися перші ознаки надії на краще. Партія, повністю деморалізована після нищівної поразки Харріс, набридла своєю «просунутою» прогресистською політикою величезній масі американців, знову сприйняла духом і починає себе відчувати набагато більш впевнено. Що цікаво, їм особливо нічого і робити не треба для дискредитації політики Трампа, він цілком успішно сам з цим справляється. Головне йому в цьому не заважати абсолютно нереалістичними закликами до імпічменту, численними судовими позовами через всякий його «чих» і тому подібними дурницями. Потрібно просто відійти в сторону і почекати з півроку-рік, і Трамп своїми «експериментами» у внутрішній і зовнішній політиці остаточно «закопає» себе, а заодно і всю республіканську партію. І тоді багатотисячні мітинги, які недавно пройшли в багатьох «демократичних» (тобто очолюваних демократами) американських містах, через якийсь період часу будуть збирати мільйони і, до того ж, по всій країні.

Загалом, 100 днів президентства Трампа, що наближаються до завершення, навряд чи можна охарактеризувати як успішні як для нього, так і для всіх Сполучених Штатів.

Теги за темою
Дональд Трамп
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Є гарне рішення": у Трампа анонсували нові переговори про мир і назвали умови
GlavRed
2025-04-20T09:25:51Z
Глава МЗС Естонії: У разі блокування Орбаном антиросійських санкцій постраждають платники податків ЄС і США
УкраинФорм
2025-04-20T09:25:15Z
Переконали міністри: Трамп погодився відкласти запровадження мит
Фокус
2025-04-20T09:21:33Z
Колишній сбушник та чоловік судді "Майдану" Віталій Марфін добряче розжився майном попри суд за хабар
Знай
2025-04-20T09:12:06Z
Боєзіткнення відбувалися й після 18:00, – ЗСУ про ситуацію на Сході на тлі заяв Путіна
24tv
2025-04-20T09:06:35Z
Команда Трампа наступного тижня вирушить до Лондона для перемовин щодо України
УкраинФорм
2025-04-20T09:06:05Z
Назвали терористом і викинули із США: як сальвадорець Гарсія майже посварив дві країни
Комсомольская правда
2025-04-20T09:01:43Z
Не зміг приховати свою натуру: Путіна помітили в церкві в недолугій позі
Telegraf
2025-04-20T08:36:47Z
Головного помічника Піта Гегсета звільнили на тлі скандалу із витоком даних у Signal — Politico
InternetUA
2025-04-20T08:28:54Z
Христос Воскрес: як українські захисники святкують Великдень на фронті
24tv
2025-04-20T09:27:07Z
Як відновити чорнобильську доплату до пенсії
24tv
2025-04-20T09:21:27Z
Винищувачі Британії кілька разів перехопили літаки РФ у повітряному просторі НАТО
Европейская правда
2025-04-20T09:15:21Z
У Британії під житловий будинок продають будівлю церкви з органом і власним кладовищем
Фокус
2025-04-20T09:15:07Z
Дубайські паски та миття вікон: українці створили найсмішніші меми про Великдень
24tv
2025-04-20T09:12:45Z
Лише не викидайте: що робити із залишками паски після Великодня
24tv
2025-04-20T09:12:09Z
Що можна будувати на власній ділянці, не отримуючи дозволів
24tv
2025-04-20T09:03:42Z
З дітьми та у довжелезних чергах: як українці паски святили на Великдень
Telegraf
2025-04-20T09:03:37Z
Що не можна робити у Світлу седмицю 2025: головні заборони цього тижня
24tv
2025-04-20T09:03:25Z
Справжній дівочий рай: варіанти трендового манікюру, які не можна пропустити цієї весни
24tv
2025-04-20T09:18:04Z
5 кольорів, у які не варто фарбувати ванну кімнату, і чим їх замінити
24tv
2025-04-20T09:18:02Z
Рецензія на фільм «Під замком» / Locked
ITC
2025-04-20T09:07:50Z
Рецензія на серіал «Шибайголова: Народжений наново» / Daredevil: Born Again
ITC
2025-04-20T07:40:54Z
Зірковий Великдень: ведучі та актори ICTV розповіли про святкові традиції
Факти ICTV
2025-04-20T06:31:30Z
«Найс ледіз»: інше кіно, інша історія, інший контекст
Детектор М
2025-04-20T06:01:35Z
Не тільки "Кролик Петрик": топ 7 фільмів для перегляду на Великдень 2025
Фокус
2025-04-20T06:00:01Z
Зеновій Гучок – заслужений артист України: як сьогодні живе співак із Львівщини
24tv
2025-04-20T04:06:34Z
Дружина Монатіка після народження третього сина показалася на прогулянці з візочком
TSN
2025-04-20T02:38:42Z
Обмін полоненими напередодні Великодня готувався довго, кілька разів переносився – ГУР
Лига
2025-04-20T09:27:53Z
Не "мобіків" і навіть не кадировців: у ГУР розповіли, кого росіяни просять віддавати під час обмінів
Telegraf
2025-04-20T09:27:45Z
"Я просто хочу летіти": зворушливі кадри повернення захисників із полону
GlavRed
2025-04-20T09:25:36Z
Військові кажуть, що наразі немає ознак виснаження росіян на Торецькому напрямку
УкраинФорм
2025-04-20T09:22:56Z
Астрологічний прогноз на 20 квітня
360ua.news
2025-04-20T09:19:26Z
Небезпечне схуднення: у Києві налагодили продаж психотропів під виглядом чудодійних пігулок
InternetUA
2025-04-20T09:10:29Z
Загарбники за добу завдали 179 ударів по прикордонню Сумщини, Харківщини та Чернігівщини
УкраинФорм
2025-04-20T09:09:49Z
На Донеччині за добу через удари РФ пошкоджені 34 цивільних об’єкти
УкраинФорм
2025-04-20T08:48:31Z
Кого повертають першими: в ГУР розкрили нові деталі великого обміну полоненими
GlavRed
2025-04-20T08:45:35Z
Як депресія батьків впливає на поведінку дитини
360ua.news
2025-04-20T07:42:52Z
Ранкові ритуали після яких ви будете бадьорі цілий день
24tv
2025-04-20T07:30:01Z
Нові дані про звичні уявлення щодо користі вина
24tv
2025-04-20T06:12:36Z
Сподобається навіть тим, хто не любить печінку: рецепт смачного печінкового рулету
Telegraf
2025-04-20T06:12:20Z
Дієта 4:3 — як вона працює та чому ефективніша за дефіцит калорій
TSN
2025-04-20T02:38:42Z
Селен: чим корисний для здоров’я та де його шукати
TSN
2025-04-20T02:36:58Z
Зайва вага — це не тільки калорії: дослідники назвали несподівану причину ожиріння
TSN
2025-04-20T02:36:39Z
Скільки можна з’їдати авокадо на день: ідеальна порція для користі
TSN
2025-04-20T02:35:06Z
Як полегшити біль в суглобах без ліків: знайшли новий спосіб
24tv
2025-04-19T17:06:11Z
39-річного одесита засуджено за пограбування приїжджого дідуся
Украина Криминальная
2025-04-20T08:57:20Z
За тиждень знайшли мертвими двох курсантів прикордонної академії з Хмельницького
Лига
2025-04-20T08:28:07Z
Легковик зіткнувся з мікроавтобусом біля Жмеринки: 3 людини загинуло, ще 8 осіб госпіталізовано
24tv
2025-04-20T08:21:22Z
ДТП з маршруткою на Вінниччині: кількість загиблих зросла до трьох, восьмеро поранених
УкраинФорм
2025-04-20T07:48:38Z
У Німеччині невідомий застрелив двох чоловіків і втік
Европейская правда
2025-04-20T07:16:47Z
Рятувальники упродовж доби 111 разів виїздили на ліквідацію наслідків російських обстрілів
УкраинФорм
2025-04-20T07:03:42Z
"Мамо, врятуй мене": дівчинка вижила після падіння з 25 поверху
Фокус
2025-04-20T06:57:07Z
«Банкір» ошукав тернополянку майже на 400 тисяч гривень
Украина Криминальная
2025-04-20T06:51:41Z
Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині станом на 20 квітня
Мій Харків
2025-04-20T06:48:15Z
Гороскоп на тиждень з 21 по 27 квітня: Тельцям - терпіння, Рибам - заздрість
GlavRed
2025-04-20T09:25:12Z
Подруги відпочили в Іспанії: кажуть, що це дешевше ніж квиток на поїзд всередині країни
Фокус
2025-04-20T09:00:27Z
Салат на мільйон: рецепт вишуканого та смачного Цезаря з креветками
24tv
2025-04-20T08:45:50Z
Не просто декор: значення кольорів крашанок, про які ви могли не знати
24tv
2025-04-20T08:33:09Z
Хрін на Великдень, який можна їсти без сліз: швидкий рецепт для блендера
24tv
2025-04-20T07:36:18Z
Коли садити огірки на розсаду та в грунт: найсприятливіші дні та температура грунту
Gazeta UA
2025-04-20T06:51:16Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 20 квітня 2025 року
Фокус
2025-04-20T05:00:24Z
Де заховався собака: лише гостроокі генії знайдуть його за 9 секунд
GlavRed
2025-04-20T04:27:27Z
Весняно-літній відпочинок: куди українці вирушать за "перезавантаженням" у 2025 році
Комсомольская правда
2025-04-20T04:01:35Z
Бразилія помітно збільшила експорт свинини та яловичини
AgroPortal
2025-04-20T09:00:38Z
Популярність дубайського шоколаду у TikTok призвела до дефіциту фісташок в світі
Фокус
2025-04-20T08:42:58Z
Подорожчання яєць у Дніпрі: наскільки доведеться переплатити
Политека
2025-04-20T08:42:05Z
Подорожчання молочних продуктів у Харкові: що вдарить по гаманцях найбільше
Политека
2025-04-20T08:40:33Z
Ціна інгредієнтів не стояла на місці. Наскільки здорожчала кілограмова паска з 2024
Telegraf
2025-04-20T08:34:48Z
Росія фінансує війну проти України завдяки підвищенню акцизів на алкоголь - ГУР
Gazeta UA
2025-04-20T08:34:28Z
Посів і догляд за сочевицею ідентичні з витратами на соняшник. Що вигідніше вирощувати?
AgroPortal
2025-04-20T08:30:25Z
Магазини завищують ціни на борошно та олію: переплачуємо і не підозрюємо
Знай
2025-04-20T08:12:59Z
Податкова роз'яснила умови отримання знижки за благодійні внески
УкраинФорм
2025-04-20T08:06:18Z
Асенсіо продовжив контракт з Реалом – Скіра
Football.ua
2025-04-20T09:25:46Z
Джордан, Башич та Тронтель повернулись до стартового складу Зорі на матч проти Кривбасу
Football.ua
2025-04-20T09:10:22Z
Сімеоне: Це не було питанням відсутності настрою — ми просто грали погано
Football.ua
2025-04-20T08:55:41Z
Лідер Барселони ризикує пропустити фінал Кубка Іспанії та матчі 1/2 Ліги чемпіонів
24tv
2025-04-20T08:54:59Z
Саккі – щодо критики Анчелотті: Ці люди хоч розуміють, хто він такий?
Football.ua
2025-04-20T08:52:56Z
Чемпіон світу оцінив головні козирі Усика та Дюбуа перед можливим реваншем
24tv
2025-04-20T08:51:40Z
Ніко Вільямс пропустить матч із Реалом
Football.ua
2025-04-20T08:28:34Z
Довбик отримав приз найкращого футболіста італійської Серії А у березні
УкраинФорм
2025-04-20T08:22:09Z
Онофрійчук здобула ще одну нагороду Кубка світу з художньої гімнастики
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T08:12:59Z
Український фанат Kingdom Come Deliverance 2 створив писанки за мотивами гри
24tv
2025-04-20T09:12:54Z
Коли має вийти iPhone 17 Pro: які функції з’являться у новинці
InternetUA
2025-04-20T09:01:21Z
Китайці випустили перший у світі "пахучий" смартфон
InternetUA
2025-04-20T08:25:04Z
"Можуть правити світом": дослідник упевнений в існуванні інопланетної бази під водою
Фокус
2025-04-20T08:00:27Z
Популярний поштовий сервіс може ввести ваш комп’ютер у ступор. Microsoft придумала тимчасове розв’язання
InternetUA
2025-04-20T07:49:54Z
Китай представив першу у світі мережу 10G: виміряна швидкість перевищила 9800 Мбіт/с
Фокус
2025-04-20T07:45:52Z
У Китаї запустили 10G-інтернет, швидкість – до 10 000 Мбіт/с
Лига
2025-04-20T07:45:05Z
Американські розробники модифікували автономний дрон V-BAT для бойових операцій на морі
InternetUA
2025-04-20T07:10:56Z
Відварені інопланетяни "з часничком": чи справді вчені знайшли життя на далекій планеті
Telegraf
2025-04-20T07:03:31Z
Tesla Model Y стала фаворитом українського імпорту
360ua.news
2025-04-20T08:18:50Z
На дорожні випробування виїхав електричний Jeep Compass
AutoCentre
2025-04-20T07:07:55Z
XPeng планує продавати гібрид пікапа та дрону вже у 2026 році
Portaltele
2025-04-20T05:43:28Z
Hennessey Performance представила оновлений Venom F5 Evolution
Portaltele
2025-04-20T05:43:05Z
Українцям розповіли, скільки тепер доведеться заплатити податків за продаж авто
Хвиля
2025-04-20T05:15:10Z
В Україні назвали регіони-лідери з реєстрацій електромобілів
24tv
2025-04-20T05:12:22Z
Найнебезпечніший водій Нью-Йорка отримав понад 560 штрафів минулого року
Топ Жир
2025-04-20T01:30:57Z
Dodge Charger вразив би як величезний SRT Hellcat з Hemi двигуном
Топ Жир
2025-04-19T23:45:31Z
Китай заборонив рекламу та бета-тестування автономних автомобілів
Топ Жир
2025-04-19T22:15:16Z