/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F55f84fbd9f71bee028a55d284a0ed734.jpg)
Як привчити вчителів та учнів спілкуватися українською поза межами освітнього процесу
Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в інтерв'ю Укрінформу, зазначає 24 Канал. І додав: щоб української мови стало більше у сфері освіти, її має бути більше вдома.
Мовний омбудсмен звернувся до батьків школярів
При цьому мовний омбудсмен звернувся із закликом до батьків.
Мій заклик – бути свідомими своєї відповідальності за мовне виховання майбутнього покоління українців. Адже саме в тих родинах, де спілкуються українською, не виникає проблем із застосуванням державної мови у навчальному процесі,
– наголосив Кремінь.
І додав, що загалом мовиться не лише про сам процес навчання, а й про створення мовного середовища, яке допомагає краще опанувати українську мову.
Це не лише мовна чи освітня, а глибоко культурна й цивілізаційна проблема. Адже саме через мову ми формуємо стійке громадянське суспільство і зміцнюємо національну ідентичність. Кожен школяр має розуміти значення державної мови для себе і країни в цілому,
– каже Уповноважений.
Кремінь також акцентував: забезпечення повноцінного використання української мови в освіті – це вже питання національної безпеки.
У Раді зареєстрували відповідний законопроєкт
Він нагадав, що у Верховній Раді вже зареєстрований законопроєкт, який запроваджує поняття українськомовного середовища. Мовиться про створення умов, які сприятимуть природному домінуванню української мови в закладах освіти – школах, дитсадках, гуртках, університетах.
Цей підхід – про патріотичне, культурне, освітнє та суспільне формування особистості. І важливо, що законопроєкт враховує й школи, де навчають мовами національних меншин та корінних народів. Для них буде забезпечено право на навчання рідною мовою разом із глибоким опануванням української,
– уточнив Кремінь.
І додав, що це шлях до формування громадян України, які вільно володіють державною мовою і водночас зберігають свою національну ідентичність, відкриваючи собі можливості для повноцінного розвитку в суспільстві.