Гарвард подав у суд на адміністрацію Трампа
Гарвард подав у суд на адміністрацію Трампа
Гарвардський університет звернувся до федерального суду США з позовом проти адміністрації президента Дональда Трампа, звинувативши її у спробах тиску через скорочення фінансування досліджень на понад 3 мільярди доларів. У скарзі йдеться про "свавільну та неконституційну кампанію", спрямовану на примус закладу до виконання вимог уряду, зокрема щодо перевірки іноземних студентів, аудиту академічних програм і зміни внутрішнього управління.
Позов, поданий у понеділок до окружного суду США, став відповіддю на повідомлення про плани адміністрації скоротити ще 1 мільярд доларів федеральних грантів і контрактів, окрім вже оголошених 2,2 мільярда доларів. Університет вимагає визнати незаконним замороження фінансування, обґрунтоване, на думку Гарварда, політично вмотивованими та неконституційними вимогами.
У 51-сторінковому документі адвокати Гарварду наголосили, що університет опинився перед вибором: погодитися на мікроуправління з боку федеральної влади або ризикувати втратою ресурсів, необхідних для здійснення досліджень.
"Компроміс, запропонований Гарварду та іншим університетам, очевидний: дозвольте уряду контролювати діяльність вашого закладу або поставте під загрозу його здатність досягати наукових проривів", ‒ йдеться у скарзі.
Президент Гарварду Алан Гарбер у посланні до університетської спільноти заявив, що навчальні заклади мають право самостійно виконувати свої обов’язки без надмірного втручання уряду. За його словами, університети повинні зберігати автономію, необхідну для ефективного функціонування в інтересах суспільства.
Як повідомляє CNN, адміністрація Трампа вимагає, щоб Гарвард надав доступ до всіх звітів, підготовлених з жовтня 2023 року, щодо випадків антисемітизму та антимусульманських упереджень у кампусі.
У листі також вимагається передати навіть ті документи, які ніколи не були публічно представлені. Це відбулося на тлі загострення конфлікту між адміністрацією Трампа та університетом, який, за словами критиків, став мішенню політичного тиску.
Деякі єврейські організації та студенти Гарварду заявляють, що дії Білого дому, зокрема погрози припинити фінансування і заборонити прийом іноземних студентів, не сприяють їхній безпеці, а радше використовують їх у ширшому політичному конфлікті.
Причиною фінансового тиску, за повідомленнями, стала відмова університету виконати низку вимог Білого дому, серед яких ‒ скасування програм різноманітності, рівності та інклюзивності, заборона масок на протестах у кампусі, запровадити реформу прийому на роботу та навчання на основі заслуг, а також зменшити владу викладачів і адміністраторів, які, за словами Білого дому, "більше віддані активізму, ніж науці".
У період своєї передвиборчої кампанії Трамп неодноразово заявляв про намір карати навчальні заклади, які, на його думку, толерують "незаконні протести".