/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F52c988fa5ad4c2ceacbec939c67571b6.jpg)
Вчені виявили новий колір «оло» — він проявляється, якщо світити лазером в око
Інженери з Каліфорнійського університету у Берклі заявили, що стимуляція людського ока лазером дає змогу побачити новий колір під назвою «оло», який неможливо побачити в інший спосіб.
Однак експерти із зору заперечують заяву американських науковців, підкреслюючи, що «оло» не є новим кольором, а просто являє собою більш насичений зелений. Між тим дослідники зазначають, що вони поки зробили лише крихітний крок у сфері того, що називають стимуляцією окремих частин ока для того, аби бачити більш яскраві кольори та відтінки. Вони сподіваються, що розроблений ними новий інструмент для вивчення особливостей людського зору під назвою Oz допоможе дати відповідь на питання, як мозок обробляє візуальну інформацію.
«Це базова наука. Ми не побачимо olo на жодних дисплеях смартфонів або телевізорах найближчим часом. І це дуже, дуже далеко за межами технології гарнітур віртуальної реальності», — зазначає інженер-дослідник з з Каліфорнійського університету Рен Нг.
П’ятеро людей, які бачили колір, що команда називає «оло», кажуть, що це синьо-зелений відтінок, але більш насичений, ніж будь-який синьо-зелений, будь-коли бачений. Чутливі до кольору клітини очей — колбочки, сприймають довгі, середні та короткі довжини хвиль світла. Лазер в експерименті Каліфорнійського університету в Берклі стимулює лише середні колбочки, які в іншому випадку ніколи не стимулюються ізольовано.
Результатом цілеспрямованої лазерної стимуляції є кольорова пляма в полі зору реципієнта, яку неможливо отримати ні за якого природного освітлення. Науковці не виключають, що наступним кроком буде стимуляція лазером людських очей для відтворення більш яскравих кольорів та програмування неймовірно високої роздільної здатності ландшафтів прямо у вашій свідомості у VR-іграх та застосунках. Дослідження було схвалено як гуманне наглядовими радами Каліфорнійського університету в Берклі та Вашингтонського університету, а вчені, які проводили дослідження, «отримали поінформовану згоду всіх учасників».
Результати дослідження булі опубліковані у журналі Science Advances
Джерело: PCGamer; The Guardian