У Польщі заборонили фотографувати стратегічні об’єкти
У Польщі з 17 квітня набула чинності заборона на фотографування визначених стратегічних об’єктів – як військової, так і цивільної інфраструктури. Про це повідомляє RMF24.
Так, у країні заборонено фотографувати військові об’єкти, а також визначені об’єкти цивільної інфраструктури – як електростанції, залізницю, аеропорти й мости – без отримання спеціального дозволу.
Як повідомляє медіа, відповідна постанова міноборони була ухвалена 27 березня та опублікована 3 квітня, вона стала юридичним підґрунтям для того, щоб надалі правоохоронні органи могли вживати заходів щодо осіб, які ведуть фото- чи відеознімання стратегічних об’єктів або рухомого майна такого характеру.
Окрім того у документі визначено порядок маркування об’єктів, фотознімання яких заборонено, та порядок отримання дозволів на такі дії. Визначати об’єкти, на які варто поширити заборону, будуть відповідальні за них органи.
За ігнорування заборон передбачено штрафи в розмірі від 5 до 20 тисяч злотих і конфіскація апарату, яким велося знімання, або ж арешт на термін до 30 днів.
«Це дуже важливе питання для наших військових, тому що безпекова ситуація змінилася… Ми спостерігаємо певну діяльність, спрямовану на отримання інформації про нашу критичну інфраструктуру. Ми виявляли фото, пов’язані з розташуванням наших військ і підрозділів, у затриманих агентів», — зазначив начальник Генштабу польської армії, генерал Веслав Кукула.
Видання Wprost пише, що заборона на зйомку стратегічних об’єктів в Польщі існувала ще з 2022 року, з моменту набрання чинності Закону про захист Батьківщини, однак на практиці вона не діяла через відсутність чітких процедур та знаків. Тепер ці недоліки усунено новою постановою Міністерства оборони, яка була ухвалена 27 березня 2025 року.
- Читайте також: Зміни до наказу №73: лібералізація зон, безпека журналістів, новий перелік нерозголошення
Його ключова новація — спрощення доступу акредитованих журналістів до роботи в зоні бойових дій та чіткий опис зон цього доступу — зеленої, жовтої та червоної.
- Читайте також:Яку інформацію заборонено поширювати згідно з наказом №73
Фото: Томаш Ващук / PAP
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.