У Китаї науковці випробували водневу бомбу без використання ядерних матеріалів
У Китаї науковці випробували водневу бомбу без використання ядерних матеріалів
Поки країни світу прагнуть до володіння ядерною зброєю, Китай шукає додаткові шляхи для створення потужної зброї без використання ядерних матеріалів. Китайські вчені провели польові випробування такого пристрою - без'ядерної водневої бомби.
Китайські дослідники успішно підірвали вибуховий пристрій на основі водню в контрольованих польових випробуваннях, викликавши руйнівні хімічні ланцюгові реакції без використання будь-яких ядерних матеріалів. Розробку здійснив Науково-дослідний інститут Китайської державної суднобудівної корпорації (CSSC), який є ключовим гравцем у створенні підводного озброєння, повідомляє Радіо Свобода.
В основі пристрою - гідрид магнію, хімічна сполука, що використовується для зберігання водню з концентрацією елемента понад 7%. Під час активації звичайної вибухової речовини гідрид магнію швидко розкладається, під дією температури вивільняючи водень. Газ запалюється, створюючи тривале загоряння.
Під час випробування було використано бомбу масою два кілограми. Унаслідок вибуху на кілька секунд утворилася вогняна куля температурою понад 1000 градусів Цельсія, яка зберігалася понад дві секунди. Аналогічна кількість тротилу створила б вогняну кулю з «тривалістю життя» в 15 разів меншою, йдеться в публікації.
Розробники зазначають, що інтенсивність вибуху можна точно регулювати. Це дає змогу забезпечувати рівномірне ураження цілей на великій площі.
Нагадаємо, останніми роками Пентагон попереджав, що ядерний арсенал Китаю наближається за розміром до арсеналів США і Росії. Китай не заперечує збільшення масштабів своїх ядерних сил, але відкидає занепокоєння США, заявляючи, що Вашингтон використовує це питання як привід для досягнення «абсолютного стратегічного домінування».
Представник китайського МЗС Мао Нін у серпні заявляла, що ядерна стратегія Китаю зосереджена на самообороні і її країна завжди утримує свій ядерний потенціал на «мінімальному рівні, якого вимагає національна безпека». Вона назвала «саме США основним джерелом ядерних загроз і стратегічних ризиків у світі».