У рамках переговорів щодо угоди про копалини мова ні про який борг не йде – Качка
У рамках переговорів щодо угоди про копалини мова ні про який борг не йде – Качка
У рамках переговорів про укладення угоди про корисні копалини між США та Україною мова про борг українців перед американцями не йде. Про це заявив очільник нашої делегації, торговий представник України Тарас Качка.
«Мова про будь-який новий борг чи трансформацію попередньої допомоги у борг, зараз не йде. Жодної логіки «боргування» немає ані у пропозиціях США, ані у пропозиціях України. Мова йде про те, які амбіції. Скільки хочуть заробити і США, і Україна, від інвестицій в країну. І тут українська пропозиція як найбільша… Одного разу лише з’явилася пропозиція щодо цифр. Це був один з варіантів тексту, який злили в медіа. І з того часу спроб формулювати цифри не було. Тому що усі розуміють, що це не є боргом, а є взаємовигідною співпрацею», – заявив Качка
За його словами, мова йде про інвестиції в Україну, які дозволяють народу США заробити від того, що вони допомагають нам. При цьому, додав голова делегації, це не визначається як певний борг або зміна умов допомоги, яка надавалася.
Раніше видання Bloomberg писало, що США, ймовірно, пом'якшили свої вимоги щодо повернення Україною коштів за надану допомогу. Зокрема, після переговорів у Вашингтоні щодо економічної угоди минулого тижня адміністрація президента Дональда Трампа знизила суму допомоги з $300 млрд до близько $100 млрд. Це наближає її до власної оцінки України, яка становить понад $90 млрд.
17 квітня Україна та США підписали меморандум, який засвідчив наміри держав розпочати економічне партнерство та створити Інвестиційний фонд для відновлення України. Наступного тижня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повинен поїхати у Вашингтон, аби узгодити усі технічні моменти та фіналізувати підписання угоди.
Як писало ZN.UA, команда президента Зеленського почала взаємодію з командою Дональда Трампа з банальної пропозиції «смаколика» для Трампа ще до його виборів — під час візиту президента Зеленського у Trump Tower у вересні 2024 року. Однак це перетворилося на «угоду, яку неможливо перетравити» також через дії Зеленського та його команди. Про це пише Лана Зеркаль, Надзвичайний і Повноважний Посол, Член координаційної ради UAFP, у статті для ZN.UA - «Чому «смаколики» для Трампа перетворилися на угоду, яку неможливо перетравити».