/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F0234d8d2e38f98832785d590d5483637.jpg)
Ракета на старті: Китай замінює екіпаж станції на орбіті, який встановив світовий рекорд
Китай приготував свою ракету-носій "Чанчжен-2F" для запуску в космос. Вона доставить на орбітальну станцію "Тяньгун" астронавтів на борту космічного корабля "Шеньчжоу-20". Китайські астронавти замінять екіпаж, який встановив світовий рекорд за тривалістю перебування у відкритому космосі.
Про це пише Space.
Китай готується до відправки на орбіту трьох астронавтів на космічну станцію "Тяньгун". Запуск ракети-носія з космічним кораблем на вершині на орбіту має відбутися найближчими днями.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Ракету-носій "Чанчжен-2F" уже доставили на стартовий майданчик на космодромі Цзюцюань. Ракету заввишки 62 метри перемістили у вертикальному положенні з ангара на стартовий майданчик залізницею завдовжки 1,5 км за приблизно 2 години.
Тепер фахівці місії здійснюють останні перевірки технічного стану ракети-носія і космічного корабля перед запуском на китайську орбітальну станцію. Точно невідомо, коли відбудеться запуск, але він має відбутися найближчими днями, якщо будуть відповідні умови.
Також невідомі імена трьох астронавтів місії "Шеньчжоу-20", які мають провести на орбіті приблизно півроку. Зазвичай Китай розкриває імена екіпажу космічного корабля просто перед самим стартом ракети-носія в космос.
Тим часом на космічній станції "Тяньгун" завершує свою роботу екіпаж місії "Шеньчжоу-19". Китайські астронавти Цай Сюйчже, Сун Ліндун і Ван Хаоцзе перебувають у космосі вже півроку, і їхня місія добігає кінця.
Ці астронавти прибули на космічну станцію "Тяньгун" наприкінці жовтня 2024 року. Вони тричі виходили у відкритий космос і провели безліч наукових експериментів. У грудні минулого року, як уже писав Фокус, китайські астронавти вийшли у відкритий космос і перебували там протягом 9 годин і 6 хвилин. Таким чином вони побили рекорд астронавтів місії "Шеньчжоу-18", які перебували у відкритому космосі 8,5 годин. Також було побито світовий рекорд, встановлений у 2001 році астронавтами NASA — 8 годин 56 хвилин у відкритому космосі.
Китай завершив будівництво орбітальної станції "Тяньгун" наприкінці 2022 року і відтоді постійно відправляє туди своїх астронавтів.
Як уже писав Фокус, NASA показало нову фотографію наймасивнішої спіральної галактики. Вчені з NASA повторно обробили зображення знаменитої галактики Сомбреро, яке зробив космічний телескоп Хаббл. Це наймасивніша спіральна галактика в радіусі 100 млн світлових років від нас, і вона має цікаву форму.
Також Фокус писав про те, що Сонце увійшло в таємничий 100-річний циклі нас очікують десятиліття магнітних бур. Нове дослідження вказує на те, що несподіваний сплеск сонячної активності під час цього сонячного максимуму може бути пов'язаний з іншим 100-річним циклом Сонця. І він тільки набирає обертів.