MY.UAНовини
Президент Трампа: перші підсумки
Президент Трампа: перші підсумки

Президент Трампа: перші підсумки

Зовсім скоро підійдуть до кінця перші 100 днів нового президентства Трампа. Після цього, як правило, багато аналітиків починають підводити попередні підсумки правління чергової американської адміністрації. Історично концепція 100 днів була закладена Франкліном Рузвельтом, якому довелося вирішувати дуже серйозні економічні проблеми, тому він хотів, щоб очолюваний ним уряд швидко ввів у дію основні положення його «Нового курсу». І за перші 100 днів, які почалися з моменту його інавгурації в березні 1933 р., він провів через Конгрес кілька дуже важливих законів, що радикально змінили американську економічну та соціальну політику. З тих пір вважається, що 100 днів – це термін, протягом якого стиль президентського керівництва все ще представляється новим, а його сила та вплив часто перебувають на піку. За традицією, для досягнення успіху протягом перших 100 днів дуже важливо зміцнити ділову репутацію нової адміністрації, визначити основні лінії її внутрішньої та зовнішньої політики, і пред'явити перші успіхи.

Хоча 100 днів президентства Трампа ще не минули, але я думаю, в багатьох аспектах уже можна з величезною часткою впевненості підвести певні підсумки. Дуже сумніваюся, що за решту тижня-другого, щось сильно зміниться в оцінках діяльності Трампа та його команди.

Якщо охарактеризувати початок діяльності нової адміністрації всього лише парою-трійкою слів, то я б сказав так: повний сумбур і головотяпство. Безтолкові метання з боку в бік, нелогічність і непослідовність у діях самого Трампа; некомпетентність трампівської команди, коли ключові посади очолюють люди без найменшого досвіду керівництва великими структурами або з абсолютно невідповідним професійним бекграундом; масові звільнення федеральних службовців як спосіб боротьби з Deep State, частину з яких потім доводиться терміново повертати назад; спроби скорочення безтолкового витрачання величезної маси бюджетних грошей у вигляді всіляких «годівниць», але в результаті чомусь доводиться в черговий раз підвищувати стелю державного боргу США. І так далі, і тому подібне, і все це з величезною помпою, піарним галасом, частою брехнею або відвертим перекручуванням фактів.

Зізнаюся чесно, не так мені уявлявся початок діяльності нового-старого американського президента. Коли я ще в червні минулого року, будучи практично на 100% впевненим у перемозі Трампа на президентських виборах, опублікував свою статтю про зв'язки Трампа і «Проекту 2025», то я очікував від нього чогось на кшталт втілення в життя основних положень цього документа. Хоча сам Трамп під час передвиборної гонки всіляко заперечував свій зв'язок з проектом, але все відразу стало ясно після того, як один з основних його розробників зайняв видну посаду в команді Трампа, завідуючи адміністративно-бюджетними справами Білого Дому. Нагадаю, що «Проект 2025», розроблений дуже впливовим консервативним аналітичним центром The Heritage Foundation, передбачав корінну перебудову всієї державної системи управління. Така перебудова вимагає спочатку зруйнувати стару систему бюрократичного управління, а потім натомість створити нову, більш малочисельну і ефективну, побудовану на принципово нових підходах в оцінці діяльності державних чиновників. І якщо з першою частиною поставленого завдання Трамп і його команда справляються непогано, як кажуть, ламати не будувати, то от з реалізацією творчої частини справи йдуть набагато гірше, можна сказати, просто гнітюче. Що, загалом-то, не дивно: якщо ти підбираєш на керуючі та інші посади людей на основі їхньої відданості і лояльності, то дурно очікувати від них компетентності і високого професіоналізму. Ці якості, як правило, погано поєднуються. Тому принцип «набрали вірних, а вимагають, як з розумних» у новій адміністрації Трампа реалізується у всій красі, з усіма наслідками у вигляді хаосу та безладу в багатьох сферах.

Величезний внесок у створення такого хаосу вносить сам Трамп, одним з показових прикладів цьому є його торговельна війна з усім світом взагалі, і з головним стратегічним ворогом – Китаєм, зокрема. Я вже торкався цієї теми у своїй попередній статті на Хвилі, тут же я хочу подивитися на неї з іншого боку. Які цілі проголошував Трамп, починаючи цю війну? З одного боку, він абсолютно справедливо вказував на те, що за кілька десятиліть глобалізму США втратили свою провідну роль промислової «наддержави». Тому, на думку Трампа і деяких його економічних радників, необхідно встановити значні захисні мита, які будуть змушувати іноземних виробників переносити виробництво в Штати, щоб отримати безперешкодний доступ на преміальний американський споживчий ринок. Здавалося б, благородна мета, з нею навіть сперечатися ніби важко. З іншого боку, сам же Трамп неодноразово говорив, що метою його тарифної політики є укладення «справедливих» угод з іншими торговими партнерами, які, на його думку, необґрунтовано перешкоджають доступу американських товарів на свої ринки. І ні самого Трампа, і нікого з його команди, не бентежить логічна суперечність цих двох заяв.

Якщо ви хочете повернути промислове виробництво назад у США, то високі тарифи означають скорочення імпортних поставок промислової продукції зараз через зростання цін на неї, в надії, що надалі буде побудовано багато нових фабрик і заводів, які значно збільшать своє виробництво, що створить більше конкуренції на внутрішньому ринку і, в підсумку, ціни впадуть. На додачу з'явиться значна кількість робочих місць з дуже непоганою зарплатою. Теоретично цілком робоча ідея. Але навіть у самому ідеальному випадку, на будівництво нових підприємств буде потрібно кілька років (наприклад, одна тільки заміна критичних китайських рідкоземельних елементів, понад 80% яких виробляються там, розпочата ще задовго до Трампа за Байдена, можлива в США не раніше 2028 р.). І весь цей час, і навіть після цього, ви повинні утримувати все такі ж високі тарифи, щоб стимулювати розвиток нового виробництва. І весь цей час американські споживачі, особливо десятки мільйонів отримувачів різних соціальних допомог, повинні покірно терпіти значно зрослий рівень цін у надії на світле майбутнє.

З іншого боку, коли ви заявляєте, що тарифи вводяться як помста за несправедливість з боку торгових партнерів і обіцяєте їх одразу ж знизити мало не до нуля, якщо інша сторона зніме свої обмежувальні бар'єри, то це передбачає збільшення обсягу торгівлі між країнами після укладення угоди. Таке зростання в тому числі включає збільшення імпорту промислової продукції з цих країн, коли тарифи, вірніше їх відсутність, його не будуть більше стримувати. Що вступає в повну суперечність з метою промислового «відродження», озвученою вище. Тут потрібно або хрестик зняти, або штани вдягти, поєднувати те й інше в одній тарифній політиці неможливо. Саме тому ми і бачимо всі ці метання, коли спочатку Трамп вводить 150% податок на китайські товари, а потім виявляється, сюрприз, що на Китай припадає понад 70% всіх (!) імпортованих у Штати телефонів і комп'ютерів, і американці зовсім не горять бажанням чекати 2-3 роки, поки Apple перенесе свої заводи з Китаю назад (при цьому вони ще особливо і не рвуться на таких заводах працювати). Ось і доводиться тарифи на китайську електроніку терміново скасовувати. І так у всьому, спочатку лякаємо всіх десятками відсотків мит практично на весь американський імпорт, від чого фінансові ринки летять вниз, а мільйони простих американців з жахом спостерігають як їхні накопичення на старість вилітають в трубу, а потім терміново вводимо 90-денну паузу, щоб це запобігти, адже хто б міг подумати, що таке падіння американських акцій може статися (це сарказм, якщо що). Ні найменших ознак глибоко продуманої політики, крім хаотичних метань і можливих спроб заробити «трішечки» грошей на коливаннях фондового ринку для особливо наближених до «тіла».

Ще один висновок, який можна зробити з майже-100 президентства Трампа, це те, що чутки про неймовірну крутість Трампа як «укладача угод» виявилися сильно перебільшеними. Вся його «крутість» добре проявляється, коли інша сторона в переговорах значно залежить від Штатів і не має ресурсів протистояти тиску. Якщо ж така сторона не прогинається, з готовністю йде на ескалацію, як той же Китай, а то й відверто або завуальовано посилає американського президента куди подалі, як це було під час першого терміну Трампа з боку Північної Кореї, то тут «мачо» Трамп відразу здувається і відчуває себе дуже невпевнено, не маючи ні найменшого поняття, які кроки вжити далі. При цьому його ж радники, в силу протиріччя «вірні vs розумні», особливо не здатні допомогти своєму шефу. Як ми знаємо з історії, лихі «кавалерійські наскоки» дуже рідко працюють у складних міжнародних відносинах, але видно Трампу про це сказати або забули, або не наважилися.

Найяскравішим прикладом цьому є, звичайно ж, зусилля Трампа щодо припинення російсько-української війни. Я вже мовчу про його обіцянку зупинити її за «24 години», над якою не познущався тільки ледачий. Але навіть більш «реальні» терміни з його боку в 2-3 місяці, виявилися повністю знеціненими. Настільки розрекламований самим же Трампом підхід «подвійного ультиматуму», коли з одного боку, в якості примусу України до миру їй буде скорочена американська військова допомога, а з іншого боку Росії буде представлена загроза завалити Україну всією можливою зброєю, якщо на мирну угоду не піде вже Путін, закінчується повним пшиком. Що ми бачимо в результаті? Загрозу по відношенню до України Трамп не тільки озвучив, але й здійснив, чим змусив Зеленського багато в чому пом'якшити свої заяви з приводу можливого перемир'я. З іншого боку, здійснення загрози в бік Росії не спостерігається зовсім, американська допомога Україні не збільшена ні на йоту, більш того, немає навіть словесних обіцянок з боку Трампа з цього приводу. Натомість цього ми чуємо його численні висловлювання про мирні наміри Путіна, не підкріплені жодними практичними діями Росії. Звучать неодноразові заклики до європейців не нагнітати обстановку різкими антиросійськими заявами і чергові вимоги до України віддати в американське управління все більшу і більшу частину українських природних ресурсів та інфраструктури. Офігенне «мистецтво угод», на яких, за його запевненнями, Трамп собаку з'їв.

Незабаром, я вважаю, ми будемо мати можливість спостерігати ще одну подібну майстерну угоду. Я маю на увазі прямі переговори між США та Іраном, мало висвітлювані, і абсолютно даремно, в Україні. Оскільки отримання Нобелівської премії миру, про яку він так мріє, за припинення російсько-української війни Трампу в найближчому майбутньому явно не загрожує, то тепер у нього в ходу нова «фішка» - укладення «історичної» ядерної угоди з Іраном. Американська офіційна сторона зберігає повне мовчання з приводу цих переговорів, навіть сам Трамп, дуже великий любитель видавати бажане за дійсне, відбувається загальними фразами. Але зливи в іранських та американських ЗМІ, періодично коментовані в Ізраїлі, викликають в тому ж Ізраїлі дуже велику тривогу. Якщо Трамп прийме хоча б частину умов, озвучених Іраном, то це обіцяє дуже сильно змінити ситуацію на Близькому Сході в гіршу сторону. І шанси, що Трамп на таку угоду погодиться зовсім не нульові, в тому числі й тому, що по закінченню 100 днів йому вкрай необхідно пред'явити хоч якісь успіхи в міжнародній політиці.

Поки все, що Трамп може реально покласти в скарбничку своїх поточних досягнень – це боротьба з нелегальною імміграцією. Зменшення нелегальних переходів на мексиканському кордоні практично на 100% — це безсумнівний успіх, з цим не посперечаєшся, хоча можна сперечатися про методи, за допомогою яких адміністрація Трампа досягла таких вражаючих результатів. Але це успіх внутрішньої політики, цього явно мало на тлі хаосу, створюваного Трампом. І якщо «ядерний» електорат Трампа готовий пробачити йому будь-яку дурість, то ставлення до нього багатьох «хитких» виборців, які проголосували за нього як за менше зло в порівнянні з Харріс, змінюється значно, про що свідчать останні опитування громадської думки. Самому Трампу на це може і наплювати, при всіх його заявах про можливість третього президентського терміну, він сам добре розуміє марність такої затії. Але ось республіканську партію в цілому, яку вже через півтора року чекають часткові перевибори в Сенат, сумбурність і головотяпство Трампа і його команди ставлять у вкрай неприємне становище. Публічна критика політики Трампа обіцяє республіканським сенаторам великі проблеми з власним електоратом, з урахуванням масової підтримки Трампа серед простих республіканців. З іншого боку, підтримка судомних метань Трампа або деяких його відверто ідіотських заяв загрожує втратою симпатій з боку «хитких», які в багатьох штатах здійснюють вирішальний вплив на результат виборів. Так що багатьом сенаторам-республіканцям, яким належать перевибори в листопаді 2026 року, явно не позаздриш.

Зате для демократів, нарешті, з'явилися перші ознаки надії на краще. Партія, повністю деморалізована після нищівної поразки Харріс, набридла своєю «просунутою» прогресистською політикою величезній масі американців, знову сприйняла духом і починає себе відчувати набагато більш впевнено. Що цікаво, їм особливо нічого і робити не треба для дискредитації політики Трампа, він цілком успішно сам з цим справляється. Головне йому в цьому не заважати абсолютно нереалістичними закликами до імпічменту, численними судовими позовами через всякий його «чих» і тому подібними дурницями. Потрібно просто відійти в сторону і почекати з півроку-рік, і Трамп своїми «експериментами» у внутрішній і зовнішній політиці остаточно «закопає» себе, а заодно і всю республіканську партію. І тоді багатотисячні мітинги, які недавно пройшли в багатьох «демократичних» (тобто очолюваних демократами) американських містах, через якийсь період часу будуть збирати мільйони і, до того ж, по всій країні.

Загалом, 100 днів президентства Трампа, що наближаються до завершення, навряд чи можна охарактеризувати як успішні як для нього, так і для всіх Сполучених Штатів.

Теги за темою
Дональд Трамп
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Анджелина Джоли после громкого развода закрутила роман с бывшим любовником: кто он — СМИ
TSN
2025-07-26T15:18:52Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Намекнула первая леди? Дизайнер Зеленского рассказал, как президент отказался от стиля милитари
Telegraf
2025-07-27T12:48:53Z
Алена Омаргалиева показала редкие снимки со свадьбы с мужем
Комсомольская правда
2025-07-27T11:55:53Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп на 27 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-26T16:51:34Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
10 вещей, которые никогда не понадобятся в поездках: советы, которые помогут собрать чемодан
Знай
2025-07-26T15:21:26Z
Тьма лечит лучше психолога: как ночные прогулки влияют на здоровье
Знай
2025-07-27T13:51:21Z
Старый диван может принести кучу проблем в дом. Почему его стоит выбросить
Telegraf
2025-07-27T13:03:07Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Кукурузу не только варить: 5 взрывных летних рецептов, которые вы точно не пробовали, даже десерт
Знай
2025-07-27T12:51:11Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Безуглая ответила на упреки, что из-за синдрома Аспергера не может иметь доступ к гостайне
Комсомольская правда
2025-07-27T12:30:15Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Япония на шаг к лечению синдрома Дауна, а США — к победе над раком
Comments UA
2025-07-27T13:36:49Z
Пять продуктов, которые задерживают воду в организме
Gazeta UA
2025-07-27T11:27:25Z
Как распознать «тихий» инфаркт
UAToday
2025-07-26T16:51:32Z
В Японии разрешили выращивать человеческие эмбрионы из стволовых клеток
Новости Украины
2025-07-26T15:48:09Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Лавров унизил Трампа после его угроз Путину
Comments UA
2025-07-15T18:10:38Z
Встреча "высшего уровня" с Путиным: Зеленский сказал, кого еще пригласит на переговоры
TSN
2025-07-27T13:48:40Z
Нейтральная Австрия рассмотрит вступление в НАТО из-за России
Корреспондент
2025-07-27T13:39:47Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
ТЦК посещать не нужно: кого объявляют в розыск незаконно
Знай
2025-07-27T13:30:01Z
"Игра на смерть": как дроны превратят российских детей в операторов убийств
TSN
2025-07-27T13:21:57Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В немецком Дуйсбурге взорвали 63-метровую высотку
Европейская правда
2025-07-27T12:43:35Z
Работник ТЦК избил мужчину - полиция взялась за дело
Gazeta UA
2025-07-27T12:27:33Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Ограничение движения в Черновцах: жителям рассказали, где нельзя проехать
Политека
2025-07-27T13:30:50Z
Покровск в опасности: россияне придумали, как могут захватить город
Comments UA
2025-07-27T13:12:23Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
Два рекорда за год: юная львовянка установила новое достижение на Говерле
Фокус
2025-07-27T11:39:51Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Самый сильный человек мира поднял рекордный вес
Comments UA
2025-07-27T13:45:38Z
"Шахтер" — "Бешикташ": где и когда смотреть ответный матч Лиги Европы
Telegraf
2025-07-27T13:36:13Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
"Динамо" – "Хамрун Спартанс": прогноз букмекеров, где и когда смотреть ответный матч квалификации Лиги чемпионов
ZN UA
2025-07-27T11:57:49Z
В Украине масштабируют производство собственной взрывчатки
Лига
2025-07-27T12:12:38Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Прибавку к пенсии дадут не всем: что должны сделать старики
Знай
2025-07-27T12:30:14Z
Идентификация пенсий по-новому: кто должен пройти процедуру и как это сделать
Знай
2025-07-27T10:30:34Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Почему вода в океане солёная, а в озёрах и реках - нет: ответ вас может удивить
UAToday
2025-07-26T16:51:54Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
На Земле появился совершенно новый вид кислотных дождей, предупреждают ученые
Фокус
2025-07-27T13:42:18Z
На Земле появилось новое время года: исследование показало, как человек изменяет климат и природу
TSN
2025-07-27T13:21:21Z
Инопланетяне вторгнутся осенью? Ученые заявили о замаскированном космическом корабле, приближающемся к Земле
Telegraf
2025-07-27T12:12:59Z
Ученые обнаружили червей, которые ели динозавров: уникальные находки на дне океана
TSN
2025-07-27T11:36:27Z
На Земле появились ранее неизвестные времена года: почему это плохо
Фокус
2025-07-27T11:30:44Z
Вот это кабель-менеджмент: как выглядит "начинка" суперкомпьютера для обучения ИИ
Фокус
2025-07-27T10:00:57Z
Ежемесячно "отрывай" от зарплаты по 50 долларов и авто - твое. Сколько понадобится времени
Telegraf
2025-07-27T12:21:08Z
На разгадку есть15 с. Попробуйте найти в головоломке странное авто
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:54Z
В Украине распространяется новая опасная афера: автовладельцы под угрозой
Знай
2025-07-26T02:51:44Z
Renault обновила сверхбюджетный микровэн Triber
Корреспондент
2025-07-25T19:06:04Z
Китайские компании удвоили долю на европейском автомобильном рынке
Корреспондент
2025-07-25T17:27:31Z
Kia раскрыла детали модульного электрического грузовика PV5
Корреспондент
2025-07-25T17:24:28Z
Электромобиль Zeekr получил идеальную версию для украинских условий
Фокус
2025-07-25T15:57:19Z
В интернете показали редкий и малоизвестный спортбайк Citroen 80-х
Фокус
2025-07-25T15:00:33Z
Эти привычки вождения могут увеличить расход топлива до 40%
Знай
2025-07-25T09:51:54Z