/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F65b5fc303ac7ab13aaaf63ddd1f5c558.jpg)
Telegram не розкривав особисті повідомлення спецслужбам — Дуров
Засновник месенджера Telegram Павло Дуров заявив, що його платформа «ніколи не розкривала особисті повідомлення користувачів правоохоронним органам».
За словами Дурова, навіть у країнах із жорстким контролем, таких як росія, не було випадків, коли Telegram погоджувався на вимоги спецслужб отримати доступ до приватного листування.
Він наголосив, що технічно неможливо створити «бэкдор», доступний лише для поліції — після впровадження такої технології нею можуть скористатися і хакери, і іноземні агенти. Це, на думку Дурова, поставить під загрозу приватність мільйонів законослухняних громадян.
Дуров також відреагував на нещодавню ініціативу французької влади, яка вимагала від месенджерів надати поліції інструменти для доступу до зашифрованих повідомлень. Він підкреслив, що ухвалення такого закону зробило б Францію першою країною у світі, яка позбавила б своїх громадян права на приватне спілкування.
На щастя, Національна асамблея Франції відхилила цю пропозицію, хоча тиск на месенджери не припиняється — подібні ініціативи просуває і Європейська комісія.
Telegram швидше піде з ринку, ніж підірве шифрування чи порушить базові права людини, заявив Дуров
Він підкреслив, що компанія не торгує приватністю користувачів заради частки ринку, на відміну від деяких конкурентів. За 12 років існування Telegram жодного разу не передавав спецслужбам жодного байта особистих повідомлень.
Водночас, згідно з європейським законодавством, у разі наявності чинного судового рішення месенджер може надати лише IP-адресу та номер телефону підозрюваних у кримінальних злочинах, але не зміст листування.
Дуров наголосив, що шифрування не створене для захисту злочинців — воно захищає приватність і безпеку звичайних людей. Він вважає, що втрата цієї гарантії стала б трагедією для всього суспільства.