Уроки мови: чи можна Великдень називати «Паскою»
Уроки мови: чи можна Великдень називати «Паскою»
Вже скоро українці відзначатимуть одне з найбільших релігійних свят – Воскресіння Христове. Великдень також називають Пасхою. Але іноді можна почути ще назву «Паска». «24 канал» розповів, чи можна називати це свято так.
Найчастіше у словниках Воскресіння Господнє прописане як «Великдень», тобто «Великий день». Слід зазначити, назва «Воскресіння Христове» є церковним варіантом або ж вживається в урочистому стилі.
Також можна почути, як деякі українці називають це свято «Пасха». Але не всі мовознавці згодні з тим, що ці слова є синонімічними назвами свята.
Відомий український мовознавець Олександр Авраменко зазначив, що у словнику української мови Бориса Грінченка немає слова «Пасха» на позначення Великодня. Але літератор і кандидат філологічних наук Роман Дубровський пояснив, що в інших словниках є слово «Пасха».
У деяких областях України можна почути як назву свята «Паска». Але зазвичай, «паскою» називають обрядовий хліб, який печуть на Великдень.
Лайфхаків, «як російськомовному перейти на українську», вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова «Перехідний вік мови» на ZN.UA.