MY.UAНовини
Звірства російських загарбників на ЗАЕС. Енергодарець розповів як помирав закатований рашистами працівник електростанції
Звірства російських загарбників на ЗАЕС. Енергодарець розповів як помирав закатований рашистами працівник електростанції

Звірства російських загарбників на ЗАЕС. Енергодарець розповів як помирав закатований рашистами працівник електростанції

Володимир Жайворонок – житель Енергодару, який потрапив у російський полон, зміг вижити там і завдяки рідним та друзям звільнитися й потрапити на вільну Україну.

Розказана Володимиром історія, як і більшості колишніх полонених, вражає жорстокістю та методами російських загарбників до українців, які опинилися у неволі на окупованих територіях. Про те, що відбувалось в Енергодарі після його захоплення російським військом, про катівні окупантів, поневолення працівників ЗАЕС та знущання з них, енергодарець розповів в інтервʼю проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я».

Володимир Жайворонок

– Лютий 2022 року. Яким було ваше життя, де ви жили, ким працювали?

– В останні роки перед повним масштабним вторгненням я працював у Польщі, у великій будівельній компанії. В той час приїхав якраз у відпустку додому відвідати батьків, відвідати доньку, всіх побачити.

Ось так я зустрів повномасштабне вторгнення. Я зустрічав людей з Маріуполя, вже коли почали бомбардувати це місто, вони виїжджали в Енергодар та казали: «Ми приїхали сюди, а тут те саме, вони (окупанти) тут теж».

Окупація вже з 3-4 березня почалася, я вже був готовий – набрав повну ванну води, притяг великий повербанк, був готовий. Перші ракети, які я побачив, вони влучили у водозабір і в ТРП (розподільча станція – ред.), одразу зникла вода, зникло світло.

– Якою була реакція місцевих жителів на появу військових РФ?

– Ми жили з гарним краєвидом з балкона. Я спостерігав, що відбувалося. Війська російські підійшли ще раніше. З перших чисел березня 2022 року місто було заблоковане і будь-які рухи були просто неможливі. Це був дуже великий ризик – спробувати навіть виїжджати з окупованих територій в той час.

Люди виходили на мітинги в Енергодарі. Це була демонстрація неприйняття того, що відбувається. Я вважаю, що окупанти помстилися за це. Вони катували місто голодом, вони закривали аптеки, щоб люди не мали змоги купити якісь медикаменти.

«Натягували мішки на голову»

– Коли почалися вже жорстокі переслідування енергодарців?

– Коли точно, я не пам’ятаю. Біля пам’ятника Шевченку збирався черговий мітинг. Це був березень. Окупанти почали розстрілювати мітинг світло-шумовими гранатами, потім почалися арешти. Вони вже склали якісь списки, за якими шукали людей.

Захоплений Енергодар, березень 2022 року

– Тобто, команди, які з’являлися, як правило, на цивільних авто – це були люди, вдягнені в цивільне, тільки в бронежилетах і балаклавах та зі зброєю. Вони витягали людей, натягували їм мішки на голову, це відбувалося масово по всьому місту. Іноді прострілювали замки.

Тобто, ніяких офіційних звинувачень не було. Але на той період, коли я потрапив у полон, ще не було ніби юридичного статусу міста Енергодар, що це окупована територія.

– За яких обставин ви потрапили у полон, коли це було і як довго ви там пробули?

– Це був кінець червня, десь, мабуть, 20-22 число. Я знав, що вони мене шукають, тому я переїхав до друга на квартиру, але мене знайшли там. За проукраїнську позицію шукали всіх.

– А ви брали участь у мітингах?

– Я не те, що брав участь у мітингах, я ходив просто в вишиванці.

– Вже під час окупації?

– Вже під час окупації. У мене, наприклад, і зачіска була з чубом, який вони відрізали. Це каже про позицію українську чи ні?

Поступово падали українські пропори. Спочатку Чичеріна (російська співачка Юлія Чичеріна, яка активно підтримує політику РФ проти України – ред.) викинула прапор з мерії. Потім до останнього прапор висів на будівлі ДСНС – на медико-санітарній частині. Вона довго не підкорювалась.

«Очі голодних людей і тварин»

– Якою була гуманітарна ситуація в місті на початку окупації?

– Ще на самому початку окупації працював відділ Червоного Хреста під українським прапором. Вони надавали допомогу тільки для людей з дітьми до трьох років, надавали якесь дитяче харчування. Але окупанти дуже швидко прикрили це. Замість цього вони свою «гуманітарку» показово перед камерами трошки роздавали, а потім все це потрапляло на прилавки магазинів та ринок.

Прапор Міжнародного комітету Червоного Хреста

Щоб ви уявляли собі, коли ти живеш в нормальному світі, в тебе є Apple Pay, безконтактні оплати й все таке інше, і тут все це просто зникає і все переходить на картонки під ноги, ти розумієш, що ти потрапив знову у кам’яну добу і досить швидко.

Найголовніше було – знайти провізію

Вони почали блокувати зв’язок, банківські операції були неможливі. Приходиш на ринок і шукаєш солідарності з місцевими селянами, які продають продукти. В тебе немає готівки, тому питаєш тихенько: «На яку карту гроші переказати?» – і тобі непомітно дають папірець. Ти біжиш додому, бо з телефоном пересуватися не дуже зручно, робиш оплату з дому, бо у мене, наприклад, вдома працював зв’язок. Повертаєшся на ринок, забираєш продукти. Найголовніше було – знайти провізію. Навіть місцеві браконьєри виловлювали рибу і роздавали безоплатно людям.

– Цей період – з початку окупації і до кінця червня, поки ви потрапили в полон, що ще вам запам’яталось з тих часів? Що згадуєте?

– Очі голодних людей і тварин: котів, собак. Ти просто дивишся і бачиш стареньких людей, в них голодні очі. На їжу дивляться, на буханку хліба… Я не знаю, як це відтворити, щось подібне бачив тільки в кіно. Люди не зрозуміють цього ніколи, просто неможливо передати ті емоції, які ти відчуваєш.

«По працівниках ЗАЕС було правило – по обличчю не бити»

– Один із ключових факторів, який взагалі відіграв, напевно, у долі Енергодару, – це і Запорізька атомна електростанція. В Енергодарі живе багато працівників ЗАЕС і на них так само чинили шалений опір. Що вам про це відомо?

– Коли, наприклад, туди (на ЗАЕС) приїжджає Гроссі (очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі – ред.), перші візити його були, так би мовити, з контролем. А там сидять люди, у яких з травматичної зброї прострілені руки, і вони кажуть: «Ні, в нас все добре». Ну, уявіть собі тиск, під яким вони там перебувають.

Голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі (посередині) на території Запорізької АЕС, 1 вересня 2022 року

Тобто все почалося з того, що спочатку когось грішми заманювали, якихось працівників, і вимагали, щоб доносили про розмови інших про те, хто чим незадоволений.

Дуже багато хлопців, які потрапляли до неволі, теж були мої знайомі, їх хапали прямо на прохідній і кидали за ґрати через доноси інших. Це заплутаний клубок, хто, з якої причини це робив. В кого було ціле обличчя (без ознак побоїв), вони (окупанти) вимагали на камеру зачитувати те, що їм було треба.

– Когось відпускали після цього?

– Когось відпускали. Я портретом не підходив. Ніяк. У мене ще рік синці під очима сходили після того, як я звільнився.

– Що ще ви можете розповісти про переслідування працівників ЗАЕС?

– По працівниках ЗАЕС було внутрішнє розпорядження – їх по голові не бити. Тобто катувати по тілу. Їх так само лупили струмом електричним, били проводкою, кийками, бейсбольними битами, стільцями. Тобто катування були однакові для всіх. Але по працівниках ЗАЕС було правило – по обличчю не бити.

«Люди зникають безвісти, а хтось збожеволів»

– Чи була якась логіка в діях окупантів, кого залишати з працівників ЗАЕС, примушувати до співпраці? Це все ж ядерний об’єкт, потрібні деякі фахівці, тому що це висококваліфіковані люди, працівники, яких відпустити просто неможливо, тому що немає ким замінити. Чи була якась така система у них?

– Були такі випадки з працівниками ЗАЕС, що людина через окуповані території і далі якось доїхала до кордону Грузії, а там його ловлять і кажуть: «Ти – працівник ЗАЕС, повертайся, будь ласка, назад».

Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) біля міста Енергодару Запорізької області (архівне фото)

– І дійсно повертали в Енергодар?

– Так, повертали. А декого, наприклад, з моїх добре знайомих, просто депортували з Енергодару туди на кордон з Грузією. Це добре, що не пристрелили десь під Мелітополем.

Деяким працівникам станції фабрикують справи, що вони – «агенти СБУ» і працювали на українську розвідку. Це тільки ті, про яких офіційно щось відомо. А багато людей, я більш ніж впевнений, просто зникають там, на окупованих територіях.

– Міський голова Енергодару Дмитро Орлов казав, що зниклих безвісти дуже багато. А серед ваших знайомих є такі?

– У мене навіть є люди, які збожеволіли від катувань. Я не можу з ними контактувати навіть.

«Катування 24/7»

– За яких обставин вас затримали й куди вас помістили після цього?

– Мене помістили в колишній відділ МВС міста Енергодар. Помістили в такі умови, щоб ви собі уявляли – кімната 3,5 на 3,5 метри, де максимально, я нарахував, нас було 24 особи. Коли було нас 12-15 осіб, нам хоча б було чим дихати. Там було всередині дві нари, дірка в підлозі і раковина – це все з умов.

Світло не вимикалось ніколи. Зверху розташовувалась зала суду, здається, де без упину 24/7 катували, лупили. Люди хрипіли і чутно було, як головою когось б’ють об стіну. Це все робилось навмисно, щоб залякувати.

Ну, уявіть собі, атмосферка така: постійно перед тим, як двері камери, наприклад, відкриваються, спочатку б’ють три рази кийком або луплять ключами якимись великими, потім відкриваються двері, ти мусиш стати, поставити руки на стіну, дивитися заборонено. Того, кого ведуть на допит, його виводять зі стяжками на руках.

Одна з підвальних камер в Херсонському управлінні поліції, де під час окупації, як встановили силовики, катували місцевих жителів, фото ілюстративне

– Це і чоловіки, і жінки?

– І чоловіки, і жінки. Але у нас були тільки чоловіки – в цих трьох камерах сиділи. І ось ці двері зачиняються-відчиняються цілодобово. Постійно.

Підкидають когось нового у камеру, той розбитий, тече в нього кров, треба зупинити. Ми вже призвичаїлися в камері, надавали самостійно медичну допомогу, тому що люди потрапляли зі страшенними травмами і навіть не могли ворушитися, не могли підводитися. Треба було людині допомогти якось, ну, хоча б в туалет сходити.

Катування однакові над усіма, хоч ти військовий, хоч цивільний: тапіки з електрострумом, погрози. Я думаю, що це спланована частина геноциду населення на окупованих територіях. Тобто кругом простежується одна і та ж методичка.

– Це довго тривало?

– У моєму випадку це тривало 53 дні, майже два місяці.

– Що вони хотіли від вас? Що вимагали?

– Вони хотіли, щоб я зізнався у співпраці з українськими спецслужбами. Було достатньо одного, що вони знайшли на планшеті в мене. Телефон я встиг заблокувати. Якби на той час пройшли б оті так звані референдуми, які вони проводили, мене б чекав вирок, як деяким від 12 до 19 років.

  • У вересні 2022 року Росія провела так звані референдуми на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Вони відбувалися під контролем російських військ, без міжнародного спостереження і з численними повідомленнями про примус і фальсифікації.
  • Міжнародна спільнота, включно з ООН та ЄС, визнала ці так звані референдуми незаконними та такими, що не мають юридичної сили.
Енергодар під час окупації

Вони знайшли в мене перелік цивільних авто, які катаються без номерів. Я спостерігав з вікна і переписував автівки зі скрученими номерами. Авто на той період часу зі скрученими номерами означало, що там сидять недобрі люди. Ці цивільні авто – це були авто, віджаті у місцевих жителів.

«Закатували і викинули помирати на вулиці»

– В одному з ваших інтерв’ю ви розповідали, що у вас на руках навіть хтось помер із цивільних?

– Він працівником станції був. Причому єдиний фахівець, професійний водолаз. Зараз я спробую згадати його прізвище – Гончарук, ім’я не пам’ятаю. Людині десь за 60 років було. Мабуть, дуже добре підготовлений був. Він мав якусь практику занурення. Але його закатували так, що він збожеволів. Вони його постійно катували.

Що вони знайшли в нього, я не знаю, чи якусь навчальну гранату, чи щось таке. Ну якусь дрібницю. Це відбувалось просто у мене на очах. Вони викликали швидку чи якийсь свій транспорт, який приїхав. Мене не запросили виносити його з камери на той час, тому що я був просто чорного кольору весь, щоб мене ніхто не побачив ззовні.

Винесли його інші хлопці, а потім, як кажуть свідки, його просто кинули під ворота ДСНС помирати. Наш уряд надав йому звання Героя України і я погоджуюсь із цим.

– Він помер внаслідок катувань?

– Я допомагав йому до останнього, я розумів, що людина переламана вся. А вони його по декілька разів на день висмикували, потім знову притягували в камеру майже без свідомості. Він приходив до тями, просив покурити цигарку, води попити і знову це продовжувалось по колу.

– Як ви дізналися, що він помер?

– Він почав помирати у мене на руках. Коли почалися судоми, я почав гукати чергових – вертухаїв, казати, що він помирає. Але рятувати вони його не стали.

«Імітували розстріли, погрожували відрізати вуха»

– Як вам вдалося вийти з полону і виїхати на підконтрольну Україні територію?

– Батьки. Я дуже їм вдячний. Спочатку мені поталанило передати через одного хлопця, я знав, що його відпустять, і попросив його зайти особисто до батьків за адресою і повідомити, де я перебуваю. Вже коли батьки порадились із дружиною, з друзями, як діяти, було заявлено на гарячу лінію мене в пошук.

Через це, мабуть, тортури були зменшені. Були погрози, імітації розстрілів, казали: «Ми тобі вуха відріжемо». Все це було, але вже без надмірної такої жорстокості.

Російський військовий на окупованій ЗАЕС, травень 2022 року

– Тобто офіційна ця історія, вона свою роль відіграє?

– Якщо люди зникають без будь-яких обставин, варто заявляти про це. Розшук іде не тільки на території України, це і міжнародний розшук. Якщо люди зникають безвісти, багато є установ недержавних, які займаються розшуком людей, які зникли. Я не уявляю собі, скільки таких кейсів може бути на окупованих територіях. Багато хто зникає, наприклад, ті, у кого немає рідних або вони загинули.

– Коли вас звільняли, вам якось це пояснили взагалі, за що вас затримували й чому звільняють?

– Місцевий, начальник «військової поліції», заглянув в камеру, покликав мене, подивився, оцінив, каже: «Ми тебе зараз відпускаємо, за документами зайдеш завтра». Все.

Наступного дня батько мене привіз, я забрав свою ID-карту, закордонний паспорт мені не повернули. Забрав свій заблокований телефон, портсигар і ключі.

Через місяць мені вдалося виїхати з міста. Після того спочатку батьки мене від себе не відпускали, зі своєї квартири. Я шукав все одно можливість виїхати з окупації. Мені допоміг таксист, якому я допоміг в камері, в неволі.

– Наскільки зараз ситуація і в самому Енергодарі змінилася вже через понад три роки окупації? Чи припинилися там переслідування і тортури на самій ЗАЕС? Чи вам відомо щось?

– Вони зараз шукають, наприклад, глибоку агентуру, та, яка інтегрувалася. Я розумію, що наші спецслужби теж працюють непогано.

– Зараз ми багато чуємо про те, що від України вимагають поступок, в тому числі й поступитися окупованими територіями, щоб їх світ визнав російськими. Як ви сприймаєте ці перемовини й те, що від України вимагають відмовитися і від своїх територій, і від своїх людей, які залишаються там?

– Уявіть собі, в мене мама – кримчанка, а тато – уродженець Вінниччини. Крим для мене завжди як рідне місце. А мешканці Енергодару завжди їздили в суботу-неділю в Кирилівку або в Бердянськ. Дві години на авто – і ти вже на морі.

Ти подорожував через Каховку, Кам’янку, Водяна, Дніпрорудне, Василівку, Бердянськ, Мелітополь. Це всі ті міста, які дуже близько були розташовані. Все це як рідне, як дома. І в тебе раз і забирають цей дім. Енергодар – це Україна, Крим – це Україна і Донбас – це Україна.

– Ви вірите в те, що Енергодар буде деокупований?

– Всі дуже хочуть додому. Було дуже багато помилок зроблено. Мабуть, треба було українізацію проводити ще більш жорстку. Кажуть, що все це вже в минулому, вже не виправити. Навіть я собі не уявляю зараз, що треба зробити, щоб повернути місто в стан до війни. Це буде дуже важкий процес, а треба ж покарати ще тих людей за те, що вони скоїли. Треба всіх розшукати, всіх притягнути до відповідальності. Тому що в Енергодарі теж пролили дуже багато крові української. Дуже багато.

  • За три роки окупації Енергодару через російський полон і катівні пройшли більше тисячі жителів міста. Зараз у неволі перебувають понад 20 енергодарців, 13 з них – це працівники Запорізької АЕС. Такі дані на початку квітня оприлюднив міський голова Енергодару Дмитро Орлов. За його словами, деякі місцеві жителі зникли безвісти, і про них наразі немає жодної інформації.
  • Також, зазначив, що є енергодарці, яким російські суди вже винесли незаконні вироки. Їх зазвичай звинувачують у начебто вчиненні тероризму, державної зради чи шпигунства. Орлов наголосив, що для окупантів є звичною практика фабрикувати кримінальні справи проти українців на окупованих територіях, засуджувати їх до величезних термінів та депортувати на територію Росії.

Автори: Олена Бадюк, Дарина Довгопʼята

Джерело: Радіо Свобода

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Мобілізація у травні 2025 року: хто потрапить під призов
24tv
2025-04-22T05:36:03Z
Ціни на квартири у Дніпрі: де можна вигідно придбати житло
Политека
2025-04-22T05:31:25Z
Відстрочка від мобілізації більше недоступна: кого внесли у чорний список через "Оберіг"
Знай
2025-04-22T05:30:55Z
Від чого помер Папа Франциск: названо офіційну причину
TSN
2025-04-22T05:27:57Z
Розкриті технічні характеристики німецьких танків Leopard 2A8 нового покоління
InternetUA
2025-04-22T05:21:32Z
Журналіст назвав момент, коли Папа Франциск "змінився"
24tv
2025-04-22T05:12:51Z
На Київщині сили ППО працювали по ворожих безпілотниках
TSN
2025-04-22T05:05:31Z
21 квітня — яке церковне свято, що категорично забороняється робити у Світлий понеділок
TSN
2025-04-22T05:05:12Z
Яке сьогодні, 21 квітня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2025-04-22T05:05:10Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Моніторинговий візит до Чернівецького слідчого ізолятора: встановлено численні порушення прав людини
Украина Криминальная
2025-04-22T05:39:59Z
Онлайн-карта бойових дій в Україні: де точаться бої на 22.04.2025
Факти ICTV
2025-04-22T05:37:55Z
Боєць UFC Долідзе опублікував відео атаки Росії на Одесу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T05:36:11Z
Путін хоче збудувати для Трампа хмарочос у Москві: президент США може приїхати закладати перший камінь
Telegraf
2025-04-22T05:34:25Z
Путін вперше з початку повномасштабного вторгнення запропонував прямі переговори з Україною, - Reuters
Комсомольская правда
2025-04-22T05:30:31Z
Наводив ракети на Кривий Ріг: на Дніпропетровщині винесли суворий вирок зраднику
InternetUA
2025-04-22T05:28:43Z
Мирна капітуляція за наполяганням США: що потрібно знати
GlavRed
2025-04-22T05:27:10Z
Глави МЗС України та Франції провели розмову напередодні зустрічі зі США в Лондоні
Европейская правда
2025-04-22T05:25:16Z
Як зменшити ризик та побороти аритмію: знайшли простий спосіб
24tv
2025-04-22T05:06:01Z
Фахівці розповіли, кому потрібно вдвічі частіше змінювати постільну білизну: сім факторів
TSN
2025-04-22T05:03:01Z
Топ-5 речей, які кожна людина повинна зробити до кінця весни
TSN
2025-04-22T05:02:53Z
Медики попередили про небезпеку під час пікніків: відпочинок може закінчитися тяжким захворюванням
TSN
2025-04-22T05:02:50Z
Україна домовилась з компанією з Ізраїлю про ліки у разі ядерного інциденту — ЗМІ
TSN
2025-04-22T05:01:20Z
Вчені б’ють на сполох: їжа, яку споживає половина світу, виявилася потенційно небезпечною
TSN
2025-04-22T04:59:56Z
Які спеції та трави здатні швидко знизити рівень цукру у крові
Gazeta UA
2025-04-22T04:06:35Z
Чи потрібно мити голову щодня: дискусія не вщухає, але відповідь є
24tv
2025-04-22T03:54:43Z
Паперовий лікарняний: чи можна за ним сформувати заяву-розрахунок
ZN UA
2025-04-22T02:24:33Z
Які продакшни виробляють контент для українських каналів
Детектор М
2025-04-22T05:31:28Z
"30% було пошкоджено": що сталося з Іриною Білик насправді
GlavRed
2025-04-22T05:27:09Z
Зірка "Сутінків" Крістен Стюарт уклала шлюб зі своєю коханою після шести років стосунків
TSN
2025-04-22T05:04:46Z
Кацурін показав раніше небачені фото з Дорофєєвою і ніжно привітав її з 35-річчям
TSN
2025-04-22T05:03:29Z
Відомий український ведучий втретє став батьком та показав новонароджену доньку
TSN
2025-04-22T05:03:12Z
Жіночі стрижки на довге волосся з чубчиком: ідеї для гарного вигляду
TSN
2025-04-22T05:02:41Z
Микита Добринін здивував, як дівчина після побачення хотіла його використати: "Це було неприродно"
TSN
2025-04-22T05:02:37Z
У Лондоні показали реконструкцію розпʼяття Ісуса Христа під пісню "Пливе кача": відео
TSN
2025-04-22T05:02:09Z
Ексдружина Дзідзьо назвала причину їхнього розлучення і зізналась, які між ними стосунки зараз
TSN
2025-04-22T05:01:51Z
Американець місяць проходив із цвяхами в животі після поранення
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T05:33:36Z
Росіяни обстріляли Одесу дронами. Є поранені, пошкоджені цивільні об’єкти
Украина Криминальная
2025-04-22T05:12:39Z
Оприлюднено сенсаційну заяву про те, як насправді загинув капітан корабля "Титанік"
TSN
2025-04-22T05:04:08Z
На Волині дитину вразило струмом на вагоні
TSN
2025-04-22T05:03:43Z
Лев викрав дівчинку з дому і вбив біля річки
TSN
2025-04-22T05:03:25Z
Зірка "МастерШефа" Мартиновська потрапила в ДТП у Києві та показала фото пошкодженого авто
TSN
2025-04-22T05:03:22Z
Аварія з рейсовим автобусом на Вінниччині: у ДТП загинув громадянин Китаю
TSN
2025-04-22T05:02:48Z
В Києві у "Гідропарку" жорстоко побили військового: як вирішилась доля нападників
TSN
2025-04-22T05:02:37Z
На Одещині жінка підстрелила 5-річну онуку
TSN
2025-04-22T05:01:46Z
На фронті за добу відбулося 165 зіткнень, найбільше - на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-04-22T05:31:19Z
Війська РФ вночі атакували дронами два райони Дніпропетровщини, пошкоджені будинки та ЛЕП
УкраинФорм
2025-04-22T05:30:51Z
На війні загинули щонайменше 1900 військових РФ із кримських підрозділів
УкраинФорм
2025-04-22T05:27:43Z
За добу ліквідовано 1130 окупантів: втрати ворога на 22 квітня
24tv
2025-04-22T05:24:19Z
На Херсонщині за добу через російські удари одна людина загинула, ще семеро - поранені
УкраинФорм
2025-04-22T05:19:13Z
Карта бойових дій на 22 квітня 2025 – ситуація на фронті
Факти ICTV
2025-04-22T05:15:51Z
У частині областей вируватиме негода, оголошено штормове попередження: де і коли будуть грози
24tv
2025-04-22T05:06:08Z
Порушення "перемир'я" та удари ворожих дронів по Україні: головні новини ночі 21 квітня 2025 року
TSN
2025-04-22T05:05:53Z
Загарбники за добу поранили одного цивільного на Донеччині
УкраинФорм
2025-04-22T05:04:57Z
Її використовують дуже обачно: яка спеція найдорожча у світі і для чого її застосовують
24tv
2025-04-22T05:21:26Z
Коли найкраще летіти на Канари: поради для ідеального відпочинку
24tv
2025-04-22T05:12:12Z
Туристи поділилися найгіршими розвагами, про які шкодують усе життя
TSN
2025-04-22T05:04:43Z
Єдиний знак зодіаку, який бере гроші в борг і не віддає: йому не варто позичати
TSN
2025-04-22T05:04:23Z
Гортензія пишно та яскраво цвістиме увесь сезон: ось що треба зробити для цього
TSN
2025-04-22T05:03:37Z
Які найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту: рясно родять, смачні, хрусткі та стійкі до хвороб
TSN
2025-04-22T05:03:28Z
2 ложки на 3 літри води — і перець не хворітиме, плоди будуть великими, солодкими та м’ясистими
TSN
2025-04-22T05:02:14Z
Якщо маленький город: як посадити овочі, щоб на все вистачило місця — корисні поради
TSN
2025-04-22T05:01:37Z
Чому вам варто їсти десерти, якщо ви намагаєтесь схуднути
TSN
2025-04-22T05:01:21Z
Жирона — Реал Бетіс 1:3 Відео гола та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2025-04-22T05:04:21Z
Що їсть Роналду, щоб залишатися в прекрасній формі у свої 40 років: улюблена страва футболіста
TSN
2025-04-22T05:00:58Z
Манчестер Сіті — Астон Вілла. Напередодні
Football.ua
2025-04-22T04:49:58Z
У "Шахтарі" повідомили про переговори щодо трансферу футболіста збірної України
ZN UA
2025-04-21T22:37:53Z
Колишній чемпіон світу назвав слабке місце Усика у реванші з Дюбуа
ZN UA
2025-04-21T21:46:29Z
Брентфорд готовий поборотися з Наполі за Судакова — GMS
Football.ua
2025-04-21T21:34:57Z
Бетіс із голом Антоні впевнено переграв Жирону з Циганковим
Football.ua
2025-04-21T21:04:50Z
Циганков провалив черговий матч за кризову Жирону: команда стрімко наближається до зони вильоту
24tv
2025-04-21T21:03:34Z
Манчестер Юнайтед очолює перегони за Куньєю — Романо
Football.ua
2025-04-21T20:31:07Z
Бюджет отримає рекордну суму від НБУ: названо цифру
Хвиля
2025-04-22T05:36:13Z
Corteva Agriscience вчетверте визнана найкращою за управління репутацією
Agravery
2025-04-22T05:21:01Z
Шокуючий штраф: українцю нарахували понад півмільйона гривень за подряпини на лічильнику
Знай
2025-04-22T05:12:37Z
Ціна на вершкове масло зростає: яка вартість у магазинах
24tv
2025-04-22T05:06:56Z
Керівники американських гігантів вивели мільйони перед митами Трампа
24tv
2025-04-22T05:06:30Z
США вигадали спосіб, щоб ЗАЕС не стала проблемою на переговорах
TSN
2025-04-22T05:05:21Z
За незламність бізнесу: СЕО Метінвесту названо одним з найкращих керівників України
TSN
2025-04-22T05:04:56Z
Курс валют в Україні: населення позбувається доларів – чи варто так робити
TSN
2025-04-22T05:04:51Z
В Україні подешевшав один з салатних овочів
ZN UA
2025-04-22T05:04:33Z
SpaceX запустила європейську капсулу для повторного входу в атмосферу
УкраинФорм
2025-04-22T05:37:57Z
Огляд Samsung Galaxy Watch Ultra: стильний годинник на всі випадки життя
ITC
2025-04-22T05:34:51Z
Вчені розкрили долю загадкової планети, яка злилася із Землею
TSN
2025-04-22T05:04:24Z
Вчені відкрили новий спосіб вимірювати час: що відомо про цю технологію
InternetUA
2025-04-22T05:01:36Z
"Живий Нострадамус" налякав прогнозом про штучний інтелект: що він сказав
TSN
2025-04-22T05:01:09Z
NASA оголосило мільйонний конкурс на найкращий спосіб утилізації людських відходів на Місяці
TSN
2025-04-22T05:00:53Z
Прогноз магнітних бур на 22-24 квітня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T04:21:53Z
Temu стрімко втрачає позиції в США після вимкнення реклами в Google
InternetUA
2025-04-22T04:01:32Z
NASA розкрило незвичайну форму астероїда Donaldjohanson
Portaltele
2025-04-22T03:27:57Z
Stellantis представив свій перший седан
Portaltele
2025-04-22T05:28:44Z
Продюсер купив омріяну Ferrari, заощаджуючи гроші 10 років: машина згоріла через годину — фото
TSN
2025-04-22T05:02:29Z
Ніссан Скайлайн мріє стати вантажівкою для бездоріжжя та драг-рейсером
Топ Жир
2025-04-22T01:30:48Z
Stellantis відкликає 50 000 автомобілів Alfa Romeo, Dodge та Maserati
Топ Жир
2025-04-22T00:45:51Z
Чоловіка звинувачили після того, як він похвалився крадіжкою шин на селфі
Топ Жир
2025-04-22T00:00:48Z
Електромобіль KIA EV6 2025 демонструє, що оновлення не є дешевими
Топ Жир
2025-04-21T23:30:06Z
Мріяли про Вайпер і Корвет, але лише одне місце для паркування?
Топ Жир
2025-04-21T22:45:55Z
Buick представив новий підбренд Electra
Топ Жир
2025-04-21T22:00:45Z
Тарифи Трампа підвищують середню рекламну ціну на нові автомобілі понад 50 тисяч доларів знову
Топ Жир
2025-04-21T21:15:06Z