/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F09008ffabd3662c29217ce0ae4da4692.jpg)
Роботи Cosmic Robotics прискоряють розгортання сонячних панелей
США будують так багато сонячних електростанцій , що компанії не можуть знайти достатньо людей для встановлення панелей. Згідно з даними Бюро статистики праці, до 2033 року кількість монтажників сонячних батарей зросте на 48%.
Навіть якщо ці прогнози щодо зростання робочої сили виправдаються, галузь все одно зіткнеться з браком експертів із відповідними навичками. Робить роботу виснажливою — і непривабливою — той факт, що значна частка сонячних електростанцій знаходиться в пустелях.
«Це жахлива робота у віддалених місцях, — сказав TechCrunch Джеймс Емерік, співзасновник і генеральний директор Cosmic Robotics . Щоб допомогти людям, Cosmic розробив робота-асистента, який виконує важку роботу на сонячних об’єктах.
Сонячні батареї загального користування можуть бути величезними, вагою до 90 фунтів. Робітники змушені підіймати їх на стійки на кілька футів від землі годинами на день. Такі навантаження в екстремальних умовах можуть швидко виснажити працівника або навіть гірше.
Частково через ці умови Емерік і його колеги заснували Cosmic. Роботи стартапу беруть на себе частину фізичного навантаження, дозволяючи людям зосередитися на завданнях, які вимагають більше спритності та розуму.
Компанія Cosmic нещодавно зібрала 4 мільйони доларів перед початковим раундом, ексклюзивно для TechCrunch. Раунд очолювали Giant Ventures за участю HCVC, MaC Ventures і кількох інвесторів-ангелів, зокрема Азіма Азхара, Арті Рамамурті та Нейта Вільямса.
Робот стартапу наразі є восьмиколісним транспортним засобом, увінчаним роботизованою рукою та металевою плитою, що містить батареї та комп’ютерні мікросхеми. Він буксирує невеликий причіп, навантажений сонячними батареями, і заряджається на будівельному депо, коли закінчується день. Рука оснащена присосками для підйому сонячних панелей і камер для визначення навколишнього середовища, а високоточний GPS допомагає транспортному засобу пересуватися по правильному шляху.
«Ми сприймаємо це як підсилювач сили, а не як заняття», — сказав Емерік. «У цьому є певна фізичність, тому впровадження нових інструментів фактично відкриває можливість для більшої кількості людей справді виконувати цю роботу».
Робот Cosmic може розмістити панель на відстані кількох міліметрів від того місця, де вона повинна бути. Працівники помітили робота, переконавшись, що все виглядає правильно, перш ніж прикріпити панель до стійки.
Мета полягає не тільки в тому, щоб полегшити навантаження, але й прискорити процес. Емерік сказав, що робот Cosmic може дозволити стандартний екіпаж розділити на дві частини, подвоївши кількість сонячних панелей, які можна встановити за один день.
Зараз робот Cosmic під назвою Cosmic-1A може встановлювати одну панель кожні 30-40 секунд, що приблизно так само швидко, як і найшвидші інсталятори-люди. Але робот не втомлюється так легко, що дозволяє йому продовжувати працювати в такому темпі довше. Працівники все ще можуть робити звичайні перерви, але простою через втому не так багато.
За словами Емеріка, до кінця року Cosmic планує використати нове фінансування для виробництва кількох роботів і їхньої роботи у виробничих середовищах.
Механічна пара рук допомоги, ймовірно, буде вітатися розробниками центрів обробки даних, які поспішають забезпечити постачання електроенергії в умовах стрімкого зростання попиту. Сонячна енергетика стала переможцем у змаганнях за енергопостачання центрів обробки даних, оскільки вона вже недорога та швидка в розгортанні. Додавання автоматизації до сонячних будівельних майданчиків дасть сонячній енергії ще один поштовх.
«Щодня оголошується щось нове щодо центрів обробки даних і виробництва енергії», — сказав Емерік. "Швидкість розгортання – це все, що справді має значення. Ви просто не можете створювати ці речі достатньо швидко, не можете достатньо швидко перевести обчислення в режим онлайн. Є причина того, що центри обробки даних вимірюються в мегаватах, а не в FLOPS або щось таке, тому що це критична частина".