/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F410a28ab00af364fecade15dd12c2094.jpg)
Міноборони поновило права близько двох тисяч військових і членів їхніх родин
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.
Управління захисту прав військовослужбовців з початку своєї роботи (з червня 2024 року) здійснило 23 перевірки – 10 планових та 13 позапланових - у військових частинах, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, військових медичних та навчальних закладах.
Під час перевірок найбільше проблемних питань виявили щодо нарахувань виплат військовослужбовцям і членам їхніх сімей, переведення на інше місце служби та звільнення з військової служби, направлення на лікування, а також роботи ВЛК.
«Наше головне завдання – не лише фіксувати порушення, а й виявляти системні проблеми, усувати їх та відновлювати справедливість для військових та членів їхніх родин. Кожен захисник чи захисниця мають знати, що держава забезпечує їхні права та гарантує підтримку», – наголосив заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Як зазначається, у план перевірок включаються військові частини, обласні ТЦК та СП, госпіталі, заклади військової освіти щодо яких надходить найбільша кількість звернень.
Заходи контролю проводяться за чітко визначеними критеріями, що дозволяють своєчасно виявляти порушення, усувати їх та запобігати їх вчиненню у подальшому. Під час їх проведення також здійснюються превентивні та роз’яснювальні заходи, а також надається практична допомога командуванню на місцях.
Окрім цього, у разі масових, системних або резонансних порушень прав військовослужбовців призначаються позапланові перевірки. Їх ініціює міністр оборони або вони проводяться на підставі рапорту офіцера Центрального управління.
Так, за результатами перевірки складається акт з чіткими пропозиціями щодо усунення порушень. Висновок перевірки є достатньою підставою для ухвалення рішення про застосування дисциплінарних заходів проти осіб, відповідальних за порушення, згідно з Дисциплінарним статутом Збройних сил України.
Як повідомляв Укрінформ, Служба супроводу для військовослужбовців та членів їхніх родин впроваджується у багатьох підрозділах ЗСУ, такі служби будуть у кожній бригаді і полку.