Міноборони та Генштаб готуються до впровадження системи управління SAP, яку використовують в НАТО
Міноборони та Генштаб готуються до впровадження системи управління SAP, яку використовують в НАТО
В Україні Міністерство оборони спільно з Генеральним штабом ЗСУ почали підготовку до впровадження автоматизованої системи управління на базі System Analysis Program (SAPDefence & Security), яку використовує більшістю армій НАТО. Вона має замінити застарілі процеси управління оборонними ресурсами, йдеться в повідомленні Міноборони.
Зазначається, що на засіданні Комітету з питань стратегічного планування в системі Міністерства оборони було ухвалено рішення, що до червня профільні підрозділи оборонних відомств мають розробити Дорожні карти трансформації процесів управління оборонними ресурсами на період до 2027 року.
“При трансформації процесів враховуватиметься досвід, набутий ЗСУ під час широкомасштабної війни, а також еталонні процеси країн НАТО, що реалізовані у військовій версії SAP”, – розповіли в Міноборони.
Забезпечити впровадження автоматизованої системи допоможе міжнародна команда спеціалістів, а сам проєкт фінансується урядами Німеччини та США. Консультуватимуть команду спеціалісти армій Канади, США, Нідерландів, Німеччини, Польщі.
Дорожні карти охоплюватимуть такі напрямки:
- управління організаційною структурою та облік персоналу;
- управління фінансами;
- управління життєвим циклом озброєння та військової техніки;
- закупівля та логістичне забезпечення ЗСУ.
У Міноборони нагадали, що у 2023 році разом із Генштабом та Командуванням сил логістики ЗСУ розпочали впровадження системи автоматизації процесів постачання та забезпечення за основними тиловими й військовими службами забезпечення.
Вона автоматизує процеси планування та постачання, формує дані про забезпечення військ, дозволяє бачити реальну потребу, закуповувати та вчасно забезпечувати армію тиловою номенклатурою й номенклатурою озброєння. Система також відстежує використання озброєння та військової техніки, що надходить в Україну від країн-партнерів. Систему SAP використовують для управління оборонними ресурсами 28 країн-членів НАТО.
Нагадаємо, Міноборони розширило проєкт "Контракт 18-24". Тепер добровольці зможуть обрати для проходження військової служби за однорічним контрактом одну з 18 бойових посад (раніше їх було дев'ять).