/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F3d99f5c60958dcfc43e35936a246984e.jpg)
Путін використовує тимчасове “перемир’я” як інструмент для дискредитації України – ISW
Російський диктатор Володимир Путін може використати оголошене тимчасове перемир’я, щоб дискредитувати Україну та отримати інформаційні умови для продовження російської агресії.
Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).
“Великоднє перемир’я”: навіщо Путін запропонував припинити бойові дії
начальнику Генерального штабу Росії генералу армії Валерію Герасимову припинити бойові дії в Україні на 30 годин (з 18:00 19 квітня до опівночі 21 квітня).
Зі свого боку президент України перетворити це коротке одностороннє перемир’я на повне 30-денне припинення вогню, але тільки за умови, що Росія дійсно припинить бойові дії.
Він також заявив, що, за даними головнокомандувача Олександра Сирського, російські війська продовжують обстріли і штурми, попри оголошене перемир’я.
– Це перемир’я навряд чи триватиме, з огляду на те, що російські війська, схоже, продовжували обмежені наступальні операції і невибіркові обстріли вздовж лінії фронту в перші кілька годин перемир’я, а також з огляду на те, що Росія продовжує відмовлятися від повного припинення вогню, – ідеться у звіті ISW, де нагадують про те, що 13 березня США та Україна запропонували РФ негайно припинити вогонь на 30 днів, але в Кремлі відхилили пропозицію.
Путін заявив, що тимчасове перемир’я покаже, чи готова Україна дотримуватися домовленостей і брати участь у переговорах для вирішення так званих “корінних причин” конфлікту, натякаючи на свої вимоги щодо НАТО і зміни влади в Україні.
У Міноборони РФ заявили, що російські війська дотримуватимуться перемир’я тільки за умови взаємності з боку ЗСУ.
– Малоймовірно, що російські офіційні особи та військові командири ефективно повідомляли про плани впровадження тимчасового перемир’я підрозділам на передовій або українським офіційним особам до оголошення Путіна, – зазначили аналітики.
У ISW вважають, що Росія продовжуватиме безпідставно звинувачувати Україну в порушеннях перемир’я. У цьому контексті Росія може використати своє одностороннє запровадження тимчасового перемир’я як інструмент для створення інформаційних умов, які дозволять їй продовжувати кампанію з дискредитації України.
Зокрема, Москва може використати такі необґрунтовані звинувачення для того, щоб підірвати підтримку мирних ініціатив, запропонованих США 17 квітня в Парижі.
– Росія також, імовірно, намагається вислужитися перед Сполученими Штатами і представити себе приємним партнером у переговорах у відповідь на нещодавні зауваження президента США Дональда Трампа про те, що США переглянуть свою роль у досягненні миру в Україні залежно від того, як мирний процес розвиватиметься найближчим часом, днів, – сказали аналітики.