MY.UAНовини
"Хіба це не Божий знак?": священник з Полтавщини молитвами рятує бійців на фронті
"Хіба це не Божий знак?": священник з Полтавщини молитвами рятує бійців на фронті

"Хіба це не Божий знак?": священник з Полтавщини молитвами рятує бійців на фронті

Відомий волонтер отець Володимир розповів про дивовижні випадки Божого захисту наших бійців

— Різні випадки траплялись, — мимохідь усміхається отець Володимир, коли я прошу його згадати про небезпеки, які можуть чекати волонтерів у поїздках до лінії зіткнення. — Бувало, їдемо, а десь за сотню метрів від нас снаряд вибухає. Але, Богу дякувати, жоден осколок не зачепив. Хоча особисто в мене за десять років війни вже близько сотні поїздок на схід. Автівки хлопців, які ми купували на пожертви, також усі на ходу. У них дверцята в дірках, бампери посічені… Однак справно виконують свою роботу. Кожну з них перед відправленням на фронт я освячував, і хлопці дякують за цей молитовний захист.

Настоятель Свято-Пантелеймонівського храму Православної Церкви України, благочинний Лубенського округу (Полтавська область) отець Володимир (Ігнатович) говорить, що про подібні дивовижні випадки Божого захисту наших вояків на фронті він може розповідати дуже довго.

В окопах атеїстів не буває

— Ну ось зовсім недавно сталося. Наші військові мінували поле буквально за 600 метрів від ворога. І їх засік ворожий дрон. Об’єктом нападу оператор безпілотника вибрав одного з групи. Все могло закінчитися дуже погано, тим паче вояки йшли з мінами в руках. Але дрон, ударившись у плече солдата, захищене бронежилетом, зрикошетив і відлетів у бік метрів на три. На щастя, хлопці отримали лише легкі осколкові поранення. Хіба це не Божий знак?

У нас так давно склалося: вирушаючи на "нуль", хлопці просять мене благословити їх і молитися за них. Прохання надсилають у закритий месенджер. І в той момент, коли ворог намагався знищити мінерів, ми якраз молилися за цих воїнів.

А трохи раніше отримав повідомлення: "Ми вже вийшли. Дякуємо за молитви". Перед цим з бійцями тиждень не було зв'язку.

Свою першу поїздку з волонтерською місією на початку широкомасштабної війни до одного з підрозділів, що був виведений з "нуля" на відновлення, отець Володимир досі згадує як одну з найекстремальніших.

Молебень та благословення воїнів в польових умовах

— Буквально за п'ять хвилин після того, як я відслужив молебень, пролунала сирена, — пригадує. — Ми встигли сховатися у рів неподалік, і в цей момент у якомусь кілометрі від нас стався ракетний вибух, а слідом ще один. У місці влучання було знищено багато будівель, були жертви серед мирного населення. А від нас Бог відвів смертельну небезпеку. Може, саме молитва нас і зберегла. Я пов’язую це з молитвою. Бо вона має величезну силу, якщо прочитана з вірою в те, що ти просиш. "Хай Господь оберігає", — просимо ми Всевишнього, і він посилає нам свої благословення.

Отець Володимир (ліворуч) в одній з поїздок на фронт

Приїжджаючи в бойові бригади, отець Володимир читає молитви, за потреби проводить служіння й благословення, освячує техніку, роздає іконки, хрестики, обереги, молитовники.

"Цю автівку ми купили за гроші, що призначалися на будівництво церкви", - каже отець Володимир

— З одним своїм знайомим, який раніше доказував мені, що релігія — це опіум для народу, ми якось зустрілися на передовій, — пригадує отець Володимир. — У той підрозділ, в якому він воював, я приїхав з гуманітарним вантажем і якраз роздавав хлопцям хрестики. Дивлюся, й він руку простягає. Питаю: "Сергію, це ти? Ти ж не віриш Богу!". "Та тут повірив", — відповів без зайвих уточнень.

Це правда, що атеїстів на фронті немає. Коли людину в окопі починає крити артилерія, вона згадує всі молитви, які колись чула.

Під час іншої поїздки на передову отець Володимир познайомився із солдатом, який воює з першого дня повномасштабного вторгнення. А як випадає вільна хвилина… вишиває хрестиком. Таким чином вишив бісером ікону Покрови Божої Матері.

— Ми забрали її в Лубни, освятили, вставили в рамку й повернули назад. Знаю, перед штурмами хлопці їй моляться, — каже священник. — Як мінімум, десять військових завдяки цій іконі було врятовано одразу ж по поверненню на фронт. Так сталось, що позашляховик, який ми пригнали захисникам і в якому привезли ікону, у перші ж хвилини вирушив на складне завдання. Треба було забрати хлопців, які потрапили у ворожу засідку й не могли самостійно вийти з позиції — там щільно працювала артилерія й літали дрони. Військовий за кермом, звісно, не їхав, а летів на позицію й назад. Джип зазнав "поранень", але жоден солдат не постраждав. Лише тоді, коли операція щасливо скінчилась, ми помітили, що не встигли забрати з автівки ікону…

Було й таке, що військові проганяли священнослужителя з передових позицій, бо він заїжджав надто далеко, де велась автоматна перестрілка. Під Кураховим наставляли, щоб назад їхав зі швидкістю 150 кілометрів на годину й не менше, бо дорога там прострілювалась.

То ви лихач за кермом?

— Ні. Я завжди їжджу не більше 100—110 кілометрів на годину, але там доводилось прискорюватись. Бо ризикував не лише власним життям, а й життям своїх напарників. Ми завжди вирушаємо в такі поїздки мінімум утрьох, щоб не так втомлюватися за кермом.

У напарниках отця Володимира — Ігор Виговський, доброволець, який воював на гарячих напрямках і був звільнений із лав ЗСУ за сімейними обставинами. Нині працює на АТ "Лубнифарм". А також головний механік цього підприємства Леонід Лаврик. До поїздок доєднуються Володимир Мартиненко та Григорій Носенко.

— Мої напарники міняються, але без мене не відбувається жодної поїздки, — зауважує отець Володимир. — Буває, за добу з лишком проїжджаємо 1000—1800 кілометрів.

Гуманітарний вантаж доставлений за призначенням. На фото праворуч - отець Володимир

Для поїздок благочинний використовує власні мікроавтобуси. За власні ж кошти їх і ремонтує. Заправку транспорту беруть на себе місцеві підприємці й фермери.

— Жодної копійки з волонтерських зборів я ніколи не взяв. Навіть харчі в дорогу матінка готує спеціально для мене. До продуктів, що волонтери й родичі передають для військових, ми не торкаємось, — каже отець Володимир. — І так кожен, хто волонтерить разом зі мною. У нас, наприклад, при церкві є чотири жінки, які займаються кухнею: готують по домівках страви для військових, потім їх пакують, приймають у храмі посилки від родичів і благодійників, допомагають вантажити… Ніхто ніколи з них не попросив бодай якоїсь оплати за це.

Ми ж не для піару все це робимо. А хлопці раді, що про них не забувають…

Домашні страви для фронту

Запити військових на домашню їжу існують постійно

На рахунку людей, які об’єдналися навколо благочинного Лубенського округу, не тільки парафіян церкви, — незліченна кількість переданих на фронт запчастин до техніки, дронів, генераторів, приладів нічного бачення, тепловізорів, біноклів, зарядних станцій, "Старлінків", медикаментів… А також 8 джипів і пікапів. Тобто всього того, чого ніколи не вистачає ЗСУ і що потрібно сьогодні на сьогодні.

Співрозмовник із задоволенням зауважує: останнім часом "Старлінки" впали у ціні. Якщо раніше ціни стартували від 30 тисяч за штуку, то зараз уже 19. І це радує, бо до "Старлінку" треба ще й зарядну станцію з генератором. Тепер цей "енергетичний комплект" обходиться дешевше.

Бувають і нетипові замовлення. Наприклад, пральні машини, холодильники, газові плити.

Ну а до цього додаються різноманітні гостинці. Як то консерви, пиріжки, вареники, холодці, котлети, відбивні, налисники, "олів’є", "шуби"…

Навколо холодців, "олів’є", "шуб", а ще пасок і крашанок напередодні Великодня ось уже роками точаться суперечки. Адже ці продукти швидко псуються, часто ще по дорозі до місця призначення. У величезних кількостях їх не з’їдають. Відтак, це даремно витрачені кошти й зусилля, які можна було б спрямувати на речі, що рятують життя бійців.

— Домашню їжу, яка швидко псується, возимо тоді, коли дозволяє температура, по-перше. По-друге, лише після узгодження з бійцями. Паски й крашанки я особисто відвожу на фронт на другий день після освячення — ті, які парафіяни приносять до церкви. Спеціально нічого не печемо, не варимо й не купуємо. Іноді хлопці замовляють великодні атрибути не лише на свій підрозділ, а й на сусідні. В усякому разі, такого не було, аби у них щось пропадало.

Та і їздимо ми не в штаби, не в розкручені бригади, а туди, куди практично ніхто не доїжджає. Там нас дійсно чекають, там завжди нам раді. За моєї пам’яті не було такого, щоб бодай дві волонтерські групи відвідували один підрозділ на Великдень.

Так, запити від військових на домашню їжу існують. Щоправда, не завжди, не всюди й набагато менше, аніж раніше.

Продуктові передачі дуже доречні, коли військові, наприклад, переїжджають з позиції на позицію. Мінімум тиждень-два, поки їх не поставлять на баланс чи не прикомандирують до якоїсь бригади або роти, у них завжди є проблеми з харчуванням.

Коли підрозділ виводять на відновлення, матеріальне забезпечення бійців значно зменшується, і з тих виплат вони значну частину використовують на харчування. Тоді теж іноді скромно в індивідуальному порядку запитують, чи немає в нас можливості підкинути їм домашніх страв. До речі, днями ми розвозили такі індивідуальні замовлення для службовців 44-ї бригади, які вийшли на відновлення.

Якраз відгонили джип, який капітально відремонтували в Лубнах, і завантажили його по максимуму. Я за п’ять днів до поїздки виставив пост у Фейсбуці, і люди назносили до церкви всього, що хлопці замовили й того, що, може, не замовляли…

"Ми їздимо не в штаби, а туди, куди практично ніхто не доїжджає", - каже священник-волонтер (на фото в центрі)

Чесне ім’я дуже важить у волонтерському служінні

Як і кожен волонтер ЗСУ, Володимир Ігнатович має право щомісяця відправити "Новою поштою" 10 посилок вагою до 100 кілограмів кожна за промокодами. Звісно, жоден промокод у нього не пропадає.

Отець Володимир

А ось реєструвати благодійний фонд на своє ім’я він принципово відмовився, оскільки кожен такий фонд бере для своїх потреб 20% від надходжень.

— Звісно, я не користувався б цими відсотками, але чи зміг би це комусь доказати, якби відкрив фонд? — усміхається мій співрозмовник. — Але ж волонтерство — це безкорисливість у бажанні допомагати оточуючим.

Зі зборами, каже, стало набагато важче. Якщо на початку повномасштабної війни на перший автомобіль, що коштував 8 тисяч євро, громада зібрала гроші за тиждень-другий, то тепер збори дуже затягуються в часі. Спочатку на його рахунок перекидали гроші навіть українці, які живуть у Росії. З Польщі надходили пожертви…

Зате зараз немає проблем купити ті ж прилади нічного бачення, "Мавіки", які раніше везли з-за кордону.

— Чесне ім’я дуже важить у волонтерському служінні, — продовжує отець Володимир. — Я в Лубнах уже з 2004 року. Приїхав сюди з благословіння тодішнього патріарха Філарета, до якого звернулись мешканці міста з проханням відкрити тут церкву українського патріархату. Ми створили її з нуля: викупили з парафіянами приміщення, будували за розробленими проєктами…

Надійними помічниками отця Володимира у справі допомоги фронту стали благодійний фонд Melek, кухарки дитячого реабілітаційного центру "Надія" й кафе "Оленка", що знаходяться коло церкви, колектив дитсадка з Вищого Булатця, депутатка Верховної Ради Анастасія Ляшенко, численні підприємці, агровиробники, парафіяни й просто небайдужі люди.

Отець Володимир (ліворуч) з митрополитом Федором і кервницею БФ "Полтавський батальйон небайдужих" Наталею Гранчак

А ще у храмі, на чолі якого стоїть отець Володимир, з першого дня війни 2014 року щоденно моляться за наших воїнів. Церковні служителі моляться за них удома вранці й увечері. Під час кожної служби у неділю і свята лише вичитування імен займає до пів години.

— У московських церквах беруть по 100 гривень за кожного названого воїна. А у нас безплатно, — зауважує настоятель.

Не знаю, хто носить гроші у московський патріархат, щоб там молились за воїнів. Але півгодинне вичитування імен захисників під час служби у Свято-Пантелеймонівському храмі ПЦУ говорить насамперед про величезну довіру його настоятелеві. Як на мою думку…

Фото надані Володимиром Ігнатовичем

Теги за темою
ПЦУ
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
Захарова вспомнила слова Зеленского о «лохе» и обвинила его в трагедии в Сумах
Comments UA
2025-04-17T12:39:43Z
Келлог о заявлении Рубио о возможном выходе из переговоров: Жестоко, но так и должно быть
Лига
2025-04-20T09:51:13Z
Качка об общем фонде с США: куда направят средства
Хвиля
2025-04-20T09:45:12Z
Телефонный звонок Путина Трампу: в РФ указали на важный нюанс
Comments UA
2025-04-17T11:54:36Z
Украина может лишиться помощи Европы: какой план созрел у Кремля
Comments UA
2025-04-18T06:24:26Z
Ответ на парад. Планы Украины на 9 мая
Корреспондент
2025-04-14T22:28:35Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Удивите себя и родных. Все языковые нюансы, которые нужно знать к Пасхе
Telegraf
2025-04-19T16:12:53Z
Fox News транслировал богослужение в Москве и "присоединил" Киев к России – фото
Лига
2025-04-20T10:01:49Z
Женщина 16 лет притворялась немой ради денег
Знай
2025-04-20T09:51:45Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
Украинский опыт: в Европе выясняли, как прорвать российскую ПВО без помощи США, — RUSI
Фокус
2025-04-16T10:36:21Z
"Половина – непригодны, другие – СЗЧ": боевой командир раскритиковал результаты мобилизации
Знай
2025-04-17T18:30:38Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Звезда фильма "Васаби" Реко Хиросуэ испытывала приемы на медсестре: актрису задержали за драку
Знай
2025-04-19T15:51:06Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
Дон Ли выбивает бесовской дух из одержимых в трейлере фильма "Святая ночь: Охотники на демонов"
GameMag
2025-04-19T21:57:25Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T08:43:28Z
Невероятная история защитника Мариуполя Артема Дубины стала для артистки доказательством существования Бога
Апостроф
2025-04-20T09:51:50Z
Отключение воды в Харькове с 21 по 27 апреля: кому придется потерпеть, список адресов
Политека
2025-04-20T09:31:41Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Несмотря на объявленное перемирие, российские войска продолжают обстрелы по всем направлениям - ЦПД
Gazeta UA
2025-04-19T17:54:31Z
В Силах обороны Украины отреагировали на сообщение россиян о захвате Басовки в Сумской области
Апостроф
2025-04-06T15:09:00Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Пейте кофе перед дневным сном: получите заряд энергии
UAToday
2025-04-20T09:00:23Z
Пасха: как избежать переедания на праздник
ZN UA
2025-04-20T00:12:00Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
ТОП-6 продуктов, которые можно есть на ночь
Comments UA
2025-04-19T21:45:42Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
"Нефтяной Чернобыль": произошла самая крупная катастрофа в истории США
Gazeta UA
2025-04-20T03:39:45Z
За неделю уже второй курсант покончил с собой
Корреспондент
2025-04-19T21:09:07Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
В Киеве обнаружили крупный схрон с оружием
Корреспондент
2025-04-16T13:03:02Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Китай готовится открыть самый высокий мост в мире
Comments UA
2025-04-20T06:57:35Z
Четыре основных ингредиента – и пикантный салат на столе: как приготовить закуску с картофелем и сельдью
Telegraf
2025-04-20T03:16:01Z
Гороскоп сегодня, 20 апреля: воскресенье вызовов и решимости – кому улыбнется удача, а кого ждут неприятные сюрпризы
Знай
2025-04-20T01:33:12Z
Искусственное мясо не уступило настоящему: ученые узнали, какое из них вкуснее
Фокус
2025-04-19T18:21:13Z
Гороскоп на 20 апреля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-04-19T15:27:46Z
Увеличить урожай поможет рыба: как ее использовать при посадке помидоров
Telegraf
2025-04-19T15:12:04Z
ТОП странных запретов в Италии, за нарушение которых могут оштрафовать
Comments UA
2025-04-19T14:45:44Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
В Украине могут резко упасть цены на топливо в случае перемирия на Черном море - совладелец сети АЗС
Gazeta UA
2025-04-19T11:03:18Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Пенсионеров предупредили о новых правилах выплаты пенсий: теперь больше свободы
Знай
2025-04-20T09:31:32Z
Пасха в 2005 году: как изменилась цена на продукты за 20 лет
Comments UA
2025-04-20T09:12:47Z
Пенсия во Львове: кому повысили выплаты на 400 грн
Политека
2025-04-20T08:00:41Z
Ваша пенсия может быть значительно выше: как заставить ПФУ доплачивать1300 грн ежемесячно
Знай
2025-04-20T07:30:49Z
Льготы на коммуналку: некоторые пенсионеры могут потерять право на помощь
Знай
2025-04-20T07:12:34Z
Цены сделали новый рывок: яблоки, виноград и бананы стали дорогой экзотикой
Знай
2025-04-20T06:12:00Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
Промоутер Джошуа раскрыл сроки его следующего боя
Корреспондент
2025-04-20T09:24:13Z
Украинский боксер высказался о своем триумфальном возвращении на ринг
Корреспондент
2025-04-20T09:03:43Z
Футболист РБ Лейпциг рассчитывает на летний трансфер
Корреспондент
2025-04-20T08:33:07Z
Перед встречей с мадридским Реалом Атлетик потерял важного игрока
Корреспондент
2025-04-20T08:06:36Z
Плей-офф НХЛ: Виннипег обыграл Сент-Луис, а Колорадо был сильнее Далласа
Корреспондент
2025-04-20T07:51:02Z
Игрок Байера сузил список клубов, куда может перейти
Корреспондент
2025-04-20T07:45:52Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Ubisoft замахнулся на успех Apex Legends: какой будет новая королевская битва
Знай
2025-04-20T08:51:46Z
Магнитная буря ненадолго затихнет, но скоро возобновит свою силу. Когда ждать нового шторм
Telegraf
2025-04-20T08:00:52Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Точно не прогадаете: названы топ-3 марки японских авто, которые не теряют цены
Comments UA
2025-04-19T08:45:12Z
Американский автогигант прекратил поставки машин в Китай – CNN
ZN UA
2025-04-19T02:16:30Z
Эти машины лучше не трогать: патрульные признались, какие авто боятся останавливать
Знай
2025-04-18T19:30:15Z
Subaru представила сразу три новых автомобиля
Корреспондент
2025-04-18T17:27:35Z
В России за полгода удалось продать всего один электромобиль Lada
Корреспондент
2025-04-18T15:42:43Z
Запас хода вырастет вдвое: раскрыты подробности кроссовера Nissan Leaf 2026
Фокус
2025-04-18T14:40:50Z
Новый кроссовер Mazda CX-5 2026 показали до презентации
Фокус
2025-04-18T11:12:51Z