/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F2712acf0b2ea5e69c091905bafeb6875.jpg)
Українцям розповіли, що тепер можна будувати на власній ділянці без дозволів
Законодавство України чітко регламентує правила забудови земельних ділянок приватної форми власності. Особливу увагу варто звернути на те, які об'єкти можна зводити без оформлення дозвільної документації та введення в експлуатацію.
Як повідомила юристка Ірина Гончаренко в коментарі 24 Каналу, власники присадибних, садових та дачних ділянок часто стикаються з питаннями щодо необхідності оформлення дозвільної документації при плануванні будівництва.
"Плануючи будівництво на земельній ділянці приватної форми власності – присадибній ділянці, садовій, дачній, часто виникають питання, до яких об'єктів встановлені вимоги щодо оформлення дозвільної документації на будівництво", – зазначила Ірина Гончаренко.
Згідно з чинним законодавством, власники можуть зводити тимчасові будівлі та споруди без влаштування фундаментів без отримання спеціальних дозволів. До таких об'єктів належать:
- теплиці
- паркани
- криниці
- альтанки
- вигрібні ями
- ґанки
- накриття
- гаражі
- намети
- погреби
- естакади
- хвіртки
- літні душові
- свердловини
- замощення
- входи до погребів
- вбиральні
- тераси
- навіси
- ворота
- сходи
- люфт-клозети
- приямки
- відкриті басейни та басейни з накриттям
Також законодавство дозволяє виконувати роботи з переобладнання та перепланування житлових і нежитлових будинків та приміщень без оформлення дозвільних документів, якщо такі роботи не передбачають втручання в огороджувальні та несучі конструкції або інженерні системи загального користування. Це стосується об'єктів усіх класів наслідків:
- зі значними (СС3) наслідками
- з незначними (СС1)
- з середніми (СС2)
Важливо розуміти, що дотримання законодавчих норм при будівництві на власній земельній ділянці дозволяє уникнути можливих проблем із контролюючими органами та сусідами, а також забезпечує безпеку експлуатації споруджених об'єктів.
Також сьогодні не потребує оформлення спеціальних документів будівництво гаражів, щоправда, без влаштування фундаментів. Будівництво капітальних гаражів, тобто таких, що мають фундамент і не є тимчасовими спорудами, потребує оформлення будівельного паспорта та повідомлення відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю.
Влаштування огорож (парканів) на присадибних, дачних та садових ділянках також не потребує оформлення дозвільних документів. Однак їх зведення має відповідати вимогам будівельних норм.
Висота огороджень має бути не більше ніж 2,0 м на межі сусідніх земельних ділянок та не більше ніж 2,5 м на межі з вулицею для забезпечення нормативної інсоляції та провітрювання суміжних територій.
Також нагадаємо, чи загрожують штрафи за вирубку дерев на своїй землі.