/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fd2207b5e680b1c13498d703ba5991046.jpg)
Як Литва протидіятиме загрозі з боку Росії: у Politico відповіли
А також планує посилити захист кордону. Про це повідомляє 24 Каналз посиланням на Politico.
Як у Литві готуються протидіяти російській загрозі
Литва планує модернізувати й укріпити ще один маршрут через Сувальський коридор. Варто зазначити, що він є стратегічно важливою ділянкою на кордоні з Польщею, яку вважають одним з найбільш ймовірних напрямків для можливого майбутнього нападу Росії на країни Євросоюзу та НАТО.
Ці дороги мають для нас критичне значення з погляду безпеки й оборони. Вони завжди були частиною нашого цивільно-військового планування як ключові сухопутні маршрути для підтримки союзників у разі кризи,
– пояснює заступник міністра оборони Литви Томас Годляускас в інтерв’ю виданню.
Зазначимо, що наразі в Литві є дві основні дороги, що проходять через Сувальський коридор: одна з них – від Каунаса до Варшави, яка є частиною військового коридору Via Baltica, натомість інша — звичайний маршрут між Вільнюсом і польським містом Августів.
У координації з Польщею Литва вже розпочала розширення своєї мережі військової інфраструктури поза межами Via Baltica, модернізуючи дорогу Вільнюс – Августів до стандартів подвійного призначення, тобто її використовуватимуть як у цивільних цілях, так і у військових.
Проєкт у Сувальському коридорі також може передбачати нові заходи безпеки на кордоні. Годляускас каже, що забезпечення вільного пересування військ та вантажів цими дорогами є пріоритетом, і додав, що такі операції із захисту кордону, ймовірно, уважно відстежуватимуться Росією як "чутлива та життєво важлива" інформація.
За його словами, заходи безпеки виходять за межі фізичної інфраструктури. Зокрема, у Литві вже обговорюють як реагувати на підміни сигналу GPS і радіоперешкоди з боку Росії, які вже впливають на цивільну авіацію та навігаційні системи країни.
Проєкт у повному обсязі включає реконструкцію 113 кілометрів доріг і ремонт восьми мостів. Заступник міністра транспорту Литви Родерікас Жіобакас нещодавно сказав виданню, що завершення робіт очікується до 2028 року.
Варто зауважити, що ця ініціатива є частиною ширшого європейського плану з інвестування в інфраструктуру подвійного призначення. Подібні проєкти реалізують Іспанія, Бельгія та Словаччина.
Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли про те, що Росія зможе розпочати нове вторгнення за 6 місяців після перемир'я в Україні. У зв'язку з цим Литва, Латвія та Естонія вже почали будувати оборонну лінію проти Москви. Проте є ризик, що вони не встигнуть її закінчити.