/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fa945b1b92a454fd3df5f78c84d545d55.jpg)
Українцям масово підсовують фальшиві гривні: які купюри підробляють найчастіше
Головне:
У 2024 році в Україні найбільше підробляли купюри номіналом 500 і 200 гривень. Про це розповіла Олена Коробкова, голова правління "Ліги банків України", в ефірі каналу "Київ24".
"За даними, наприклад, за 2024 рік, найчастіше підробляли купюри 500 і 200. І вони складали 78% і 18% відповідно від загальної кількості вилучених купюр. Тобто на один мільйон справжніх банкнот припадає десь від 4 до 6 підробок", — пояснила експертка.
За її словами, саме ці номінали підробляють найчастіше, тому що вони активно використовуються у повсякденному житті й водночас мають найменше рівнів захисту, особливо якщо мова йде про купюри, надруковані до 2015 року.
"Якщо ми кажемо про купюри номіналом до 2015 року — їх простіше підробити, і вони ще є в нас в обігу. Купюри, які після 2015 року використовуються і друкуються, у них значно покращені захисні елементи", — зазначила Коробкова.
Вона також наголосила, що сучасні принтери дозволяють шахраям друкувати фальшивки майже ідеальної якості, але один важливий нюанс залишається:
"Який би не був принтер, ти рельєф там не зробиш", — підкреслила експертка, маючи на увазі спеціальну тактильну текстуру справжніх банкнот.
Окрім того, Коробкова закликала бути уважними, особливо при розрахунках у неофіційних точках торгівлі, на базарах або в неліцензованих обмінниках.
Також вона попередила про нову схему шахрайства, коли підроблені купюри продають як справжні — за лише 40% їхньої номінальної вартості. Це ще один привід не зв’язуватись із "сірими" фінансовими операціями.
Що відбувається на валютному ринку - деталі
Як писав Главред, станом на 16 квітня, офіційний курс долара до гривні знизився на 14 копійок, євро подешевшало на 41 копійок.
Минулого тижня в Україні долар став дорожчим. Те саме сталося і з євро, який досяг найвищого значення за всю історію. Проте фахівці з інвестиційної компанії ICU вважають, що поки рано говорити про те, що ця тенденція збережеться. Вони пояснюють, що курс євро й надалі буде залежати від того, що відбуватиметься на світових фінансових ринках.
Економіст Данило Монін прогнозує, що до кінця квітня співвідношення євро до долара може зрости до 1,18–1,2. Зараз цей показник становить приблизно 1,13. У гривнях євро теоретично може коштувати 48 гривень, але експерт вважає такий сценарій малоймовірним. Він радить продавати євро, а не купувати його, оскільки зараз курс є досить високим, і в найближчому майбутньому очікується, що євро та долар зрівняються у вартості.
Більше економічних новин:
Що таке Київ24?
Київ24 — український комунальний телевізійний канал, заснований 1995 року. Засновник — Київська міська рада. Директор телеканалу — Юрій Лященко. Відповідно до програмної концепції КП КМР ТК "Київ" за форматом інформаційно-просвітницький телеканал, пише Вікіпедія.