/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F9eeefafe8d7297085bac5568b13e255c.jpg)
Як зниження мобілізаційного віку до 18 років може вплинути на демографію країни
Про це розповів доктор економічних наук, заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун в інтерв'ю для РБК-Україна, передає 24 Канал.
Демограф про мобілізацію молоді
Українців віком від 18 до 25 років можуть мобілізувати – рішення за військовими, але воно має серйозні наслідки і для демографії, і для майбутнього країни.
За словами Олександра Гладуна, – це покоління є найменш численне за останні десятиліття: йдеться про тих, хто народився в період найглибшого демографічного спаду – 2001 рік і ще п’ять років після. Втрати серед цієї вікової категорії можуть призвести до ще більшого скорочення населення в майбутньому.
Втім, як наголосив Гладун, у воєнних умовах питання безпеки має пріоритет.
Якщо є потреба у 18–25-річних – значить, треба мобілізувати. Інакше не буде країни, і тоді про яку демографію можна говорити,
– зазначив науковець.
Він також підкреслив, що не вся мобілізована молодь потрапляє безпосередньо на передову. Один військовий на фронті потребує забезпечення з боку п’яти-шести фахівців – айтішників, логістів, аналітиків. Молодь можуть залучати до роботи з дронами, наведенням ракет і плануванням операцій.
Гладун навів приклад окупованих територій Донбасу. Він наголосив, що там сформували два корпуси з місцевих та відправили воювати проти України. Наразі, за його словами, тих корпусів уже нема.