/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F508d4654bb2b511a3d7e035fef58c4ce.jpg)
ДСНС цьогоріч застосувала понад 1000 адмінстягнень до людей за самовільне випалювання трави
Про це під час брифінгу повідомив начальник управління Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Роман Цирень, передає кореспондент Укрінформу.
«Понад 1000 стягнень у цьому році застосовано до громадян саме за самовільне випалювання рослинності, яке призводить до значних втрат, зокрема і для екології», - сказав він.
Відповідаючи на питання, яких правил громадянам потрібно дотримуватися на природі під час святкувань, представник ДСНС нагадав, що територія України дуже постраждала від вибухонебезпечних предметів і що це питання досі залишається актуальним.
За його словами, деякі території були деокуповані, і на них теж сьогодні знаходять дуже багато ВНП.
«Особливо якщо це ліси і парки, то я не рекомендую розводити багаття на природі. Особливо, якщо вже відпочиваєте на природі, потрібно подивитися місце, на якому ви хочете відпочивати, щоб на ньому не було якихось ВНП або предметів, які їх нагадують», - рекомендує Цирень.
Він закликав людей, якщо вони побачать такі предмети, звернутися до органів Нацполіції або до ДСНС (відповідні спеціалісти приїдуть і знешкодять цей ВНП) і залишатися на місці, але обмежити до нього доступ інших громадян.
«Якщо наші громадяни будуть нехтувати елементарними правилами й розводити багаття, то ДСНС буде, по-перше, змушена реагувати на ці ситуації і відволікати особовий склад на екосистеми замість того, щоб чергувати у населених пунктах. По-друге, ми будемо змушені застосовувати стягнення до наших громадян», - застеріг представник ДСНС.
Як повідомляв Укрінформ, за спалювання сухого листя і трави передбачений штраф, а в умовах воєнного стану ще й кримінальна відповідальність, оскільки підпали можуть розглядатися як диверсії.
Фото: ДСНС