MY.UAНовини
Ігор Кім: За 10 років кількість корейців в Україні зменшилася удесятеро
Ігор Кім: За 10 років кількість корейців в Україні зменшилася удесятеро

Ігор Кім: За 10 років кількість корейців в Україні зменшилася удесятеро

У другій половині 2024 року у російсько-українську війну вступили північнокорейські солдати. Цей факт спричинив резонанс не тільки в Україні. У Південній Кореї, принаймні, на експертному рівні активніше почала обговорюватися можливість дієвішої підтримки Києва з боку Сеула, у тому числі зброєю. Підрозділи з північнокорейцями у складі до останнього часу були помічені у боях на території Курщини. Проте українська розвідка каже, що у майбутніх наступах Росії на Сумщину можуть взяти участь і північнокорейські військові, яких на Курщині нині близько 6 тис. військових. Попри такі перспективи навіть зараз суспільна думка у Південній Кореї не є прихильною до ідеї, аби їхня країна почала надавати дієвішу підтримку Україні. Пересічним громадянам цієї держави складно зрозуміти ситуацію в далекій Україні, хоча там, зокрема, мешкають і  тисячі етнічних корейців. Принаймні, до початку війни з Росією у 2014 році, за різними даними, корейська діаспора в Україні складала 50-60 тис. осіб. Нині ж – удесятеро менше.

З початку 90-х в Україні діє Всеукраїнська асоціація корейців з осередками у різних областях. Працює також Корейський культурний центр.  В інтерв’ю «Главкому» голова Асоціації Ігор Кім пояснює, куди їдуть українські корейці з України та  як громада сприйняла вступ Північної Кореї у війну проти України.

«Більшість українських корейців виїхали з окупованих територій»

Пане Ігорю, минуло вже понад три роки з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Що ця війна означає для українських корейців?

Як кажуть, риба шукає, де глибше, а людина де краще. Вже з 2014 року, коли відбулася окупація Криму і частини Донбасу, почалася міграція українських корейців. На це вплинув економічний стан України, який почав погіршуватися. Нині Республіка Корея надає цікаві умови для проживання для українських корейців. Тому люди виїжджають. Насамперед молодь, яка шукає для себе нові технології, знання отримати завдяки багатьом програмам, можливості, новий досвід здобути. Усе це почалося ще з 2014-го, але після лютого 2022-го року ті корейці, які опинилися на окупованих територіях, пришвидшили свої рішення виїхати закордон. У великій кількості корейці проживали у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій областях. Люди займалися сільським господарством, що з початком повномасштабного вторгнення стало неможливим. Є такі, хто переїхав на Одещину.

Усе ж, до 2014 року найбільше українських корейців проживали у Криму. Як ці люди відреагували на російську окупацію півострова? Скільки виїхали, скільки вирішили залишитися і прилаштовуватися до нових обставин?

Корейська ідентичність – це заняття сільським господарством, земля. Вона корейців дуже тримає, тому не всі вони виїхали. Вони пристосувалися до тієї влади, яка там нині є. Кримська земля вже історично з часів СРСР стала домом для корейців. З 1937 року корейці зазнали насильницької депортації, частина з них опинилися і на території тоді Радянської України. Це так само, як в той час  Радянська влада відправляла українців на Далекий Схід.

Корейці в Україні з’явилися «завдяки» радянським депортаціям, які були методом правління Сталіна. Корейці приїхали до України з центральноазійських республік СРСР і оселилися переважно на півдні. Найбільше – у Криму, а також у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій областях. До 2014 року в Україні проживало до 60 тис. етнічних корейців. Після окупації Криму і частини Донбасу велика кількість людей покинула Україну. За даними українського посольства у Південній Кореї, станом на 2020 рік кількість етнічних корейців впала до 35 тис. У 2025 році, за даними голови Всеукраїнської асоціації корейців Ігоря Кіма, становить близько 5 тис. людей.

Чи контактуєте з тими корейцями, які залишилися в окупованому Криму, у захоплених росіянами районах Херсонщини, Запоріжжя? Маєте інформацію про те, як там живуть ті, хто з якихось причин не виїхав?

Ні, немає з ними зв’язку. Ми знаємо, що там люди залишилися, зокрема на окупованій території Херсонщини. Живуть люди по-різному і про своє життя також по-різному говорять. Є ті, які незадоволені. Але є і ті, які тішаться більшою пенсією у порівнянні з українською. Залишилися на окупованих територіях переважно літні люди і батьки з маленькими дітьми. Але все ж таки більшість корейців виїхали.

Ігор Кім: Багато українських корейців не ідентифікують себе корейцями. Книжки розповідають дітям, що вони відрізняються від однолітків через своє корейське походження
фото: glavcom.ua

Маємо дуже багато українсько-корейських шлюбів, до 90% з усіх корейців у таких шлюбах. Кожен українець самостійно вирішує, чи слід виїжджати, чи залишитися. Не всі українці хотіли би жити у Кореї. Дуже велика культурна різниця між Азією і Європою, тому не виїжджають. Те саме стосується і українських корейців.

Чи є люди, які виїхали до Південної Кореї після початку великої війни в Україні, але повернулися до України?

Практично не повертаються люди. Є невелика кількість жінок, які приїжджають до України, а потім повертаються назад до Кореї. Приїжджають тому, що в них чоловіки в Україні залишаються.

У великій кількості корейці проживали у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій областях

Чи є ті, які вже отримали громадянство Південної Кореї?  

Це не так просто. Є для цього велика кількість умов. Однією з перших – це знання мови на серйозному рівні.

Наскільки добре українські корейці володіють корейською мовою?

Дуже мало хто володіє. Приблизно 1% володіють мовою на середньому рівні. Українські корейці краще знають англійську, ніж корейську.

Це проблема?

Звичайно. Бо більшість корейців не ідентифікують себе як корейці. Вони зовнішньо корейці, а внутрішньо – українці. Вони краще за корейську знають також українську мову. А щоби знати культуру, проявляти до неї цікавість, треба знати мову.

«Українські корейці відрізняються від корейців, які мешкають в Узбекистані і Казахстані…»

Перепис ще 2001 року показував, що для понад 70% українських корейців рідною мовою тоді була російська, корейська – 17,5%, українська – 5,5%. Як ці дані з того часу змінилися і особливо з 2022 року?

Зараз більшість корейців, які живуть в Україні, знають українську мову. Чим відрізняється наші корейці від інших, які, наприклад, мешкають в Узбекистані, Казахстані. У тих країнах корейці говорять російською, практично не знають казахську, узбецьку. Наші корейці непогано володіють українською.

Більшість корейців в Україні перейшли на українську з російської? Головна причина – повномасштабна війна?

Так, це впливає, перш за все. По-друге, це змішані шлюби, україномовні суспільство і простір. Корейці адаптуються дуже швидко. Більше того, в Україні залишаються корейці не тому, що тут просто мають роботу, заробляють гроші. А тому, що більшість українських корейців на ментально-духовному рівні з Україною, їм подобається українська культура, все українське, все, що нас оточує. При тому, що для корейців є багато варіантів, куди вони можуть виїхати. Але тої духовної близькості як з Україною в інших країнах немає.

Наскільки зараз популярне вивчення корейської культури, мови, якщо порівнювати з тим, що було до повномасштабної війни?

Популярність корейської культури серед української молоді зростає. На це впливають K-pop (стилі південнокорейської поп-музики, яка нині дуже популярна у світі), музичні проєкти, фільми, дорами (загальний термін щодо серіалів, які випускають країни Східної Азії). Також впливають популярність відомих брендів Samsung, Hyundai. Але перш за все – це музика. До повномасштабної війни корейці не підкреслювали свою ідентичність, як зараз. Був спокій, так скажу. А коли ситуація змінюється, напруження, небезпека в суспільстві, то люди усі відкрилися по-справжньому, загострилося відчуття ідентифікації.

Наскільки великою зараз є корейська громада в Україні, у 2025 році?

Нині до п’яти тисяч корейців, людей, які себе ідентифікують корейцями. За даними посольства Кореї в України впродовж двох років після початку повномасштабної війни до Південної Кореї виїхали понад 2 тис. українських корейців. В основному виїжджає молодь.

Як багато українських корейців воює нині у лавах ЗСУ?

Зараз приблизно 65 чоловіків в лавах ЗСУ.

Чи є випадки дискримінації в Україні українських корейців, особливо на фоні того, що північнокорейці проти України воюють?

До 2000-х років були одиничні випадки на рік, коли були такі проблеми (факти дискримінації). Але у порівнянні з Росією, таких фактів завжди було небагато. Пізніше практично ніяких випадків дискримінації не було, тиску якогось, упередженого ставлення. Принаймні ми, як Асоціація, не знаємо про такі випадки.

Голова Всеукраїнської асоціації корейців Ігор Кім
фото: glavcom.ua

«Україна для північнокорейських військ – це полігон для тренування»

Наскільки для вас несподіваним став той факт, що Північна Корея доєдналася до Росії у війні проти України не просто озброєнням, а й живою силою?

Для мене це не було несподіванкою тому, що їхня (північнокорейська) тоталітарна система управління і російська подібні. А ще дуже великий спільний кордон Росії з Китаєм і Північною Кореєю. Ми у громаді знали, що такий хід подій можливий на прикладі проблем у відносинах між Південною та Північною Кореєю. Ми розуміли що Північній Кореї було потрібно готуватися, навчатися новим технологіям. І, на жаль, Україна для них – це просто полігон для тренування, щоби отримати досвід ведення війни.

Але таке враження, що Південна Корея цього факту не враховує. Принаймні, публічно ми не бачимо, щоби Сеул активно допомагав Україні у військовому плані. Як корейська громада в Україні ставиться до того, що Південна Корея досі виступає проти постачання Україні озброєння?

Південна Корея від початку (повномасштабної війни) дотримувалася політики прихованої допомоги. Окрім того, ми не можемо всього знати. Але ми точно знаємо, що, наприклад, все обладнання, технічне приладдя, яким користується в роботі СБУ – це південнокорейські технології. Корея допомагає також з ремонтом устаткування. Відомо, що Корея допомогла технологіями щодо розмінування територій. Південна Корея не може так відкрито допомагати Україні, як нам хотілося би тому, що є ще Північна Корея.

Ви маєте розуміти, що будь-яка робота проводиться відповідно до ментальності людей. Азіатська ментальність відрізняється від ментальності європейської. Азіатська система ніколи не показує все те, що вона робить. Вона завжди була закритою системою. Якщо ви поїдете до Кореї, Узбекистану, Таджикистану, то побачите, що будинки стоять за величезними парканами. Люди не показують, що у них у дворі, як вони живуть. І в Китаї те ж саме. Так, в Україні також таке є. Натомість якщо ми поїдемо до українського села, то побачимо абсолютно відкриті двори, будинки, на яких є розписи. Цього усього не побачимо в країнах Азії. От і влада Південної Кореї не хоче нікому нічого показувати. Тому ми з вами багато не знаємо.

Чи допомагають члени вашої громади з перекладачами, оскільки Збройні сили України вже мають полонених північнокорейців?

Ні, цю роботу Україна проводить з посольством і консульством Південної Кореї в Україні.

Південна Корея надає Україні фінансову допомогу. Ваша організація якось долучена до розподілу цих коштів?

Ні, цим займається держава Україна. Хоча до нас дуже багато підприємств зверталося. Питали, як вони можуть долучитися, отримати гроші на розвиток. Я звертався до посла Південної Кореї стосовно того, як цей механізм отримання коштів працює. Але вони сказали, що всі ці питання вирішуються тільки через органи державної влади України.

Як можна вплинути на Пхеньян, щоби йому стало невигідно співпрацювати з Путіним і вести війну?

Нині іде війна ідеологічна, цивілізаційна. Як вплинути? Ось є приклад нашої громади. Ми показуємо інші можливості, інше життя, що людина може бути вільною. Вільно мислити, вільно жити, вільно працювати.

Але в Північній Кореї вашу діяльність не побачать, не почують…

Це так. Тут тільки еволюційний процес.

Ви є членом руху «За мирне об'єднання Північної і Південної Кореї». За який час можливе таке об’єднання, що слугуватиме каталізатором?  

Історична азійська філософія передбачає багаторічні планування. Наприклад, компанія Hyundai має план розвитку на 100 років. На державному рівні є тисячолітній план. Я знаю, що Україна була учасницею програми ООН, так званого «Плану тисячоліття» (Цілі розвитку тисячоліття — це вісім міжнародних цілей розвитку, яких 193 держави-учасниці ООН і, щонайменше, 23 міжнародних організації домовилися досягти до 2015 року. Цілі включали у себе скорочення масштабів крайньої бідності, зниження дитячої смертності, боротьбу з епідемічними захворюваннями, такими, як СНІД, а також розширення всесвітнього співробітництва з метою розвитку). І в цьому тисячолітньому плані було прописано, як приблизно будуть створюватися стратегії тих чи інших держав. Проблема в тому, що в Україні офіційно про це не говорили і не говорять. Але в Кореї чи в Китаї на кожному кроці про тисячолітні плани говорять. Тому громадяни знають, куди ми, як країна, йдемо. У громадян формується якась стабільність, в їхній свідомості, щодо того, куди ми як країна рухаємося.

Ігор Кім
фото: glavcom.ua

«Корейський сценарій в Україні неможливий»

Досить часто доводиться чути, що в Україні можливий корейський варіант завершення активної фази війни, коли реальні бойові дії припинилися, але ніякої мирної угоди підписано не було і країна залишається розділеною. Наскільки цей сценарій вам видається реальним для нашої війни?

З одного боку, це схожі приклади. Але, на мій погляд, цей варіант неможливий для України з Росією. Перш за все тому, що ми зараз живемо в інший час. Є технології, інтернет. Люди більше можуть бачити, що відбувається. Відповідно, це взаємодія між людьми, вона у нашій війні інша, ніж у протистоянні Південної і Північної Кореї, яка геть закрита інформаційно.

Спецслужби Північної Кореї знаходили викрадали перебіжчиків навіть з України

Коли війна була в 1950-х роках у Кореї, тоді технології не була такими, як зараз. Тоді керувати свідомістю людей було простіше. У нас Україна – багатонаціональна країна, Росія – тим більше. Північна Корея ж мононаціональна держава. Впливати на одну ідентичність завжди легше, ніж на різні в одній країні.

Чи є хтось у вашій громаді, хто переїхав із Північної Кореї?

Зараз немає таких.  За часів СРСР були люди, які перебігали з Північної Кореї до СРСР. Були такі, що навіть і після розпаду СРСР приїжджали сюди і залишалися. Але їх спецслужби Північної Кореї знаходили і викрадали назад у Північну Корею. У 2000-х роках був випадок.

Я знаю жінку, яка була заміжня за північнокорейцем-втікачем. Він був лікарем, але до нього прийшли вночі і викрали.

Михайло Глуховський, Станіслав Груздєв (фото), «Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Путін оголосив великоднє перемир'я
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T18:42:44Z
Стартував другий раунд переговорів США та Ірану у Римі
Лига
2025-04-19T18:42:13Z
Зеленський погодився на "великоднє перемир'я", якщо "повна тиша дійсно запанує"
24tv
2025-04-19T18:36:00Z
Адміністрація Трампа розсекретила документи про вбивство молодшого брата президента Кеннеді
УкраинФорм
2025-04-19T18:27:11Z
Росіяни вдарили по багатоповерхівці у Херсоні одразу після оголошення перемир’я
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T18:24:15Z
Не вірте Путіну, ось "перемир'я", – житель Херсона показав палаючий будинок після атаки дронами
24tv
2025-04-19T18:15:39Z
"США говорили про це з 2008 року": Келлог зробив нову заяву щодо вступу України в НАТО
24tv
2025-04-19T18:12:31Z
Їдемо до Лондона, щоб зафіксувати це: Келлог анонсував зустріч для припинення вогню в Україні
24tv
2025-04-19T18:12:26Z
Мирна угода щодо України: у Вашингтоні хочуть провести нову зустріч із РФ
Фокус
2025-04-19T18:12:06Z
Великдень в Польщі 2025: дата святкування та традиції
Факти ICTV
2025-04-19T18:39:49Z
Що не так із World Press Photo
Детектор М
2025-04-19T18:33:54Z
Ухилянтів замінять найманцями: чого чекати від нових правил
Знай
2025-04-19T18:30:40Z
Стукайте, і вам відкриють, або Чому треба ходити на події, де обговорюють інші війни
Детектор М
2025-04-19T18:28:46Z
Великдень 2025: онлайн-трансляція богослужінь ПЦУ, УГКЦ та РКЦУ
ZN UA
2025-04-19T18:03:02Z
Українські розробники представили новітні надводні бойові дрони Катран
InternetUA
2025-04-19T18:01:13Z
Безкоштовне житло для переселенців у Запоріжжі: де знайти дім у складні часи
Политека
2025-04-19T17:30:37Z
Воскресіння Христове: що можна і не можна робити на Великдень 20 квітня
GlavRed
2025-04-19T17:27:51Z
Дію в цьому напрямі, – Олексій Суханов заговорив про бажання всиновити дитину
24tv
2025-04-19T17:18:08Z
Уже продають нерухомість: Майкл Дуглас і Кетрін Зета-Джонс розлучилися
GlavRed
2025-04-19T18:33:41Z
Дженніфер Еністон розповіла, чого боїться найбільше на світі
GlavRed
2025-04-19T16:18:23Z
Куди сходити у Києві протягом 21-27 квітня: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T16:15:30Z
Пристрасна прем'єра від Otoy та емоційна пісня від Барських: 7 музичних новинок
24tv
2025-04-19T16:06:19Z
MamaRika – "Зв’язок" - НОВИНКА чарту FM-TV цього тижня.
FM-TV
2025-04-19T15:21:34Z
"Буде дійсно страшно": режисер "Грішників" знімає перезапуск "Секретних матеріалів"
Фокус
2025-04-19T14:36:11Z
Тарас Цимбалюк головний герой 14 сезону шоу Холостяк
360ua.news
2025-04-19T14:06:19Z
Довженко-Центру передали два німі фільми, які вважали втраченими
УкраинФорм
2025-04-19T13:27:28Z
Колін Фаррелл вирішив віддати 21-річного сина до спецзакладу через рідкісну хворобу
24tv
2025-04-19T13:12:38Z
Вже є перші доповіді: Зеленський прямо сказав, чи припинились бої на фронті
GlavRed
2025-04-19T18:33:36Z
Дощі та грози атакують Україну: коли в регіонах погода стане ще гіршою
GlavRed
2025-04-19T18:27:49Z
На Херсонщині тривають російські обстріли, під ударом мирні мешканці - ОВА
УкраинФорм
2025-04-19T18:24:48Z
Розвідник випадково знайшов на війні батька, якого не бачив 28 років
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T18:15:20Z
Найбільший обмін: Україна повернула з полону 277 військовополонених
ZN UA
2025-04-19T18:13:43Z
Передавати за проїзд не доведеться: де громадський транспорт курсуватиме безкоштовно
Знай
2025-04-19T18:13:11Z
Україна звільнила з полону 55 воїнів "Азову", – Лубінець
24tv
2025-04-19T18:12:09Z
Повернення полонених: Лубінець розповів, кого вдалося забрати поза обміном
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T18:06:17Z
Новий графік маршруток у Дніпрі: як тепер курсуватиме транспорт
Политека
2025-04-19T18:01:39Z
Як полегшити біль в суглобах без ліків: знайшли новий спосіб
24tv
2025-04-19T17:06:11Z
Яка капуста корисніша – свіжа чи квашена
24tv
2025-04-19T12:00:02Z
Коли краще пити каву: до чи після тренування
24tv
2025-04-19T11:39:29Z
Вакцина від кліщів: чи допоможе від інфекцій та як її знайти в Україні
Комсомольская правда
2025-04-19T10:04:11Z
Швидка ходьба виявилася корисною: вчені заявили, що вона зміцнює серце
Фокус
2025-04-19T09:06:32Z
Білий дім оновив сайт про COVID-19: стало відомо звідки зʼявився смертельний вірус
InternetUA
2025-04-19T08:49:08Z
Як встановлюється група інвалідності військовослужбовцям
24tv
2025-04-19T08:42:46Z
У США заявили про лабораторне походження COVID-19 та звинуватили Китай
360ua.news
2025-04-19T08:31:16Z
Як кількість солі в їжі може впливати на ризик депресії
24tv
2025-04-19T06:24:57Z
У США літак розбився в річці Платт
360ua.news
2025-04-19T18:21:40Z
Через падіння вертольота Мі-28 у Росії загинув пілот, який воював проти України
24tv
2025-04-19T17:36:17Z
Пропагував комуністичний режим — викрито палкого прихильника срср з Харківщини
InternetUA
2025-04-19T17:28:37Z
Протягом дня ворог 20 разів атакував дронами Нікопольський район
УкраинФорм
2025-04-19T15:52:36Z
У бельгійському місті невідомі розклали десятки Коранів на запаркованих авто
Европейская правда
2025-04-19T15:21:52Z
Інвалідне «одруження» за ₴50000: на кордоні викрито ще один фіктивний шлюб
Украина Криминальная
2025-04-19T15:15:53Z
Вибухи у Києві 19 квітня: працює ППО по ворожих БпЛА
Факти ICTV
2025-04-19T15:03:56Z
Турист намагався встановити контакт з найізольованішим племенем у світі: його затримали
Фокус
2025-04-19T14:27:37Z
У Києві поліція затримала ще двох підозрюваних у побитті військового у Гідропарку
УкраинФорм
2025-04-19T14:12:11Z
Перші туристи за 5 років: мандрівник розповів про подорож в ізольовану Північну Корею
24tv
2025-04-19T16:09:51Z
Стрибок в останній вагон: райський великодній торт без випікання
24tv
2025-04-19T15:36:17Z
Ці 5 речей завжди потрібно прибирати перед приходом гостей
24tv
2025-04-19T15:30:12Z
Навіть невеликі кімнати стануть більшими: 7 кольорів фарби, які створять цей ефект
24tv
2025-04-19T15:15:55Z
3 знаки зодіаку, які в травні 2025 найчастіше будуть мати поганий настрій
24tv
2025-04-19T14:18:48Z
Не все так просто: як вибрати якісний SPF на літо
24tv
2025-04-19T14:03:53Z
У Львові стартував сезон атракціонів: де та коли можна покататися
24tv
2025-04-19T13:33:02Z
Без них не обходиться жодне свято: готуємо оригінальні великодні тарталетки
24tv
2025-04-19T13:30:00Z
Розберуть першим: готуємо ресторанний салат з персиками та прошуто на Великдень
24tv
2025-04-19T13:00:15Z
Google програла другий масштабний антимонопольний позов у США
24tv
2025-04-19T18:24:33Z
Меморандум про копалини підписано. За ким останнє слово в «мінеральній угоді»?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T18:00:34Z
Нацбанк придбав $10 млн за тиждень
Gazeta UA
2025-04-19T17:21:21Z
Мінеральна угода: чи розглядатиметься американська допомога як борг України
Хвиля
2025-04-19T16:45:24Z
Рекордний експорт яєць з України: що буде з цінами вдома
Хвиля
2025-04-19T16:45:00Z
Подорожчання оренди квартир в Одесі: ціни стрімко пішли вгору
Политека
2025-04-19T16:31:28Z
Нацбанк продав найменше валюти за 2025 рік
360ua.news
2025-04-19T16:30:45Z
У кого з пенсіонерів зменшиться пенсія з 1 травня
24tv
2025-04-19T16:27:31Z
Хто отримає знижку на електроенергію у травні
24tv
2025-04-19T15:24:54Z
Астон Вілла розгромила Ньюкасл
Football.ua
2025-04-19T18:30:27Z
Суперник Гвоздика оцінив українця перед очним протистоянням
24tv
2025-04-19T18:24:09Z
Мінімальна різниця: "Цвях" та Голлавей провели церемонію зважування
24tv
2025-04-19T18:24:08Z
У Молдові пішов з життя український футбольний тренер та арбітр
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T18:06:35Z
Попри феєрію від Іглесіаса: Барселона оформила неймовірний камбек в чемпіонаті Іспанії
24tv
2025-04-19T18:03:34Z
Флік прокоментував яскравий камбек Барселони
Football.ua
2025-04-19T18:03:19Z
Гол Мактомінея приніс перемогу Наполі над Монцею
Football.ua
2025-04-19T17:57:38Z
Без Мбаппе: Лунін повернувся у заявку Реала на матч з Атлетіком
Football.ua
2025-04-19T17:46:36Z
Барселона — Сельта 4:3 Відео голів та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2025-04-19T17:27:56Z
Як смартфони підслуховують користувачів та як можна захиститися
InternetUA
2025-04-19T17:16:35Z
У Китаї роботи бігли напівмарафон разом зі спринтерами: хто переміг у гонці
Фокус
2025-04-19T17:15:59Z
Смартфони скоро запрацюють по-іншому: що зміниться для людей
InternetUA
2025-04-19T16:34:32Z
Справляються лише найрозумніші: треба знайти 3 відмінності за 11 секунд
GlavRed
2025-04-19T16:27:03Z
Які повідомлення краще одразу видаляти зі смартфона
InternetUA
2025-04-19T15:46:27Z
NASA попереджає про загрозу для МКС і можливі катастрофічні наслідки
Gazeta UA
2025-04-19T15:21:25Z
Чому смартфон зависає і як його прискорити: ці поради вирішать проблему
InternetUA
2025-04-19T15:01:28Z
Чому повна зарядка смартфона шкодить батареї: пояснення простими словами
InternetUA
2025-04-19T14:31:01Z
Експерти назвали найкращі бюджетні смартфони 2025 року
InternetUA
2025-04-19T14:04:21Z
Якщо Mazda створила спортивний універсал з рядним шістим циліндром EZ-6?
Топ Жир
2025-04-19T17:45:09Z
Експерти назвали найкраще авто для власників собак: чотирилапі будуть у захваті
24tv
2025-04-19T16:54:52Z
Жоден подряпина або вм’ятинка не уникнуть нового тунелю від Hertz на штучному інтелекті
Топ Жир
2025-04-19T16:15:06Z
Огляд Ford Everest 2025: Популярний SUV, недоступний в Америці
Топ Жир
2025-04-19T15:00:37Z
Розкіш для обраних: представлено найдорожчий Bentley за $2,5 мільйона
Фокус
2025-04-19T13:45:48Z
Mazda перед створенням нового RX-7 зіткнеться з однією останньою перешкодою
Топ Жир
2025-04-19T13:15:14Z
Tesla відкладає запуск «доступного» електромобіля в США - Reuters
УкраинФорм
2025-04-19T12:09:05Z
Ford призупинив постачання авто до Китаю через мита — CNN
iPress
2025-04-19T12:07:09Z
Литовський стартап Dancer Bus збанкрутував: електробуси з пластику не врятували компанію
InternetUA
2025-04-19T11:55:18Z