/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F030a96f5ed6082dfed6da95d5c9ff45e.jpg)
Трамп має одразу кілька важелів впливу, аби змусити Росію до миру
Чи скористається цими інструментами президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп – питання відкрите. Як зазначив 24 Каналу старший науковий співробітник Програми з Росії та України Ерік Чіарамелла, він щиро вірить у це.
Які важелі впливу мають США на Росію
Під час своєї першої каденції та на початку нового терміну Трамп не виявив особливого бажання застосовувати жорсткі й дієві заходи проти Росії. Із його поверненням на політичну арену він застосовує тактику "батога і пряника", але, на жаль, батіг спрямований на Україну, а пряники – на Росію. Такий дисбаланс є хибним: має бути реальний тиск на Москву та водночас серйозні стимули для Києва.
Ерік Чіарамелла наголосив, що США мають чітко сформулювати свою політику щодо України. Вона повинна включати:
- подальше постачання озброєння;
- підготовку військових;
- надання розвідувальної інформації;
- забезпечення присутності на місцях для стримування нових нападів Росії.
Така підтримка критично важлива для зміцнення оборони України в умовах потенційного перемир'я.
Зверніть увагу! За даними видання Bild, Дональд Трамп відмовився продавати Україні ракети Patriot, навіть за суму в 50 мільярдів доларів. Нагадаємо, що перед цим президент Володимир Зеленський пропонував здійснити закупівлю за рахунок фінансової допомоги ЄС та коштів, отриманих із заморожених російських активів.
Крім того, у Вашингтоні мають активніше підтримувати створення європейської місії зі стримування на території України. Йдеться не про миротворчу місію, а про сили, здатні гарантувати безпеку – про це вже говорять Велика Британія та Франція.
Американські війська навряд чи перебуватимуть на території України. Проте цілком ймовірна участь США у формі логістики, розвідки та технічної підтримки.
– припустив старший науковий співробітник Програми з Росії та України.
На думку Чіарамелли, у Трампа є шанс переконати Путіна, що безпека України не є предметом торгу. У такому випадку Захід може продовжити військову й технічну допомогу навіть після досягнення перемир'я.
Ці інструменти є у розпорядженні Дональда Трампа. Чи вирішить він використати їх саме так – поки невідомо. Але дуже хочеться вірити, що це можливо.