MY.UAНовини
Як в Аргентині 1970-х військові та пероністи брали в заручники мертві тіла політичних опонентів
Як в Аргентині 1970-х військові та пероністи брали в заручники мертві тіла політичних опонентів

Як в Аргентині 1970-х військові та пероністи брали в заручники мертві тіла політичних опонентів

Ева Марія Дуарте де Перон, що залишилася в історії як Евіта, – найвідоміша і найпопулярніша перша леді Аргентини. Вона прожила всього 33 роки і померла від раку, а тіло її викрали після військового перевороту. Розповідаємо, як аргентинські радикали-підпільники викрали тіло політичного опонента пероністів, щоб повернути Евіту на батьківщину, як в Аргентину повернувся сам Перон і що сталося після смерті вже з його тілом.

Уночі 15 жовтня 1974 року в Буенос-Айресі група озброєних людей зламала двері склепу на найвідомішому цвинтарі країни – Реколете. У цьому склепі був похований генерал і колишній президент. “Труна з полірованого вручну кедра не потьмяніла. У неї були заокруглені краї і табличка з ім’ям “Педро Еухеніо Арамбуру”, замок, зображення Христа і вісім ручок – труна найдорожчої моделі, президентської. Уся ця розкіш важила кілограмів сто – деталь, яку не врахували в плані”, – пише у своїй документальній книзі “Арамбуру: політичне вбивство, яке розділило країну. Походження Монтонерос” аргентинська журналістка і політолог Марія О’Доннелл.

На кладовищі орудували члени партизанської ліворадикальної організації “Монтонерос”. Керував ними Пако Урондо – відомий аргентинський літератор і підпільник. У непроглядній темряві викрадачі, надриваючись, витягли труну з тілом генерала Арамбуру, повантажили її на візок і довезли до цвинтарної стіни, де знаходився місткий контейнер для зів’ялих квітів і вінків.

Коли контейнер наповнювався, прибиральники відчиняли стулку, що відокремлює його від вулиці, і вивалювали вміст прямо в кузов сміттєвоза. Те ж саме підпільники проробили з труною. Відповідну для цього вантажівку вони викрали кількома днями раніше. Перед тим як покинути Реколету, на найближчому до розкритого склепу монументі викрадачі тіла написали: “Монтонерос”. Підпільники викрали колишнього президента не просто так: його, вже чотири роки як покійного, взяли в заручники.

Генерала хотіли обміняти на забальзамоване тіло першої леді Аргентини Евіти Перон (1919-1952). За наказом Арамбуру, який 1955 року прийшов до влади, поваливши президента Хуана Домінго Перона, небіжчицю таємно вивезли з країни і під чужим ім’ям поховали в Італії.

Викрадення Евіти

Ева Марія Дуарте де Перон, більше відома як Евіта, прожила всього 33 роки і померла від раку. До того як вийти заміж за генерала Перона 1945 року, вона працювала на радіо і знімалася в кіно. Першою леді Евіта пробула шість років (з 1946-го до 1952 року) і за цей час, як кажуть в Аргентині, стала жінкою, якою найбільше захоплювалися і водночас ненавиділи. Жодна дружина президента до неї не брала такої активної участі в політичному житті країни: багатотисячні мітинги, виступи по радіо, зустрічі з міністрами і дипломатами. Своїм головним завданням Евіта вважала захист незаможних, хворих, сиріт, вдів і матерів-одиначок. Вона пролобіювала закон, згідно з яким 1951 року аргентинки отримали право голосувати і обиратися, і привела жінок у політику.

Зліва направо: Ева Перон, її чоловік і президент Аргентини Хуан Перон, полковник Мерканте читають випуск газети “Демократія” від 24 лютого 1946 року (день виборів Перона на посаду президента). Фото: AFP

За генерала Перона в Аргентині університетська освіта стала безкоштовною і доступною для всіх верств населення. У найманих працівників з’явилася оплачувана відпустка. Інвестували в охорону здоров’я, доступне житло і в індустріалізацію. При цьому було націоналізовано залізниці та іншу велику приватну власність. Збільшили податки для великого бізнесу, насамперед для експортерів сільськогосподарської продукції. Соціальні програми Перона і перерозподіл бюджетних витрат на користь бідних, природно, викликали сильну неприязнь у забезпечених аргентинців. Варто окремо зазначити, що генерал Перон не був ні соціалістом, ні комуністом. Ідеологія його партії полягала в тому, що держава має гарантувати громадянам соціальну справедливість.

Евіта була напористою і запальною. Вона обожнювала дорогий одяг, прикраси і любила повторювати: “Бідним подобається бачити мене красивою”. При цьому перша леді завжди наголошувала, що вийшла з народу і бідності, що було правдою, і за кожної можливості протиставляла себе дамам з вищого світу. Ненависть до Евіти доходила до того, що коли стало відомо про її смертельну хворобу, на парканах з’являлися написи: “Хай живе рак!” Ті аргентинці, що обожнювали Евіту, вже за життя вважали її святою.

Хуан Перон і Ева Перон у день другої інавгурації Перона 4 червня 1952 року. Фото: Національний архів Аргентини

Востаннє перша леді з’явилася на публіці на другій інавгурації Перона 4 червня 1952 року, а ввечері 26 липня після тривалої агонії вона померла в президентській резиденції. Весь цей час на вулиці під зимовим крижаним дощем за неї молилися тисячі аргентинців. Тіло померлої першої леді вирішили забальзамувати. Цим терміново зайнявся один з найвідоміших фахівців свого часу, іспанець доктор Педро Ара. У своїй книзі “Випадок Евіти Перон” Ара згадує, що за час хвороби Евіта настільки схудла, що її тіло важило трохи більше 30 кілограмів.

Прощання з першою леді в Буенос-Айресі тривало 16 днів. За офіційною інформацією, побачити Евіту востаннє прийшли близько трьох мільйонів людей. З огляду на тодішнє населення країни – кожен шостий аргентинець. Вони їхали та йшли пішки до столиці з інших провінцій. В Аргентині розкупили всі квіти – їх довелося терміново імпортувати із сусідніх Уругваю і Чилі. В останню ніч перед тим, як тіло відвезли в спеціальну каплицю, обладнану в будівлі CGT (Загальної конфедерації праці), на площі біля Національного Конгресу на згадку про покійну запалили 600 тисяч смолоскипів.

Хроніка похорону Евіти Перон (Громадське телебачення Аргентини):

Тіло Евіти Перон, за станом якого стежив Педро Ара, у майбутньому планували виставити в мавзолеї. Поки ж воно перебувало в будівлі CGT – і залишалося там ще три роки, аж до військового перевороту 1955 року, який повалив президента Хуана Домінго Перона. Переворот почався з операції авіації, яка бомбила центр столиці власної країни – Буенос-Айреса: центральну площу Мая, президентський палац і резиденцію.

Жертвами атаки стали понад 300 осіб. Більшість загиблих – звичайні мирні жителі, серед них шестеро дітей, наймолодшому з яких було три роки. Понад тисячу людей дістали поранення. Захоплення влади, яке його організатори назвали “Визвольною революцією”, очолили генерали Едуардо Лонарді та Педро Еухеніо Арамбуру. Скинутий президент Перон покинув Аргентину.

Наслідки бомбардування Буенос-Айреса, червень 1955 року. Фото: Національний архів Аргентини

За тілом Евіти представники нової влади прийшли 22 листопада 1955 року. Це була група військових під керівництвом шефа військової розвідки (SIE), полковника Карлоса Еухеніо Мурі Кеніга і його заступника, майора Едуардо Антоніо Арандії. Доктору Аре і присутнім представникам CGT полковник Мурі Кеніг оголосив, що забальзамоване тіло відвезуть у безпечніше місце: “Ми хотіли, щоб цієї ночі ви були свідками того, що все робиться з максимальною повагою, як це заведено у християн”. Евіту переклали в труну і залишили військовим. Після цього про місцезнаходження її тіла нічого не було достеменно відомо 16 років.

Труна з тілом Евіти Перон. Знімок зроблено під час її похорону в серпні 1952 року. Фото: AFP

Тіло на тіло

Через багато років дослідникам та історикам вдалося відновити, що відбувалося з викраденим тілом першої леді. Судячи з усього, генерал Арамбуру хотів, щоб Евіту таємно поховали, але полковник Мурі Кеніг не послухався наказу – імовірно, з особистої ненависті до покійної та її чоловіка. У 1955 році тіло багато разів перевозили з місця на місце, після чого залишили на зберігання вдома у майора Аранді. Військовий настільки боявся нападу пероністів, які прийдуть за тілом, що спав із зарядженим пістолетом.

Одного разу вночі, почувши підозрілий шурхіт, майор Аранді вистрілив у темряву і помилково вбив свою вагітну дружину. Пізніше тіло Евіти перевіз до свого робочого кабінету в будівлі військової розвідки полковник Мурі Кеніг. Він зберігав його в дерев’яному ящику для радіоапаратури і часто показував відвідувачам як трофей. Коли чутки про це дійшли до генерала Арамбуру, він заслав полковника в Патагонію і наказав таємно вивезти тіло з Аргентини. Так Евіта опинилася похованою в Мілані в могилі під чужим ім’ям. В Аргентині партію Перона, а також усе, пов’язане з ним і Евітою, оголосили поза законом.

1966 року після короткого періоду роботи підконтрольного армії, але все ж таки цивільного уряду, до влади в країні знову прийшли генерали: цього разу Хуан Карлос Онганіа та Алехандро Лануссе. В умовах заборони політичного життя та демократичних виборів опозиційно налаштована молодь в Аргентині стрімко радикалізувалася. Члени кількох заборонених владою організацій вважали себе “дітьми Перона і Евіти”: вони боролися за повернення генерала на батьківщину, слідували принципам кубинської революції та партизанської боротьби Ернесто Че Гевари і продовжували шукати викрадене тіло Евіти.

У таких умовах народилося партизанське угруповання “Монтонерос”. Їхньою першою публічною акцією стало вбивство першого червня 1970 року 67-річного генерала Арамбуру (самі підпільники називали це стратою). Наприкінці травня, у день збройних сил Аргентини, переодягнені у військову форму партизани прийшли до Арамбуру додому.

Він жив у квартирі в одному з центральних районів Буенос-Айреса і, як заздалегідь з’ясували змовники, не мав постійної охорони. 29 травня 1970 року двері їм відчинила дружина генерала. “Ніщо її не насторожило. Вона запросила молодих військових пройти і запропонувала випити кави, поки вони чекали на Арамбуру, який приймав душ. Нарешті, він з’явився, усміхнений, бездоганно вбраний”, – докладну розповідь про викрадення кілька років по тому опублікував журнал “Справа пероністів”, який випускали “Монтонерос”.

Генерал Педро Арамбуру

Переодягнені підпільники оголосили, що вони супроводжуватимуть Арамбуру на святкування дня збройних сил. Ні відставний генерал, ні його дружина нічого не запідозрили. Про те, що його викрали, організатор держперевороту 1955 року почав здогадуватися тільки дорогою в селище Тімоте, за 420 кілометрів від Буенос-Айреса. “Монтонерос” кілька місяців готувалися до операції і сільськими дорогами, оминаючи всі поліцейські пости, без проблем дісталися пункту призначення – заміського будинку. Ось як у журналі “Монтонерос” описували сцену, що сталася там:

– Генерал Арамбуру, вас затримала революційна організація пероністів і ви постанете перед революційним судом.

Тільки тоді він, здається, до кінця все зрозумів. Але єдиним, що сказав, було:

– Добре.

Крім безпосереднього повалення президента Хуана Домінго Перона, “Монтонерос” звинувачували Арамбуру в розстрілі військових, які не підтримали переворот, і крадіжці тіла Евіти. Підпільники записували свою розмову з викраденим на диктофон, але коли мова дійшла до тіла, він навідріз відмовився говорити що-небудь під запис. “Нарешті, розповів справжню історію: тіло Евіти Перон перебувало на кладовищі в Римі, під чужим ім’ям і під наглядом Ватикану.

Документи, пов’язані з викраденням, зберігаються в комірці Центробанку на ім’я полковника Кабаніщаса. Більше він нічого не сказав, пояснивши, що це стосується його честі”, – йшлося у статті “Справа пероністів”. У результаті підпільники засудили Арамбуру до вищої міри покарання і стратили в підвалі будинку, де утримували і допитували після викрадення. Генерал не чинив опору – лише запитав, що буде з його родиною. Партизани відповіли, що нічого не мають проти його родичів.

– Генерале, – сказав Фернандо, – ми будемо приступати.

– Приступайте, – відповів Арамбуру.

Підпільники закопали вбитого в тому ж підвалі, де його розстріляли. Поліція знайшла тіло генерала Арамбуру через півтора місяця. Його впізнали за одягом і гравіюванням на обручці та поховали на цвинтарі Реколета, куди чотири роки по тому за ним, а точніше за його мертвим тілом, знову прийшли “Монтонерос”.

Евіта повертається, але викрадення тіл не закінчується

1971 року на тлі серйозної політичної та соціальної кризи військовий уряд під керівництвом генерала Лануссе запустив процес “великої національної угоди”. Як жест доброї волі поваленому президенту Перону, який на той момент жив у вигнанні в Іспанії, повернули тіло Евіти.

За спогадами відомого аргентинського документаліста Піно Соланаса, який саме в цей час кілька місяців поспіль знімав велике інтерв’ю з поваленим президентом і був безпосереднім свідком тих подій, Перон, коли посол Аргентини привіз йому труну, зажадав, щоб її відкрили. На забальзамованому тілі було видно порізи і сліди від припікань, а ніс покійної був зім’ятий кришкою. “Негідник!” – закричав Перон на посла.

Реставрацією тіла займався аргентинський скульптор і фахівець із бальзамування, професор Домінго Телечеа. Він фотографував тіло Евіти до і після. В інтерв’ю Телечеа розповідав, що багато ушкоджень були отримані не через неакуратне транспортування або зберігання в неналежних умовах, а завдані навмисно: “Вважаю, що тіло було осквернене”.

Повернення Хуана Домінго Перона в Аргентину, 17 листопада 1972 року

У листопаді 1972 року, після 17 років вигнання, Хуан Домінго Перон зміг повернутися в рідну Аргентину в супроводі третьої дружини Ісабель, залишивши тіло Евіти в Іспанії. У вересні 1973 року генерал виграв свої треті президентські вибори, набравши 62 відсотки голосів. А менше ніж за рік, першого липня 1974 року, на 79-му році життя Перон помер від зупинки серця.

На чолі країни опинилася вдова Ісабель Перон, вдова Ісабель Перон, яка виконувала обов’язки віце-президента. Це від неї “Монтонерос”, які викрали останки Арамбуру з кладовища Реколета, зажадали повернути Евіту в Аргентину. Тіло першої леді привезли в Буенос-Айрес. Тоді підпільники залишили труну Арамбуру в машині, кинутій під парканом в’язниці в районі Палермо.

До 1976 року, коли до влади в Аргентині внаслідок військового перевороту вкотре прийшла хунта, останки Евіти і Перона перебували в каплиці на території президентської резиденції Олівос під Буенос-Айресом. Нова влада їх розлучила: тіло генерала помістили в сімейний склеп на цвинтарі Чакаріта, а Евіти – на цвинтарі Реколета, де вже був похований її старший брат Хуан Дуарте. Так покійна перша леді опинилася буквально за сотню метрів від склепу генерала Арамбуру, де перебуває і зараз. Могила Евіти – найбільш відвідувана на кладовищі. На дверях її чорного мавзолею завжди є свіжі квіти.

У червні 1987 року невідомі під покровом ночі пробралися до склепу сім’ї Перона на цвинтарі Чакаріта, відчинивши ворота і двері ключами. Вони зламали труну, відрізали кисті рук генерала і зникли. Злодії зажадали у партії Перона викуп у кілька мільйонів доларів, який ніколи не був виплачений. Кілька учасників розслідування, зокрема суддя і шеф федеральної поліції, загинули за дивних обставин або були вбиті. Зникла велика частина зібраних доказів. ЗМІ підозрювали, що за викраденням стояли представники спецслужб Аргентини. Розслідування закрили, руки генерала так ніколи і не були знайдені.

Авторка: Катерина Базанова

Джерело: “Настоящее время

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Росіяни запустили кілька груп ударних дронів
УкраинФорм
2025-04-21T00:31:46Z
Якщо зарплата всього 5 тисяч. На яку пенсію очікувати українцю у 2025 році
Telegraf
2025-04-21T00:27:24Z
Карта повітряних тривог України онлайн: де є загроза ракетного удару
Факти ICTV
2025-04-20T22:06:23Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Поливаний понеділок: традиції
ZN UA
2025-04-20T21:33:19Z
Особливий понеділок після Великодня 2025: що можна і не треба робити цього дня
Telegraf
2025-04-20T21:21:18Z
Здоров'я, щастя та удачі: красиві привітання з Поливаним понеділком 2025 у прозі та віршах
24tv
2025-04-20T21:15:29Z
Допомога одиноким пенсіонерам у Києві: як отримати доплату до виплат у 2025 році
Политека
2025-04-20T20:01:03Z
Додому з російського полону повернулися понад 100 морпіхів
24tv
2025-04-20T20:00:57Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
В обмін на військову допомогу: які підводні камені Трамп заховав в угоді про корисні копалини
24tv
2025-04-21T00:42:20Z
"Українська мрія може здійснитись": чи запустить обвал цін на нафту розпад Росії
GlavRed
2025-04-21T00:36:49Z
Президент Чехії оригінально привітав громадян з Великоднем
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T00:36:42Z
Загроза для двох областей: названо ймовірні напрямки нового штурму РФ
GlavRed
2025-04-21T00:27:06Z
У Нідерландах готують кампанію зі зміцнення "кіберрезерву" країни
InternetUA
2025-04-21T00:01:37Z
NYT: Міністр оборони США мав ще одну переписку про удари по Ємену
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T00:00:59Z
На більшості напрямків сторони обмінюються звинуваченнями в порушенні перемир'я: аналіз ISW
24tv
2025-04-21T00:00:18Z
Чеський міністр порівняв перемир'я Путіна зі вдаваним голодуванням
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T23:30:02Z
Чи шкідливі соцмережі: вчені спростували поширений міф
InternetUA
2025-04-20T20:31:38Z
Продукти, які підвищують рівень серотоніну та покращують настрій
360ua.news
2025-04-20T19:15:57Z
Що найкраще випити перед сном. Оберіть свій напій
Gazeta UA
2025-04-20T18:27:45Z
Назвали найгірші пози для сну, якщо болить спина
Gazeta UA
2025-04-20T18:06:06Z
Як миттєво позбутись запаху часнику з рота. Вчені здивували відкриттям
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:22Z
Шість продуктів, які зменшують тривалість життя
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:21Z
Все життя ви робили це неправильно: як насправді потрібно мити волосся
24tv
2025-04-20T11:42:52Z
Вісім причин, чому манго треба їсти чоловікам та жінкам
Gazeta UA
2025-04-20T09:57:36Z
Як депресія батьків впливає на поведінку дитини
360ua.news
2025-04-20T07:42:52Z
Музикант Ярмак зустрівся на обміні полоненими зі своїм побратимом: той втратив 40 кілограмів
24tv
2025-04-20T21:12:12Z
"Скромність - сестра бідності": Тіна Кароль дала 4 зухвалі поради
GlavRed
2025-04-20T19:27:28Z
66-річна Мадонна відзначила Великдень у компанії дітей і 28-річного коханця
Фокус
2025-04-20T19:01:37Z
На одному подиху: 3 легкі мінісеріали для вихідного дня
24tv
2025-04-20T18:18:19Z
Майбутнє української рок-музики: діти зіграли легендарну пісню, мережу у захваті
Telegraf
2025-04-20T17:48:30Z
Анна Саліванчук зізналася, навіщо вийшла заміж за експродюсера Студії Квартал 95
GlavRed
2025-04-20T17:27:48Z
"Ти - мій": обраниця Дмитра Кулеби показала романтичне фото з політиком
GlavRed
2025-04-20T16:25:09Z
У Великдень Христина Соловій поділилася рідкісним фото з мамою
24tv
2025-04-20T14:36:25Z
Разом із сином за святковим столом: як відзначає Великдень Софія Ротару
GlavRed
2025-04-20T14:27:14Z
"Перемир'я" закінчилось, і "Шахеди" полетіли знову: де тривога в Україні 21 квітня
24tv
2025-04-21T00:09:36Z
Сирський доповів Зеленському про ситуацію на фронті
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T22:33:41Z
"Дочекались смачної паски?": родичі полонених провели акцію "Не мовчи"
ZN UA
2025-04-20T22:21:41Z
Війна, день 1152. росіяни понад 2 тисячі разів порушили "Великоднє перемирʼя"
Football.ua
2025-04-20T22:00:33Z
У Києві відзначили світле свято Великодня
ZN UA
2025-04-20T21:12:58Z
У Києві поліція затримала студента: той каже, що правоохоронці вчинили це без причини
24tv
2025-04-20T21:12:32Z
Росіяни збільшують присутність у Маріуполі, – Андрющенко сказав, що це означає
24tv
2025-04-20T21:00:53Z
26-градусна спека буде не скрізь: які регіони заливатимуть грозові дощі
GlavRed
2025-04-20T20:27:55Z
Гороскоп на сьогодні 21 квітня: Ракам - надзвичайна зустріч, Стрільцям - прибуток
GlavRed
2025-04-20T20:27:32Z
Румунські рятувальники шукають українця, який вже декілька днів блукає у горах
Украина Криминальная
2025-04-20T23:33:39Z
У російському Омську стався нічний переполох: лунали сирени, небо палало спалахами
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T22:54:54Z
У Харкові стався вибух у багатоповерхівці: горіли дві квартири, є постраждалі
24tv
2025-04-20T22:54:37Z
В одній з квартир Харкова стався вибух: вигоріли кімнати, мешканці постраждали
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T22:45:19Z
На Харківщині під час гасіння пожежі підірвався автомобіль лісгоспу, постраждали двоє лісників
Украина Криминальная
2025-04-20T21:57:33Z
У Харкові горіла 12-поверхівка
УкраинФорм
2025-04-20T21:27:24Z
На Тернопільщині знайшли покинуту новонароджену дитину
Украина Криминальная
2025-04-20T21:09:44Z
На Вінниччині автобус з пасажирами злетів у кювет: постраждали семеро людей
Факти ICTV
2025-04-20T20:01:48Z
В лікарнях Харкова залишаються ще понад 10 людей, які постраждали внаслідок ракетного обстрілу
24tv
2025-04-20T18:30:32Z
Пристрасть до чорного: про що розповість ваш улюблений колір одягу
Gazeta UA
2025-04-20T21:39:03Z
«Україномовний» чи «українськомовний»: мовознавиця пояснила, як казати правильно
ZN UA
2025-04-20T21:03:56Z
Як дізнатися, чи перебуваєте ви у стосунках з аб'юзом – і як діяти, якщо відповідь "так"
24tv
2025-04-20T18:45:19Z
Який бізнес можна відкрити в селі – 10 ідей, які легко втілити в життя
24tv
2025-04-20T18:39:56Z
Як позбутися ос в будинку - дієвий та екологічний спосіб
Gazeta UA
2025-04-20T17:27:40Z
Перевірте, чи доживете ви до 100 років – 9 ознак та цікавий тест
24tv
2025-04-20T17:09:43Z
Вчені вивели "формулу успіху": які риси характеру вам необхідні
24tv
2025-04-20T16:21:27Z
Назустріч пригодам: 2 знаки зодіаку, яким у травні треба піти у відпустку
24tv
2025-04-20T16:09:17Z
1100 євро за 3 ночі: у Німеччині готуються запустити найбільший круїзний лайнер у світі
Фокус
2025-04-20T16:03:52Z
Німеччина постачала хром для російських снарядів – ЗМІ
iPress
2025-04-20T21:28:11Z
Тарифна війна між США та Китаєм: покупці повернули літак
ZN UA
2025-04-20T19:36:16Z
Частини українців нарахують нову мінімальну пенсію після певного віку
Хвиля
2025-04-20T19:33:17Z
Популярний шоколад із Дубаю спричинив світовий дефіцит фісташок
Gazeta UA
2025-04-20T19:09:52Z
Хто є власником землі під приватним будинком
24tv
2025-04-20T19:03:13Z
Німецька компанія продавала у Росію хром для виробництва гармат, – Handelsblatt
24tv
2025-04-20T18:45:56Z
Чи можуть в Україні запровадити графіки відключення газу: експерт чітко відповів
GlavRed
2025-04-20T18:27:52Z
Купує у Росії і спродує Європі: як Китай обійшов США із природним газом, – NYT
24tv
2025-04-20T18:27:34Z
НБУ ввів в обіг унікальну монету в честь Великодня: перші фото
24tv
2025-04-20T18:18:10Z
Став янголятком: Роналду з коханою зворушливо вшанували пам'ять покійного сина
GlavRed
2025-04-20T23:28:50Z
Ван Ністелрой прокоментував виліт Лестера з АПЛ
Football.ua
2025-04-20T21:28:59Z
Реал вирвав перемогу над Атлетіком завдяки божевільному м'ячу в овертаймі: відео суперголу
24tv
2025-04-20T21:03:54Z
Черговий божевільний удар Вальверде приніс Реалу перемогу в El Clasico проти Атлетіка
Football.ua
2025-04-20T21:01:46Z
Мілан додатково погіршив свої шанси на єврокубки мінімальною поразкою від Аталанти
Football.ua
2025-04-20T20:46:17Z
Світоліна у фіналі WTA здобула перший трофей за два роки
Факти ICTV
2025-04-20T20:39:26Z
Барелла: Інтер не повинен пропускати такі голи ні за яких обставин
Football.ua
2025-04-20T20:31:12Z
Болонья вирвала перемогу в Інтера на 94-й хвилині
Football.ua
2025-04-20T20:06:36Z
Нагадало битву Усик – Ф'юрі: українець переміг в Ер-Ріяді двометрового гіганта
24tv
2025-04-20T19:21:59Z
Власники GTA запатентували нову технологію анімації: що буде в новій частині гри
InternetUA
2025-04-20T23:01:59Z
"З аптечкою Червоного Хреста": Ісус зі штучного інтелекту порадив готуватись до кінця світу
Фокус
2025-04-20T23:01:51Z
У похованні знайшли незвичайну зброю
Gazeta UA
2025-04-20T22:39:56Z
З консистенцією зубної пасти: дослідники створили рідкий акумулятор
InternetUA
2025-04-20T19:34:02Z
ШІ генерує зображення гламурних ляльок у стилі Барбі: експерти попередили про загрозу
InternetUA
2025-04-20T18:31:24Z
Найшвидша пам'ять у світі записує дані в 10 000 разів швидше, ніж сучасні технології
InternetUA
2025-04-20T17:31:29Z
Експерти розкрили способи захисту гаджетів від стеження у 2025 році
InternetUA
2025-04-20T16:34:38Z
У Чорнобилі вперше помітили гібридів коней Пржевальського
FaceNews
2025-04-20T15:54:47Z
Експерти розповіли, як смартфон «вмирає» через одне налаштування
InternetUA
2025-04-20T15:46:21Z
Ціни на вживані автомобілі з бензиновим двигуном вперше за два роки зростають, тоді як ціни на електромобілі швидко падають
Топ Жир
2025-04-21T00:45:41Z
Авто не реагує на кнопку старту: що рекомендують фахівці
Gazeta UA
2025-04-21T00:33:45Z
Як вибрати ідеальне авто для втечі після ограблення?
Топ Жир
2025-04-20T23:00:29Z
3 мільйони за кемпер у стилі космічної ери, який виглядає, ніби він з іншої планети
Топ Жир
2025-04-20T21:30:03Z
Ford призупиняє експорт автомобілів до Китаю через наслідки торгової війни з тарифами
Топ Жир
2025-04-20T20:15:10Z
Піастрі виграв Гран-прі Саудівської Аравії та очолив загальний залік
Факти ICTV
2025-04-20T19:42:33Z
Чи хто-небудь керує Porsche 911 Dakar? Ще один автомобіль перевернувся, забезпечивши прибуток у $100,000
Топ Жир
2025-04-20T18:45:48Z
5 ознак, що ваше авто на межі поломки — не чекайте на великий ремонт
360ua.news
2025-04-20T18:24:01Z
Новий електричний кросовер Subaru Trailseeker для любителів подорожей
360ua.news
2025-04-20T17:27:34Z