/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fa354ebc0c688d4802f03e9fb00f3a8fe.jpg)
США неохоче тиснуть на Путіна, тому це повинні зробити країни Європи - Bloomberg
Про це йдеться у редакційній статті Bloomberg, передає Укрінформ.
Представники США повідомили, що вони втрачають терпіння щодо темпів миротворчого процесу в Україні. Частково проблема полягає в тому, що вони, схоже, надзвичайно неохоче чинять тиск на Путіна, щоб він пішов на будь-які істотні поступки, пише видання.
Якщо США цього не зроблять, європейські країни повинні це зробити, наголошується у публікації.
Білий дім наразі сигналізував про задоволення майже всіх вимог Путіна - від узаконення незаконної анексії Росії до блокування шляху України до членства в НАТО. Військова допомога, затверджена попередньою адміністрацією США, була тимчасово заморожена, і жодної нової зброї для України наразі не було обіцяно.
Тим часом, США досі відмовляються гарантувати безпеку європейським союзникам, які пропонують моніторити дотримання режиму припинення вогню.
Хоча цього тижня планується відновлення переговорів у Лондоні, жодна з цих превентивних поступок не наблизила мир. Невдовзі після того, як спецпредставник президента США Стів Віткофф завершив свою останню зустріч із Путіним, російські ракети вдарили по українському місту Суми, убивши щонайменше 35 людей, у тому числі дітей. Великоднє «припинення вогню» в Росії ледве пережило вихідні, йдеться у публікації.
Водночас Європа зміцнила власну підтримку України в останні тижні. Разом із Великою Британією та іншими членами Контактної групи з питань оборони України вона пообіцяла виділити понад 21 млрд євро на військову підтримку цього року.
Нова «стратегія дикобраза» спрямована на посилення протиповітряної оборони країни, артилерії, безпілотників і ракет. Запропонований план позики на оборону в розмірі 150 млрд євро має допомогти наростити виробництво зброї в Європейському Союзі, Україні та Норвегії.
«Але можна і потрібно зробити більше. По-перше, усі ці виділені гроші мають бути швидко перетворені на нову зброю. Україна знаходиться на шляху до того, щоб стати одним із найбільших виробників зброї в Європі, але більшість її потужностей залишається незадіяною через брак фінансування. Цільове фінансування, в тому числі надходження від заморожених активів російського центрального банку, допомогло швидко розширити виробництво українських гаубиць «Богдана». Такі угоди слід розширювати», - йдеться у статті.
По-друге, пише Bloomberg, Європа повинна поставити Україні більш сучасні системи озброєнь. Імовірний наступний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що підтримує відправку в Україну ракет Taurus, які можуть вражати ключові маршрути поставок Росії в Криму. Чинний уряд Німеччини повинен припинити зволікання та схвалити поставку, слідуючи прикладу Великої Британії та Франції, які вже постачали подібну зброю, вважають журналісти видання.
«По-третє, Європа має знайти спосіб обійти обструкціоністську Угорщину, чий пропутінський лідер Віктор Орбан затримував ухвалення санкцій і виступав проти навчання українських військових. ЄС має інструменти, включаючи розширення голосування кваліфікованою більшістю, щоб відсторонити будь-якого члена, який працює проти інтересів безпеки Європи. Настав час ними скористатися», - наголошується у публікації.
Також видання зауважує, що Європа повинна припинити ухилення РФ від санкцій. Це включає встановлення ліміту цін на нафту та перекриття потоку технологій подвійного призначення до Росії. «Європейські лідери повинні тиснути на Білий дім, щоб він виконав власні погрози накласти додаткові санкції на китайських та індійських покупців російської нафти», - зазначається у статті.
У Bloomberg підкреслили, що лідери США мають пам’ятати, що мета Путіна – не просто підкорити Україну. Останні дослідження показують майже потрійне зростання кількості російських гібридних атак на європейські та американські об’єкти протягом 2023-2024 років – від диверсій на інфраструктурних об’єктах до дезінформації та спроб убивства.
«Історія показала, що безконтрольна Росія, маючи час на переозброєння, швидше за все, розширить свої територіальні амбіції. США можуть думати, що можуть жити з таким ризиком. Європа не може собі дозволити таких ілюзій», - резюмували автори.
Як повідомляв Укрінформ, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що внаслідок розвитку ситуації навколо російської агресії проти України Європа не може надалі сприймати мир як даність, вона позбулася ілюзій щодо можливості економічної та безпекової інтеграції з Росією, як і щодо наявності захисту з боку США.