Агенція оборонних закупівель виправдовує звільнення Ситника потребою в оптимізації
Агенція оборонних закупівель виправдовує звільнення Ситника потребою в оптимізації
Звільнення Артема Ситника з посади заступника директора Агенції оборонних закупівель було операційним управлінським рішенням у межах скорочення штату та відповідає управлінським повноваженням Арсена Жумаділова, заявили в Агенції оборонних закупівель у коментарі LIGA.net.
«На момент призначення нового керівника в агентстві не існувало ані політик, ані повноцінної системи внутрішнього контролю. Також не було окремого підрозділу, відповідального за ці функції. Єдиною структурою, яка частково охоплювала ці питання, був департамент безпеки. Його робота обмежувалась точковими перевірками постачальників, забезпеченням фізичної охорони та взаємодією з правоохоронними органами», – заявили в АОЗ, коментуючи заяву Центру протидії корупції про те, що разом із звільненням Ситника в Агенції зруйнували створену ним систему внутрішнього взаємоконтролю, яка допомагала контролювати покупку зброї напряму у виробників або постачальників першої ланки, без так званих «прокладок».
Водночас в АОЗ стверджують, що попри звільнення Ситника кардинальних змін в підрозділі не відбулось і «переважна більшість працівників департаменту залишилася працювати».
Зокрема, після відходу Ситника, звільнились посади двох керівників у межах департаменту – відділу економічної безпеки та відділу взаємодії з правоохоронними органами, які залишили свої посади за власним бажанням.
Нагадаємо, Артем Ситник працював заступником директора ДП «Агенція оборонних закупівель» з 21 червня 2024 року. До цього він був першим в Україні директором НАБУ, а потім заступником голови НАЗК. Напередодні стало відомо про звільнення Ситника з АОЗ 10 квітня в рамках скорочення.
Нагадаємо, ще на початку грудня в статті "Міністерство саботажу" Умєрова" виконавча директорка Центру протидії корупції Дар'я Каленюк, директорка Центру "Нова Європа" Альона Гетьманчук і керівниця проєкту Victory Drones (БФ Dignitas) Марія Берлінська писали, що у Міноборони кілька надскладних «грошових» та ризикових напрямів курує близький друг міністра – Дмитро Кліменков. Саме за допомогою Кліменкова Умєров намагався взяти під контроль АОЗ – ліквідувати АОЗ через поглинання агенції значно меншим Державним оператором тилу (ДОТ). Обоє - Умєров та Кліменков - аргументували таку пропозицію «стандартами НАТО», але Представництво Альянсу публічно спростувало це.