/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F0ac9b56a5a497f4a9ac4206db643b5c5.jpg)
Базу з атомними підводними човнами Китаю помітили із супутника: аналітик показав фото
Нові супутникові знімки, зроблені Google Earth, показують, що на військово-морській базі Китаю перебувають щонайменше шість атомних підводних човнів. На це звернув увагу військово-морський аналітик Алекс Лак, повідомляє IFLScience.
Уточнюється, що йдеться про першу базу підводних човнів у Циндао, на сході провінції Шаньдун.
Аналітик помітив шість підводних човнів на базі ВМС Китаю / фото скріншот
Серед суден аналітик позначив як мінімум один атомний підводний човен SSBN - ракетний підводний крейсер стратегічного призначення. Він припустив, що інші субмарини можуть бути навчальними і, найімовірніше, вони озброєні звичайною зброєю.
Серед підводних човнів була щонайменше одна щонайменше одна SSBN / фото скріншот
Також Лак помітив один непізнаний підводний човен у сухому доці, припустивши, що він готується до утилізації.
За даними видання, у Китаю на озброєнні є близько 600 ядерних боєголовок. Країна, яка дотримується політики незастосування ядерної зброї першою. Здебільшого Китай має в своєму розпорядженні наземні та повітряні ядерні засоби стримування, хоча зовсім нещодавно країна збільшила свій ядерний підводний флот.
Непізнана субмарина, ймовірно, готується до утилізації / фото скріншот
"Військово-морський флот Народно-визвольної армії Китаю має як атомний підводний флот, так і потужний дизель-електричний підводний флот. У той час як ВМС НВАК наразі розвивають свої можливості зі створення атомних підводних човнів, флот дизель-електричних підводних човнів залишається основою підводних сил Китаю", - пояснили в Ініціативі зі скорочення ядерної загрози.
Уточнюється, що уряди США, очікується, що до 2025 року флот ВМС НВАК збільшиться до 65 підводних човнів.