MY.UAНовини
Українські дрони-авіаносці нового покоління: чому росіяни їх так бояться і як змінять хід війни
Українські дрони-авіаносці нового покоління: чому росіяни їх так бояться і як змінять хід війни

Українські дрони-авіаносці нового покоління: чому росіяни їх так бояться і як змінять хід війни

Українські розробники безпілотних систем вже неодноразово демонстрували гнучкість і креативність у відповідь на виклики фронту. Та один із найамбітніших і технологічно дуже складних проєктів сьогодні – це дрон-авіаносець літакового типу Bravery-M, здатний нести до чотирьох FPV–дронів під крилами та запускати їх під час польоту.

Через новизну самої технології в медіа та публічному просторі ще не сформувався остаточний термін для її назви. Прямий переклад з англійської – "дрон-авіаносець" – занадто складний, тому виробники використовують простішу форму – "дрон-матка".

Новітність технології накладає ще одне обмеження – ми не згадуємо назву компанії-розробника та імʼя співрозмовника. І це вперше, коли цей розробник презентує в медіа свій виріб. 24 Канал поговорив із представником компанії, яка створює цей безпілотник, про передісторію, виклики та потенціал такої платформи.

Що таке дрон-матка: багатофункціональний дрон нового покоління

Літак – це єдина форма наразі. Загалом це складне технологічне рішення,
– пояснює розробник.


Дрон Bravery-M / Фото Лева Шевченка, 24 Канал

Перевага Bravery-M – у мультифункціональності. В одному дроні поєднано кілька головних для сучасного фронту інструментів: це літак-розвідник, ретранслятор сигналу і бойова система доставлення FPV-дронів.

"Фактично, в цьому борті є все, що використовується зараз на фронті. У вас є БпЛА-літак, є FPV-дрони, є ретранслятор – все, що зараз застосовується окремо, тут у поєднанні", – зазначає співрозмовник.

Залежно від модифікації, дрон-авіаносець оснащується або простим гімблом для базової відеорозвідки, або дорогим оптичним модулем – усе залежить від конкретного проєкту.

Ідея такого дрона почала формуватись ще до повномасштабного вторгнення, але активно втілювати її команда почала два роки тому.

Тоді це не користувалося попитом з багатьох причин. Передусім – через складність реалізації. Потрібні навички як у FPV-пілотуванні, так і в управлінні літаками. Окреме завдання – координація операторів між собою,
– пояснює розробник.

До певного моменту простіші засоби ураження залишались достатньо ефективними. Але вже з 2024 року ситуація почала змінюватися. Адже типи ураження, які працювали у 2022 – 2023 роках, втратили ефективність. "Треба щось нове, щось, що дозволить вирішувати інші завдання. І от зараз саме час для цього проєкту", – каже співрозмовник.

Зміна географії бойових дій і нові технічні вимоги

На фоні постійного вдосконалення технологій з обох боків фронту змінюється і розташування тилових об'єктів. Раніше склади боєприпасів, техніки чи командні пункти розміщувалися не далі ніж за 20 кілометрів від лінії бойового зіткнення – це максимальна ефективна відстань артилерії.

Тили зазвичай були на понад 20 кілометрів від лінії бойового зіткнення, щоб артилерія не дістала. Але зараз з'явилися дешеві FPV-крила, які можуть залітати від 20 кілометрів. І тили ворога відійшли ще далі. Тепер, щоби долетіти до точки інтересу, треба летіти 30 – 37 кілометрів,
– зауважує розробник.

У цьому контексті платформа дрону-матки стає актуальною як ніколи. Вона дозволяє підлітати на велику відстань, здійснювати розвідку, вести ретрансляцію й у потрібний момент запускати FPV-дрони на фінальному етапі удару.


Дрон Bravery-M / Фото Лева Шевченка, 24 Канал

Чи є така технологія у росіян та ще у когось

На запитання, чи має противник схожі рішення дронів-авіаносців, інженер відповідає скептично: "Вони імітують бурну діяльність. Є якийсь "Адмирал-Авианосец". Але, наскільки мені відомо, було лише кілька застосувань – і жодне не увінчалося успіхом. Є фіксація польоту дрона на велику відстань, але без реального враження."

У Китаї подібних систем наразі не розробляють, хоча потенціал у країни є. Єдина західна країна, яка вже демонструє інтерес – це Велика Британія. Але в Україні теж з’являються компанії, які намагаються розвивати технологію дронів-маток.

Одна з найбільших складностей – це знайти платформу, яка зможе фізично винести таку вагу. У нас дуже мало літаків, які можуть нести шість кілограмів корисного навантаження. А ще менше таких, які можуть це робити на відстані понад 30 км,
– каже співрозмовник.

Окрім платформи, технічно складною є і система ретрансляції: "Ми робимо цей проєкт вже два роки, і досі не доросли до ідеалу. Постійно бачимо на практиці, що ще можна покращити. Це поле для розвитку майже нескінченне".


Дрон Bravery-M / Фото Лева Шевченка, 24 Канал

Особливості наукової та матеріальної бази: чи вдається відмовитися від Китаю

Водночас для впровадження такого рішення не потрібна окрема виробнича чи наукова база, кажуть у компанії. Проблема не в матеріально-технічному забезпеченні, а в тому, що доводиться з нуля поєднувати компоненти, які раніше ніколи не працювали разом:

Є речі, які здаються дуже простими. Наприклад, ти ставиш ретранслятор у літак – і бачиш, що воно взагалі не працює так, як на землі. Бо в повітрі інші умови, інші обмеження. Все складно – і в цьому суть цього проєкту.

Створення дрону-матки – це не лише технічний виклик, а й процес, який вимагає глибокого переосмислення способів взаємодії всередині команди. Як зазначає розробник, найскладніше в цьому проєкті – не окрема деталь чи технологія, а саме зв'язок між усіма її компонентами.


Дрон Bravery-M / Фото Лева Шевченка, 24 Канал

"Якщо ми говоримо про всіх учасників цього проєкту – і про виробника, і про кінцевого користувача, – то основна складність для нас як виробника полягає в тому, щоби поєднати всі технології, які зараз застосовуються на фронті", – розповідає представник компанії.

Мовиться про комплексне рішення, в якому є і ретрансляція сигналу, і керування FPV-дроном, і ведення розвідки літаком, який одночасно виступає носієм бойового навантаження.

Це насправді два всесвіти, які майже не перетинаються. Пілот літака і FPV-пілот – це люди з абсолютно різним досвідом, різним мисленням, навіть мовою. І от вони мають разом працювати над однією задачею. Це неймовірно складно.

За словами співрозмовника, навіть кілька тижнів спільної роботи в польових умовах кардинально підвищують ефективність взаємодії. Команда починає краще розуміти, як кооперуватись, і саме тоді з'являється реальна ефективність на полі бою.


Дрон Bravery-M / Фото Лева Шевченка, 24 Канал

Компанія повністю контролює всі етапи – від проєктування і конструювання до виготовлення і збірки.

"Ми намагаємося надавати повноцінне рішення під ключ. Тобто користувач не думає, де взяти плату, як її підключити – він отримує готовий комплекс. Залишається лише зарядити і запустити", – каже співрозмовник.

Усі процеси – від виробництва самих літаків до монтажу вибухового навантаження – зосереджені всередині компанії.

Сьогодні частина електроніки в безпілотниках ще має китайське походження, але компанія вже активно працює над перенесенням виробництва в Європу або Україну. "Ми вже маємо наші власні плати. Зараз намагаємось усі компоненти замінити на європейські або українські, залежно від складності. Китайських залишилося зовсім небагато", – зазначає інженер.

Однак повна відмова від Китаю наразі недоцільна з погляду ціни. Альтернативи дорожчі у два-три рази, а масовість і доступність – головні умови успіху.

Ми повинні пропонувати ефективний і недорогий продукт, бо за нього платять наші платники податків. І поки що дешевше, ніж китайські комплектуючі, ніхто не робить,
– визнають у виробника.

Стратегія відмови від китайських комплектувальних залишається в пріоритеті на 2025 рік, але реалізується поступово, з фокусом на розробку власних аналогів.


Дрон Bravery-M / Фото Лева Шевченка, 24 Канал

"Наразі вся розробка фінансується нами – за рахунок власних коштів і прибутку з інших замовлень", – каже інженер.

Масштабної підтримки від держави на цей конкретний проєкт поки немає. Утім, певні служби вже закуповують готові комплекти.

Нова точність: удари по малодоступних цілях

Поєднання літака-розвідника і FPV-дронів відкриває нові можливості для точкових ударів, зокрема по цілях, які раніше були або недоступними, або надто ризикованими. Серед них – системи ППО, великі радари, інші важливі елементи військової інфраструктури противника.

Ви можете вражати меншим боєприпасом цілі, які раніше були поза досяжністю. Це новий рівень ефективності,
– зазначає інженер.

Однією з головних переваг дрону-матки є його багаторазове використання. "Носій виконує завдання, повертається і використовується знову. Це базова ідея", – зазначає інженер.

Замість одноразових дронів-камікадзе, які можуть коштувати від 30 000 до 200 000 доларів, застосування дрона-матки дозволяє зменшити вартість кожного бойового вильоту до 600 доларів.

"Це абсолютно інший рівень ефективності. Та сама результативність, але в десятки разів дешевше", – підкреслює співрозмовник. Утім, і дрон-носій має обмеження. Основна причина втрати – збиття: "Ми працюємо на великій глибині, в зоні дії ППО. І поки що всі втрати саме через це. Розбити його складно, він дуже витривалий. Але якщо збили, то все – борт втрачено".

Як дрони-матки впливають на росіян

На фронті ефективність FPV-дронів виявилася настільки високою, що навіть побіжне знайомство з ними залишає глибокий психологічний слід, розповідає інженер.

Військові, які перебували в зоні бойових дій, відзначають – вижити після атаки FPV означає отримати майже надлюдське везіння. Ці дрони стали не просто технічним рішенням, а інструментом постійного психологічного тиску.


Дрон Bravery-M / Фото Лева Шевченка, 24 Канал

Російські підрозділи, за спостереженнями військових, уже пристосувались до нестачі українських засобів ураження на дальності понад 30 кілометрів від лінії бойового зіткнення – і поводяться відповідно. Водночас саме FPV-дрони дозволяють повертати ініціативу:

Тебе можуть дістати скрізь. Це морально дуже давить.

Що буде далі з цією технологією: експорт і розвиток

За словами розробника, такий тип озброєння дозволяє точково вражати не лише техніку, а й живу силу супротивника, особливо в місцях скупчення.

При цьому FPV-дрони доволі ефективні проти коштовних систем: радарів, засобів ППО, бронетехніки. Через відносно невисоку вартість самого апарата та низький рівень супровідних витрат, втрати сприймаються значно спокійніше. У середньому дальність дії дрона складає близько 60 кілометрів.

Технічна еволюція триває у кількох напрямках:

  • По-перше, йдеться про повну автоматизацію ударного засобу. Якщо раніше для керування FPV-дроном потрібен був окремий пілот, який взаємодіяв з екіпажем, то зараз у розробці cистеми, які дозволяють обирати ціль за допомогою лазерного наведення. За задумом, це суттєво спростить і пришвидшить підготовку екіпажу, а також скоротить кількість залучених людей.
  • По-друге, команди працюють над створенням недорогих дронів-камікадзе. Один з прикладів – рішення вартістю близько 2,5 тисячі доларів. Для порівняння, російський "Ланцет" обходиться у понад 30 тисяч доларів. "Ми йдемо в дешевий масовий сегмент для того, щоб це було максимально масово", – пояснює інженер.

Водночас така масовість має стати відповіддю на технічні обмеження наявних систем: за поточними підрахунками, з 300 дронів до цілі не долітають близько 200, найчастіше через втрату відеозв'язку.

  • На перспективу визначено три головні напрями розвитку: створення засобів з більшою дальністю дії (до 100 – 150 кілометрів), повна автоматизація комплексу та впровадження лазерного наведення. Усі три шляхи мають на меті збільшити ефективність при зниженні ресурсомісткості.

Хоча інтерес до українських FPV-дронів з-за кордону значний, експорт наразі заборонений. Це викликає внутрішню дискусію: з одного боку, потреба забезпечити власні сили, з іншого – можливості для фінансування розвитку за рахунок продажу. Існує також загроза того, що росіяни отримають українську технологію тим чи іншим способом.

"Я не кажу, що хтось перепродасть, але вони якось з'являться. В окупантів знаходяться механізми", – зауважує розробник. Він також звертає увагу на досвід санкцій – навіть заборонені компоненти росіяни продовжують отримувати через обхідні шляхи. Це створює додаткові ризики й вимагає особливо обережного підходу до будь-яких рішень щодо експорту.

Технічна перевага на полі бою сьогодні дедалі більше залежить не лише від наявності засобів, а й від швидкості їхньої модернізації та адаптації до умов. У цьому сенсі FPV-дрони стали одним із головних елементів нової тактики.

Теги за темою
Зброя
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Скандальний закон №12414: Кравченко анонсував підготовку змін
TSN
2025-07-23T13:18:57Z
Глава МЗС Чехії - Сибізі: підтримка України – не карт-бланш для будь-яких дій уряду
Европейская правда
2025-07-23T13:18:41Z
Скандальні закони щодо НАБУ та САП: Німеччина і Франція прокоментували
TSN
2025-07-23T13:16:36Z
Зеленський визначив, хто представить Україну на переговорах з РФ у Стамбулі
Европейская правда
2025-07-23T13:15:08Z
Перед зустріччю з росіянами українська делегація провела перемовини з Ердганом, – Єрмак
24tv
2025-07-23T13:15:03Z
Закон про обмеження повноважень НАБУ і САП набув чинності: текст документа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T13:12:52Z
Колись Трамп уже мав наслідки: політолог-міжнародник припустив реакцію США на закон про НАБУ
24tv
2025-07-23T13:12:38Z
Заволодіння коштами Приватбанку. НАБУ і САП завершили слідство у справі Коломойського
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T13:09:37Z
У Дніпропетровській області патрульні врятували косулю, яку збила машина
Комсомольская правда
2025-07-23T13:19:56Z
Росіяни щодня використовують 27 000 артснарядів. Рік тому було у півтора раза більше
Лига
2025-07-23T13:18:00Z
У Рівному зафіксували випадок тропічної малярії
УкраинФорм
2025-07-23T13:03:47Z
Подолав майже 7 тис. км. На Одещину прилетів незвичайний птах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T13:03:42Z
Наступ Росії на Запоріжжі: військові ЗСУ розповіли, як окупанти "полюють" на пілотів дронів
TSN
2025-07-23T13:03:30Z
Чи йдуть бої за Покровськ: у ЗСУ повідомили про ситуацію на найважчому напрямку
TSN
2025-07-23T13:03:25Z
Наприкінці тижня відбудеться дев’ять безплатних екскурсій Києвом: як потрапити
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T13:03:04Z
Українська бійчиня ММА зізналась, як змінилось її життя з початком АТО
24tv
2025-07-23T13:00:07Z
Обмеження руху в Вінницькій області: частина доріг стане тимчасово недоступною
Политека
2025-07-23T13:00:00Z
Як уникнути вигорання волосся на сонці: будьте влітку обережними
24tv
2025-07-23T13:12:42Z
Експерти назвали 6 заборонених тем для чатботів
InternetUA
2025-07-23T13:03:11Z
Фітофтора з картоплі зникне: потрібен один диво-засіб
24tv
2025-07-23T12:51:20Z
Білий цукор зводить з розуму бактерії в кишківнику: вони буквально починають змінювати свою ДНК
Фокус
2025-07-23T11:15:19Z
Впоратися з проблемою легко: що робити, якщо натирає взуття
24tv
2025-07-23T11:09:19Z
Нова хвиля кору: МОЗ попереджає про стрімке зростання випадків
24tv
2025-07-23T10:48:27Z
Туристи з наркотиками паралізують Ібіцу: швидка допомога зривається з викликів
Фокус
2025-07-23T10:00:35Z
"Порішати" інвалідність стало важче, та все ще можливо: що не так з реформою МСЕК
Telegraf
2025-07-23T08:33:58Z
5 найнебезпечніших психологічних міфів про схуднення, які заважають вам жити
24tv
2025-07-23T08:27:43Z
Як ігристе стало головним алкоголем українських жінок
TSN
2025-07-23T13:18:03Z
Відразу впадають у вічі та "крадуть" затишок: 4 помилки в декорі передпокою
24tv
2025-07-23T13:15:05Z
Ці 5 кімнатних рослин наповнять квартиру неймовірним ароматом: про освіжувач повітря забудете
24tv
2025-07-23T13:12:12Z
Туристи тікають з півдня на північ: у Європі відбувається революція у подорожах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T13:09:58Z
Це точно врятує влітку. Як розширити взуття, аби воно не натирало
Telegraf
2025-07-23T13:06:08Z
Вишукано, швидко та корисно: готуємо низькокалорійний салат з руколи та креветок
24tv
2025-07-23T13:00:12Z
Як поводить себе чоловік, коли йому дійсно подобається жінка: звертайте увагу на ці вербальні і невербальні сигнали
TSN
2025-07-23T12:36:43Z
Чорні оливки зовсім не ті, за кого себе видають: розкрито таємницю виробників
GlavRed
2025-07-23T12:33:30Z
У житті двох знаків зодіаку відбудеться переломний момент: що на них чекає
GlavRed
2025-07-23T12:27:43Z
Повнометражний фільм Жанни Озірної «Медовий місяць» з 11 вересня вийде в український прокат
Детектор М
2025-07-23T12:51:30Z
Розкіш та велич справжньої рок-зірки: який вигляд мають будинки легендарного Оззі Осборна
24tv
2025-07-23T12:51:08Z
Номінант «Оскар» Джанкарло Джанніні зіграє у трилері «Людина-кролик» - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-23T12:42:33Z
«Я Оззі Осборн, Принц, чорт забирай, темряви!»: яким був найепатажніший музикант ХХ століття
Комсомольская правда
2025-07-23T12:34:27Z
У Львові пройде новий книжковий фестваль за участі топ-авторів - від Забужко до Кідрука
Комсомольская правда
2025-07-23T12:28:24Z
Найвідоміший хіт Емі Вайнхауз з'явився за 5 хвилин: як це трапилось
24tv
2025-07-23T12:21:21Z
"Забезпечив собі місце в пантеоні рок-богів": зірки з болем відреагували на смерть Оззі Осборна
24tv
2025-07-23T11:45:34Z
Історія, яка закохає у себе глядачів: в Україні стартували зйомки комедії із топовими акторами
24tv
2025-07-23T11:45:26Z
Блогерка Скальницька шокувала наслідками невдалої пластики грудей: фото до та після змін
TSN
2025-07-23T11:36:36Z
Жертва скандалу в Дубаї Марія Ковальчук попрощалася з OnlyFans і планує нове майбутнє
24tv
2025-07-23T13:15:18Z
Сухопутні війська пояснили, чому не може бути мови про повне заміщення артилерії дронами
Лига
2025-07-23T13:15:13Z
Найстаріший житловий будинок Хмельницького: який вигляд має та коли його звели
24tv
2025-07-23T13:15:10Z
"Ці 40 днів були суворими вчителями": дружина Юрія Феліпенка чуттєво вшанувала його пам'ять
24tv
2025-07-23T13:06:40Z
Енергетики придбали для морпіхів нові пікапи та фургони
AutoCentre
2025-07-23T13:06:31Z
Містичний гороскоп на 21–27 липня 2025 року: що руни нам віщують
TSN
2025-07-23T13:03:29Z
Біда може вже постукати у двері. Що не так зі старими дитячими іграшками
Telegraf
2025-07-23T13:03:23Z
Чеченський полк, який РФ перекидає в Україну, має на озброєнні найсучаснішу бронетехніку - Волошин
УкраинФорм
2025-07-23T13:00:52Z
Як подати мотиваційний лист: поради абітурієнтам
24tv
2025-07-23T12:54:03Z
В аеропорту Стокгольма затримали пілота, який зібрався сісти за штурвал нетверезим
Европейская правда
2025-07-23T13:19:59Z
Поліція Одещини розшукує 36-річну жінку та її малолітнього сина
Украина Криминальная
2025-07-23T13:18:19Z
У Кривому Розі через російську атаку пошкоджено два православні храми
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T13:09:13Z
Буревій зривав дахи з будинків і валив дерева: моторошні наслідки нічної негоди в Україні
24tv
2025-07-23T13:06:26Z
У Лондоні банда викрала «криптомільярдера» з $9 на рахунку
InternetUA
2025-07-23T12:58:59Z
​Літак потонув: ДБР невідкладно розпочало розслідування аварії Mirage-2000 на Волині
24tv
2025-07-23T12:57:34Z
На Миколаївщині зіткнулися позашляховики - двоє загиблих, є постраждалі
УкраинФорм
2025-07-23T12:54:25Z
В Дніпрі біля банкомату вбили жінку: до кривавої розправи може бути причетна дитина
Telegraf
2025-07-23T12:51:43Z
Зловмисниця вкрала із картки пенсіонерки понад 300 тис. грн, допомагаючи їй розібратися зі смартфоном
InternetUA
2025-07-23T12:24:57Z
Гендиректор OpenAI попереджає про загрозу масового шахрайства зі штучним інтелектом
InternetUA
2025-07-23T13:19:46Z
Держпродспоживслужба: Сарану фіксують у 4 областях України
AgroPortal
2025-07-23T13:18:43Z
Стан енергосистеми нині набагато кращий, ніж минулого літа - експерт
УкраинФорм
2025-07-23T13:18:22Z
Окупанти пошкодили енергообʼєкти на Сумщині. Президент розповів деталі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T13:12:39Z
Відключення газу в Україні: кому і за що можуть зупинити постачання блакитного палива
Фокус
2025-07-23T13:12:11Z
Частина великого коридору: Україна запустила пором на Південний Кавказ
24tv
2025-07-23T13:06:57Z
Чи можна приватизувати землю, не отримуючи згоду сусідів
24tv
2025-07-23T13:06:48Z
Постачання неякісних консервів на замовлення Кіровоградської ОДА — збитки державі ₴13,8 млн
Украина Криминальная
2025-07-23T13:03:35Z
ЄС готує єдиний пакет торговельних заходів проти США, що торкнеться товарів на 93 млрд євро
Европейская правда
2025-07-23T12:55:39Z
Світоліна та Стаховський провели тенісний майстер-клас для дітей у Житомирі
УкраинФорм
2025-07-23T13:18:12Z
Українська бійчиня ММА відверто поділилась спогадами про початок війни в Україні
24tv
2025-07-23T13:12:10Z
Новачок УПЛ підписав двох іспанських футболістів
ZN UA
2025-07-23T13:12:05Z
Уклав вигідну угоду: чим займається і де живе син легендарного футболіста Андрія Шевченка
Фокус
2025-07-23T13:06:12Z
Металург замінить Минай у Першій лізі
Football.ua
2025-07-23T12:52:59Z
Визначені суперники жіночої збірної України у відборі на Євробаскет-2027
УкраинФорм
2025-07-23T12:45:28Z
Легендарна тенісистка виграла матч турніру WTA у 45 років
ZN UA
2025-07-23T12:34:55Z
Дві українські бригади арбітрів обслуговуватимуть матчі Ліги конференцій
Football.ua
2025-07-23T12:34:24Z
Чемпіон світу з футболу та експерша ракетка світу розлучилися після дев'яти років шлюбу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T12:24:05Z
У Amazon зʼявиться гаджет, який буде слухати 24/7 все, що говорить користувач
TSN
2025-07-23T13:18:40Z
Гряде щось велике: Bethesda дражнить фанатів Starfield "вражаючими анонсами"
Фокус
2025-07-23T13:12:31Z
Землю накрила магнітна буря: наскільки серйозним шторм є для планети
24tv
2025-07-23T13:12:07Z
Укрінформ запускає нову послугу: купуйте фото зручно та швидко через електронну платіжну систему
УкраинФорм
2025-07-23T13:09:01Z
Небезпечна рослина, від якої потерпає Україна, тепер захоплює Британію
Фокус
2025-07-23T13:00:50Z
Чоловік потрапив до психлікарні через розмови з ChatGPT
24tv
2025-07-23T12:51:53Z
Найкращий OLED-телевізор: названо лідера за якістю зображення у 2025 році
Фокус
2025-07-23T12:51:01Z
Штучний інтелект уперше здобув "золото" на міжнародній олімпіаді з математики: що це означає для науки
InternetUA
2025-07-23T12:46:57Z
У Чумацькому Шляху існують безсмертні зірки: що допомагає їм жити вічно
Фокус
2025-07-23T12:42:34Z
В Україні за відчинене вікно в авто водії можуть отримати штраф
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T12:57:54Z
Справжній відкат: Lexus LC втратив гібридну версію
AutoGeek
2025-07-23T12:45:06Z
Isuzu D-MAX EV: власний «Cybertruck» з 263 км ходу на одному заряді та майже такою ж ціною
ITC
2025-07-23T12:22:22Z
На європейський ринок виходить доступний клон Range Rover від Chery
Фокус
2025-07-23T12:00:38Z
Найшвидший електричний: кросовер Opel Mokka GSE показали офіційно
AutoGeek
2025-07-23T11:42:30Z
Chevrolet анонсував випуск нового кросовера початкового рівня
AutoCentre
2025-07-23T11:04:38Z
Geely показала новий кросовер за $13 000
AutoCentre
2025-07-23T11:04:19Z
Найдивніший мікрокар гордо носить бантик та циліндр, не соромлячись свого вигляду
Топ Жир
2025-07-23T10:48:13Z
Популярний гібрид: кросовер Toyota Corolla Cross оновили
AutoGeek
2025-07-23T10:42:30Z