/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F34417689fab6d70f333c047f39065be4.jpg)
Чому не можна казати Саша, Юра, Діма: як правильно називати людей з такими іменами
Ви дізнаєтеся:
Мло хто здогадується, що насправді імена Олександр, Юрій і Дмитро в українській мові неправильно скорочувати як Саша, Юра і Діма. У такому разі правильно буде використовувати інші варіанти скорочень.
Вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української" пояснила, якої поширеної помилки багато хто припускається і як її уникати.
"Сьогодні шість чоловічих імен, як правильно лагідно звертатися українською. Не Юра, а Юрко, Юрчик, Юрась. Не Діма, а Митько, Дмитрик, Дмитрусь. Не Гордєй, а Гордійко, Гордусь. Не Саша, а Сашко, Олелько, Лесик", – зазначила вчителька.
Також вона наголосила, що неправильно казати Альоша – ім’я Олексій у лагідному варіанті буде Олекса, Олешко, Лесь. Так само на Григорія правильно казати не Гріша, а Гришко, Гриць, Гринько.
Дивіться відео про те, чому не можна казати Саша, Юра, Діма:
Як розповідав Главред, вчителька української пояснила, що таке окраєць і скиба. Обидва слова стосуються хліба, але не усі знають, що насправді означають такі терміни.
Також раніше вчителька пояснила, як правильно казати – взаємно чи навзаєм. Насправді не всі здогадуються, яке з цих слів казати правильно.
Вас також може зацікавити:
Хто така Світлана Чернишова?
Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.
Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.