/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F00612ed53e92cfae50aaaedf1c4104fa.jpg)
За пів року військовий госпіталь у Харкові розраховує зібрати ₴7 мільйонів на ремонт апарату КТ
Про це вінтерв’ю Укрінформу заявив начальник Військово-медичного клінічного центру Північного регіону полковник медичних сил Едуард Хорошун.
«У нашому (апараті – ред) в листопаді треба замінити трубку (складова КТ-сканера, випромінює рентгенівські промені - ред.), ресурс вузлів закінчується. Пролонгація життя - заміна трубки, це коштує понад ₴7 мільйонів. Це варіант, але не найкращий, враховуючи зношеність інших вузлів. Завдання мінімум - зібрати на трубку, максимум - на новий апарат», - зазначив Хорошун.
За словами начальника госпіталя, наявний апарат КТ пропрацював зовсім мало часу, але в режимі посиленого навантаження.
«Ми порахували - за 15 місяців відпрацював як попередній старий - за 14 років. Навантаження на томограф – величезне. Дуже допомагає рятувати життя, іноді без нього - як без рук», - пояснив Хорошун.
За його словами, за сучасними протоколами, що використовуються у світі при лікуванні бойових травм, медики мають робити пораненим пан-КТ - діагностику всього організму. Пересувні хірургічні групи надають першу медичну допомогу, а ретельні дослідження проводять у госпіталі і часом знаходять непомічені пошкодження, які надалі ускладнили б стан пораненого.
«Вже двічі траплялися випадки, коли осколок зрізав сонну артерію і зупинявся. Ми бачили це на КТ - розташування ураження таке, що класичною операцією усунути неможливо. Тож виконували унікальні операції (ставили спеціальні стенти, які фактично протезують сонну артерію і відновлюють постачання крові і кисню в мозок) і рятували бійців», - зазначив Хорошун.
Як розповів начальник госпіталю, з початку повномасштабного вторгнення військово-медичний центр у Харкові мав два апарати КТ. Один із них у 2022 році лікувальному закладу передали з Миколаєва.
«Інший - 2007 року випуску, доходяга. Двічі вже трубку в ньому міняли. Є певні медико-технічні вимоги до приміщення, ми їх виконали і отримали новий класний американський КТ. І слава богу, бо через кілька місяців наш старенький одного разу просто не запустився», - розповів хірург.
Як повідомлялося на сторінці Військово-медичного клінічного центру Північного регіону у Фейсбуці, медзаклад у січні відкрив збір на новий апарат КТ. Планують зібрати ₴30 мільйонів, наразі у банці близько ₴2 мільйонів. Лікарі госпіталю, які наприкінці минулого року стали лавреатами престижної Національної премії імені Бориса Патона за розробку інноваційних методів анестезіологічної та хірургічної допомоги, переказали на цей збір всю отриману ними за перемогу в конкурсі премію (по ₴50 тисяч, загалом вісім членів команди розробників отримали і переказали ₴400 тисяч).
Як повідомляв Укрінформ, увечері 29 березня Харків зазнав масованого удару “Шахедами”, внаслідок якого, зокрема, у шпиталі постраждали пацієнти і персонал, були пошкоджені кілька корпусів.