MY.UAНовини
От G7 до Венгрии: как эксперты оценили действия Украины за год на мировой арене
От G7 до Венгрии: как эксперты оценили действия Украины за год на мировой арене

От G7 до Венгрии: как эксперты оценили действия Украины за год на мировой арене

Наприкінці минулого тижня Рада зовнішньої політики "Українська призма" представила дослідження "Дипломатія воєнного часу" про ефективність зовнішньої політики України.

Це вже десятий щорічний аналіз, і втретє є змога оцінити роботу нашої дипломатії у часи повномасштабної агресії РФ.

Утім, оцінки роботи української держави на зовнішньополітичній арені лишають суперечливе враження.

Минулорічний звіт "Призми" прогнозував, що ми стикнемося зі стагнацією у відносинах з ключовими державами Європи – у тому числі через те, що частина столиць досягли "стелі" у нарощуванні допомоги Україні.

Утім, по факту ситуація виявилася навіть складнішою за цей прогноз.

Взаємодія України із чотирма з семи держав-членів G7 за минулий рік погіршилася, натомість жодна з держав "сімки" не отримала позитивної динаміки.

Причини падіння різні – десь "просіли" результати через зміни у країні, десь маємо падіння у комунікації….

Та головне – що ми втратили на напрямках, які є для України пріоритетними.

Парадоксально, та на цьому тлі загальна оцінка зовнішньої політики поліпшилася.

Річ у тім, що одночасно з проблемами у зовнішній політиці на напрямках, що привертають найбільшу медійну увагу, на низці інших напрямків діяльність та стратегія України виявилися значно більш успішними, ніж рік тому.

Але міжнародна політика – річ інертна, тож далеко не в усіх цих випадках активна робота принесла реальні результати.

Крім того, Київ у 2024 році часом інвестував величезні зусилля у напрямки, які зрештою обернулися "пшиком".

Як приклад – робота навколо так званої "формули миру".

Неймовірні зусилля і Києва, і партнерів, які діяли на прохання України, дозволили скликати "саміт миру" у Швейцарії, тобто формально результат досягнутий – але успіхом його назвати складно.

Поза тим, є й ті позитивні зсуви, на яких варто наголосити.

Про це – детальніше далі.

"Четвірка з плюсом", але за що саме?.

Спершу коротко про методологію.

Дослідження зовнішньополітичних дій України у 2024 році – це документ, підготовлений групою з 40 українських фахівців.

Методологія щороку незмінна: експертна група оцінює зусилля України за кількома десятками двосторонніх, регіональних та секторальних напрямків.

"Ми оцінюємо не стан відносин з певною країною, а діяльність України за напрямком – наскільки ми були активні чи неактивні, результативні чи нерезультативні, – пояснює редакторка дослідження Ганна Шелест.

– Причому це оцінка не лише роботи МЗС, а всієї зовнішньої політики України, яка часом включає зусилля в абсолютно різних сферах, від культури до оборони або сільського господарства".

Кожен напрямок отримує чотири оцінки за критеріями "політична залученість", "стратегічні комунікації", "діяльність" та "результати" (за кожним – від 1 до 5 балів), а також середній бал.

А якщо просумувати усі напрямки, то виходить середня оцінка роботи української дипломатії.

Отже, за 2024 рік українська зовнішня політика отримала 4,23 бала.

Це – тверда "четвірка з плюсом", і це – зовсім трохи більше, ніж було торік (4,19 бала).

Таке зростання забезпечив один критерій: стратегічні комунікації, за якими рік тому Україна отримала "четвірку", а тепер має "чотири з плюсом".

А от чи можна говорити про добру результативність? Це спірне питання.

Адже у 2024 році фокус уваги був на відносинах України з США, а також на збереженні військової допомоги, передусім американської.

З одного боку, можна говорити про невдачу на цьому напрямі – зараз, у 2025 році, ми вже знаємо, що попри усі зусилля американська допомога не стала гарантованою.

Та з іншого боку, Україна досягла успіху на альтернативних треках.

Протягом року відбувався активний пошук альтернативних варіантів постачання зброї у зв’язку з вичерпанням запасів окремих країн, завдяки чому з’явився формат "данської моделі" фінансування закупівель в українських виробників, нагадує дослідження "Призми".

Є й інші успіхи – у кроках до використання російських заморожених активів тощо.

Та давайте розглянемо за секторами.

ЄС і НАТО.

У відносинах з Європейським Союзом, в також у питанні інтеграції до ЄС Україна традиційно отримує найвищий бал – тверду "п’ятірку" за усіма критеріями.

Ця оцінка – виправдана, особливо якщо говорити про 2024 рік.

Євроінтеграція сприймалася як безумовний пріоритет не лише на політичному рівні, а й у суспільних дискусіях, причому у публічний дискурс увійшли навіть питання, що є доволі технічними.

Медіа, політики, експерти обговорювали скринінг (тобто перевірку відповідності українського законодавства праву ЄС за секторами; він почався саме у 2024 році), переговорні глави тощо.

Це добре, бо означає, що в Україні зростає розуміння: вступ до ЄС не є лише політичним рішенням, а залежить від виконання Україною взятих зобов’язань.

Також торік сталася непересічна політична подія – міжурядова конференція у червні, де Україна і ЄС офіційно відкрили вступні переговори.

Також у червні на рік було продовжено дію Угоди про лібералізацію автомобільних вантажних перевезень (так званий "транспортний безвіз").

Продовжено, хоч і зі змінами, дію пільгового режиму імпорту до ЄС українських товарів.

У жовтні Рада ЄС прийняла рішення про надання Україні доступу на ринок публічних закупівель Євросоюзу.

Продовжено домовленість європейських та українських мобільних операторів про безкоштовний/доступний роумінг для українців у ЄС до липня 2025 року.

Одночасно ЄС шукав нові механізми допомоги України – і мав тут успіх.

У лютому Рада ЄС схвалила інструмент Ukraine Facility загальним обсягом 50 млрд євро до 2027 року, а Кабмін у відповідь затвердив план, що включає 69 реформ та 146 індикаторів, що є умовами фінансування Ukraine Facility.

Також у жовтні ЄС виділив 35 млрд євро макрофінансової допомоги для України, а у травні – дозволив спрямовувати надприбутки від заморожених активів РФ на оборонні потреби України через Європейський фонд миру (EPF), щоб обійти вето Угорщини.

Протягом року Рада ЄС ухвалила три нові санкційні пакети проти Росії.

Але чи збережеться така результативність у 2025 році?.

Це – велике питання.

Самих лише зусиль України для успіху недостатньо.

Усі політичні рішення щодо України потребували одностайності, яка завжди була непевною через Угорщину, а зараз перебуває під дуже серйозним питанням.

Суттєво інша картина – у питанні інтеграції України до НАТО.

Тут у 2024 році експертна оцінка показала зростання бала з 4,5 до 4,75.

До твердої "п’ятірки" Україна, як і раніше, не дотягує через брак бажаних результатів.

Попри те, що Вашингтонський саміт виявився доволі успішним (формулювання щодо незворотності членства України в Альянсі має значення) – Україні так і не вдалося змінити позицію окремих країн-членів щодо нашого запрошення до членства в Альянсі, нагадує "Українська призма".

Та повернімося до зростання оцінки у 2024 році.

Ось як його пояснює дослідження:.

"Стратегічні комунікації України щодо майбутнього членства в НАТО перестали бути двозначними.

Як президент, так і інші високопосадовці чітко транслювали і на внутрішню, і на зовнішню аудиторію, що членство України в Альянсі є найкращою гарантією безпеки.

Наприкінці року, коли розпочалися розмови щодо можливих мирних перемовин з РФ, українське керівництво також чітко визначало у всіх виступах та інтерв'ю, що членство в Альянсі не є предметом торгу з Москвою".

Тепер – головне, щоби принциповість Києва у прагненні до НАТО не зникла у 2025 році.

"Сімка" без успіху.

Якщо у 2023 році зусилля України у відносинах з державами-членами G7 отримали найвищий бал для п'яти держав – це Франція, Італія, Канада, Велика Британія та Японія, то у 2024-му "відмінників" лишилося тільки два – Японія та Британія.

На британському треку дійсно немає простору для зауважень.

2024 рік розпочався підписанням безпекової угоди, яка надалі буде залишатися наріжним каменем двосторонніх відносин.

На додаток цей документ став першим у серії безпекових угод, які Київ підписував протягом року з іншими столицями-партнерами.

Причому – і це дійсно важливо на тлі змін в інших країнах – зміна партії влади у Британії не зашкодила підтримці України.

Вже поза звітним періодом, у січні 2025-го, Київ та Лондон підписали угоду про сторічне партнерство, що стала розвитком минулорічної.

Загальна сума військової допомоги Великої Британії для України за 2024 рік склала 4,635 млрд фунтів (майже 5,3 млрд євро).

Також примітно, що український експорт до Британії у 2024 році різко зріс, на понад 70% від 2023-го, і перевищив 600 млн доларів.

Ключові експортні позиції – сільгосппродукція та метали.

Італія, що головувала у G7, впала у рейтингу діяльності офіційного Києва на 0,25 бала через зниження показника "результати".

Насправді якихось принципових зауважень до цієї країни немає: Італія підтримала всі ключові для України рішення у межах "сімки" та ЄС, надала системи протиповітряної оборони (SAMP/T) для захисту українського неба.

У 2024 році розпочалася співпраця між оборонними компаніями Rheinmetall і Leonardo та Україною у виробництві озброєння для потреб України.

Утім, експерти вирішили, що до найвищого рівня співпраця Києва та Рима не дотягує.

Точно такі показники отримали українські зусилля у співпраці з Берліном та Парижем – найвищий бал усюди, крім показника "результати".

У відносинах з Німеччиною Україна зосередила зусилля на розширенні військової допомоги, залученні німецьких інвестицій у вітчизняний ОПК та прискоренні євроінтеграційних процесів.

Німецька безпекова угода стала другою за черговістю після британської.

Загальний обсяг допомоги ФРН сягнув 37 млрд євро, включаючи 8,1 млрд євро на системи ППО.

Німеччина виділила значні кошти на відновлення енергосистеми та підтримку України.

Та попри значні обсяги критично важливої військової допомоги, Берлін так і не дав згоди на передачу Україні далекобійних ракет Taurus – хоча вони були найбільш потрібні у 2023-му чи на початку 2024-го.

З плином часу ця відтермінована допомога втрачає вплив, навіть якщо та коли Німеччина вирішить її надати.

Окрім того, офіційний Берлін залишився одним з ключових скептиків щодо вступу України до НАТО.

Відносини з Францією за формальними ознаками також були надзвичайно активними.

За рік було чотири візити Зеленського до цієї країни (рівно стільки ж – до Німеччини).

"Політичне зближення між Україною та Францією завдяки зусиллям української дипломатії вийшло з тіні історичних відносин Франції із Росією", – робить висновок дослідження "Призми".

Але тих результатів, які відбивали б докладені зусилля, не було.

Обсяг французької військової підтримки лишився значно нижчим за німецький, а спроби Макрона створити "коаліцію рішучих" у 2024 році зійшли нанівець, тож всерйоз до цієї ідеї Париж повернувся лише у новому році.

А що ж Америка?.

Попри те, що це дослідження охоплює лише 2024 рік, тобто не зачіпає хаотичний та украй суперечливий період президентства Трампа, експертні оцінки взаємодії та дій України за вектором США є нижчими за усіх європейських членів G7 (4,5 бали).

Тут бракувало і результатів, і стратегічної комунікації з українського боку – хоча Київ намагався діяти якомога активніше.

Порядок денний диктували вибори у США, і Україна була зацікавлена лишатися осторонь від цього контексту.

Утім, іноді не вдавалося – як під час осіннього візиту Зеленського до США, що призвів до іміджевих проблем (які, втім, вдалося владнати).

Трошки інша історія – з Канадою.

Тут діяльність України теж отримала 4,5 бали, але з інших причин.

Якраз за канадським вектором досягнуті результати є достатніми, але у Києва бракувало і стратегічного бачення, і політичного інтересу.

"Зберігаючи місце у промовах прем’єра Шмигаля та представників окремих міністерств, у промовах президента Зеленського Канада частіше відходила на другий план серед інших країн-партнерів", – зазначає дослідження.

Певний вплив на пасивність Києва, очевидно, мала політична турбулентність у Канаді – країна готувалася до виборів 2025 року.

Торік здавалося, що епоха правління лібералів добігла завершення, а канадські консерватори мали вади у ставленні до України.

Перемога Трампа у США і початок протистояння держав-сусідок у 2025 році здійснив політичний переворот у Канаді й сам по собі владнав проблеми, які могли очікувати на Україну, але це – інша історія.

Успіхи там, де не чекали.

Як же так сталося, що попри зниження показників за ключовими напрямками загальний рейтинг зовнішньої політики України зріс у порівнянні з попереднім роком?.

Річ у тім, що одночасно з невеличким падінням рейтингу за напрямками, до яких прикута суспільна увага, відбулося суттєве зростання у відносинах України з іншими державами.

Найпоказовіший приклад, який, втім, перебуває поза фокусом "Євро.

Правди" – це "відкриття Індії".

Рейтинг уваги України до цієї країни буквально злетів – з 3 балів у 2023 році до 4,75, тобто майже найвищого бала, у 2024-му.

У Європі найрізкіші зміни відбулися у відносинах з Угорщиною, де рейтинг зріс з 2,5 до 4 балів за один рік.

Попри збереження напруженості щодо інтеграції України до НАТО та щодо прав угорської національної меншини в Україні, минулий рік став роком, коли сторони почали спілкуватися і шукати виходи з кризи.

Наслідок – прогрес за кількома практичними питаннями, зокрема у гуманітарній сфері та транскордонній логістиці.

У квітні Україна та Угорщина погодили відкриття нового пункту пропуску "Велика Паладь – Надьгодош" тощо.

У "меншинних" питаннях також відбулися зрушення.

Проте тактика малих кроків не дозволила вирішити великі проблеми, а дії Орбана наприкінці 2024 року знову повели відносини у напрямку кризи.

Незначне покращення відбулося у політиці України щодо відносин з Молдовою та Польщею, і останнє для України має особливу вагу.

Дійсно, кроки Києва у бік історичного примирення мають шанс дещо збити емоційність відносин із найбільшим європейським сусідом.

А за емоційними елементами Варшава лишається також важливим партнером Києва.

Польща продовжує бути ключовим логістичним хабом для постачання зброї в Україну та лобіює питання вступу України до ЄС та НАТО на міжнародній арені.

Протягом року саме Польща зробила багато для відкриття перших кластерів у межах її головування в Раді ЄС у першій половині 2025 року (інше питання, чи матиме це успіх).

Є, втім, і країни-сусіди, де за минулий рік ми побачили наростання проблем, і перш за все це, звісно ж, Словаччина.

За прем’єрства Роберта Фіцо Словаччина не перетворилася для нас на "нову Угорщину", та все ж створює купу проблем.

А головне – те, що словацько-українські відносини тепер демонструють одночасно протилежні тенденції.

З одного боку, ми маємо безпрецедентний практичний вимір співпраці, і навіть йдеться про те, що відносини Києва та Братислави називають "найбільш змістовними від 1991 року".

З іншого боку, риторика Фіцо інтоксикує двосторонній діалог і змушує Київ реагувати на його антиукраїнські висловлювання та офіційно критикувати політику Словаччини.

А наприкінці року додалися проблеми в енергетичній сфері.

Описати у цій статті характеристики усіх держав-партнерів навряд чи можливо, але є ще одна, якій все ж варто приділити увагу.

Це – Грузія, на відносинах з якою Київ, схоже, наразі поставив хрест.

Демонстративна антиукраїнська риторика грузинського уряду та рішення Тбілісі всупереч євроінтеграційному майбутньому грузинського народу викликали відповідну реакцію української сторони.

Очікуване з 2023 року призначення нового посла України в Грузії так і не відбулося; понад те, до Києва відкликали тимчасового повіреного у справах України.

А головне – те, що грузинська влада дедалі більше зближується з державою-агресором і дає підстави для розривання залишків зв’язків.

Двосторонні відносини остаточно погіршилися після парламентських виборів у Грузії, які спостерігачі вважають нечесними.

Все це призвело навіть до заяви МЗС України з риторичним закликом до грузинського уряду не йти "білоруським шляхом".

А згодом Україна запровадила санкції проти представників влади, у тому числі проти Бідзіни Іванішвілі – засновника партії влади Грузії та найвпливовішого політика у країні.

Відносини між країнами отримали "двійку" за усіма параметрами.

Автор опису: Сергій Сидоренко, "Європейська правда".

Повний текст дослідження читайте за лінком.

Також доступний звіт за попередній рік.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Defence Express розповіли, які можливості нового ворожого наземного дрона "Вольчанін"
24tv
2025-04-22T01:42:04Z
Губили взуття, вода плескала у всі боки і гучні крики: як українці відсвяткували поливаний понеділок
Telegraf
2025-04-22T01:30:01Z
«Контракт 18-24»: на які спеціальності беруть бійців
ZN UA
2025-04-22T01:04:41Z
Пенсія в не менше 9 тисяч. Якими мають бути стаж та зарплата у 60-річного
Telegraf
2025-04-22T00:21:32Z
Геополітичний зсув: Алжир міняє Росію на Китай у військово-морській сфері
Хвиля
2025-04-21T23:45:15Z
Скільки українців перебуває у російському полоні, або зникли безвісти: названо дуже сумну цифру
Telegraf
2025-04-21T23:42:35Z
Українські імена,які Росія вкрала та привласнила собі - Богдан, Леся
Telegraf
2025-04-21T23:33:04Z
Світлий вівторок після Великодня: 5 заборон, які вбережуть від бід і хвороб
GlavRed
2025-04-21T23:27:02Z
Ді Венс, якого Папа Римський прийняв за день до смерті, розповів про їхню останню зустріч
24tv
2025-04-21T23:18:42Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Євросоюз може піти на поступки США щодо газу: що відомо
Хвиля
2025-04-22T01:18:36Z
Росія може завдати нового удару по Чорнобильській АЕС: названо головну умову
GlavRed
2025-04-22T01:03:12Z
США на переговорах у Лондоні представлятимуть Рубіо, Віткофф та Келлог - Bloomberg
УкраинФорм
2025-04-22T00:54:15Z
Рейтинг схвалення Трампа падає: американці занепокоєні його жагою влади — опитування Reuters/Ipsos
ZN UA
2025-04-22T00:46:51Z
"Путін розглядає сценарій завершення "СВО": коли це можливо
24tv
2025-04-22T00:42:17Z
Путін підтвердив, що РФ била по цивільних об’єктах у Сумах та Кривому Розі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T00:30:47Z
Чому президент США Дональд Трамп і віцепрезидент Джей Ді Венс не їдуть до України? — пояснює The Hill
ZN UA
2025-04-22T00:21:41Z
Росіяни вдарили по житловій забудові: зʼявилися перші наслідки атаки на Одесу
GlavRed
2025-04-21T22:36:27Z
Загальна післяопераційна летальність у харківському госпіталі становить 0,1% - начальник медзакладу
УкраинФорм
2025-04-22T00:28:12Z
Алое проти зморшок: лікарі радять використовувати гель із листя
Gazeta UA
2025-04-21T23:57:58Z
На будь-який смак: що робити з білками, які залишилися після випікання пасок
24tv
2025-04-21T21:00:41Z
Помідори виростуть вдвічі більшими: додайте в ґрунт одне добриво
24tv
2025-04-21T19:27:29Z
Які помилки під час прийому ліків здатні звести нанівець усе лікування
Gazeta UA
2025-04-21T19:24:41Z
Користь для мозку і контроль ваги: 9 переваг волоських горіхів
GlavRed
2025-04-21T18:27:53Z
Поширені комбінації харчових добавок можуть підвищувати ризик діабету 2 типу
24tv
2025-04-21T18:03:23Z
Тест на IQ: тільки 5% геніїв можуть знайти фальшивого лікаря за 5 секунд
GlavRed
2025-04-21T16:27:57Z
Названо ідеальну довжину для денного сну: це менше, ніж ви думали
24tv
2025-04-21T16:03:04Z
Анна Саліванчук в короткій сукні посвітила довгими ногами на тлі графіті
Gazeta UA
2025-04-22T01:15:24Z
59-річна Елізабет Херлі натякнула на роман із відомим співаком
GlavRed
2025-04-21T23:27:06Z
"Мені не соромно": Slavia зізналася, з ким з українського шоу-бізу готова "сісти за стіл"
GlavRed
2025-04-21T20:27:34Z
"Ми вирішили": Юлія Саніна розповіла, куди вона зникла разом із чоловіком
GlavRed
2025-04-21T20:27:02Z
Ви маєте це знати: яка стрижка підійде під ваш тип волосся
24tv
2025-04-21T20:03:36Z
"Пропагує українство": Таїсія Повалій остаточно залишилася без нічого
GlavRed
2025-04-21T19:27:42Z
Зрадниця Лорак зробила заяву після новини про нове кохання її чоловіка
GlavRed
2025-04-21T19:27:21Z
Могилевська показала, як із доньками готувалася до Великодня: зворушливе відео
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T18:45:08Z
Крістен Стюарт та Ділан Мейєр одружилися у Лос-Анджелесі
360ua.news
2025-04-21T18:36:57Z
Паралізував життя міста: в Улан-Уде один гризун став причиною зникнення світла
Фокус
2025-04-22T01:48:41Z
Росіяни пошкодили в Одесі житло та навчальний заклад: є постраждалі
Telegraf
2025-04-21T23:45:16Z
Ворог поцілив по житловій забудові: в Одесі показали наслідки атаки дронів
УкраинФорм
2025-04-21T23:39:01Z
На Київщині припинено підпільне виробництво алкогольних виробів
Украина Криминальная
2025-04-21T23:33:43Z
В Одесі внаслідок російської атаки є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T23:24:31Z
У Харкові оголосили підозру чоловіку, який за $11 тисяч допомагав ухилянтам
УкраинФорм
2025-04-21T23:21:47Z
Атака дронів на Одесу: пошкоджені будинки, цивільна інфраструктура та навчальний заклад
УкраинФорм
2025-04-21T22:27:01Z
Пошкоджено багато квартир: росіяни поцілили по густонаселеному району Одеси – фото наслідків
24tv
2025-04-21T22:15:47Z
У ДТП на Львівщині загинули троє чоловіків
Факти ICTV
2025-04-21T21:09:29Z
Росіяни хаотично перекидають ППО і техніку в Криму ‒ АТЕШ
ZN UA
2025-04-22T00:03:56Z
Громада з Луганщини передала нацгвардійцям на фронт техніки на ₴5 мільйонів
УкраинФорм
2025-04-21T22:57:19Z
Йшли закріплятися, але не вийшло: бійці НГУ взяли у полон російських піхотинців
24tv
2025-04-21T22:45:11Z
У Музею історії Києва нова втрата - помер заступник гендиректорки Ігор Селецький
ZN UA
2025-04-21T22:40:01Z
У Києві оголосили повітряну тривогу, в області лунають вибухи - столичний регіон атакують "шахеди"
ZN UA
2025-04-21T22:16:46Z
"Бачив вибухи з вікна": грузинський боєць UFC опинився в Одесі під час російського обстрілу
ZN UA
2025-04-21T22:13:38Z
«Білі янголи» вивезли ще дев’ятьох людей з Лиманської громади
УкраинФорм
2025-04-21T22:09:18Z
Росіяни обстріляли Харківщину: є загиблі і постраждалі
Gazeta UA
2025-04-21T22:01:16Z
Лінія фронту станом на 21 квітня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T21:45:06Z
Чому не можна казати Саша, Юра, Діма: як правильно називати людей з такими іменами
GlavRed
2025-04-22T01:48:19Z
Місячний гороскоп на 22 квітня: що не можна робити у цей день
GlavRed
2025-04-22T01:24:23Z
Взуття більше не буде тиснути: як правильно виміряти розмір ноги
GlavRed
2025-04-22T00:36:43Z
Не в той час народились: яка епоха підходить кожному знаку зодіаку
Gazeta UA
2025-04-21T21:39:53Z
Буряк зійде вже на другий день: експерт сказав, у чому замочити насіння овоча
GlavRed
2025-04-21T21:28:39Z
Дешево, практично та неймовірно смачно: рецепт "тієї самої" запіканки з локшиною і сиром
24tv
2025-04-21T19:30:23Z
Рослини вам подякують: ось що потрібно підживити попелом вже зараз
24tv
2025-04-21T19:24:49Z
Жити з одним чи з кількома: вся суть моногамії та немоногамії у простих словах
24tv
2025-04-21T18:48:11Z
Фінансовий прогноз за місяцем народження: коли народжуються справжні мільйонери
GlavRed
2025-04-21T17:27:31Z
У "Шахтарі" повідомили про переговори щодо трансферу футболіста збірної України
ZN UA
2025-04-21T22:37:53Z
Колишній чемпіон світу назвав слабке місце Усика у реванші з Дюбуа
ZN UA
2025-04-21T21:46:29Z
Брентфорд готовий поборотися з Наполі за Судакова — GMS
Football.ua
2025-04-21T21:34:57Z
Бетіс із голом Антоні впевнено переграв Жирону з Циганковим
Football.ua
2025-04-21T21:04:50Z
Циганков провалив черговий матч за кризову Жирону: команда стрімко наближається до зони вильоту
24tv
2025-04-21T21:03:34Z
Манчестер Юнайтед очолює перегони за Куньєю — Романо
Football.ua
2025-04-21T20:31:07Z
Лідс та Бернлі оформили повернення в АПЛ після нетривалої паузи: хто претендує на третю путівку
24tv
2025-04-21T20:03:05Z
Мілан націлився на ще одного форварда — ЗМІ
Football.ua
2025-04-21T20:01:02Z
Барселона хоче викласти 40 мільйонів за форварда, який став вигнанцем у Манчестер Юнайтед
24tv
2025-04-21T19:24:41Z
Росія й далі використовує Керченський порт для експорту скрапленого газу та українського зерна - ЗМІ
УкраинФорм
2025-04-22T01:30:13Z
В Нафтогазі розповіли, скільки видобутку газу втратили через російські атаки
Gazeta UA
2025-04-21T23:09:33Z
Аеропорт у Стамбулі став першим у Європі з одночасним використанням трьох злітних смуг
УкраинФорм
2025-04-21T23:03:24Z
В ЄС порушили справи проти X, Meta, TikTok - фон дер Ляєн
InternetUA
2025-04-21T23:01:22Z
Митна політика «фінансового генія» Трампа та його тиск на ФРС призвели до чергового обвалу на фондових ринках
Украина Криминальная
2025-04-21T21:57:32Z
Державний оператор тилу розширив функціонал системи DOT-Chain
УкраинФорм
2025-04-21T21:55:57Z
На ринку нафту зафіксували стрімкий обвал
24tv
2025-04-21T21:39:50Z
Нафтогаз залучив мільярди євро: на що підуть кошти
Хвиля
2025-04-21T20:36:40Z
Торгова напруга зростає: Китай реагує на плани США щодо суднових зборів
Хвиля
2025-04-21T20:15:10Z
Grok тепер "бачить" через камеру iPhone — що може нова функція
InternetUA
2025-04-22T01:04:14Z
Що першим побачили на картинці: тест, який розкаже більше, ніж психолог
GlavRed
2025-04-22T00:25:49Z
У Норвегії тане популярний льодовик: науковці запропонували оригінальне рішення
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T23:00:00Z
Японія погодилась передавати Україні супутникові знімки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T22:36:54Z
США випробовують конкурента нейроімпланта Neuralink: у чому його особливість
InternetUA
2025-04-21T20:43:33Z
Вдруге за тиждень: популярний стримінговий сервіс знову зазнав масштабного збою
Фокус
2025-04-21T20:00:26Z
Українські айтівці опинилися під прицілом хакерів
InternetUA
2025-04-21T18:46:39Z
Час ще є: коли і де дивитися метеоритний потік Лірид
Telegraf
2025-04-21T18:45:20Z
Кіберполіція попереджає про шахрайства: фішингові посилання
Украина Криминальная
2025-04-21T18:00:25Z
Ніссан Скайлайн мріє стати вантажівкою для бездоріжжя та драг-рейсером
Топ Жир
2025-04-22T01:30:48Z
Stellantis відкликає 50 000 автомобілів Alfa Romeo, Dodge та Maserati
Топ Жир
2025-04-22T00:45:51Z
Чоловіка звинувачили після того, як він похвалився крадіжкою шин на селфі
Топ Жир
2025-04-22T00:00:48Z
Електромобіль KIA EV6 2025 демонструє, що оновлення не є дешевими
Топ Жир
2025-04-21T23:30:06Z
Мріяли про Вайпер і Корвет, але лише одне місце для паркування?
Топ Жир
2025-04-21T22:45:55Z
Buick представив новий підбренд Electra
Топ Жир
2025-04-21T22:00:45Z
Тарифи Трампа підвищують середню рекламну ціну на нові автомобілі понад 50 тисяч доларів знову
Топ Жир
2025-04-21T21:15:06Z
Нове гібридне покоління від Hyundai: збільшення паливної ефективності на 45%
Топ Жир
2025-04-21T20:45:55Z
Концепт седана від Buick на рівні з S-Class за розміром
Топ Жир
2025-04-21T20:15:35Z